قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار

بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار

بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار

طلای ارزهای دیجیتال پس از سه سال توانست از سد روانی 20000 دلار عبور کند. بیت کوین اکنون به بالاترین قیمت خود در طول تاریخش دست یافته است و به نظر می‌رسد به راه خود ادامه خواهد داد.

بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار

بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار

بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار

همه شاخص‌های حیاتی نشاندهنده ادامه حرکت بیت کوین برای رسیدن به بالاترین قیمت جدید در طول تاریخ این ارز است. هدف این ارز تنها سطح 20000 دلاری نیست. بیت کوین به طور کلی بسیار بالاتر می‌رود. خرس‌هایی که در هر سطحی از موقعیت خود خارج شدند اکنون از بازار عقب مانده‌اند زیرا بیت کوین روند صعودی را ادامه می‌دهد.بالاترین قیمت بیت کوین در سطح 20،000 دلاری

بیت کوین اکنون در جستجوی اهدافی حتی فراتر از بالاترین قیمت خود یعنی مانع روانی 20000 دلار است. اکثر شمع‌های قرمز هفتگی در طولانی مدت در سال 2020 نتوانسته‌اند بر قیمت تأثیر بگذارند. مهم است که اکنون که این سطح مقاومت اصلی را گرفتیم و از کنار آنها عبور خواهیم کرد.

بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار

عبور بیت کوین از 20000 دلار

وقتی کسی شروع به بررسی شاخص‌های اصلی می‌کند، هیچ استدلال محکمی‌درباره ماندن بیت کوین در بالای 20،000 دلار در آینده وجود ندارد. تمام معیارهای مهم تأیید می‌کنند که بیت کوین کمتری در این قیمت‌ها خریداری خواهند شد. برای اینکه بالاترین قیمت جدید بیت کوین در بازار معمول شود، زمان بیشتری نیاز است. البته که سطح درخشان 20،000 دلار صرفاً یک قدم برای آنچه در آینده انتظار می‌رود است.

ذخایر بیت کوین رو به کاهش است

یکی از معیارهای مهم برای پیگیری روند قیمت، توان تهیه بیت کوین از طریق کیف پولهای صرافی متمرکز است.

بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار

کاهش ذخایر بیت کوین

نمودار بالا تأیید می‌کند که روند نزولی عرضه موجود از مارس 2020 ادامه دارد. علی رغم افزایش جزئی در مقادیر BTC، این روند نیز کند نمی‌شود. مدتی است که کمتر از 3 میلیون BTC در کیف پول‌های صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال وجود دارد. روند قابل توجه، با توجه به اینکه ارزش در ماه‌های اخیر بالاتر از 18000 دلار بدون هیچ مشکلی باقی مانده است.

می‌توان ادعا کرد که این هنوز هم بیش از 10 درصد از عرضه در گردش است. این یک نکته مهم است، اما در طرح بزرگ بیت کوین چندان قابل توجه نیست. اگر 90 درصد چیزی برای خرید راحت در دسترس نباشد، قیمت آن کالا یا دارایی همیشه بالا می‌رود. برای بیت کوین، میزان دسترسی راحت در دسترس در حال کاهش است.

بخشی از این حرکت توسط همه شرکت‌هایی که ناگهان در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنند، رخ می‌دهد. اطلاعات زیر نحوه برخورد شرکتها با این رمزارز برجسته جهان را نشان می‌دهد.

بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار

افزایش ذخیره سازی بیت کوین

به نظر نمی‌رسد که هیچ یک از این شرکت‌ها نیز برای کوتاه مدت بیت کوین خریده باشند. همه این خزانه داری‌ها به کاهش عرضه BTC بیشتر کمک کردند و درجه جدیدی از کمبود را ایجاد کردند که بیت کوین را از مقاومت 20،000 عبور داد و رسیدن به بالاترین قیمت جدید خود رسید.تعداد کمی‌از افراد بیت کوین را در صرافی‌ها ذخیره می‌کنند

جالب‌تر ساختن جریان بیت کوین (تفاوت بین جریان بیت کوین به کیف پول‌های صرافی‌ها و خارج شدن آن) در میان صرافی‌های شناخته شده، باعث جذابیت بیشتر می‌شود.

کاهش بیت کوین سپرده گذاری شده در صرافی ها

در طول سال 2020، خروج منفی بیشتری نسبت به اعداد مثبت وجود دارد. این روند نیز با توجه به اینکه ارزش BTC از مارس 2020 به طور چشمگیری افزایش یافته قابل توجه است. این باعث می‌شود که افراد بیشتری بتوانند پول خود را از صرافی‌ها منتقل کنند. “من قصد دارم بودجه خود را در کیف پول سخت افزاری نگه دارم تا زمانی که به یک قیمت شش رقمی‌برسیم.”

از آنجا که روزانه تعداد بیشتری از مشتریان صرافی‌ها بیت کوین را به این دلیل از سپرده خود خارج می‌کنند، ضریب کمبود صریح‌تر خواهد شد. بیت کوین در حال حاضر عرضه محدودی دارد. بخشهای بزرگ‌تر و بزرگتر از عرضه موجود آن هر ماه غیرقابل دسترسی می‌شود.

تنها زمان لازم بود تا بازار به چرخ دنده‌ای بالاتر روی آورد. بیت کوین با گذشتن از بالاترین قیمت 20 هزار دلاری‌اش از “مقاومت روانی” عبور کرد. این افزایش قیمت پیش بینی شده قبل از پایان سال 2020 اتفاق افتاد، که نشان می‌دهد سال آینده ممکن است یک استثنا برای بیت کوین باشد.

عرضه خاموش بیت کوین از دسترس خارج است

یکی از جنبه‌های قیمت بیت کوین که بسیاری از تازه واردان و دلالان از آن چشم پوشی می‌کنند، عرضه خاموش است. نمودار گلس نود (Glassnode) در زیر تأیید می‌کند که 33.153 درصد از میزان عرضه بیت کوین طی سه سال گذشته به آدرس جدیدی منتقل نشده است. دارندگان این مانده‌های BTC در طول سال 2017 نگه داشته‌اند و اکنون نیز همان کار را انجام می‌دهند.

نگهداری بیت کوین برای طولانی مدت

به عنوان یک تحلیلگر، این آمار به ما نشان می‌دهد که دارندگان بیت کوین علاقه‌ای به فروش قبل از اینکه ارزش آن بسیار بالاتر از حد طبیعی باشد، ندارند. همانطور که همه جامعه بیت کوین اطلاع دارند این رقم ممکن است 50،000 دلار یا حتی شش رقم برای هر بیت کوین باشد. از همه مهمتر، ممکن است معامله گران برای مدتی دیگر این عرضه را در صرافی‌ها یا سایر سیستم عامل‌های تجاری پیدا نکنند.

باز هم می‌گویم، این یک بخش از BTC است که ممکن است برای مدتی دیگر کسی نتواند به آن دسترسی پیدا کند.موارد استفاده جدید برای دارندگان بیت کوین

سرانجام، من تحت تأثیر چگونگی هدف صرافی‌ها و سایر سیستم عامل‌ها برای پر کردن شکاف بین بیت کوین و امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) قرار گرفتم. به عنوان مثال، لایتنینگ لبز (Lightning) Labs بازار لایتنینگ پول (Lightning Pool) خود را راه اندازی کرده است. IOVlabs نیز مدل زنجیره‌ای جدیدی را برای امکان انعطاف پذیری بیشتر با RSK و در MXC Exchange معرفی نمود. ما در حال برنامه ریزی برای یک محصول اشتراکی هستیم که بازدهی را برای BTC قفل شده ارائه دهد.

در حالی که این مدل فقط برای بیت کوین قابل استفاده نیست، سرانجام طلای ارزهای دیجیتال در جهان از حمایت شایسته خود برخوردار می‌شود. سیستم مالی غیرمتمرکز بدون بیت کوین در دراز مدت شانس زنده ماندن نخواهد داشت. علاوه بر این، بین دارندگان بیت کوین که علاقه‌ای به فروش با قیمت فعلی ندارند، نقدینگی زیادی وجود دارد.

اگر همه موارد بالا باعث ایجاد یک افزایش در بیت کوین و پتانسیل آن برای فراتر از برچسب قیمت 20000 $ نمی‌شود، من نمی‌دانم چه نتیجه‌ای خواهد داشت.

صحبت‌های پایانی

به نظر می‌رسد این حرکت قیمت تنها برای بیت کوین نخواهد بود. اتریوم نیز حرکت خود را انجام داده است و بدون سر و صدا سال گذشته 337 درصد رشد داشته است. یعنی تقریباً دو برابر رشد بیت کوین و اکنون با فاصله زیاد از بالاترین قیمت خود با خبرهای مثبت وضع مساعدی دارد. رشد اتریوم با توجه به راه اندازی اتریوم 2.0 و حل مشکل مقیاس پذیری می‌تواند راهگشای بسیاری از توکن‌ها به ویژه توکن‌‌‌های دیفای باشد. امسال شاید مقدمه‌ای برای رشد کل بازار ارزهای دیجیتال باشد.

ما در نقطه عطف این بازار قرار داریم. آینده سیستم‌های مالی جهان بیش از پیش پتانسیل ارزهای دیجیتال را درک کرده‌اند. این نکته می‌تواند دنیایی را که می‌شناسیم به راحتی زیر و رو کند.

مطالب مرتبط
نهنگ های بزرگ بیت کوین در حال انتقال این ارز، روزگار ماکسیمیست های بیت کوین تمام شده
تجارت بیت کوین در ونزوئلا و سیاست های دلارسازی
تکرار چرخه بیت کوین: آیا روند قیمت BTC در سال 2021 شبیه سال 2017 است؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021