منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته
رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

رضا باغانی
1400/01/08
۰

مشارکت‌های جدید، محبوبیت روزافزون آثار هنری NFT و خبر را ه اندازی جامپ نت (JumpNet) دلایل اصلی رشد ارز دیجیتال انجین در ماه گذشته هستند.

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

توکن های غیرقابل معاوضه (NFT) دنیا را غافلگیر کرده است. اکنون داستان رکوردشکنی فروش آثار هنری دیجیتال به طور مرتب در رسانه‌های خبری اصلی و فرهنگ عامه ظاهر می‌شود.

یکی از پروژه‌هایی که برای بهره گیری از این روند رو به رشد از سال‌ها پیش وضعیت خوبی داشته است، انجین کوین “Enjin Coin (ENJ)” است. بنیانگذار این پلتفرم ویتک رادومسکی (Witek Radomski) است. وی در توسعه استاندارد توکن ERC-1155 نقش اساسی داشت. این استاندارد توکن توانسته ایجاد NFT ها را در شبکه اتریوم تسهیل نماید.

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

نمودار قیمت ارز دیجیتال انجین کوین

داده‌های بازارهای کوین تلگراف و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که قیمت ENJ در ماه گذشته 800٪ افزایش یافته است. ارز دیجیتال انجین به لطف رشد مداوم خود از قیمت 0.34 دلار 23 فوریه به بالاترین رقم تاریخی 3.09 دلار 15 در مارس رسیده است.

سه دلیل را برای رشد شدید قیمت ارز دیجیتال انجین می‌توان نام برد. اولین دلیل معرفی راه حل مقیاس پذیری جامپ نت است. این راه حل به زودی بر بستر اتریوم راه اندازی می‌شود. دلایل دیگر شامل افزایش میزان سرمایه گذاری و معاملات به دلیل لیست شدن‌های متعدد در صرافی‌ها و رشد مداوم بخش NFT است.هزینه‌های ارزان‌تر برای معاملات NFT

بعد از رونمایی پروژه جامپ نت که نسخه خصوصی بلاک چین اتریوم است و از سازوکار اجماع اثبات قدرت (PoA) برای فعال کردن معاملات زنجیره‌ای فوری و بدون هزینه گس استفاده می‌کند، رشد ارز دیجیتال انجین در اوایل ماه مارس آغاز شد.

هزینه‌های بالای معامله یکی از بزرگترین چالش‌های جامعه ارزهای دیجیتال در شش ماه گذشته است. به لطف افزایش استفاده از شبکه اتریوم توسط پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (دیفای) و افزایش محبوبیت NFT ها این شبکه به شدت کند و گران شده است.

جامپ نت قرار است از 6 آوریل راه اندازی شود. هدف این شبکه حل این مسئله برای بخش NFT خواهد بود. جامپ نت به کاربران اجازه می‌دهد تا ارز دیجیتال انجین کوین و توکن های ERC-1155 را به صورت رایگان ارسال و دریافت نمایند. این شبکه همچنین ایجاد توکن های ERC-1155 را برای معامله و توزیع، تسهیل می‌نماید.

انجین همچنین برنامه‌های آینده‌ای برای ادغام افینیتی (Efinity) دارد. افینیتی یک بلاک چین غیرمتمرکز برای NFT ها ست. این بلاک چین “از ویژگی‌ها و دارایی‌های نسل بعدی رمزگذاری از هر بلاک چین پشتیبانی می‌کند”. طبق گفته این تیم، این امر به قابلیت همکاری چند زنجیره‌ای (مولتی چین) کمک می‌کند. در ضمن به دارندگان NFT در هر بلاک چین اجازه می‌دهد تا به جامپ نت بروند و از معاملات رایگان آن بهره مند شوند.

لیست شدن‌های متوالی در صرافی‌ها به ایجاد پایگاه قدرتمند کاربران ارز دیجیتال انجین کمک کرده است

عامل دوم رشد قیمت ارز دیجیتال انجین لیست شدن آن در تعداد زیادی از صرافی‌های ارز دیجیتال است. این امر افزایش کل معاملات به بالاترین سطح تاریخی را برای ENJ به همراه داشت. همچنین این لیست شدن‌ها منجر به جهش در فعالیت‌های زنجیره‌ای و آدرس‌های فعال شد.

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

فعالیت شبکه و آدرسهای فعال انجین

لیست شدن در صرافی‌های متعدد در اواخر ماه فوریه و با ورود جفت‌های معاملاتی ENJ به Crypto.com و FTX شروع شد. درست همان زمان رشد قیمت ارز دیجیتال انجین آغاز گشت. فهرست شدن در صرافی‌های هوبی گلوبال (Huobi Global)، اوکی اکس (OKEx) و جمینی (Gemini) از دیگر ادغام‌های قابل توجهی است که در ماه مارس اتفاق افتاد.

از طرف دیگر رأی دادن به ایجاد استخراج نقدینگی در صرافی غیرمتمرکز بنکور “Bancor (BNT)” ارز دیجیتال انجین را بیش از پیش در دسترس سرمایه گذاران قرار داد.شوق NFT رشد اکوسیستم انجین را افزایش می‌دهد

دلیل سوم اینکه قیمت ENJ در ماه مارس سهموی شد، مربوط به رشد کلی محبوبیت NFT هاست. توکن های غیرقابل معاوضه به عنوان جریان اصلی در محافل هنری و بخش تجاری مطرح شدند. این امر بر تعداد مشارکتهای جدیدی که پروژه قادر به ایجاد آن بوده است تأثیر بسزایی داشته و توجه بیشتری را به پروژه جلب کرده است.

برخی از موارد اضافه شده اخیر بازی به اکوسیستم انجین شامل ایج آف راست (Age of Rust)، سیکس دراگونز                (The Six Dragons)، لودنا پروتکل (Ludena Protocol) و برنامه اجتماعی گیم تاک تاک (GameTalkTalk) متمرکز بر بازی کره جنوبی است.

داده های کوین تلگراف رشد ارز دیجیتال انجین را پیش بینی می کرد

داده‌های ورتکز از کوین تلگراف پرو در 28 فوریه، قبل از افزایش قیمت در مارس، شروع به کشف چشم انداز صعودی برای ENJ کرد.

امتیاز ورتکز مختص کوین تلگراف، مقایسه الگوریتمی شرایط تاریخی و فعلی بازار است. این داده‌ها از ترکیبی از نقاط داده شامل احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتر حاصل می‌شود.

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

امتیاز ورتکز ارز دیجیتال انجین کوین

همانطور که در نمودار بالا دیده می‌شود، نمره VORTECS برای ارز دیجیتال انجین چند ساعت قبل از شروع رشد قیمت در سه هفته بعد به سطح سبز صعود کرده و به بالاترین سطح 67 رسیده است.

پس از سقوط به پایین‌ترین سطح 31 در 3 مارس، امتیاز VORTECS مجدداً صعودی حرکت کرد. پس از آن امتیاز ENJ در 10 مارس به بالاترین حد در 89 رسید. این درست 5 روز قبل از آن بود که ارز دیجیتال انجین رکورد جدید خود را در 3.09 دلار به ثبت برساند.

نتیجه گیری

پذیرش اصلی توکن های غیر قابل معاوضه و وعده ایجاد یک محیط بدون هزینه که NFT ها را از انواع بلاک چین پشتیبانی می‌کند، ارز دیجیتال انجین را در موقعیت خوبی قرار داده است تا رشد بیشتری را در بازار فعلی صعودی مشاهده کند.

مفهوم توکن سازی فراتر از هنر به بازارهایی مانند املاک و مستغلات و اسناد تاریخی گسترش یافته است. پروژه‌هایی که یک اکوسیستم NFT کاربرپسند را ارائه می‌دهند می‌توانند در نهایت به عناصر اصلی این دارایی‌های دیجیتالی که به سرعت در حال توسعه است تبدیل شوند.سلب مسئولیت

نظرات بیان شده در اینجا تنها جهت استفاده‌های خبری و اطلاعاتی است. بیت پارس هرگز توصیه‌ای در زمینه سرمایه گذاری در ارزی خاص ندارد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید. و مهم‌تر آنکه هرگز بیش از آن چیزی که توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
متاورس و NFT: چه بازی‌ها و پروتکل‌هایی در صنعت بلاک چین قابلیت ایجاد درآمد دارند؟
موج استقبال از دیفای، افزایش TVL و مشارکت‌های جدید زمینه ساز رالی 100 درصدی Ren است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether