منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم
حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم

حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم

تلاقی شاخص‌های تکنیکال و فاندامنتال نشان می‌دهد که اتر می‌تواند حرکت صعودی ماهانه خود را با وجود آخرین اصلاح قیمت حفظ کند.

از اول ژوئن، اتر (ETH) پس از ثبت رکورد 4384 دلار در ماه مه، بیش از 40 درصد افت کرده است. تحلیلگران همچنان مردد هستند که آیا سقوط ادامه خواهد داشت و یا باید منتظر یک حرکت صعودی قدرتمند برای اتر باشیم.

حرکت عمده نزولی برای دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر حجم سرمایه بازار، بسیاری از تحلیلگران را بر آن داشته است که افتهای بیشتر را پیش بینی کنند. به عنوان مثال، کلم چمبرز (Clem Chambers)، مدیر اجرایی پورتال تجزیه و تحلیل مالی “ADVFN”، سقوط اخیر ETH / USD را یادآور آغاز سقوط رمزنگاری سال 2018 می‌داند. به گفته وی پس از این سقوط یک حرکت صعودی 24000٪ رخ داد.

چه زمانی اتر به حرکت صعودی خود باز می گردد

اتر پس از سقوط در مارس سال گذشته بیش از 4500٪ افزایش یافت. با این حال تقریباً 60٪ از سود به دست آمده را فقط در دو هفته کاری در ماه مه از دست داد. چمبرز خاطر نشان کرد که نرخ ارز ETH / USD همچنان در معرض کاهش قرار دارد. وی افزود که ممکن است “سه سال و نیم ” طول بکشد تا این جفت ارز به بالاترین حد خود برسد.

آکاش گیریمات (Akash Girimath)، خبرنگار مالی در اف ایکس استریت (FXStreet) است. وی نیز با اشاره به مدل 365 روزه ارزش بازار به ارزش تحقق یافته (MVRV) سانتیمنت، خاطرنشان کرد که نرخ ارز ETH / USD ممکن است به 1200 دلار کاهش یابد. این شاخص وضعیت سود / زیان سرمایه گذارانی را که در 12 ماه گذشته ETH را خریداری کرده‌اند، اندازه گیری می‌کند.

حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم

میزان سود و ضرر محقق شده اتریوم

قرائت معیارها از 11 مه به 57 درصد کاهش یافته و تعداد سرمایه گذاران دارای توکن های سودآور ETH پس از سقوط قیمت 19 مه کاهش یافته است. به نوبه خود، این احتمال فروش سایر سرمایه گذاران را افزایش می‌دهد. آن‌هایی که سود می‌برند اتریوم خود را می‌فروشند تا در صورت کاهش طولانی مدت خطرات نزولی خود را به حداقل برسانند.

اما در میان سناریوهای بدبینانه، روایت‌هایی نیز وجود دارد که از چشم انداز بهبود زود هنگام قیمت اتر پشتیبانی می‌کند.ارتقا عمده شبکه در ماه جولای

سرمایه گذاران هنوز یک ماه فرصت دارند تا از هایپ اتریوم استفاده کنند. این پروژه بلاک چین برای یک به روزرسانی عمده دیگر درشبکه آماده می‌شود. انتظار می‌رود به روزرسانی لندن در ماه جولای انجام پذیرد.

پیش بینی می‌شود که این به روزرسانی شامل پیشنهاد بهبود یا EIP-1559 باشد. این پیشنهاد بهبود قرار است مسئله اصلی شبکه اتریوم یعنی هزینه‌های بالای معاملات را حل کند. EIP-1559 این کار را با جایگزینی مدل هزینه “اولین اقدام قیمت” اتریوم با هزینه پایه شبکه انجام می‌دهد که براساس تقاضای شبکه در نوسان است.

ویتالیک بوترین و اریک کانر، مبتکران پیشنهاد بهبود EIP-1559، پیش بینی می‌کنند که با انجام این به روزرسانی بازار کارایی کارآمدتری خواهد داشت. آن‌ها معتقدند که روند پرداخت گس برای مشتریان و نرم افزار غیرمتمرکز (DApp) ساده می‌شود.

در همین حال، EIP-1559 همچنین می‌خواهد مقداری از هزینه گس معاملات را بسوزاند. در نتیجه این کار تورم منفی به اکوسیستم اتریوم وارد خواهد شد. تأثیر آن بر قیمت‌های ETH می‌تواند مانند تأثیر کاهش تقلیل بیت کوین (BTC) بر نرخ ارز BTC / USD باشد، با عرضه کمتر در مقابل تقاضای بالاتر که منجر به افزایش قیمت می‌شود.

با این وجود، برخی بر این باورند که EIP-1559 آنطور که به نظر می‌رسد ضامن حرکت صعودی اتر نیست. کایل سامانی (Kyle Samani)، شریک مدیر در مولتی کوین کپیتال (Multicoin Capital)، استدلال کرد که اگر پیشنهادات ETH / USD افزایش یابد، استفاده از اتریوم همچنان گران است.

شاید EIP-1559 آنقدرها هم مفید نباشد

با این حال بسیاری از مردم EIP 1559 را برای افزایش حرکت صعودی اتر مفید قلمداد می‌کنند. با این حال، کایل سامانی و کاینه (kaiynne) تصور می‌کنند که پذیرش EIP 1559 می‌تواند چند مشکل داشته باشد. یکی از این مسائل ممکن است مانند سوگیری واحد و هزینه‌های بالاتر گس به دلیل گرانتر شدن اتریوم باشد.

به نظر می‌رسد ریک دلانی، تحلیلگر اوکی اکس (OKEx)، در انتخاب EIP-1559 به عنوان یک رویداد صعودی برای اتریوم محتاطانه عمل کرده است. با این وجود، وی افزود که این پیشنهاد باعث می‌شود اتریوم برای سرمایه گذاران ثروتمند جذاب باشد.

دلانی در آوریل گفت: “یک اتریوم با تورم منفی – به لطف مکانیزم سوزاندن هزینه EIP-1559 – ممکن است جذابیت دارایی را در میان ثروتمندترین سرمایه گذاران افزایش دهد. به طور مشابه، به نظر می‌رسد راه اندازی سهام به عنوان بخشی از ارتقا در حال انجام اتریوم 2.0 به افزایش تقاضای فعلی کمک می‌کند.”

کاهش میزان اتر در صرافی‌ها

داده‌های اخیر گلس نود (Glassnode) نشان می‌دهد که اتریوم حتی پس از سقوط 40 درصدی قیمت خود، همچنان از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارج می‌شود.

معیار موجودی اتریوم در صرافی ها “Ethereum: Balance on Exchange – All Exchanges” نشان می‌دهد که ذخایر ETH نگهداری شده در کیف پولهای آنلاین سیستم عامل‌ها از 13.9 میلیون در اول ماه مه به 13.1 میلیون در 31 مه کاهش یافته است. این به معنای 5.75 درصد افت در یک ماه گذشته است.

حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم

میزان اتریوم موجود در صرافی ها

برداشت‌های مداوم ETH حاکی از آن است که معامله گران دو راه دیگر برای کسب سود از دارایی خود یافته‌اند. آن‌ها یا می‌خواهند در انتظار افزایش بازده مبتنی بر دلار در آینده، دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنند یا می‌خواهند آنها را در استخرهای نقدینگی مالی غیرمتمرکز دیفای (DeFi) واریز کنند تا بازده ثابت نرخ بهره را بدست آورند.پیش بینی حرکت صعودی با توجه به تحلیل تکنیکال

حداقل دو تحلیلگر مستقل می‌بینند که حرکت صعودی قیمت اتریوم بر اساس تحلیل تکنیکال از سر گرفته می‌شود.

پستی ایکس بی تی (PostyXBT) معاملات ETH / USD را در داخل یک الگوی مثلث صعودی در نظر می‌گیرد. این اولین ساختار محکمی است که پس از اصلاح جفت از 4384 دلار به 3،590 دلار تشکیل شده است.

به طور کلی، الگوی مثلث در طول یک اصلاح نزولی ظاهر می‌شود، و این می‌تواند منجر به ادامه حرکت به سمت نزولی شود. با این وجود، “PostyXBT” انتظار دارد قیمت اتریوم ضمن حمایت از مثلث، خط روند مقاومت خود را برای حرکت صعودی حفظ کند.

حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم

احتمال شکستن مثلث صعودی

این تحلیلگر افزود: “هیچ معامله‌ای در حال حاضر انجام نمی‌شود. چیزی که من در حال تماشای آن هستم یک مثلث افزایشی است.”

“هیچ دلیلی برای ورود تهاجمی در این شرایط بازار وجود ندارد. عبور از ضلع پایین ایده را بی اعتبار می‌کند.”

کریپتو کاکتوس (Crypto Cactus)، تحلیلگر مستقل دیگر، چشم انداز صعودی مشابهی را برای اتر ارائه داد. البته با این تفاوت که وی گفت که اتریوم در بالای حمایت از روند صعودی میان مدت قرار دارد، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم

احتمال شکستن مثلث صعودی2

تحلیلگر – که دقیقاً مانند PostyXBT محتاط است – خاطرنشان کرد که معامله گران می‌توانند در یک بازآزمایی کامل از خط مقاومت فعلی ETH (خط افقی نزدیک به 2500 تا 2600 دلار) موقعیتی طولانی را تجربه کنند.

آن‌ها اضافه کردند: “کاملاً از اهرم اجتناب کنید زیرا هنوز هیچ چیزی تأیید نشده است.”

مطالب مرتبط
خستگی گاوهای بیت کوین و اتریوم: کاهش ارزش ETH و BTC پس از دو هفته رالی قدرتمند
ریپل، دوج کوین و کاردانو افزایش قیمت قابل توجهی داشتند؛ احتمال اصلاح قیمت XRP وجود دارد
یونی سواپ و پنکیک سواپ در رقابتی سخت جهت تسلط بر بازار دیفای
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether