منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  حمایت مهم بیت کوین در 50 هزار دلار شکل می‌گیرد یا BTC مجبور به عقب نشینی می‌شود؟
حمایت مهم بیت کوین در 50 هزار دلار شکل می‌گیرد یا BTC مجبور به عقب نشینی می‌شود؟

حمایت مهم بیت کوین در 50 هزار دلار شکل می‌گیرد یا BTC مجبور به عقب نشینی می‌شود؟

رضا باغانی
1400/06/01
۰

حمایت مهم و اصلی قیمت بیت کوین در سطح 50،000 دلار دوباره فتح شد. با این حال قدرت صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال ممکن است در هفته آینده شاهد آزمایشات جدی باشد.

پس از تعطیلات آخر هفته قوی، پادشاه ارزهای دیجیتال سرانجام در 22 آگوست از مرز 50 هزار دلار مورد انتظار فراتر رفت. بیت کوین الان در تلاش است تا بتواند این سطح مهم را به حمایت تبدیل کند.

نمودار قیمت بیت کوین

با حرکت دوباره بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال حس قوی آشناپنداری در بازار به وجود آمده است. به نظر می‌رسد بازار در حال تکرار کردن چرخه گاوی پیشین در اواخر سال گذشته خود است. با این وجود معامله گران به طور طبیعی کنجکاو هستند که در آینده چه اتفاقی می افتد.

تصاحب حمایت مهم 50 هزار دلار و مصائب پیش روی بیت کوین

با شروع روند افزایشی قوی بیت کوین طی هفته‌های گذشته بسیار مهم است که بدانیم آیا بیت کوین می‌تواند لقمه ای را که به دهان گذاشته است فرو دهد یا نه.

با برگزاری اجلاس سالانه جکسون هول (Jackson Hole) از سوی فدرال رزرو ایالات متحده در این هفته، محرک‌های کلان اقتصادی می‌توانند با موانع داخلی ترکیب شوند و هفته‌ای پرهیاهو را برای بازارهای ارز دیجیتال رقم بزنند.

در ادامه به عوامل مهم و تأثیر گذار بر قیمت BTC اشاره خواهیم کرد و سعی می‌کنیم شانس حفط حمایت 50 هزار دلاری توسط بیت کوین را محاسبه کنیم.

بیت کوین 50 هزار دلاری: چه چیزی می‌تواند اشتباه باشد؟

هیچ نگرانی در مورد شکست مقاومت 50،000 دلار توسط بیت کوین در در آخر هفته وجود نداشت. همه چیز از حجم کم گرفته تا رویداد توزیع نزولی وایک آف (Wyckoff) در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته بود. با این حال بیت کوین در روند افزایشی خود به سبک کلاسیک توانست این سطح کلیدی را به حمایت تبدیل کند.

پنتوشی (Pentoshi)، معامله گر محبوب در یکی از توییت های روز یکشنبه خود، خلاصه کرد: “اگر بیت کوین بتواند این سطح مهم را به حمایت تبدیل کند، افرادی که معامله می‌کنند، Btc خود را از دست می‌دهند و هودلرها برنده خواهند شد”.

“من این را یک بار دیگر قبل از اینکه رشد 6 برابری بی امان رخ دهد، گفتم. بدانید چه زمانی معامله کنید و چه زمانی معامله نکنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کاری انجام ندهید. نظر من این است که وقتی اتفاق مهمی در جریان است، کاری انجام ندهم.”

پنتوشی به شباهت‌های موجود بین ترکیب بازار حال حاضر و شروع مرحله اصلی آخرین بازار گاوی بیت کوین اشاره کرد. وی منابع مختلف را با بازار سه ماهه چهارم 2020 مقایسه نمود.

این “تخته پرش” نیز هنگامی ظاهر شد که BTC/USD برای اولین بار در ماه فوریه به 50،000 دلار رسید. با این حال زمان زیادی طول کشید تا این سطح به حمایت کامل تبدیل شود. در آن زمان 50 هزار دلار زمینه را برای سفر به بالاترین سطح فعلی 64،500 دلار فراهم کرد.

بنابراین، پنتوشی معتقد است، اگر BTC/USD شاهد عقب نشینی جدیدی باشد، احتمالاً زودگذر خواهد بود.

وی افزود:

“من اکنون به عقب نشینی بیت کوین از این سطح نگاه نمی‌کنم. در حال حاضر همه چیز مربوط به رالی است. وقتی خرید شروع می‌شود، فقط حرکت صعودی شارپ وجود خواهد داشت.”

با نزدیک شدن به اجلاس مجازی فدرال رزرو، شایعات در حال کاهش است

برنامه‌های کلان اقتصادی به احتمال زیاد این هفته از سوی فدرال رزرو ایالات متحده ارائه می‌شود. گردهمایی سالانه شخصیت‌های برتر مالی جکسون هال امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود. شایعه شده است کنفرانس امسال تمرکز زیادی بر تغییرات سیاست‌های اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا دارد.

به طور خاص، فعالان بازار می‌خواهند بدانند که آیا هرگونه کاهش خرید دارایی در بین گزینه‌ها وجود دارد یا خیر؟ مهم‌تر اینکه چه زمانی ممکن است این اتفاق رخ دهد.

تحلیلگران می گویند با چنین حرکتی برای قیمت گذاری دارایی‌ها هر چیز غیر منتظره‌ای می‌تواند بازارها را دستخوش تغییرات کند.

“اما این در حال حاضر کمی بعید به نظر می رسد. این روندی بسیار مستند و شناخته شده است. می دانیم که می‌آید. فقط موضوع زمان بندی مطرح است و واقعاً نباید بسیاری از سرمایه گذاران را شگفت زده کند. “

در حال حاضر به دلیل ترس شدید، سهام در پایان هفته گذشته ضعیف شده بود. معاملات سهام در ایالات متحده در زمان نگارش این خبر هنوز باز نشده است.

طلا، در این ماه در حالی که بیت کوین رشد کرد، متحمل ضررهای شدیدی شد. این فلز گرانبها در حال حاضر بخش عمده‌ای از افت اخیر خود را جبران کرده است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، طرفداران طلا متقاعد شده‌اند که این فلز گرانبها در دراز مدت به جذب سرمایه گذاری ادامه می‌دهد. بنابراین جویندگان امنیت به دلیل بی ثباتی بیت کوین به سمت طلا حرکت می‌کنند.

آیا چین قیمت بیت کوین را افزایش داده است؟

اگر قیمت بیت کوین نتوانسته شما را تحت تأثیر قرار دهد، بحث چندانی در مورد قدرت بنیادین شبکه آن وجود ندارد. میزان هش و سختی شبکه، چند ماه پس از سرکوب گسترده، در هفته گذشته از اوج خود پیشی گرفت.

در مقایسه با دوشنبه گذشته، نرخ هش 8 اگزاهش در ثانیه (EH/s) اضافه شده است. برآوردها تقریباً 5 درصد افزایش قدرت محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج بیت کوین را نشان می‌دهد.

با نرخ 121 EH/s، نرخ هش تنها 47 EH/s با بالاترین رکوردی که قبل از آغاز سرکوب عملیات استخراج در چین و ماه مه مشاهده شده بود، فاصله دارد.

حساب محبوب توییتر داکیومنتینگ بیت کوین (Documenting Bitcoin) هفته گذشته نوشت: “نرخ هش بیت کوین در حال بازیابی خود از یکی از بزرگترین جابجایی‌های زیرساختی در تاریخ مدرن است. تقریباً 45 درصد از صنعت استخراج بیت کوین و میلیاردها دلار بین قاره‌ها جابجا شدند. با این حال بیت کوین به عنوان یک شبکه عادی به کار خود ادامه دارد.”

حمایت مهم بیت کوین در 50 هزار دلار شکل می‌گیرد یا BTC مجبور به عقب نشینی می‌شود؟

نمودار سختی شبکه بیت کوین

بیت کوین نشان داد نقطه شکست ندارد

بیت کوین نشان داد نه تنها خرابی این شبکه ممکن نیست، بلکه تقاضا برای آن نیز افزایش یافته است. با بازگشت قدرت هش تنظیمات سختی شبکه رو به بهبود است. این افزایش به تقویت امنیت شبکه و افزایش رقابت کمک کرده و همه چیز طبق برنامه ریزی انجام شده است.

با این اوصاف، سختی شبکه قرار است برای سومین بار متوالی در مدت دو روز افزایش یابد. این بار حدود 9 درصد رشد خواهیم داشت که بالاترین سطح افزایش پس از سرکوب چین محسوب می‌شود.

این امر برای کسانی که به نقش زیاد چین در تقویت امنیت شبکه بیت کوین فکر می‌کردند و منتظر روند طولانی‌تر بهبود بودند، خبر ناخوشایندی است.

با این حال، در مقایسه روند دوساله گاوی حال حاضر با موارد قبلی، یکی از مفسران روند نگران کننده بالقوه‌ای را برجسته کرد.

پارابولیک تراو (Parabolic Trav) روز یکشنبه خاطرنشان کرد: “همیشه حدود 120 تا 138 هزار بلاک پس از انباشت ماینرها در هر بازار خرسی، بیت کوین صعود کرده است.”

“موجودی استخراج شده از 120 تا 138 هزار بلاک (پس از مدتی هودل) به اندازه کافی فشار فروش ایجاد می‌کند تا بازار را خراب کند. خروج ماینرها از چین، آن ها را مجبور کرد موجودی خود را زودتر وارد بازار کنند.”

اگر داستان سرکوب چین این بار روند صعودی را تسریع کرده باشد، اوج قیمت احتمالی دوم نیز می‌تواند زودتر از آنچه بسیاری تصور می‌کردند، رخ دهد. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، نظریه‌ها ادعا می‌کنند که سال 2021 اوج قیمت BTC از نوع “دو حباب” با دو قله را تکرار می‌کند، دومی در پایان سال یا شاید حتی دیرتر رخ دهد.

جریان‌های خروجی از صرافی ها شدت گرفته است

در مورد مقایسه‌ امسال با 2020، روند دیگری نیز وجود دارد که به وضوح “سکوی پرش” بازار صعودی سال گذشته را تکرار می‌کند. ذخایر ارزی بیت کوین در هفته‌های اخیر پس از تغییر موقت روند نزولی کلی در چین، به شدت کاهش یافته است.

رفتار متفاوتی در طول 2021 نسبت به سال گذشته وجود داشت. با این حال به نظر می رسد سرمایه گذاران در حال حاضر شروع به برداشت بیت کوین کرده اند. این برداشت‌ها باعث کاهش شدید عرضه در بازار می شود. شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای گلس نود (Glassnode) این نکته را یادآور می‌شود.

گلس نود اواخر هفته گذشته گزارش داد: “جریان‌های خروجی بیت کوین از صرافی‌ها تا ماه آگوست با خارج کردن دارایی های سرمایه گذاران شدت گرفته است.”

“بازار طی چند سال گذشته چندین مرحله از جریان خروجی شدید از صرافی ها را پشت سر گذاشته است. آخرین بار  خروج شدید بیت کوین در اواخر سال 2020 مشاهده شده است.”

این با روایتی مشهور متمرکز بر انباشت در سطوح فعلی قیمت‌ها ارتباط دارد. این نشان می‌دهد که ایمان زیادی به قیمت‌های بالاتر در آینده وجود دارد.

حمایت مهم بیت کوین در 50 هزار دلار شکل می‌گیرد یا BTC مجبور به عقب نشینی می‌شود؟

نمودار جریان ورودی و خروجی بیت کوین صرافی ها

“حرص و طمع شدید” می‌تواند 50 هزار دلار را به حمایت اصلی بیت کوین تبدیل کند

احساسات “طمع شدید” در بین سرمایه گذاران رمزنگاری دوباره ظاهر شده است. بر اساس شاخص ترس و طمع (Crypto Fear & Greed Index) احساسات، این هفته کاملاً در محدوده “حرص و طمع شدید” قرار دارد.

در حالی که این شاخص هنوز در صدر مقیاس 0-100 نیست، اکنون اندازه 79/100 را دارد. این شاخص تنها 15 امتیاز با قله‌های صعودی که مانع از اصلاحات عمده قیمت می‌شود، فاصله دارد.

سرعت تغییر شاخص ترس و طمع شدید بوده است. فقط سه هفته پیش، اندازه آن 42/100 بود، که “ترس” را به عنوان احساس کلی بازار نشان می‌داد.

بنابراین خوانش روز دوشنبه بالاترین میزان از اواسط آوریل است. زمانی که بیت کوین در بالاترین سطح محلی خود قرار داشت.

حمایت مهم بیت کوین در 50 هزار دلار شکل می‌گیرد یا BTC مجبور به عقب نشینی می‌شود؟

نمودار ترس و طمع کریپتو

مطالب مرتبط
افزایش ارزش اتریوم: دلایل اصلی افزایش قیمت ETH نسبت به بیت کوین در سال 2021 چیست؟
اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت
استیبل کوین بایننس و هوبی توانسته‌اند در عطش آسیایی‌ها برای جایگزین‌های فیات رشد کنند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether