منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  چرخه افزایشی بیت کوین در سال ۲۰۱۳ در مقابل ۲۰۱۷ در مقابل ۲۰۲۱: عامل تعیین کننده چیست؟
چرخه افزایشی بیت کوین 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟

چرخه افزایشی بیت کوین در سال ۲۰۱۳ در مقابل ۲۰۱۷ در مقابل ۲۰۲۱: عامل تعیین کننده چیست؟

سعید درویشی
1399/10/21
۰

چندین پیش بینی از وقوع چرخه افزایشی بیت کوین در اینترنت وجود دارد. این پیش بینی‌ها شباهت بین جریان فعلی و چرخه‌های افزایشی در سال 2013 و 2017 را بررسی می‌کنند.

چرخه افزایشی بیت کوین در سال 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟

با عبور قیمت بیت کوین از 41000 دلار و رسیدن به ATH جدید، چندین پیش بینی از وقوع چرخه افزایشی بیت کوین در اینترنت وجود دارد. این پیش بینی‌ها شباهت بین جریان فعلی و چرخه‌های افزایشی در سال 2013 و 2017 را بررسی می‌کنند. این ممکن است فقط یک تلاش ناامید کننده برای پیش بینی روند قیمت باشد. با این حال، معیارهای معدودی وجود دارد که این مقایسه را پشتیبانی می‌کند.معیار میر مولتیپل نشانگر اصلاح قیمت بیت کوین

یکی از معیارهای معروف میر مولتیپل (Mayer Multiple) است. ارزش میر مولتیپل در زمان نگارش مقاله 2.87 است و در حال حاضر 2٪ کمتر از کل تاریخ بیت کوین است. این مقدار احتمال قرار گرفتن بیت کوین در چرخه افزایشی مشابه 2013 و 2017 افزایش می‌دهد. این در حالی است که سرمایه گذاران نهادی وارد بازار می‌شوند و تقاضای بیشتری را ایجاد می‌کنند. با این وجود سؤال مهم این است که آیا این میزان زیاد پایدار خواهد ماند؟

چرخه افزایشی بیت کوین 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟

نمودار-میر-مولتیپل

ارزش فعلی میر مولتیپل نشان می‌دهد که ممکن است اصلاح در قیمت بیت کوین به وقوع بپیوندد و این به معنای کاهش است. با این حال این پیش بینی خلاف احساسات عمومی پیرامون حرکت بیت کوین است. بر اساس این معیار، احتمالاً افزایش قیمت تا فوریه 2021 ادامه خواهد داشت و سپس کاهش قیمت روی می‌دهد. میر مولتیپل به عنوان یک شاخص قابل اعتماد در سال 2013 و 2017 ظهور کرده است. این امر باعث می‌شود که هنگام افزایش شدید قیمت، ارزش آن بسیار زیاد باشد.شارپ ریتیو نشان از ادامه چرخه افزایشی بیت کوین دارد

اگر یک حرکت بزرگ وجود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که اکثر معامله گران خرده فروشی از زمان خروج و ثبت سود خود بکاهند. علاوه بر میر مولتیپل، نمودار اصلی دیگر برای پیش بینی جهت روند قیمت شارپ ریتیو است. شارپ ریتیو یا بازده‌های تنظیم شده بیت کوین نشان دهنده احساسات بازار است. این معیار نشان می‌دهد حرکت نسبتاً شارپ بیت کوین به چرخه افزایشی 2017 شبیه است. این معیار اکنون بیانگر یک روند صعودی است. بازده‌ها در 3 سه ماهه گذشته به طور مداوم افزایش یافته است. و علی رغم اینکه بسیاری از معامله گران مایل به افت قیمت هستند، یک مورد هم وجود نداشته است. در عوض، تحلیلگران رمزنگاری در توییتر عقیده دارند که قیمت بیت کوین هرگز دوباره به 20000 دلار باز نمی‌گردد.

چرخه افزایشی بیت کوین 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟

نمودار-شارپ-ریتیو-بیت-کوین

نمودار بالا، چرخه افزایشی 2017، زمستان و روند صعودی قیمت را نشان می‌دهد. بیت کوین دارایی دیجیتالی با بیشترین بازده تعدیل شده در ازای ریسک است. با این حال اکنون در آستانه بازار گاوی / خرسی قرار گرفته است. جهت روند قیمت می‌تواند عاملی تعیین کننده برای قیمت بیت کوین در آینده باشد. ارزش شارپ ریتیو (Sharpe Ratio) برخلاف میر مولتیپل نشان دهنده احساس مساعد سرمایه گذاران است. صعود قیمت بالاتر از 40000 دلار، صحت بازده تعدیل شده / ریسک مایر را پیش بینی می‌کند.نتیجه گیری

این عوامل و صحبت‌های پیشین تحلیل گران نشان از یک اصلاح در میان مدت دارد. با این حال عامل سرمایه گذاران شرکتی که برای اولین بار در سال 2020 به بازار وارد شدند می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد. آن‌ها می‌توانند مثل چند ماه گذشته در هر اصلاح با خریدهای کلان از سقوط بیت کوین جلوگیری کنند. با این حال آن‌ها نیز برای پرداخت سود به سرمایه گذارانشان مجبور به برداشت سود خواهد بود. اگر با همان روندی که بیت کوین را خریداری کرده اند سعی در فروش آن بکنند ممکن است بازار به شدت آسیب ببیند.

مطالب مرتبط
رکورد اخیر بیت کوین قیمت را به بالاتر از 52 هزار دلار رساند، اتریوم به 2000 دلار نزدیک‌تر شد.
احتمال صعود بیت کوین در هفته‌های آینده، تحلیل گران احتمال تجمع دوباره خریداران را زیاد می‌دانند
حباب بیت کوین یا علاقه اجتناب ناپذیر بازار؟ آیا خرید بیت کوین 40000 دلاری درست است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether