منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  کسب درآمد از ارزهای دیجیتال  »  تریدر مطرح ارزهای دیجیتال 6 توصیه مهم برای تریدرهای تازه کار دارد
تریدر مطرح ارزهای دیجیتال 6 توصیه مهم برای تریدرهای تازه کار دارد

تریدر مطرح ارزهای دیجیتال 6 توصیه مهم برای تریدرهای تازه کار دارد

کریس دان (Chris Dunn) تریدر مطرح ارزهای دیجیتال یکی از اولین سازندگان محتوا در زمینه تجارت بیت کوین و ارزهای رمزپایه است. این معامله گر مطرح ارزهای دیجیتال در کانال یوتوب خود محتوای آموزشی راجع به معامله و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال منتشر می‌کند. در اینجا برخی از مهم‌ترین نکاتی که وی به اشتراک گذاشته است را گرد آوردیم.

تریدر مطرح ارزهای دیجیتال 6 توصیه مهم برای تریدرهای تازه کار دارد

تریدر مطرح ارزهای دیجیتال 6 توصیه مهم برای تریدرهای تازه کار دارد

تریدر مطرح ارزهای دیجیتال 6 توصیه مهم برای تریدرهای تازه کار دارد

تجارت در بازارهای مالی می‌تواند تلاشی سودآور اما در عین حال خطرناک باشد. بدون توجه به اینکه معامله گران بازار از چه روشی استفاده می‌کنند، این کار به دانش، مهارت و تجربه نیاز دارد.

البته، کسب تجربه در چنین بازار پرنوسانی همیشه همراه با ضرر است. شاید راه کم خطرتر و سریع‌تر برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه‌ای استفاده از تجربیات تریدر مطرح ارزهای دیجیتال باشد.

دان در زمره اولین یوتوبرهایی است که در زمینه معامله بیت کوین و ارزهای رمزنگاری به صورت تخصصی محتوا تولید کردند. او به بیش از 200،000 مشترک خود دروس زیادی راجع به بازارهای مالی سنتی آموزش داده است. ما در اینجا 6 نکته کلیدی از بین آموزش‌های او را برای شما برگزیدیم.

تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری راهکار کلیدی است

موضوع تنوع، همچنین به عنوان “همه تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید” نیز شناخته می‌شود. این نکته وقتی صحبت از هر نوع سرمایه گذاری می‌شود، بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

تریدر مطرح ارزهای دیجیتال 6 توصیه مهم برای تریدرهای تازه کار دارد

تنوع در سبد سرمایه گذاری

قرار دادن همه وجوه خود در یک دارایی (یا تعداد معدودی) ممکن است در صورت سقوط شدید قیمت، ویرانگر باشد. در رویدادی مانند این، کل دارایی‌ها آسیب خواهند دید و در چنین مواقعی بسیاری از معامله گران قادر به بازیابی  نخواهند بود. متنوع سازی به معنای گسترش خطر بین دارایی‌های متعدد است.

“من فکر می‌کنم اگر تنوع ایجاد نکنید، خطر بزرگی به جان خریدید. حتی اگر به بیت کوین و رمزنگاری اعتقاد دارید، بسیار خطرناک است که تمام دارایی خود را فقط در رمزنگاری سرمایه گذاری کنید.

من طرفدار بزرگ تنوع دادن در سرمایه گذاری هستم. من همیشه سودهایی را از بازار رمزنگاری بیرون می‌کشم روی طلا سرمایه گذاری می‌کنم. حتی گزینه‌هایی مثل املاک و  سهام نیز در سبد سرمایه گذاری من پیدا می‌شود. ”

کدام یک از ارزهای دیجیتال شانس بیشتری برای شکستن اوج قیمت خود دارند؟

مسلماً مهمترین دوره ارزهای رمزپایه در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 رخ داده است. قیمت‌های بازار با سرعت بالایی شتاب گرفتند. این باعث شد در نهایت توجه سرمایه گذاران خرد و رسانه‌های جمعی به این بازار جلب شود. این دوره بعداً به عنوان حباب رمزنگاری سال 2017 شناخته شد. قیمت‌ها در ماه‌های بعدی به شدت کاهش یافت. آلتکوین‌های پیشرو مانند اتریوم و ریپل تنها در یک سال شاهد کاهش گسترده بیش از 90٪ از ارزش خود بودند.

بین پروژه‌هایی که این دوره آشفته را تجربه کرده‌اند و آنهایی که تجربه نکرده‌اند تفاوت قابل توجهی وجود دارد که می‌تواند در عملکرد قیمت آینده آنها نقش داشته باشد. من به نوعی بین سکه‌هایی که حباب سال 2017 را پشت سر گذاشته‌اند و سکه‌هایی که پس از آن متولد شده‌اند تفاوت قائل می‌شوم. سکه‌هایی مانند بایننس‌کوین و تزوس پس از این دوره به وجود دارند و راه هموارتری پیش روی آن‌ها هست. اما سکه‌هایی مانند اتریوم و ریپل که سرمایه گذاران زیادی آن‌ها را دراوج قیمتی سال 2017 خریداری کرده‌اند در ادامه راه فشار فروش بالایی را خواهند دید. “


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


خرید در قیمت پایین یا خرید هنگامی که همه فروشنده هستند

یک جمله معروف در زمینه سرمایه گذاری وجود دارد که به مردم توصیه می‌کند: “در قیمت پایین خرید کنند، در قیمت بالا بفروشند”. خرید در قیمت پایین به معنای خرید دارایی در حالی است که قیمت در حال کم شدن است. این درست عکس کاری است که معمولاً اکثریت انجام می‌دهند.

با این حال، به نظر می‌رسد انجام آن به همین سادگی نیست. طبیعت و احساسات انسانی او را در معرض هراس قرار می‌دهند. این ترس موجب فروش دارایی هنگام کاهش قیمتمی شود. از سوی دیگر خرید با قیمت‌های سرسام آور در هنگام فومو(ترس از دست دادن موقعیت) را به همراه دارد. دان به شدت معتقد است که ذخیره BTC یا هر دارایی دیگری که سرمایه گذاران هنگام کاهش قیمت به آن اعتقاد دارند برای موفقیت درازمدت حیاتی است:

“بعد از اینکه حباب در بیت کوین ایجاد شد (به عنوان مثال 2014 و 2018) و قیمت‌ها کاهش یافت، من تا آنجا که می‌توانستم بیت کوین برای خود ذخیره کردم. بعد از خرید در قیمت پایین، شاید چند وقت اصلاً به سراغ آن نروم تا دوباره بازار گاوی بازگردد. “

دان همچنین از اواسط مارس پنجشنبه سیاه که اکثر دارایی‌ها به سختی سقوط کردند یک مثال قانع کننده ارائه داد. بیت کوین در مقطعی تا 50٪ ارزش خود را از دست داد. با این حال، دان گفت که او و تیمش در آن افت وحشتناک “در کمترین قیمت‌ها بیتکوین خریدند”. آنها بیتکوین را در محدوده 3500-4000 دلار خریدند و اکنون در قیمت 13000 دلار می فروشند.

مدیریت ریسک در سرمایه گذاری: تقریباً هیچ کس به سرعت ثروتمند نمی‌شود

به گفته دان، مدیریت ریسک “مهم‌ترین چیز است. بسیاری از معامله گران ضررهای غیرمعمولی را متحمل می شوند. بیشتر این ضررها به دلیل عدم مدیریت خطرهای پیش روی بازار رخ می دهند. آن‌ها فقط به این فکر می‌کنند که چگونه می‌توانند سریع ثروتمند شوند. “

برای انجام مدیریت ریسک بهتر، سرمایه گذاران باید از یک روایت معروف استفاده کنند. با پولی که قادر به از دست دادن آن هستید وارد بازار شوید. سرمایه زندگی و یا پول مسکن و لوازم ضروری زندگی‌تان را وارد بازار نکنید. این امر به این جهت مهم است که اگر قیمت سقوط کند مجبور نشوید از ترس از بین رفتن دارایی‌تان شروع به فروش در قیمت‌های بسیار پایین کنید.

خود را سرزنش کنید، و فقط خودتان را مقصر بدانید

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد تازه وارد در معاملات انجام می‌دهند این است که به منابع دیگر اعتماد می‌کنند. این افراد سعی می‌کنند شخص دیگری را نسبت به تصمیمات خود مسئول بدانند:
“بسیاری از افراد تازه کار، وارد بازار می‌شوند. آن‌ها به دلیل تماشای یک ویدیو در یوتوب یا گوش دادن به یک شخص در CNBC چیزی را خریداری می‌کنند. با سقوط آن دارایی آنها افراد دیگر را مقصر از دست رفتن سرمایه‌هایشان می‌دانند. اگر می‌خواهید یک سرمایه گذار واقعی باشید، باید 100٪ مسئولیت تمام تصمیماتی که می‌گیرید را به عهده بگیرید. “

مطالب مرتبط
بلاک چین و بانکداری
اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال چیست و چگونه آن را محاسبه می‌کنند؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان