قیمت بیت کوین
1,328,211,715تومان
58,498.00دلار
0.62
قیمت اتریوم
89,662,805تومان
3,948.99دلار
11.12
قیمت بایننس کوین
15,228,865تومان
670.72دلار
5.68
قیمت ریپل
34,966تومان
1.54دلار
3.37
قیمت دوج کوین
11,770تومان
0.52دلار
26.23
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بیت کوین در هفته آتی: 5 نکته برای زیر نطر گرفتن قیمت BTC با توجه به اقدامات ایلان ماسک و تسلا

بیت کوین در هفته آتی: 5 نکته برای زیر نطر گرفتن قیمت BTC با توجه به اقدامات ایلان ماسک و تسلا

رکود بیت کوین زیر 50 هزار دلار، بهبود شرایط اقتصادی مانع رشد بیت کوین

بیت کوین بعد از آخر هفته ی نسبتاً خسته کننده هفته جدید را بالای 50،000 دلار آغاز کرد. در اینجا نکاتی جهت زیرنظر داشتن بیت کوین در هفته آتی ذکر می‌شود.

پس از یک آخر هفته ناامیدکننده و بدون انگیزه، BTC / USD دوشنبه با پس گرفتن 53،000 دلار امید را به بازار باز گرداند. چه چیزی می‌تواند بازار بیت کوین را در هفته آتی تحت تأثیر قرار دهد؟

بیت پارس نگاهی می‌اندازد به پنج عاملی که می‌توانند حرکت قیمت بیت کوین را در هفته آتی شکل دهند.

بیت کوین در هفته آتی: 5 نکته برای زیر نطر گرفتن قیمت BTC با توجه به اقدامات ایلان ماسک و تسلا

نمودار 1 هفته‌ای BTC/ USD (Bitstamp).

ثبات نسبی بازار سهام و ضعیف شدن دلار حرکت بیت کوین در هفته آتی را تقویت می‌کند

بازار سهام در این هفته بار دیگر سرد شده است. تصویر کلان مخلوط آشنایی از امید و یاس ناشی از ویروس کرونا را نشان می‌دهد.

در حالی که بازارهای آسیا در کل یک روز ناخوشایند داشتند، مشکلات ویروس هند و مشکلات مالی ترکیه نگران کننده بود.

به طور جداگانه و با تصمیم ایالات متحده برای اعزام گردشگران به اتحادیه اروپا در تابستان امسال، انگیزه‌های اقتصادی جدید برای سرمایه گذاران اروپایی و امریکایی شروع به شکل گیری می‌کند.

بدون وجود جهت کلی، انگیزه بیت کوین برای پیگیری روند کلان صعودی‌اش به سختی قابل پیشبینی است. حرکت قیمت در روزهای گذشته نیز این موضوع را ثابت کرده است.

“آینده چه خواهد شد؟” تسلا و اسپیس ایکس با “تکنیکینگ” ایلان ماسک در روز شنبه با یک توییت که برای بسیاری از فعالان  بازار رنج آور بود، خبرساز شد. تسلا، یکی از بزرگترین سرمایه گذاران BTC، قرار است پس از بسته شدن وال استریت در مورد درآمد خود گزارشی ارائه دهد.اعلام فروش بیت کوین توسط تسلا

به نظر می‌رسد تسلا 10 درصد از بیت کوین‌هایش را در سه ماهه اول سال 2021 فروخته است. این امر می‌تواند ضربه شدیدی به اعتماد سرمایه گذاران تازه وارد بزند. پس از گری اسکیل که برای تعادل حساب سرمایه دارانش اقدام به فروش بیت کوین کرد این دومین شرکتی است که به صورت رسمی‌از برداشت سود کلان خود با فروش بیت کوین گزارش می‌دهد.

با این وجود مدیر تسلا ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد وی هیچ یک از بیت کوین‌های خود را نفروخته است. وی اظهار داشت فروش بیت کوین توسط تسلا فقط برای جلب اعتماد سهامداران انجام شده است. او گفت تسلا برای اینکه ثابت کند بیت کوین از نقدینگی قابل توجهی برخوردار است 10 درصد از بیت کوین‌هایش را به فروش رسانده است. این شاید به نظر اتفاق مثبتی باشد. اما همزمانی این خبر با اصلاح گسترده بازار نشان از تأثیر شدید شرکت‌های بزرگ سرمایه گذار در بیت کوین دارد.

وقتی نوبت به دلار می‌رسد، بیت کوین بیشتر به سمت بالا حرکت می‌کند. شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) پس از بسته شدن زیر 91 در روز جمعه، روند نزولی خود را ادامه می‌دهد. همانطور که اغلب خبرگزاری‌ها گزارش می‌دهند، شاخص دلار ایندکس، به ویژه در سال گذشته، با BTC / USD ارتباط منفی داشته است.

بیت کوین بالاخره توانست مارک 53000 دلار را به دست آورد

اقدام قیمت بیت کوین در حال حاضر شگفتی آور است و برخلاف هفته گذشته، این خرس‌ها هستند که انحلال پوزیشن‌‌‌های شورت خود را مشاهده می‌کنند.

داده‌های تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که BTC / USD برای اولین بار از زمان از دست دادن این سطح در هفته گذشته صعودی شده است. بیت کوین اکنون به 53،360 دلار رسیده است. این می‌تواند نوید بخش از سر گیری روند صعودی بیت کوین در هفته پیش رو باشد.

این سطح خود قابل توجه است. در این سطح قیمت حجم سرمایه بازار بیت کوین برابر با 1 تریلیون دلار می‌شود. بنابراین به باور بسیاری از تحلیلگران این سطح می‌تواند یک حمایت بالقوه برای قیمت بیت کوین باشد.

در اصلاح قیمت هفته پیش، 46000 دلار بود که کف را تشکیل داد. با این حال هنوز اعتقاد راسخی وجود ندارد که افت قیمت به پایان رسیده باشد. این در موقعیت‌های معاملاتی مشهود است. حرکت سریع تا 53،000 دلار منجر به انحلال موقعیت‌های شورتی به مبلغ 150 میلیون دلار شد.

علی رغم ورود انبوه خریداران جدید به شبکه، دامنه افت برای برخی از سرمایه گذاران شوک آور بود. معیارهای زنجیره‌ای به طور کلی در سطح سبز باقی مانده‌اند. این نکته این تئوری را که شرایط فعلی یک اصلاح موقت در بازار گاوی پایدار است را قوت می‌بخشد.

فیلب فیلب (Filbfilb)، بنیانگذار مجموعه تجارت دیسنتریدر (DecenTrader)، هفته گذشته به مشترکان تلگرام گفت:

“توجه داشته باشید، نوسانات به زودی رخ خواهند داد. من بازار بیت کوین کاملاً صعودی می‌بینم. با این حال فکر می‌کنم قبل از سرگیری روند صعودی نیاز به کمی‌لرزش بیشتر داریم. ممکن است در مورد جهت حرکت اشتباه کنم، اما در مورد نوسانات بسیار پیچیده مطمئن هستم.”سختی شبکه به بزرگترین دوره از ماه نوامبر تاکنون بازگشت

وضعیت استخراج کنندگان از قطعی برق چین که سرعت هش شبکه را در اوایل ماه آوریل کاهش داد، بهبود یافته‌ است.

در نتیجه این قطعی، بخشهای زیادی از قدرت استخراج چین از شبکه کم شد. این امر منجر به کاهش میزان هش شد، که در یک زمان به کمتر از 25٪ از بالاترین حد خود رسید.

از آن زمان، ماینرها شروع به تلاش بیشتر کردند. کاهش سختی استخراج به اپراتورهای کوچکتر اجازه می‌دهد با سودآوری بیشتری استخراج کنند. این موضوع انگیزه بیشتری برای حفظ امنیت شبکه فراهم کرد.

این افت که قرار است در حدود پنج روز آینده اتفاق بیفتد که بزرگ‌ترین حرکت منفی از 3 نوامبر است، زمانی که BTC / USD هنوز در 13000 دلار بود.

بیت کوین در هفته آتی: 5 نکته برای زیر نطر گرفتن قیمت BTC با توجه به اقدامات ایلان ماسک و تسلا

نرخ هش بیت کوین به طور متوسط 7 روزه

سختی شبکه را می‌توان اساسی‌ترین قسمت توانایی بیت کوین برای حفظ خود بدون توجه به عوامل خارجی تأثیرگذار بر عملکردش، دانست.

ماه‌های اخیر با افزایش دشواری شبکه همراه بوده است. این معیار همراه با نرخ هش افزایش‌های مداوم جدید و تاریخی را دیده است. در صورت تکرار تاریخ، با بهبود وضعیت قیمت این معیار نیز باید رو به بهبود حرکت کند.

آدام بک، مدیر عامل بلاک استریم (Blockstream) است. وی در مورد حوادث اخیر اظهار نظر کرده است. بک به ناظران در مورد انتخاب منبع آماری هشدار داد و گفت که این افت در واقع به حدی نبوده که برخی اعلام داشتند.

” هش ریت بیت کوین به 157 EH حدود 5٪ زیر اوج 168 EH بازگشته است. بیشتر از 25٪ پایین‌تر در 125 EH بهبود یافت”

احساسات به سمت “ترس شدید” گرایش دارند

به نظر می‌رسد که همراه با ترس و طمع بیش از حد، احساسات غیر منطقی در بازار ارز دیجیتال از بین رفته است.

این نتیجه گیری از معیار محبوب ترس و طمع ارز دیجیتال (Crypto Fear & Greed) است. این معیار از مجموعه‌ای از فاکتورها برای تعیین احساس معامله گر تشکیل شده است. بنابراین آنچه احتمالاً در نتیجه اقدامات تریدر در بازار BTC / USD رخ می‌دهد را پیش بینی می‌کند.

پیش از این، با ظهور اوج جدید 65،000 دلار، شاخص ترس و طمع در بالاترین سطح طمع مطابق با اوج بازارهای گاوی در گذشته بود.

تقریباً در 80/100، فروش کاملاً مطابق با معیارها رخ داد که تقریباً یک هفته طول کشید تا نسبت به قیمت 46000 دلار واکنش نشان دهد.

با این حال، فشار از بین رفته است و شاخص از “حرص و طمع شدید” به “ترس” تبدیل شده است. در واقع “بالانس مجدد” احساسات، زمینه را برای افزایش قیمت بیشتر فراهم کرده است.تحلیلگران افت قیمت را برای قدرت گرفتن بازار بیت کوین لازم می‌دانند

فقط افراد خصوصی نیستند که دچار تغییر روحیه جدی شده‌اند. طبق سایر معیارها، رفتارهای ناشایست معامله گران حرفه‌ای نیز به طور موثری از بازار پاک شده است.

ویلیام کلمنته، تحلیلگر، در آخرین گفته‌‌‌های خود در خبرنامه بازار آنتونی پمپلیانو، بنیانگذار مورگان کریک دیجیتال، در روز جمعه اظهار داشت که بیت کوین دوباره یک دارایی جذاب شده است.

وی نوشت: “در این رویداد مقداری نقره وجود داشت، طمع و اهرم فشار از بین رفت.”

“علاوه بر تصفیه‌ها، این را می‌توان با نرخ بودجه نشان داد. برای درک رابطه قراردادهای آتی دائمی‌با قیمت لحظه‌ای بیت کوین، از نرخ بودجه استفاده می‌شود. وقتی اکثر معامله گران به پوزیشن لانگ می‌روند، پوزیشن‌‌‌های شورت سودآور می‌شود و بالعکس. در طول این رویداد، نرخ بودجه منفی شد، بدین معنی که سودآوری موقعیت لانگ جهت تجارت برای تریدرها بیشتر شد.”

همچنین بازار بیت کوین در حال نزدیک شدن به “بازنشانی کامل” نسبت سود تولید شده/ مصرف شده (SOPR) است. این معیاری است که بیت پارس قبلاً اشاره کرده بود می‌تواند کف بازارها را تعیین کند.

کلمنته افزود: “در حال حاضر، SOPR در حال نزدیک شدن به علامت بازنشانی کامل است، به این معنی که در این اصلاح قیمت یا به پایین‌ترین سطح فعلی رسیده است یا بسیار نزدیک است.”

مطالب مرتبط
 اثر کوین بیس بر کاردانو؛ پس از چند روز افت قیمت بازار دوباره به رنگ سبز درآمد.
افزایش خرید بیت کوین با سقوط دلار آمریکا و رکود اقتصادی محتمل است. نظر استیون روچ
بیت کوین دات کام دریافت سود از سپرده گذاری دیجیتال در پلتفرم "کرد" Cred را ممکن کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس