منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  ده برند برتر و NFT: برندهایی که در حال پیوستن به بازار توکن‌های غیر قابل معاوضه (NFT) هستند.
ده برند برتر NFT: برندهایی که در حال پیوستن به بازار توکن‌های غیر قابل معاوضه (NFT) هستند.

ده برند برتر و NFT: برندهایی که در حال پیوستن به بازار توکن‌های غیر قابل معاوضه (NFT) هستند.

شما امروزه می‌توانید توکن‌های غیرقابل معاوضه برندهای جهان را در اختیار داشته باشید. در اینجا ده برند برتر که به موج عرضه NFT ها پیوسته اند را معرفی می کنیم.

ده برند برتر و NFT: برندهایی که در حال پیوستن به بازار توکن‌های غیر قابل معاوضه (NFT) هستند.

آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

  • برندها و شرکت های مختلف، توکن‌های NFT را به عنوان راهی برای تعامل با مخاطبان خود و تبلیغ محصولاتشان به کار گرفته‌اند.
  • نایک، پانینی و وودافون از جمله برندهایی هستند که خیلی سریع پتانسیل توکن‌های غیرقابل جایگزین را درک کردند و به سوی آن حرکت کردند.
  • در روزهای اخیر، برندهای دیگری نیز به بازار چند میلیون دلاری NFT ها پیوسته‌اند. در حال حاضر شرکت‌های مختلفی از جمله تاکو بل (Taco Bell) و چارمین (Charmin) توکن‌های غیرقابل جایگزینی خود را ضرب می‌کنند.

واکنش برندهای مختلف به این توکن‌ها متفاوت بوده است، اما به نظر می‌رسد که در آینده برندها با تمام وجود از فرصتی که NFTها برای‌شان به وجودآورده‌اند، استقبال خواهند کرد.

در این مقاله در مورد ده برند برتر که به جرگه‌ی NFT ها پیوسته‌اند، صحبت خواهیم کرد.1. پیتزای پیکسل شده‌ی پیتزا هات (Pizza Hut)

پیتزا هات کانادا یک پیتزای پیکسلی با قیمت 0.0001 اتر معادل 0.18 دلار را روی راریبل (Rarible) قرار داد. ایده‌اش این بود که این توکن NFT مانند یک لقمه‌ی پیتزا، مقرون به صرفه باشد.

پیتزا مونای دیجیتال پیش روی ماست. پیتزا هات یک توکن کاملاً انحصاری NFT را با قیمت یک لقمه‌ی پیتزا ارائه می‌دهد. این توکن‌ها برای مدت زمان بسیار محدودی موجود خواهند بود، اما برای همیشه ماندگار هستند.

— Pizza Hut Canada (@PizzaHutCanada) March 17, 2021

از این توکن‌های NFT جهت تبلیغ چهار دستور پخت جدید پیتزا که به رستوران‌های کانادا می‌آیند، به عنوان یک فرصت ایجاد شده، استفاده گردید. این شرکت هر هفته یک قطعه‌ی جدید پیتزا به صورت توکنNFT منتشر می‌کند. توکن اول در اوایل این هفته فروخته شد و دوباره با قیمت 5 اتر معادل 9000 دلار در لیست قرار گرفت.

2: پرینگلس (Pringles) و قوطی چیپسی که می‌توانید بخورید!

پرینگلس اعلام کرد که نسخه‌ی محدودی از یک طعم را با عنوان کریپتوکریسپ (CryptoCrisp) و به صورت توکن NFT منتشر می‌کند. پنجاه بسته ازین کریپتوکریسپ‌ها حراج شد. البته این توکن‌ها تنها به عنوان آثار هنری NFT وجود دارند. ده درصد از عواید فروش این توکن‌ها به هنرمندی که سازنده‌ی توکن NFT ، H + Creative است تعلق می‌گیرد.

جدیدترین طعم پرینگلس، کریپتوکریسپ، توکنNFT با عطر و طعم خاص ایجاد شده توسط هنرمند واسیکولوتوشا (Vasyakolotusha) ابه وجود آمده است. تنها پنجاه عدد از این توکن وجود دارد و قیمت هر یک از این توکن‌ها برابر است با یک قوطی چیپس پرینگلس.

— Pringles (@Pringles) March 17, 2021

3 : توکن‌های کلکسیونی لذیذ تاکو بل (Taco Bell)

توکن‌های کلکسیونی با تم تاکو متعلق به شرکت تاکو بل سر و صدای زیادی در اینترنت به پا کرد و کلیه‌ی توکن‌هایش به سرعت فروخته شد. تاکو بل پنج توکن NFT متمایز ایجاد کرد و به قیمت 0.001 اتر برابر با 1.79 دلار به فروش رساند. این قیمت نسبت به سایر توکن‌های NFT بسیار پایین است. اما برخی از کلکسیونرها درخواست کرده‌اند که این توکن‌ها را با قیمتی در حدود 200،000 دلار خریداری کنند. درآمد حاصل ازاین فروش به بنیاد تاکو بل که به جوانان شاغل کمک می‌کند، اختصاص یافته است.

اکنون می‌توانید تاکوهای سیب زمینی تند ما را به صورت دیجیتالی در کیف پولتان ذخیره کنید.

— Taco Bell (@tacobell) March 8, 20214: ام جی ای اینترتینمنت (MGA Entertainment) عروسک‌هایش را به صورت توکن NFT به بازار عرضه کرده ‌است.

این شرکت در آذر ماه گذشته عروسک‌ها، فیلم‌ها، نمایشنامه‌های تلویزیونی و بازی‌های خود را به صورت عروسک‌های NFT و در قالب کارت‌های کلکسیونی، به بازار عرضه کرده‌است. کمیاب‌ترین توکن‌ این شرکت به نام شیمرین (Shimmerin) با یک عروسک فیزیکی قابل تعویض بود.

اکنون می‌توانید با استفاده از یک کاتالوگ بزرگ، کارت‌های کلکسیونی دیجیتال مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید!

— BratzLookz (@Bratz_Lookz) December 22, 2020

5: یوبی سافت و رببیدس هایی (rabbids) که ناپدید می‌شوند.

یوبی سافت که یک توسعه‌دهنده‌ی بازی است، در سال گذشته یک بازی مبتنی بر اتریوم به نام رببیدس (Rabbids) منتشر‌کرد. این بازی به علاقه‌مندانش اجازه می‌دهد شخصیت‌های بازی‌های محبوب خود را خریداری کنند. دراین بازی کاراکترها به صورت دائمی به یک بازیکن تعلق ندارند و در صورتی که یک کاربر دیگر آنها را خریداری کند، آن شخصیت فروخته می‌شود. اما از آنجایی که درآمد حاصل از این فروش به یونیسف تعلق می‌گیرد، کسی مشکلی با این قضیه ندارد.

“ما می‌خواستیم کاری متفاوت انجام دهیم. ما تصمیم گرفتیم توکن‌های NFT خودمان را ایجاد کنیم و ببینیم که چگونه می‌توانیم در جنبه‌های قابل برنامه‌ریزی اشیا به پیش برویم.”

6: توکن NFT دستمال توالت چارمین (Charmin)

پس از اینکه چارمین تصمیم گرفت دستمال توالت‌های خود را به صورت توکن NFT عرضه کند، پیشنهادات خریدی به قیمت 0.15 اتر معادل 264.72 دلار دریافت کرد. درآمد حاصل از این فروش به خیریه‌ی دایرکت ریلیف (Direct Relief) تعلق گرفت.

معرفی توکن NFT توسط چارمین

ما با هدف بهبود تجربه‌ی کاربران خود، اولین دستمال توالت هنری NFT را عرضه می‌کنیم.

با استفاده از لینک زیر، می‌توانید پیشنهاد خرید خود را ارسال کنید. تمام درآمد حاصل از این فروش به خیریه دیرکت ریلیف تعلق خواهد گرفت.

— Charmin (@Charmin) March 17, 2021

7. کمپانی نایک کفش‌های NFT خود را با عنوان کریپتو کیکز (Cryptokicks) به بازار عرضه کرده است.

کمپانی پوشاک ورزشی نایک، دو سال پیش بازار رو به رشد توکن‌های NFT را پیش بینی کرد. برای پیاده‌سازی این ایده، نایک ضمن ادای احترام به بازی کریپتو کیتیز، کفش‌های ورزشی جدید و سفارشی خود را به همراه توکن‌های NFT و تحت عنوان کریپتو کیتیز ایجاد کرده است.8. وودافون (Vodafone) و توکن‌های غیر قابل جایگزینی واتوم (VATOM)

در سال 1398، وودافون که یک سازنده‌ی گوشی هوشمند و اپراتور تلفن همراه است، یک بازی واقعیت افزوده را راه‌اندازی کرد. در این بازی، بازیکنان توکن‌های NFT را به نام (Vatoms) در خیابان‌های مرکزی لندن صید می‌کردند. این بازی بخشی از هدایای تبلیغاتی اپل بود. از آنجایی‌که نسخه‌ی اول این بازی بسیار موفق بود، وودافون نسخه‌ی دیگر را در سال بعد و با همکاری شرکت سامسونگ ارائه داد.

9. NFTهای پانینی برای لیگ‌های ورزشی

پانینی با مشارکت لیگ ملی فوتبال (NFL) و لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا (NBA)، کارت‌های NFT بازیکنان آمریکایی را به عنوان کارت‌های کلکسیونی کریپتو عرضه کرده است. شرکت تاپ کالکتیبلز (Top Collectibles) یکی از اولین تولیدکنندگان این کارت‌های NFT است.

10. مسابقات فرمول وان و عرضه‌ی توکن‌های NFT

گیمرها می‌توانند در بازی ای به نام دلتا اف وان (Delta F1)، مجموعه‌ای از NFTها از جمله قطعات خودرو و رانندگان را خریداری کنند. این بازی توسط شرکای مسابقات فرمول وان از جمله آنیموکا (Animoca)، موتو جی پی (MotoGP) و فرمول ای (Formula E) توسعه یافته است.

سخن نهایی

تا به امروز، این توکن‌ها سرمایه‌‌ی مالی زیادی را جذب کرده‌اند. به عنوان مثال در آذر ماه گذشته، توکن NFT متعلق به فرمول وان دلتا تایم به مبلغ 223،000 دلار توسط متاکووان (Metakovan) خریداری شده‌است. یک ماشین مسابقه‌ای دیگر نیز در ماه گذشته به قیمت 110،000 دلار توسط همین شرکت خریداری شده‌ بود.

بالاترین خرید متاکووان با رکورد 69 میلیون دلار و مربوط به خرید یک اثر هنری دیجیتال توسط هنرمندی به نام بیپل (Beeple) صورت گرفته ‌است.

باید منتظر باشیم تا علاوه بر این ده برند برتر بقیه فعالان بازار نیز به صف عرضه کنندگان NFT بپیوندند.

مطالب مرتبط
تلور TELLOR و توکن (TRB)  اوراکل غیرمتمرکز و ایمن اتریوم.
ایردراپ ارز دیجیتال (Cryptocurrency Airdrops)، معرفی شش پلتفرم برتر ایردراپ
شاخص دامیننس بیت کوین (Bitcoin dominance) چیست و چه تاثیری بر ارزهای دیجیتال دارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان