قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها
رضا باغانی
1400/01/08
۰
رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

مشارکت‌های جدید، محبوبیت روزافزون آثار هنری NFT و خبر را ه اندازی جامپ نت (JumpNet) دلایل اصلی رشد ارز دیجیتال انجین در ماه گذشته هستند.

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

توکن‌‌‌های غیرقابل معاوضه (NFT) دنیا را غافلگیر کرده است. اکنون داستان رکوردشکنی فروش آثار هنری دیجیتال به طور مرتب در رسانه‌های خبری اصلی و فرهنگ عامه ظاهر می‌شود.

یکی از پروژه‌هایی که برای بهره گیری از این روند رو به رشد از سال‌ها پیش وضعیت خوبی داشته است، انجین کوین “Enjin Coin (ENJ)” است. بنیانگذار این پلتفرم ویتک رادومسکی (Witek Radomski) است. وی در توسعه استاندارد توکن ERC-1155 نقش اساسی داشت. این استاندارد توکن توانسته ایجاد NFT‌ها را در شبکه اتریوم تسهیل نماید.

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

نمودار قیمت ارز دیجیتال انجین کوین

داده‌های بازارهای کوین تلگراف و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که قیمت ENJ در ماه گذشته 800٪ افزایش یافته است. ارز دیجیتال انجین به لطف رشد مداوم خود از قیمت 0.34 دلار 23 فوریه به بالاترین رقم تاریخی 3.09 دلار 15 در مارس رسیده است.

سه دلیل را برای رشد شدید قیمت ارز دیجیتال انجین می‌توان نام برد. اولین دلیل معرفی راه حل مقیاس پذیری جامپ نت است. این راه حل به زودی بر بستر اتریوم راه اندازی می‌شود. دلایل دیگر شامل افزایش میزان سرمایه گذاری و معاملات به دلیل لیست شدن‌های متعدد در صرافی‌ها و رشد مداوم بخش NFT است.هزینه‌های ارزان‌تر برای معاملات NFT

بعد از رونمایی پروژه جامپ نت که نسخه خصوصی بلاک چین اتریوم است و از سازوکار اجماع اثبات قدرت (PoA) برای فعال کردن معاملات زنجیره‌ای فوری و بدون هزینه گس استفاده می‌کند، رشد ارز دیجیتال انجین در اوایل ماه مارس آغاز شد.

هزینه‌های بالای معامله یکی از بزرگترین چالش‌های جامعه ارزهای دیجیتال در شش ماه گذشته است. به لطف افزایش استفاده از شبکه اتریوم توسط پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (دیفای) و افزایش محبوبیت NFT‌ها این شبکه به شدت کند و گران شده است.

جامپ نت قرار است از 6 آوریل راه اندازی شود. هدف این شبکه حل این مسئله برای بخش NFT خواهد بود. جامپ نت به کاربران اجازه می‌دهد تا ارز دیجیتال انجین کوین و توکن‌‌‌های ERC-1155 را به صورت رایگان ارسال و دریافت نمایند. این شبکه همچنین ایجاد توکن‌‌‌های ERC-1155 را برای معامله و توزیع، تسهیل می‌نماید.

انجین همچنین برنامه‌های آینده‌ای برای ادغام افینیتی (Efinity) دارد. افینیتی یک بلاک چین غیرمتمرکز برای NFT‌ها ست. این بلاک چین “از ویژگی‌ها و دارایی‌های نسل بعدی رمزگذاری از هر بلاک چین پشتیبانی می‌کند”. طبق گفته این تیم، این امر به قابلیت همکاری چند زنجیره‌ای (مولتی چین) کمک می‌کند. در ضمن به دارندگان NFT در هر بلاک چین اجازه می‌دهد تا به جامپ نت بروند و از معاملات رایگان آن بهره مند شوند.

لیست شدن‌های متوالی در صرافی‌ها به ایجاد پایگاه قدرتمند کاربران ارز دیجیتال انجین کمک کرده است

عامل دوم رشد قیمت ارز دیجیتال انجین لیست شدن آن در تعداد زیادی از صرافی‌های ارز دیجیتال است. این امر افزایش کل معاملات به بالاترین سطح تاریخی را برای ENJ به همراه داشت. همچنین این لیست شدن‌ها منجر به جهش در فعالیت‌های زنجیره‌ای و آدرس‌های فعال شد.

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

فعالیت شبکه و آدرسهای فعال انجین

لیست شدن در صرافی‌های متعدد در اواخر ماه فوریه و با ورود جفت‌های معاملاتی ENJ به Crypto.com و FTX شروع شد. درست همان زمان رشد قیمت ارز دیجیتال انجین آغاز گشت. فهرست شدن در صرافی‌های هوبی گلوبال (Huobi Global)، اوکی اکس (OKEx) و جمینی (Gemini) از دیگر ادغام‌های قابل توجهی است که در ماه مارس اتفاق افتاد.

از طرف دیگر رأی دادن به ایجاد استخراج نقدینگی در صرافی غیرمتمرکز بنکور “Bancor (BNT)” ارز دیجیتال انجین را بیش از پیش در دسترس سرمایه گذاران قرار داد.شوق NFT رشد اکوسیستم انجین را افزایش می‌دهد

دلیل سوم اینکه قیمت ENJ در ماه مارس سهموی شد، مربوط به رشد کلی محبوبیت NFT هاست. توکن‌‌‌های غیرقابل معاوضه به عنوان جریان اصلی در محافل هنری و بخش تجاری مطرح شدند. این امر بر تعداد مشارکتهای جدیدی که پروژه قادر به ایجاد آن بوده است تأثیر بسزایی داشته و توجه بیشتری را به پروژه جلب کرده است.

برخی از موارد اضافه شده اخیر بازی به اکوسیستم انجین شامل ایج آف راست (Age of Rust)، سیکس دراگونز                (The Six Dragons)، لودنا پروتکل (Ludena Protocol) و برنامه اجتماعی گیم تاک تاک (GameTalkTalk) متمرکز بر بازی کره جنوبی است.

داده‌‌‌های کوین تلگراف رشد ارز دیجیتال انجین را پیش بینی می‌کرد

داده‌های ورتکز از کوین تلگراف پرو در 28 فوریه، قبل از افزایش قیمت در مارس، شروع به کشف چشم انداز صعودی برای ENJ کرد.

امتیاز ورتکز مختص کوین تلگراف، مقایسه الگوریتمی‌شرایط تاریخی و فعلی بازار است. این داده‌ها از ترکیبی از نقاط داده شامل احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتر حاصل می‌شود.

رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته

امتیاز ورتکز ارز دیجیتال انجین کوین

همانطور که در نمودار بالا دیده می‌شود، نمره VORTECS برای ارز دیجیتال انجین چند ساعت قبل از شروع رشد قیمت در سه هفته بعد به سطح سبز صعود کرده و به بالاترین سطح 67 رسیده است.

پس از سقوط به پایین‌ترین سطح 31 در 3 مارس، امتیاز VORTECS مجدداً صعودی حرکت کرد. پس از آن امتیاز ENJ در 10 مارس به بالاترین حد در 89 رسید. این درست 5 روز قبل از آن بود که ارز دیجیتال انجین رکورد جدید خود را در 3.09 دلار به ثبت برساند.

نتیجه گیری

پذیرش اصلی توکن‌‌‌های غیر قابل معاوضه و وعده ایجاد یک محیط بدون هزینه که NFT‌ها را از انواع بلاک چین پشتیبانی می‌کند، ارز دیجیتال انجین را در موقعیت خوبی قرار داده است تا رشد بیشتری را در بازار فعلی صعودی مشاهده کند.

مفهوم توکن سازی فراتر از هنر به بازارهایی مانند املاک و مستغلات و اسناد تاریخی گسترش یافته است. پروژه‌هایی که یک اکوسیستم NFT کاربرپسند را ارائه می‌دهند می‌توانند در نهایت به عناصر اصلی این دارایی‌های دیجیتالی که به سرعت در حال توسعه است تبدیل شوند.سلب مسئولیت

نظرات بیان شده در اینجا تنها جهت استفاده‌های خبری و اطلاعاتی است. بیت پارس هرگز توصیه‌ای در زمینه سرمایه گذاری در ارزی خاص ندارد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید. و مهم‌تر آنکه هرگز بیش از آن چیزی که توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
کاردانو و بایننس کوین با افزایش های چشمگیر گوی سبقت را از بقیه آلت‌های بزرگ ربودند
اوج قیمت تاریخی اتریوم در چند قدمی؛ بیت کوین در بلند مدت عملکرد بهتری نسبت به اتریوم دارد
پامپ شدید دوج کوین: 5 باری که این ارز با رشد خود بازار را شوکه کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟