پانصد مجوز جدید برای استخراج بیت کوین در ایران صادر شد

پانصد مجوز جدید برای استخراج بیت کوین در ایران صادر شد : به نقل از وزارت صمت ( وزارت صنعت ، معدن و تجارت ) ، آقای سعید زرندی در جلسه هماهنگی و نظارت بر استخراج ارزهای دیجیتال که با حضور نمایندگان دستگاه‌ های اجرایی مرتبط و نهادهای نظارتی برگزار شد، گفت : بر این اساس، در یک برهه زمانی مشخص ، دارندگان این دستگاه ‌ها تعیین تکلیف خواهند شد و از آن به‌ بعد دستگاه‌ های تعیین تکلیف نشده ماینینگ ، بعنوان قاچاق محسوب خواهند شد.

پانصد مجوز جدید برای استخراج بیت کوین در ایران صادر شد

مجوز استخراج بیت کوین در ایران و بایدها و نبایدها : براساس تصمیم کمیسیون اصلی اقتصادی دولت ایران مقرر شد که، دستگاه‌ های استخراج ارزهای دیجیتال که به صورت غیرقانونی و تا قبل از ابلاغ دستورالعمل استخراج ارز دیجیتال وارد کشور شده‌اند، ساماندهی خواهند شد.

آقای سعید زرندی به نقل از وزارت صمت ایران افزود :

سازوکار ساماندهی این دستگاه‌ ها در سامانه بهین‌ یاب وزارت صنعت ، معدن و تجارت آماده شده است و پس از تصویب هیئت محترم وزیران اجرای آن آغاز خواهد شد.

سعید زرندی گفت :

هم ‌اکنون دستگاه ‌های استخراج ارز دیجیتال بر اساس کد تعرفه تعریف شده اجازه واردات رسمی و قانونی به ایران را دارند.


✅ شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


معاون طرح و برنامه همچنین در این جلسه تاکید کرد باید بستری در کشور فراهم شود که فعالان این صنعت به‌ سمت روند قانونی استخراج ارز دیجیتال حرکت نمایند.

مجوز استخراج بیت کوین در ایران
مجوز استخراج بیت کوین در ایران

وی تصریح کرد : نباید مسیر قانونی را به ‌قدری سخت و ناهموار کنیم که فعالیت‌ ها به صورت زیرزمینی و غیرقانونی شوند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت (وزارت صمت ) گفت :

یکی از مهمترین انتقاد های مطرح شده فعالان صنعت کریپتوکارنسی، تعرفه برق است که به ‌نظر می ‌رسد جای فکر و بررسی بیشتر دارد.

زرندی تاکید کرد :

تا کنون بیش از پانصد مجوز تاسیس برای این صنعت صادر شده است و ما امیدواریم این صنعت بتواند در مسیر تجارت خارجی و تامین ارز به ‌کشور ما کمک نماید.

نتیجه گیری در زمینه استخراج بیت کوین در ایران

بسیاری از سرمایه گذاران صنعت ماینینگ در ایران یا از کشورمان خارج شده اند و یا در فکر برنامه ریزی برای خروج از ایران هستند. بیت پارس با بسیاری از این صاحبان صنایع در تماس هست. اما به واقع علت چیست؟

مهمترین علت های خروج سرمایه گذاران در صنعت ماینینگ ارزهای دیجیتال :

1 – تعرفه بالای برق و عدم سوددهی مناسب، همانطوری که جناب زرندی هم به آن اشاره کردند.

2 – سخت بودن مراحل اخذ مجوز استخراج بیت کوین در ایران. ( البته اخذ اغلب مجوزها برای کسب و کار در ایران بسیار مشکل هستند.)

3 – عدم وجود یک تشکل قوی بعنوان اصناف ماینینگ برای نظارت و صدور مجوز استخراج ارزهای دیجیتال در ایران و حمایت از این بخش.

و دلایل دیگری که در اینجا جای گفتن آنها نیست و همگان میدانند.

به هر حال معتقدیم که در حال حاضر ایجاد و توسعه فارم های ماینینگ در ایران مقرون به صرفه نیست. امیدواریم که مسئولان به فکر باشند و بزودی راه کاری برای بهتر شدن این صنعت بیایند که به واقع صنعت ماینینگ می تواند ارزآوری خوبی برای کشورمان داشته باشد.

5/5 (1 نظر)

درباره ی سعید درویشی

محقق و علاقمند به مباحث ماینینگ و بات های تریدر ارزهای دیجیتال - مدرس دوره های مختلف تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *