منو
بیت پارس  »  آموزش  »  آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال  »  آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟
آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟

آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟

بیت کوین ممکن است در سال 2020 به اوج های خیره کننده رسیده باشد. با این حال آدرسهای برتر بیت کوین هنوز هم می‌توانند بر قیمت این ارز در سال 2021 تأثیر بگذارند. در اینجا دلایل اصلی که باید مراقب این کیف پول‌ها بود را بررسی می کنیم.

آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟

شفافیت یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های بیت کوین به عنوان اصلی‌ترین ارز دیجیتال است. همین واضح بودن همه تراکنش‌ها بود که بسیاری از طرفداران اولیه را به سمت بیت کوین (BTC) سوق داد.

فناوری بلاکچین باعث می‌شود همه اطلاعات عملکرد شبکه برای هر کسی که علاقه مند آن است در دسترس باشد. هر آدرس شناخته شده است. در بلاک کسپلورر معاملات، هزینه پرداخت شده و سایر جزئیات مربوط به تعداد سکه ها و استفاده از سگ ویت (SegWit) در معرض دید قرار دارد.چرا آدرسهای برتر بیت کوین مورد توجه هستند؟

آدرس‌های برتر بیت کوین از لحاظ تعداد BTC موجود همیشه مرکز توجه بوده‌اند. برخی از محققان رمزنگاری به طور معمول آدرس‌های برتر را مورد کنکاش قرار می‌دهند. آن‌ها در این آدرسها به دنبال ردپای خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو هستند. با این حال دیگر تحلیلگران داده‌ها را برای ردیابی مانور نهنگ‌های این ارز مدنظر قرار می‌دهند. با تعقیب فعالیت نهنگ‌ها پیش بینی دستکاری بازار که منجر به نوسانات ناپایدار قیمت بیت کوین می‌شود، امکان پذیر است.

آدرس‌های برتر بیت کوین حتی مورد توجه سازمانهای دولتی مانند سرویس درآمد ایالات متحده و همچنین وزارت خزانه داری قرار گرفته‌اند. در واقع، شرکت‌های متخصص زیادی برای به دست آوردن اطلاعات در مورد آدرس ارزهای دیجیتال و گردانندگان آنها به وجود آمده‌اند. برکسی پوشیده نیست که سرویس درآمد ایالات متحده چین آنالیسیس (Chainalysis) و اینتگرا اف ای سی (Integra FEC)، دو شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری را برای پیگیری معاملات استخدام کرده است.

اخیراً، زیر نظر وزیر خزانه داری استیون منوچین، وزارت خزانه داری در حال بررسی این موضوع است که آیا قانونی در مورد کیف پول‌های رمزنگاری خود میزبان لازم است یا خیر. در صورت تأیید، این تغییرات بر اهمیت حفظ حریم خصوصی فعالان بازار تأکید می‌کند.

آدرسهای جدید سرمایه گذاران قدیمی

آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟

15-آدرس-برتر-بیت-کوین

همانطور که در بالا نشان داده شده است، آدرس‌های برتر بیت کوین 1.07 میلیون BTC یا 5/7 درصد از کل عرضه طلای ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند. در سطح قیمت 31000 دلار فعلی، این معادل 33.17 میلیارد دلار است. اگرچه این مقدار زیادی بیت کوین است، اما لازم به ذکر است که حجم کل BTC در صرافی‌ها از 5 میلیارد دلار در روز فراتر می‌رود.

توجه به این نکته مهم است که تاریخ واریز اولیه آدرس به این معنا نیست که نهاد صاحب آدرس سکه را در آن روز به دست آورده است. سکه‌ها می‌توانند از آدرس دیگری متعلق به همان نهاد ارسال شوند. بنابراین، تاریخ‌های ارسال اولین وجوه به 11 آدرس از سال 2018 نشان نمی‌دهد که دارندگان آدرس جدیداً به بازار وارد شده‌اند.

همچنین لازم به ذکر است که شایعه شده هیچ یک از آدرسهای برتر بیت کوین متعلق به ساتوشی نیستند. محقق سرجیو لرنر نشان داده است که بلاک‌های استخراج شده ناکاموتو حاوی الگوهای منحصر به فردی است. این الگوها به الگوهای پاتوشی معروف هستند. اگرچه آن BTC استخراج شده هنوز منتقل نشده است، اما به آدرسی هم اختصاص داده نشده است.صرافی ها و برخی سرویس های نگهداری بیت کوین

100 آدرس برتر 15.7٪ از کل عرضه را در اختیار دارند. این در مقایسه با سطح توزیع در بازارهای سنتی بسیار چشمگیر است. به عنوان مثال، 20 صندوق برتر صاحب سهام پی پل 19.7 درصد از کل سهام را در اختیار دارند.

پنج مورد از 15 آدرس برتر بیت کوین آدرسهای شناخته شده صرافی‌های ارز دیجیتال هستند. این نشان می‌دهد غلظت ظاهری به شکلی وجود ندارد که بتوان آن را به نهنگ‌های ارز دیجیتال نسبت داد.

علاوه بر صرافی‌های ارز دیجیتال مبالغ زیادی بیت کوین در کیف پول،  متولیان برخی سرویس‌ها قرار دارد. این سرویسها BTC را برای مشتریان خود در کیف پول‌هایی که از طریق چندین آدرس با مبالغ زیاد، جمع و نگهداری می‌کنند.

آدرس‌های برتر بیت کوین، جدید و سازگار با سگ ویت نیستند

هشت مورد از 15 آدرس برتر هرگز حتی یک ساتوشی را خرج نکرده‌اند. به استثنای پنج آدرس مربوط به صرافی‌ها، فقط 20٪ از آنها سکه‌های خود را جابجا کرده‌اند. این نشان دهنده این است که آنها از هولدرهای قدیمی هستند.

علاوه بر این، 11 آدرس از 15 آدرس برای اولین بار کمتر از سه سال پیش استفاده شده است. دلایل مختلفی می‌تواند در پشت این نکته عجیب باشد. از جمله اقدامات امنیتی بهبود یافته، تغییر متولی یا ساختارهای مختلف مالکیت.

فقط دو آدرس از 15 آدرس برتر (و سه آدرس در 200 آدرس برتر) با سگ ویت سازگار است. این راه حل می‌تواند هزینه تراکنش را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این نشان می‌دهد که کاربران علی رغم مزایای واضح معاملات ارزان‌تر، در برابر تغییر مقاومت می کنند. جالب‌تر اینکه کیف پول سرد بیت فینکس (Bitfinex) در رتبه دوم این لیست تنها موردی است که تاکنون معامله خروجی داشته است.

چند آدرس مرموز مرتباً در حال جمع آوری بیت کوین هستند

سومین آدرس ثروتمند یک معمای کامل است. این آدرس حاوی 94506 BTC دست نخورده است. گلس نود (Glassnode) گزارش داد که 73،000 از BTC موجود در این کیف پول از صرافی هوبی (Huobi) خارج شده است. پس از این گزارش آدرس در سپتامبر 2019 آدرس مذکور به سرخط اخبار تبدیل شد.

بسیاری از تحلیل گران اظهار داشتند که این سکه‌ها به طرح پانزی پلاستوکن (Plustoken) متصل شده‌اند. با این حال پس از ضبط 194775 BTC در 19 نوامبر توسط پلیس چین از این صرافی، این شایعات ثابت نشد.

آدرس های از دست رفته

جدا از چهارمین کیف پول بزرگ که شامل 79،957 BTC از مارس 2011 است، 20 آدرس از 300 آدرس برتر بیش از 9 سال سن دارند. اگرچه هیچ کس نمی‌تواند اثبات کند که این وجوه از بین رفته است، اما بیشتر کارشناسان چنین تصور می‌کنند.

این سکه‌های دست نخورده به 313،013 BTC رسیده و از زمان پیدایش تاکنون فقط در یک آدرس مانده‌اند. بنابراین، جدا از 9000 BTC F2Pool که در آدرس 1J1F3U7gHrCjsEsRimDJ3oYBiV24wA8FuV واریز شده است، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که منابع مالی آدرس‌های دیگر از دست رفته باشد.

آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟

مانده-حساب-1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ

آدرس پنجم برتر رتبه بندی در فوریه سال 2019 ایجاد شد و در بدو ورود، به عنوان 81 امین آدرس در لیست قرار گرفت. از آن زمان، این آدرس به طور منظم در حال جمع اوری بیت کوین است. تعداد بیت کوین‌های این آدرس از 1 BTC در دسامبر 2019 تا 4100 BTC در ژوئن 2019 افزایش یافته است. علی رغم اینکه این آدرس یک هولدر بزرگ است، هفت معامله انجام داده است، از 786 BTC تا 3000BTC. شاید حتی نهنگ‌ها قبض‌هایی برای پرداخت داشته باشند.

دقیقاً 100 آدرس برای اولین بار بین 30 نوامبر 2018 و 18 دسامبر 2018 وجود دارد. این آدرسهای برتر بیت کوین حاوی حدود 8000 BTC یا هر کدام 12،000 BTC است. این آدرس‌ها به کوین بیس کاستودی (Coinbase Custody) نسبت داده می‌شوند. تعداد 881،471 BTC موجود در این آدرس‌ها برابر با 96٪ کیف پول سرد این صرافی است.نظریه برتر نهنگ جدید

هر سرمایه گذار می‌داند که ورود نهنگ‌های جدید بیت کوین برای یک تجمع پایدار بسیار مهم است. حتی اگر تاکنون هیچگاه شواهد معتبری از این تأثیر وجود نداشته باشد.

به طور مداوم آدرسهای جدید بیت کوین وارد 300 آدرس برتر می‌شوند. به عنوان مثال، 16 نفر از آنها در 30 روز گذشته اولین سپرده‌های خود را دریافت کرده‌اند. یک بار دیگر، این لزوماً نهادی جدید نیست بلکه آدرسی است که اولین BTC خود را دریافت می‌کند.

اگرچه غیر معمول است، اما گاهی اوقات فاصله‌های 50 روزه یا بیشتر بدون پیوستن تازه واردان به 300 مورد برتر رخ می‌دهد. به طور تصادفی، این دوره‌ها پایان دوره‌های تجمع را نشان می‌دهد و معمولاً یک اصلاح سالم را به دنبال دارد.

مواردی از تغییرات بازار با تحرکات مشکوک نهنگ ها

دقیقاً هیچ یک از 300 آدرس برتر در ابتدا بین 28 نوامبر 2019 و 09 فوریه سال 2020 مورد استفاده قرار نگرفته است. این زمانی است که بیت کوین 35٪ افزایش قیمت یافت. عجیب‌تر اینکه، بازار طی 32 روز آینده 52٪ سقوط کرد.

آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟

نمودار-سال-2020-قیمت-بیت-کوین-در-کوین-بیس

یک اثر مشابه بین 18 اکتبر 2017 و 11 دسامبر 2017 اتفاق افتاد. در این دوره بیت کوین 193٪ رشد داشت. این در حالی بود که هیچ یک از 300 آدرس برتر تازه وارد نبودند. به صورت عجیبی طی 36 روز بعد 34٪ کاهش قیمت رخ داده است.

آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟

نمودار-سال-2017-قیمت-بیت-کوین-در-کوین-بیس

قبل از آن، هیچ یک از 300 آدرس برتر بین 20 آوریل 2017 و 07 ژوئیه 2017 ایجاد نشده است. در همین حال، بیت کوین 111٪ افزایش یافت. این در حالی بود که سقوط 24٪ نیز طی 9 روز این دوره را به پایان رساند.

تاکنون، تاریخ اثبات کرده است که نظریه نهنگ جدید منطقی است: تجمع بازار در طی دوره‌های طولانی مدت با تعداد کمتر آدرس جدید، به لیست 300 دارنده برتر تبدیل می‌شود، زیرا این امر نشانگر تجمع توسط اشخاصی است که قبلاً دارای موقعیت بوده‌اند. از طرف دیگر، نهنگ‌های جدید می‌توانند از ترس از دست رفتن موقعیت شروع به خرید کنند، که معمولاً نشان دهنده اوج‌های قیمتی است.نتیجه گیری

بنابراین، نظارت بر آدرس‌های برتر و داده‌های زنجیره‌ای بیت کوین برای سنجش اصلاحات بالقوه منطقی است.

هر بار که سپرده‌های بزرگ وارد صرافی‌ها می‌شوند، حکایت از فروش بالقوه دارد. این امر از نظر معامله گران نشانه ای نزولی محسوب می‌شود. این حرکات سپس با بالا و پایین شدن قیمت BTC کامل می‌شود.

هر زمان که بازار رو به افزایش باشد و ماینرها، به نوبه خود فروش خود را کاهش دهند، تحلیلگران انتظار دارند با شروع دوباره جابجایی سکه، اصلاح قیمت آغاز گردد. 6300 بیت کوین در هفته برای جلوگیری از تأثیر بر قیمت باید جذب بازار شود.

اکنون سرمایه گذاران شرکتی وارد بازار شده‌اند. در این شرایط سرمایه گذاران می‌خواهند ببینند آیا جریان ورودی آنها در سال 2021 به جذب بیت کوین‌های تازه ضرب شده ادامه می‌دهد یا خیر.

در حالی که 2021 برای بازار رمزنگاری بسیار صعودی به نظر می‌رسد، همیشه یک سقوط غیرمنتظره قیمت رخ می‌دهد. این سقوط‌ها اغلب ناشی از مقررات سختگیرانه دولت‌هاست.

این بدان معناست که دنبال کردن آدرسهای برتر بیت کوین و حرکات نهنگ‌های رمزنگاری در سال 2021 برای سرمایه گذاران باهوش همچنان مهم خواهد بود.

مطالب مرتبط
وال استریت با بازگشت رئیس جمهور ترامپ به کاخ سفید رشد کرد
اصلاح تاریخی بیت کوین
اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether