منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بیت کوین قوی‌تر از ماسک: روند نزولی بیت کوین به سخنان ایلان ماسک ارتباطی ندارد
بیت کوین قوی‌تر از ماسک: روند نزولی بیت کوین به سخنان ایلان ماسک ارتباطی ندارد

بیت کوین قوی‌تر از ماسک: روند نزولی بیت کوین به سخنان ایلان ماسک ارتباطی ندارد

رضا باغانی
1400/02/23
۰

موقتاً در آخرین دور داغ شایعات یا فاد (FUD) بیت کوین هستیم. با این حال معیارهای بازار نشان می‌دهند که بیت کوین قوی‌تر از ماسک و دیگر سرمایه گذاران بزرگ به مسیر خود ادامه می‌دهد.

هنگامی که ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا از مصرف انرژی بیت کوین انتقاد کرد، بیت کوین حدود 17٪ سقوط کرد. با این وجود در حال حاضر این ارز دوباره درحال بازگشت به بازار است.

بیت کوین قوی‌تر از مدیر عامل تسلا ایلان ماسک است

در روز پنجشنبه، BTC / USD پس از افت قیمت خود به 45،600 دلار در حال نوشتن این مقاله بیش از 49000 دلار معامله می‌شود. این ارز توانست بیش از نیمی از ارزش از دست رفته خود را بدست آورد.

با ادامه این داستان، بررسی می‌کنیم در یک سطح اساسی، بیت کوین در نهایت در برابر عملکردهای یک کاربر انعطاف پذیر است. مهم نیست که حتی این فرد تأثیرگذار ایلان ماسک باشد بیت کوین همیشه از نهادهای متمرکز قوی‌تر است.اثبات کار پایه اصلی امنیت شبکه بیت کوین

الگوریتم اثبات کار بیت کوین به مرور زمان به ماینرها و سرمایه گذاران پاداش می‌دهد. سالهاست که کار آنها شبکه را قوی‌تر می‌کند. هرچه حضور بیت کوین بیشتر ادامه یابد، احتمال تسلیم شدن در برابر حمله یا خروج شرکت کنندگان از شبکه برای این ارز دیجیتال کمتر می‌شود.

دقیقاً به همین دلیل است که بیت کوین همچنان ارز دیجیتال برتر در رقابت بین بلاک چین ها است. این قدرت به قدری است که بسیاری استدلال می‌کنند، هیچ آلتکوینی نمی‌تواند مانند “بیت کوین” باشد.

اگرچه نوبت به ماسک می‌رسد، اثبات کار به دلیل دیگری قابل توجه است. فقط به این دلیل که یک سرمایه گذار برجسته نظر خود را در مورد شایستگی‌های بیت کوین تغییر داده و از پذیرش آن خودداری می‌کند، استخراج کنندگان انگیزه دیگری برای ترک شبکه یا پرداخت پول ندارند.

این جنبه از “اثر شبکه” به این معنی است که ماسک در نهایت تبلیغات هم خوب و هم بد را به بیت کوین ارائه می‌دهد. همانطور که حتی قیمت نشان می‌دهد، گفتار و کردار وی چیزی را تغییر نمی‌دهد. بیت کوین قوی‌تر از ماسک مشخص است چیست و چه توانایی‌هایی دارد.

“چرا اثبات کار برای بیت کوین بسیار مهم است؟  با یک هش معتبر (PoW) این است که گره‌های P2P بدون نیاز به سرور یا شخص ثالث معتبر می‌دانند که یک بلاک معتبر است“. این اظهارنظر PlanB، خالق خانواده مدل سهام قیمت بیت کوین، در این باره است.

“بیت کوین بدون PoW خواهد مرد!”

بیت کوین قوی‌تر از ماسک: روند نزولی بیت کوین به سخنان ایلان ماسک ارتباطی ندارد

نمودار هش ریت بیت کوین

روند قیمت بیت کوین بدون توجه به ماسک اصلاح را در پیش گرفت

علی رغم شیرجه زدن ناگهانی بیت کوین پس از سخنان ماسک، اقدام اخیر بیت کوین در مورد مقاومت در برابر این انتقاد، بیشتر از همسویی با آن است.

 BTC / USD قبل از تغییر قیمت و نگه داشتن سطوح بالاتر، فقط دو ساعت نزول کرد. نه تنها این، بلکه افت قیمت نیز مطابق با رفتار منظم قیمت است که امسال مشاهده شده و حتی هیچ روند قیمتی بلند مدتی را نقض نمی‌کند.

سطح ویژه مهمی که مشخصه اجرای گاوی 2020-2021 است، (EMA) میانگین متحرک نمایی 21 هفته بوده است. تحلیلگران گفته‌اند که این سطح کف قیمت را حرکت نزولی کاهش می‌دهد. این روند حتی در اوج قبلی گاو نر در سال 2017 نیز حفظ شده بود.

این بار ماسک نیز نتوانست شاخص را سرنگون کند و فتیله کوتاه تا 45،650 دلار با ملاقات با EMA 21 در مسیر پایین متوقف شد.

بیت کوین قوی‌تر از ماسک: روند نزولی بیت کوین به سخنان ایلان ماسک ارتباطی ندارد

نمودار قیمت بیت کوین“مصرف” انرژی BTC به آن زیادی که می گویند نیست

مثل همیشه در مورد مصرف انرژی بیت کوین، بزرگنمایی می‌شود.

هنگامی که گرد و غبار به انتقاد از انرژی فردی ماسک نشست، “بحث” گسترده‌تری در مورد چگونگی سازگاری بیت کوین با محیط زیست ادامه یافت. با این حال، اکثر اتهامات رایج مدتهاست که به عنوان سخنان کوته بینانه و فاقد مدارک و شواهد از بین رفته است.

همین هفته گذشته، مایکل سایلور، مدیر عامل اصلی مایکرواستراتژی (MicroStrategy) هودلر بیت کوین، مصاحبه‌ای عمومی انجام داد. این طرفدار بیت کوین در آن از عدم شایستگی ذاتی این ادعا که بیت کوین برای محیط زیست “بد” است صحبت کرد.

وی در پاسخ به ماسک، تصمیم تسلا مبنی بر متوقف کردن پذیرش بیت کوین برای پرداختها را “کنایه آمیز” خواند.

سایلور در توییتر خود نوشت: “سخنان ماسک جنون آمیز است زیرا هیچ انرژی تجدیدناپذیری در معاملات بیت کوین استفاده نمی‌شود.”

“انرژی برای ایمن سازی شبکه دارایی دیجیتال استفاده می‌شود. مصرف سوخت فسیلی با گذشت زمان در شبکه بیت کوین منفی خواهد بود، همه موارد در نظر گرفته شده است.”

گسترش افق زمانی فرد برای درک دلیل ارزشمند بودن بیت کوین ضروری است. همانطور که سیف الدین عموس (Saifedean Ammous)، نویسنده کتاب معروف استاندارد بیت کوین (Bitcoin Standard)، اغلب اشاره می‌کند. داشتن “اولویت کم” به یک سرمایه گذار BTC اجازه می‌دهد تا درک کند که رد پول صحیح به دلایلی مانند محیط زیست منجر به اتلاف انرژی بیشتر برای گزینه‌های نامعلوم می‌شود.

وی با اشاره به شرکت دیگر ماسک، “SpaceX”، در توییتر خود نوشت: “مگر اینکه شما موشک‌ها و تولید باتری خود را به” انرژی پایدارتر “تغییر دهید. دون این کار، مانند یک ریاکار بزرگ و بدون ندرک به نظر خواهید رسید.”

“جهان بیش از نیاز به موشک‌ها و اتومبیل‌های برقی شما به پول سالمی مانند بیت کوین نیاز دارد.”

روند فروش بیت کوین  قوی‌تر از سخنان ماسک به روند نزولی دامن زده است

به دنبال اقدام نزولی اخیر قیمت بیت کوین، بسیاری از مردم ایلان ماسک را به دلیل توییت کردن نیمه واقعیت‌ها سرزنش می‌کنند. در واقع، به نظر می‌رسد این نوسانات بازار از جای دیگری ناشی می‌شود. آدرس‌های بیشتری که بیت کوین را به صرافی‌ها ارسال می‌کنند مشکل ساز شدند. مدتی است که این روند در حال رخ دادن است.

همیشه لازم است که بررسی کنید چه تعداد از افراد بیت کوین را برای دوره‌های خاص به سیستم عامل‌ها و صرافی‌ها ارسال می‌کنند. حتی اگر قیمت بیت کوین در طی هفته‌های گذشته تا حدودی کاهش یافته است، اما در هر زمان ممکن برداشت سودهای ناچیز وجود دارد. در نتیجه، تعداد آدرسهای ارسال کننده بیت کوین به صرافی‌ها در دوره‌های خاص افزایش خواهد یافت.فروش بیت کوین فعلا روند اصلی بازار است

گلس نود (Glassnode) می‌گوید، در حال حاضر در بالاترین سطح سه ساله برای آدرس‌های ارسال شده به صرافی‌ها هستیم. اگرچه لزوماً تعجب آور نیست، اما نشان می‌دهد که این نوسانات مداوم به این زودی‌ها برطرف نخواهند شد. دلایل مختلفی می‌تواند دلیل این امر باشد که چرا مردم امروز مشتاق انتقال BTC به سیستم عامل‌های تجاری هستند.

اول از همه، قیمت فعلی این ارز است. اگرچه بالاترین میزان معاملات بیت کوین، 14000 دلار با ارزش فعلی فاصله دارد، اما یک برچسب قیمت 50000 دلاری هنوز هم برای ارز دیجیتال پیشرو در جهان قابل احترام است. بسیاری از افراد بیت کوین را کاملاً کمتر از این قیمت به دست آوردند و ممکن است زمان شروع بازپرداخت سود [برخی از آنها] رسیده باشد. به هر حال، از زمان رسیدن به بالاترین رکورد، به نظر می‌رسد برای BTC دشوار است که دوباره از 60،000 دلار عبور کند.

دلیل دوم ممکن است به دلیل تنوع بخشیدن به موجودی ارزهای دیجیتال توسط افراد باشد. همانطور که سایر دارایی‌های رمزنگاری ضررهای مشابه یا حتی بزرگتر از بیت کوین را نمایش می‌دهند، فرصت‌هایی برای متنوع سازی وجود دارد. در صورت بازگشت مجدد دارایی‌های جایگزین، انتخاب این روش می‌تواند به معامله گران کمک کند که بیت کوین خود را افزایش دهند. این یک روش معمول در بین کاربران بیت کوین است که پورتفولیوی خود را به هر طریق لازم متنوع کنند.

استخراج کنندگان بیت کوین شروع به فروش کرده‌اند

همانطور که در این زمان تا حدودی انتظار می‌رفت، خروج استخراج کنندگان بیت کوین دوباره در حال افزایش است. به ازای میانگین متحرک هفت روزه، بالاترین نرخ ماهانه در 64.514 ثبت شده است. با ادامه روند نزولی قیمت، ماینرهای سریع‌تر درآمد BTC خود را به ارز فیات تبدیل می‌کنند. آن‌ها با این کارهزینه های عملیاتی خود را پوشش می‌دهند. هرچه قیمت بیت کوین پایین بیاید، میزان فروش کلی بیت کوین نیز بالاتر خواهد بود.

افزایش فروش ماینرها، به تعداد بیت کوین ارسال شده به صرافی‌ها کمک می‌کند. با این حال، افزایش در این معیار فقط به دلیل ماینرها نیست، زیرا آنها فقط نقش جزئی در این مراحل دارند. در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد که این ورودی بیت کوین به صرافی‌ها خشک شود. نوسانات بیشتری اتفاق می افتد و احتمالاً قیمت در این روند پایین‌تر می‌رود.

با این حال به خاطر داشته باشید بیت کوین قویتر از ایلان ماسک و یا هر اینفلوئنسر دیگری است. این ارز به روند طبیعی خود ادامه می‌دهد. سرمایه گذاری در این بازار همیشه شامل ریسک است. پس مراقب باشید که در زمان پنیک سل دارایی‌های خود را ارزان نفروشید و در انتظار سودهای رؤیایی موقعیت‌های فروش خود را از دست ندهید.

مطالب مرتبط
انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم در حال عبور از 1 میلیارد دلار با 37 درصد رشد دراین ماه
ماینرها بیت کوین بیشتری نسبت به تولید خود فروخته اند
NFT ها در یونی سواپ در دسترس قرار گرفتند، اولین بازار غیرمتمرکز توکن های غیرقابل معاوضه
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان