قیمت بیت کوین
1,328,211,715تومان
58,498.00دلار
0.62
قیمت اتریوم
89,662,805تومان
3,948.99دلار
11.12
قیمت بایننس کوین
15,228,865تومان
670.72دلار
5.68
قیمت ریپل
34,966تومان
1.54دلار
3.37
قیمت دوج کوین
11,770تومان
0.52دلار
26.23
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار ارزهای برتر  »  سقوط بیت کوین و اتریوم در روز خونین بازارهای مالی جهانی؛ علت چه بود؟

سقوط بیت کوین و اتریوم در روز خونین بازارهای مالی جهانی؛ علت چه بود؟

رکورد اخیر بیت کوین قیمت را به بالاتر از 52 هزار دلار رساند، اتریوم به 2000 دلار نزدیک‌تر شد.

قیمت بیت کوین و اتریوم به ترتیب 15 و 20 درصد سقوط کرد که باعث شد بازار ارزهای دیجیتال درگیر یک اصلاح گسترده شوند. در اینجا به عوامل این اتفاق می‌پردازیم.

پنج عامل احتمالاً باعث سقوط شدید قیمت بیت کوین و اتریوم در یک روز شدند. این عوامل شامل انحلال گسترده پوزیشن ها، داغ شدن بیش از حد بازار معاملات آتی، کاهش شدید حق بیمه کیمچی، فروش نهنگ‌ها و نگرانی‌ها درباره برنامه‌های مالیاتی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده می‌شود.بیت کوین و اتریوم به ترتیب 15٪ و 20٪ در یک روز سقوط کردند، اما چرا این اتفاق رخ داد؟

در بازار معاملات آتی داغ، بیش از 4 میلیارد دلار تصفیه شد

در تاریخ 23 آوریل، در حدود 24 ساعت، بازار ارزهای دیجیتال شاهد بیش از 4 میلیارد دلار موقعیت منحل شده بود.

با توجه به سیستم عامل تجزیه و تحلیل داده بای بیت (Bybt)، در بازار بیت کوین در حال حاضر اکثریت در موقعیت‌های شورت هستند. به صورت دقیق‌تر موقعیت‌های شورت اکنون حدود 54٪ از بازار را تشکیل داده‌اند.

این نشان می‌دهد که در روز گذشته، میلیاردها موقعیت طولانی منحل شده‌ است. در نتیجه بسیاری از موقعیت‌های کوتاه باز مانده است.

داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که اپن اینترست بازار آتی اتریوم در CME به بالاترین حد خود رسیده است. این نشان می‌دهد بازار آتی ETH نیز بیش از حد شلوغ و داغ شده است. اپن اینترست در معاملات آتی بیت کوین به همین ترتیب قبل از افت قیمت BTC افزایش یافت.

سقوط بیت کوین و اتریوم در روز خونین بازارهای مالی جهانی؛ علت چه بود؟

اپن اینترست بازار معاملات آتی

اکنون، هر دو ارز ETH و BTC در وضعیت بهتری قرار دارند تا بهبود یابند زیرا اپن اینترست آن‌ها، به طور کلی کاهش یافته است.

بیت کوین، به ویژه، اوج معاملات آتی خود را در بایننس دید. این صرافی که در چند روز گذشته به طور مداوم بالاترین حجم معاملات مشتقات را برای BTC ثبت می‌کند، به سطوح ناشناخته از 8 مارس کاهش یافته است.

حق بیمه کیمچی کره جنوبی به 0 درصد کاهش یافت

با پایین آمدن قیمت بیت کوین و اتریوم، حق بیمه کیمچی در کره جنوبی دوباره به 0٪ سقوط کرد.

حق بیمه اکنون بیش از 4٪ است، اما بازار ارز دیجیتال کره جنوبی پس از بیانیه منفی ناظران مالی کشور، فروش شدیدی را تجربه کرد.

سقوط بیت کوین و اتریوم در روز خونین بازارهای مالی جهانی؛ علت چه بود؟

کاهش حق بیمه کیمچی

در 22 آوریل، یون سونگ سو، کمیسر مالی کره جنوبی، گفت که دولت از ارزهای دیجیتال مالیات می‌گیرد. با این حال طبق مصوبه دولت اینها دارایی مالی نیستند و دولت از آنها محافظت نمی‌کند.

بیانیه غیرمنتظره ناظر مالی کره جنوبی احتمالاً منجر به فروش عمده‌ای در بازار ارز دیجیتال کره جنوبی شده است. این فروش باعث سقوط حق بیمه کیمچی به پایین‌ترین سطح شد.نهنگ‌های کوچک تا متوسط در حال فروش هستند

در تاریخ 20 آوریل، تیم متریال اندیکاتور، که جریان تجارت بیت کوین را در صرافی‌های بزرگ ردیابی می‌کند، گفت که نهنگ‌های کوچک تا متوسط در حال فروش بخشی از دارایی‌های خود هستند.

تحلیلگران این شرکت گفتند:

“در حالی که نهنگ‌هایی با سرمایه بیش از 1 میلیون دلار بدون توجه به آنچه که رخ می‌دهد در قیمت‌های پایین خرید می‌کنند، نهنگ‌هایی با دارایی بین 100 هزار تا 1 میلیون دلار پایین‌ترین قیمت را در روند سفارش فروش خود تعیین کرده‌اند.”

سقوط بیت کوین و اتریوم در روز خونین بازارهای مالی جهانی؛ علت چه بود؟

فروش بیت کوین توسط نهنگ ها

این روند ویژه قابل توجه بود زیرا نهنگ‌های بزرگ در همان دوره بیت کوین جمع می‌کردند.

فشار فروش وارد شده توسط نهنگ‌های کوچک تا متوسط که در صرافی‌های بزرگ بین 100000 تا 1 میلیون دلار بیت کوین می‌فروختند، روند نزولی کوتاه مدت بیت کوین را تشدید کرد.

سقوط بیت کوین و اتریوم مانند بازار‌‌‌های مالی بعد از تصمیمات مالیاتی بایدن

زمان سقوط قیمت بیت کوین و اتریوم نیز با انتشار برنامه‌های رئیس جمهور ایالات متحده بایدن برای افزایش مالیات بر افراد ثروتمند همزمان شد.

به دلیل این اخبار بازار سهام ایالات متحده افت کرد. در این ریزش میانگین صنعتی داو جونز در یک معامله واحد در 22 آوریل بیش از 1 درصد کاهش یافت.

هولگر زشاپیتز، تحلیلگر بازار در ولت، در آن زمان گفت:

“داو در ترس از افزایش مالیات بر افزایش سرمایه 400 امتیاز سقوط می‌کند. BBG گزارش می‌دهد که بایدن در حال برنامه ریزی برای افزایش مالیات بر سود سرمایه تا 43.4٪ برای افراد ثروتمند آمریکایی است. با این افزایش نرخ سود سرمایه به 39.6٪ برای افرادی که بیش از 1 دلار درآمد دارند افزایش می‌یابد. این مالیات در حال حاضر 20٪ است. “

پلن بی (PlanB) حدس می‌زند که سقوط قیمت بیت کوین به معنای پایان چرخه گاوی نیست

آیا چرخه گاوی بیت کوین به پایان رسیده است؟ این تحلیلگر رمزنگاری چنین عقیده‌ای ندارد.

قیمت بیت کوین طی دو روز اخیر کاهش یافته است. این ارز از بالاترین سطح 60،000 دلار به حدود 48،000 دلار رسیده است. با این حال، طبق گفته یک تحلیلگر مشهور رمزنگاری، پلن بی، این لزوماً به معنای پایان کار چرخه گاوی نیست.

پلن بی روز جمعه در توییتی گفت: “هیچ چیز در یک خط مستقیم بالا نمی‌رود.”

“بیت کوین تا این ماه 6 ماه متوالی افزایش یافته است. به نظر می‌رسد این افت قیمت مانند استراحت در میانه راه است. ما در سال 2013 و 2017 نیز شاهد اینگونه اصلاحات بودیم. “

پلن بی در صنعت رمزنگاری با مدل سهام به جریان بیت کوین یا S2F شناخته می‌شود. این مدل اساساً قیمت بیت کوین را در یک مسیر صعودی همزمان با نصف شدن و افزایش کمبود پیش بینی می‌کند. وی همچنین تعداد دیگری از مدلهای پیرامون این مفهوم را ساخته و از جنبه‌های مختلف فاکتور گرفته است.

طی چندین ماه گذشته، بیت کوین از بالاترین قیمت خود در سال 2017 عبور کرده است. این ارز بر اساس داده‌های تردینگ ویو (TradingView)، در 14 آوریل به قیمت 65000 دلار رسیده است. در روزهای بعد، BTC در تاریخ 23 آوریل تا نزدیک به 47،500 دلار سقوط کرد. این تقریباً 26٪ کاهش را در نمودار این ارز نشان می‌دهد. طبق توئیت پلن بی، این حرکت با حرکات پایانی چرخه‌های گاوی قبلی بیت کوین سازگار نیست.استراحت قیمت بیت کوین قبل از ادامه بازار افزایشی

توییت پلن بی در روز جمعه همچنین نمودار قیمت بیت کوین در طی بازارهای گاوی را شامل می‌شد. در این نمودارها به دنبال هر یک از صعودهای متوالی یک کاهش رخ داده است. نصف شدن در سال‌های 2012، 2016 و 2020 اتفاق افتاد. بازارهای گاوی در 2013، 2017 و 2020،2021 ادامه یافتند.

حرکت‌‌‌های قبلی افزایشی در پشت زمینه چرخه بزرگتر گاوی، بازده قابل توجهی در قیمت داشته است. بر اساس نمودار یک معامله گر در تریدینگ ویو، در طی اجرای چرخه گاوی در سال 2013، پس از اقدام قابل توجه قیمت صعودی، بیت کوین بین آوریل و ژوئیه 2013 حدود 75٪ سقوط کرد. پس از آن افت، بیت کوین قبل از سقوط سال 2014 به دستاوردهای قابل توجهی دست یافت.

در سپتامبر سال 2017، بیت کوین پس از سودهای قابل توجه، تقریباً 40٪ افت کرد، اما در ماه‌های بعدی قبل از سقوط در بازار خرسی، به بالاترین سطح جدید خود رسید.

سخن نهایی

با توجه به این رویدادها به نظر می‌رسد ما هنوز شاهد پایان بازار گاوی بیت کوین نیستیم. با این حال بهتر است در معاملات خود احتیاط بیشتری به خرج دهید. این احتیاط می‌تواند شامل نگهداری ارزهای دیجیتال نیز شود. فروش از سر ترس و با ضرر همیشه اشتباه است.

مطالب مرتبط
هدف بعدی بیت کوین 21350 دلار است، در ماه نوامبر معادل 3.6 میلیارد دلار بیت کوین خریداری شد
بیت کوین ATH جدیدی به جای گذاشت، سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال نزدیک به 600 میلیارد دلار رسید
لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می شود
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس