منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  بازگشت قدرتمند سولانا: چرا ارز دیجیتال SOL بهتر از اتریوم و بیت کوین عمل کرده است
ارز دیجیتال سولانا (Solana): همه چیز درباره SOL یکی از توکن های آینده دار بازار

بازگشت قدرتمند سولانا: چرا ارز دیجیتال SOL بهتر از اتریوم و بیت کوین عمل کرده است

سولانا چهاردهمین ارز دیجیتال از نظر حجم سرمایه بازار پس از پایین آمدن تا قیمت 20.14 دلار در روز سه شنبه، با جهشی بیش از 55 درصد، قدرتمند به بازار بازگشت.

در روز گذشته سولانا با جهشی 55 درصدی از رقبای کهنه کار خود بیت کوین و اتریوم پیش گرفت. اما چرا سولانا اکنون بهتر از ارزهای بزرگ رشد کرده است؟ در اینجا به دلایل بازگشت قدرتمند سولانا خواهیم پرداخت.

نرخ ارز SOL / USD پس از پایین آمدن تا سطح 20.14 دلار در معاملات روز سه شنبه، با افزایش 55.10٪ در روز چهارشنبه به 31.58 دلار رسید. این روند صعودی در پی اصلاح کلی بازار رمزنگاری رخ داد. این اصلاح نیز به نوبه خود، در پی یک سقوط وحشیانه در پاسخ به ممنوعیت کامل رمزنگاری در چین اتفاق افتاد.

بازگشت قدرتمند سولانا به بازار

سولانا در ابتدای این هفته در میان ارزهایی بود که بیشترین سقوط را تجربه کردند. SOL / USD پس از شروع کار در روز دوشنبه با قیمت 35.22 دلار، بیش از 42 درصد سقوط کرد. به همین ترتیب، بیت کوین در همین بازه زمانی 19.07٪ از ارزش خود را از دست داد. این در حالی بود که اتر، دومین ارز بزرگ بازار و رقیب اصلی بلاک چین قرارداد هوشمند سولانا، 24.75٪ افت کرد.

اما تمام توکن های برتر بازار ارزهای دیجیتال پس از 48 ساعت سقوط دردناک دوباره برگشتند. بیت کوین از پایین‌ترین سطح فروش 28800 دلاری خود با 19.44 درصد رشد به 34 هزار و 400 دلار رسید. در همین حال، اتر پس از آزمایش 1700 دلار به عنوان پشتیبانی، با 20.29٪ رشد به 2045 دلار بازگشت. البته هر دوی این ارزها بسیار ضعیف‌تر از سولانای قدرتمند به بازار بازگشتند. اکنون نیز با اصلاح اندک بازار با کمی ضرر به کار خود ادامه می دهند.

بنابراین، به نظر می‌رسد، سولانا باید از کاتالیزورهایی برای این بازگشت قدرتمند سود برده باشد. حرکت بهبودی این ارز در اواخر معاملات سه شنبه و اوایل چهارشنبه با قدرت ادامه داشت و اکنون با کمی اصلاح در قیمت 29.46 معامله می‌شود. سه مورد این کاتالیزورها در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته شده است. یکی از این عوامل تکنیکال و دو مورد دیگر فاندامنتال هستند.

علاقه شرکت‌ها به سولانا

سولانا در معاملات بازیابی اواخر روز سه شنبه، پیشنهادات بالاتری را به خود جلب کرد. در همین زمان اعلام شد که “Pyth”، یک شبکه توزیع داده غیرمتمرکز بازار مالی و “LMAX Digital”، اپراتور صرافی سازمانی را به عنوان ارائه دهنده اطلاعات خود اضافه کرده است.

به طور جزئی، “Pyth Network” در بالای لایه پایگاه عمومی سولانا (Solana) کار می‌کند. این شبکه یک پروتکل بلاک چین اثبات سهام است که برای مقیاس پذیری بهینه شده است. سولانا وعده داده است که بدون ایجاد طرحی درباره نحوه عملکرد، به توسعه دهندگان در ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز کمک کند.

در مورد ارز دیجیتال SOL: این توکن به عنوان واحد پول بومی در اکوسیستم سولانا عمل می‌کند. کاربران دارایی‌های SOL خود را مستقیماً در شبکه قرار می‌دهند یا آنها را به یک اعتبارسنج فعال واگذار می‌کنند. در عوض، به استیکرها یا سهام گذاران وعده داده می‌شود که پاداش‌های تورمی را در ازای سهامشان دریافت کنند. این ویژگی در کنار نسخه کامل بلاک چین سولانا به صورت مستقل اجرا خواهد شد. کاربران همچنین می‌توانند از ارز دیجیتال SOL برای پرداخت هزینه‌های معاملات و قراردادهای هوشمند استفاده کنند.

پس از مشارکت با LMAX، داده‌های این صرافی ارزهای دیجیتال در بلاک چین سولانا دریافت خواهند شد. این شبکه به نوبه خود، کار شبکه اوراکل داده‌های نهادی را انجام می‌دهد. به عبارت دیگر LMAX و سولانا به پروژه‌های مالی غیرمتمرکز شرکت ها اطلاعات مورد نیاز از دنیای واقعی را منتقل خواهند کرد.

سرمایه گذاری‌های استراتژیک (ورودی – خروجی)

سولانا تاکنون با فروش توکن های SOL خود تقریباً 26 میلیون دلار سرمایه جمع کرده است.

اما این پروتکل بلاک چین خود بودجه‌ای برای پارسیک (Parsiq)، یک بستر نظارت بر داده بلاک چین تأمین کرده است. سولانا در پایان هفته گذشته 3 میلیون دلار برای این پروژه بودجه جمع آوری کرد.

شایعاتی مبنی بر اینکه سولانا 450 میلیون دلار دیگر برای توسعه یک قاتل اتریوم دیگر جمع می‌کند نیز منتشر شده است. این شایعات نیز ممکن است علی رغم سقوط 22 ژوئن، روند صعودی SOL را دست نخورده حفظ کنند. با این حال، تیم سولانا این گزارش را تأیید نکردند. چیزی که مهم است این است که تیم بلاک چین سولانا هنوز شایعات منتشر شده را نیز مردود ندانسته‌اند.

بازگشت قدرتمند سولانا: چرا ارز دیجیتال SOL بهتر از اتریوم و بیت کوین عمل کرده است

تلاش سولانا برای بهبودی پس از اخبار ممنوعیت رمزنگاری در چین تضعیف شد.

در زمان اعلام راه اندازی پارسیک، در 16 ژوئن، SOL / USD در یک بازه ثابت از نظر معاملات قرار داشت. اما خبر ممنوعیت رمزنگاری چین احساسات پایدار آن را متزلزل کرد. افت عمده اخیر این جفت از ترس، عدم اطمینان و تردید (FUD) به طرز وحشتناکی ظاهر شد. اما فقط بر اساس ادغام‌ها، اکوسیستم سولانا به عنوان یک نیروگاه بلاک چین قدرتمند ظهور کرده است.

به عنوان مثال، در ماه مه، سولانا 20 میلیون دلار برای حمایت از پروژه‌های شبکه خود با کمک از مث گلوبال (Math Global) اختصاص داد. این تیم همچنین 60 میلیون دلار برای حمایت از پروژه‌های مجهز به بلاک چین در برزیل، روسیه، هند و اوکراین جمع آوری کرد.

سولانا همچنین برای راه اندازی صندوق 20 میلیون دلاری برای گسترش رمزنگاری در کره جنوبی با آر او کی کپیتال (ROK Capital) همکاری کرد.

محل تلاقی پشتیبانی سه گانه

آخرین حرکت SOL در سراشیبی همچنین باعث تلاقی پشتیبانی سه گانه شد. این اتفاق علاوه بر اخبار توسعه سولانا به عنوان یک پروژه بلاک چین، سطح ورود روانشناختی تریدرهای روزانه را نیز فراهم کرد.

بازگشت قدرتمند سولانا: چرا ارز دیجیتال SOL بهتر از اتریوم و بیت کوین عمل کرده است

بخش مشخص شده شامل سه سطح حمایت روانشناختی است که SOL را از اصلاح عمیق‌تر- باز می‌دارد.

نوار زرد در نمودار بالا با توجه به توانایی آن در محدود کردن تلاش‌های نزولی در بحران اخیر، اولین لایه پشتیبانی قیمت را ارائه می‌دهد. دوم، SOL یک کف صعودی اضافی از خط افقی قرمز 24.56 دلار دریافت کرد. این مقاومت همچنین دارای سابقه سالم نگه داشتن روند صعودی SOL و میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA 200 روزه؛ موج زعفرانی رنگ) است.

شاخص مقاومت نسبی SOL / USD (RSI) نیز به میزان اندکی بالاتر از آستانه فروش بیش از حد معادل 30 بود. به طور سنتی، معامله گران میزان RSI پایین‌تر را به عنوان نشانه ورود به بازار تفسیر می‌کنند.

این ها عوامل بازگشت قدرتمند سولانا در بازار ارزهای دیجیتال بودند. اخباری که بیشتر ارزهای بزرگ بازار از آنها بی بهره هستند.

سلب مسئولیت

این مقاله جهت اهداف خبری و اطلاعاتی منتشر شده است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه‌ای مبنی بر سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. قبل از هر اقدام سرمایه گذاری ابتدا تحقیقات خود را به صورت کامل انجام دهید و به خاطر داشته باشید هرگز بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید در بازار سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
حجم بازار چین لینک (Chainlink) از لایت کوین فراتر رفت؛ مرحله بعدی برای توکن LINK چیست؟
تولد دوباره آیوتا IOTA با راه اندازی پروتکل کریسالیس (Chrysalis)
ضعف بیت کوین باعث کاهش قیمت این ارز شد؛ آلتکوین ها نیز با ضعف به کار خود ادامه می‌دهند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان