منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  کف قیمت بیت کوین هنوز محقق نشده است، 2 شاخص که سقوط بیشتر را محتمل می‌کند
تاریخچه هالوینگ بیت کوین: چطور می‌توان از نصف شدن پاداش بیت کوین سود کسب کرد

کف قیمت بیت کوین هنوز محقق نشده است، 2 شاخص که سقوط بیشتر را محتمل می‌کند

معامله گران از استراتژی‌های مختلفی برای تعیین اینکه آیا قیمت بیت کوین به کف خود رسیده است استفاده می‌کنند. با این حال فعالیت‌های زنجیره‌ای و داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که وضعیت همچنان ناامن است.

آیا قیمت بیت کوین هنوز به کف خود نرسیده است؟ با توجه به نظر کارشناسان، معاملات مشتقات و داده‌های زنجیره‌ای سیگنال می‌دهند که روند نزولی بیشتری می‌تواند در انتظار بیت کوین باشد.

30 هزار دلار کف قیمت بیت کوین بود؟

از زمانی که بیت کوین (BTC) در 12 مه با اصلاح 48٪ خود را به 30،000 دلار رساند، معامله گران سعی در تغییر روند پیش بینی شده داشتند. این حرکت با انحلال موقعیت‌های آتی با ارزش 12 میلیارد دلار به اوج خود رسید. عدم اعتماد تریدرها تا امروز همچنان پابرجا مانده است و با توجه به تلاش ناموفق این ارز برای بازپس گیری 37500 دلار تردید بیشتری در بازار به وجود آورده است.

جامعه اکنون شروع به جستجوی علائم معکوس روند، از جمله الگوهای فنی، داده‌های تورم CPI ایالات متحده و جریان ورودی و خروجی بیت کوین به صرافی‌ها کرده‌اند. به عنوان مثال، برخی از تحلیلگران اظهار داشتند که یک تجمع قدرتمند و به دنبال آن عبور از مقاومت 40000 دلار کافی است.

با این حال، دو روز بعد، بیت کوین موفق شد 40000 دلار را بشکند، اگرچه این حرکت بیش از شش ساعت طول نکشید. در همین حال، معامله گران دیگر استنباط کردند که قبل از جهش، اصلاح تا پایین 30،000 دلار لازم است.

معامله گران به دنبال دلایلی برای شناسایی روند بعدی بازار هستند

اگرچه شواهد تجربی یا حتی منطقی می‌تواند از این گفته‌ها پشتیبانی کند، قیمت‌های بازار همیشه به اخبار خارجی یا شکل‌های قبلی نمودار واکنش نشان نمی‌دهد. بر خلاف سهام، سرمایه گذاران بیت کوین نمی‌توانند به چندین سال داده و یا حتی داده‌های قابل مقایسه اعتماد کنند.

مطمئناً، ارزش دارایی‌های دیجیتال به موارد استفاده آنها است. بیت کوین علاوه بر این غیرقابل سانسور و به راحتی قابل انتقال به دیگران است. بعلاوه، برخی از کاربران قابلیت تبدیل فیات به بیت کوین را در خارج از صرافی‌هایی که از قانون مشتری خود را بشناس KYC پیروی می کنند مفید ارزیابی کرده اند. عامل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد سرمایه گذارانی هستند که به دلیل عدم ارتباط با دارایی‌های مالی سنتی، در حال افزایش دارایی بیت کوین خود هستند.

وجود روایت‌های متنوع و گاه متناقض موانعی را برای مدل سازی پتانسیل بازار، وضعیت پذیرش و حتی اندازه گیری اثربخشی تحولات اخیر ایجاد می‌کند.

برخی تسلا و شرکت‌های بزرگ را برای ایجاد ذخایر بیت کوین تشویق می‌کنند. این در حالی است که دیگران کمتر به کسانی که BTC را نگه می‌دارند اهمیت می‌دهند. آن‌ها در عوض بر روی چالش‌های مقیاس پذیری و قابلیت انعطاف پذیری تمرکز می‌کنند.اسکیو (Skew): شاخص حرفه‌ای برای سنجیدن “ترس و حرص”

کال آپشنز (سفارش خرید) به خریدار این امکان را می‌دهد تا با پایان یافتن قرارداد، بیت کوین را با قیمت ثابت خریداری کند. از طرف دیگر حق بیمه قراردادهای اختیاری امکانی را برای خریداران فراهم می‌کند تا در برابر افت قیمت از دارایی خود محافظت کنند.

هر زمان که سازندگان بازار و معامله گران حرفه‌ای به شدت صعودی فکر کنند، حق بیمه گزینه‌ها بالاتری (خرید) را ثبت می‌کنند. این روند باعث ایجاد شاخص منفی اسکیو تا 25٪ در نمودار خواهد شد. از طرف دیگر، اگر حق بیمه برای دیدگاه نزولی هزینه بیشتری داشته باشد، شاخص انحراف مثبت خواهد شد.

کف قیمت بیت کوین هنوز محقق نشده است، 2 شاخص که سقوط بیشتر را محتمل می‌کند

اسکیو دلتا 30 روزه

شاخص دلتا اسکیو 25٪ که بین 10٪ منفی و 10٪ مثبت در حال نوسان است، معمولاً خنثی تلقی می‌شود. این وضعیت متعادل تا 16 ماه مه ادامه داشت. بیت کوین در این تاریخ حمایت بحرانی 47000 دلاری را که برای 76 روز نگه داشته بود از دست داد.

با بدتر شدن بازارها، شاخص دلتا اسکیو تا 25٪  نیز کاهش یافت. این یعنی هزینه حق بیمه برای معاملات آتی افزایش یافته است. بنابراین، تا زمانی که معیار الگوی خنثی‌تری را نزدیک به سطح 5 درصد ایجاد کند، به نظر می‌رسد سرمایه گذاران به بهبود بازار چندان اطمینانی ندارند.

سیگنال‌های فعالیت بیت کوین نشان می‌دهد عرضه کاهش یافته است

معامله گران همچنین تعداد بیت کوین هایی که اخیراً فعالیت داشته اند را کنترل می‌کنند. این شاخص به خودی خود نمی‌تواند صعودی یا نزولی تلقی شود. شاخص بیت کوین های فعال اطلاعاتی در مورد قدمت آدرس‌های درگیر در معاملات ارائه نمی‌دهد.

کف قیمت بیت کوین هنوز محقق نشده است، 2 شاخص که سقوط بیشتر را محتمل می‌کند

تعداد بیت کوین های فعال در معاملات گذشته 

افزایش 500 درصدی قیمت از اول اکتبر 2020 و اوج 64900 دلاری در 14 آوریل 2021 باعث افزایش عمده عرضه در ماههای قبل از اصلاح شد. وقتی این معیار کاهش شدیدی را نشان می‌دهد، حاکی از آن است که سرمایه گذاران دیگر علاقه‌ای به مشارکت در سطح فعلی قیمت ندارند.

2.2 میلیون BTC در طی 30 روز گذشته فعال بوده است. این به طور قابل توجهی بالاتر از سطح مشاهده شده قبل از اکتبر 2020 است. با این حال شاهد کاهش میزان عرضه نیز هستیم.

در حال حاضر وضعیت موجود نشان می دهد که معامله گران مطمئن نیستند که بیت کوین به کف قیمت خود رسیده است. این به این معناست که اکثر آنها منتظر افت قیمت یا حداقل تایید قوی حرکت صعودی هستند.سلب مسئولیت

این مقاله صرفا جهت اهداف اطلاعاتی و خبری است. نظرات بیان شده در این مقاله نیز نمی تواند قطعی تلقی شود. ما هیچ گونه توصیه ای جهت سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری مطرح نمی کنیم. هیچ کس از آینده بیت کوین اطلاع دقیقی ندارد. در شرایط کنونی بازار بهتر است روند بیت کوین را نظاره کنید و با احتیاط وارد معامله شوید. بازار اکنون مناسب ترید روزانه و معاملات کوتاه مدت است.

مطالب مرتبط
رکورد قیمت بیت کوین در همین نزدیکی است؟ 5 دلیل برای نزدیک بودن بازار صعودی بیت کوین
با تقویت دوباره ی بازار کریپتو، اتریوم به 400 دلار در صرافی کراکن Kraken معامله شد
دوج کوین در روز دوج (DOGE Day) به رشد سهمگین خود ادامه می‌دهد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether