قیمت بیت کوین
۱,۲۲۸,۷۰۴,۰۰۶تومان
47,488دلار
4.04
قیمت اتریوم
۳۸,۲۷۰,۲۵۳تومان
1,479.17دلار
5.99
قیمت تتر
۲۵,۸۷۶تومان
1دلار
0.02
قیمت کاردانو
۲۹,۴۹۶تومان
1.14دلار
0.58
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی ها  »  اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال، 7 خطای رایجی که باید در زمان معامله از آن‌ها دوری کنید

اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال، 7 خطای رایجی که باید در زمان معامله از آن‌ها دوری کنید

اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال، 7 خطای رایجی که باید در زمان معامله از آن‌ها دوری کنید

اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال، خطاهای پیش پا افتاده‌ای است که تقریباً هر مبتدی هنگام شروع ترید خود مرتکب می‌شود. بهترین معامله گران همیشه ذهن خود را باز، منطقی، آرام نگه می‌دارند.

اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال، 7 خطای رایجی که باید در زمان معامله از آن‌ها دوری کنید

اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال، 7 خطای رایجی که باید در زمان معامله از آن‌ها دوری کنید

اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال، 7 خطای رایجی که باید در زمان معامله از آن‌ها دوری کنید

تحلیل فنی یا تکنیکال (TA)، سخت است! اگر حداقل کمی معامله کرده‌اید، می دانید که اشتباهات بخشی جدا نشدنی از معامله است. در واقع، جلوگیری از ضرر و زیان برای هر معامله گری غیرممکن است. فقط معامله گران حرفه‌ای خطاهای کمتری مرتکب می‌شوند.

اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال، خطاهای پیش پا افتاده‌ای است که تقریباً هر مبتدی هنگام شروع ترید خود مرتکب می‌شود. بهترین معامله گران همیشه ذهن خود را باز، منطقی، آرام نگه می‌دارند. آن‌ها برنامه معامله خود را درک می‌کنند و به راحتی به خواندن آنچه بازار به آن‌ها می‌گوید ادامه می‌دهند.

اگر می‌خواهید موفق شوید، این همان کاری است که باید انجام دهید! اگر این ویژگی‌ها را پیدا کنید، می‌توانید ریسک را مدیریت کنید، اشتباهات خود را تجزیه و تحلیل کنید، نقاط قوت خود رشد دهید و مرتباً پیشرفت نمایید. سعی کنید آرام ترین فرد در اتاق باشید، مخصوصاً وقتی اوضاع ناخوشایند به نظر می‌رسد.

بیایید ببینیم که چگونه می‌توانید از اشتباهات رایج تریدرهای ارز دیجیتال جلوگیری کنید!مقدمه

تجزیه و تحلیل فنی یا تکنیکال (TA) یکی از روشهای پرکاربرد برای تحلیل بازارهای مالی است. تحلیل تکنیکال را می‌توان در هر بازار مالی اعم از سهام، فارکس، طلا یا ارزهای دیجیتال اعمال کرد.

در حالی که درک مفاهیم اساسی تحلیل تکنیکال نسبتاً آسان است، اما تسلط بر آن هنری دشوار است. وقتی مهارت جدیدی یاد می‌گیرید، طبیعی است که در هنگام شروع اشتباهات زیادی انجام دهید. این امر می‌تواند به ویژه در مورد تجارت یا سرمایه گذاری مضر باشد. اگر مراقب نباشید و از اشتباهات خود درس نگیرید، خطر از دست دادن قسمت قابل توجهی از سرمایه خود را به جان خواهید خرید. عبرت گرفتن از اشتباهات به خودی خود عالی است، اما پرهیز حتی المقدور از آنها بهتر است.

این مقاله شما را با اشتباهات رایج تحلیل تکنیکال آشنا می‌کند. اگر تازه وارد بازارهای ارز دیجیتال شده‌اید، چرا اصول تجزیه و تحلیل تکنیکال را از ابتدا نمی‌آموزید؟ در مقاله زیر مهندس درویشی اصول اولیه تحیلی تکنیکال را به شما خواهند آموخت.بنابراین، رایج‌ترین اشتباهاتی که مبتدیان هنگام تجارت با استفاده از تحلیل تکنیکال انجام می‌دهند کدامند؟

1. حفظ نکردن سرمایه اولیه

بیایید با نقل قول از اد سیکوتا (Ed Seykota) معامله گر بزرگ سهام شروع کنیم:

“عناصر تجارت خوب عبارتند از: عناصر تجارت خوب عبارتند از: (1) کاهش ضرر، (2) کاهش ضرر و (3) کاهش ضرر. اگر بتوانید از این سه قانون پیروی کنید، ممکن است در بازارهای مالی فرصتی داشته باشید.”

این یک مرحله ساده به نظر می‌رسد، اما تأکید بر اهمیت آن همیشه خوب است. وقتی صحبت از تجارت و سرمایه گذاری می‌شود، حفظ سرمایه باید همیشه اولویت اول شما باشد.

شروع فرآیند ترید می‌تواند یک کار دلهره آور باشد. یک رویکرد مهم که باید هنگام شروع به کار در نظر بگیرید، روش زیر است: اولین قدم پیروزی نیست، از دست ندادن سرمایه است. به همین دلیل است که می‌توان با اندازه گیری موقعیت کوچکتر شروع به کار کرد یا حتی روی سرمایه‌های واقعی ریسک نمود. به عنوان مثال باننس فیوچرز (Binance Futures) دارای یک شبکه آزمایشی است که می‌توانید استراتژی‌های خود را قبل از به خطر انداختن سرمایه خود خود امتحان کنید. به این ترتیب، می‌توانید از سرمایه خود محافظت کنید و فقط درصورتی که مرتباً نتایج خوبی بدست آوردید، آن را به خطر بیندازید.

تنظیم استاپ لاس یا سفارش توقف ضرر ساده است. معاملات شما باید دارای یک نقطه اعتبار باشد. این جایی است که شما “باخت را می‌پذیرید” و قبول می‌کنید که ایده ترید شما اشتباه بوده است. اگر این طرز فکر را در معاملات خود اعمال نکنید، در بلندمدت وضعیت خوبی نخواهید داشت. حتی یک معامله بد نیز می‌تواند برای سبد سرمایه گذاری شما بسیار مضر باشد و در پایان ممکن است میزان زیادی دارایی دیجیتال را به امید بهبود بازار در دست داشته باشید که هیچ مشتری خوبی ندارد.

2. انجام معاملات بیش از اندازه

تصور اینکه همیشه باید در حال معامله باشید یکی از اشتباهات تریدر فعال ارز دیجیتال است. معاملات شامل تحلیل‌های مختلفی هستند. بخش بزرگی از موفقیت معامله با صبر و حوصله در انتظار موقعیت مناسب نشستن، فراهم می‌شود! در برخی از استراتژی‌های معاملاتی، ممکن است لازم باشد مدت طولانی منتظر بمانید تا سیگنالی مطمئن برای ورود به معامله دریافت کنید. برخی از تریدر های حرفه‌ای ارز دیجیتال ممکن است کمتر از سه معامله در سال انجام دهند و باز هم بازدهی برجسته‌ای داشته باشند.

این نقل قول از معامله گر جسی لیورمور، یکی از پیشگامان معامله روزانه را به شما توصیه می‌کنیم:

“پول با صبر و حوصله در انتظار موقعیت‌های خوب به دست می‌آید، نه تریدهای توامان.”

سعی کنید از ورود به معاملات متعدد خودداری کنید. شما همیشه نباید در حال معامله کردن باشید. در واقع، در برخی از شرایط بازار، کاری انجام ندادن سودآورتر است. بهتر است همیشه منتظر فرصتی برای ورود به بازار بمانید. به این ترتیب، سرمایه خود را حفظ می‌کنید و پس از ظهور مجدد فرصت‌های خوب ‌ترید، آن را آماده بهره برداری می‌کنید. لازم است به خاطر داشته باشید که فرصت‌ها همیشه برمی گردند، فقط باید منتظر آنها باشید.معامله زیاد در بازه های زمانی کوتاه مدت

یک اشتباه مشابه در معاملات، تأکید بیش از حد در بازه‌های کوتاه مدت است. تحلیل تکنیکال انجام شده در بازه‌های زمانی بلندمدت‌تر به طور کلی قابل اعتماد تر از تحلیل در بازه‌های کوتاه مدت است. به همین ترتیب، چارچوب‌های کوتاه مدت، سر و صدای زیادی در بازار ایجاد می‌کنند و ممکن است شما را وسوسه کنند که بیشتر اوقات وارد معاملات شوید. البته بسیاری از افراد موفق و معامله گران سودآور در معاملات کوتاه مدت وجود دارند. با این حال معاملات در بازه‌های کوتاه مدت معمولاً نسبت خطر / پاداش زیادی را به همراه دارد. این شیوه معامله به عنوان یک استراتژی تجارت پر خطر، مطمئناً برای مبتدیان توصیه نمی‌شود.

3. معامله انتقام گیری

یکی از اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال که کاملاً معمول است این است که سعی می‌کنند فوراً ضرر قابل توجهی را متحمل شدند، جبران کنند. این همان چیزی است که ما آن را معامله انتقام گیری می‌نامیم. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید یک تحلیلگر تکنیکال باشید، یک معامله گر روزانه یا یک تریدر نوسانگیر هستید – اجتناب از تصمیمات احساسی بسیار مهم است.

حفظ آرامش زمانی که همه چیز خوب پیش می‌رود، یا حتی وقتی اشتباهات کوچکی مرتکب می‌شوید، بسیار آسان است. اما آیا وقتی اوضاع کاملاً اشتباه پیش می‌رود می‌توانید آرام باشید؟ آیا حتی وقتی دیگران وحشت می‌کنند، می‌توانید به برنامه ‌ترید خود پایبند باشید؟

در عبارت تجزیه و تحلیل تکنیکال به کلمه “تجزیه و تحلیل” توجه کنید. به طور طبیعی، این به معنای یک رویکرد تحلیلی به بازارها است، درست است؟ بنابراین، چرا می‌خواهید در چنین چارچوبی تصمیمات عجولانه و عاطفی بگیرید؟ اگر می‌خواهید جزو بهترین معامله گران باشید، باید حتی پس از بزرگترین اشتباهات نیز بتوانید آرامش خود را حفظ کنید. از تصمیمات احساسی اجتناب کنید، و تمرکز خود را بر حفظ یک ذهنیت منطقی و تحلیلی بگذارید.

انجام یک معامله بلافاصله پس از متحمل شدن ضرر بزرگ منجر به ضرر بیشتر می‌شود. به همین ترتیب، ممکن است برخی از بازرگانان حتی برای مدتی به دنبال یک ضرر بزرگ، معامله نکنند. به این ترتیب، آن‌ها می‌توانند شروع تازه‌ای داشته باشند و با ذهنی روشن به معاملات بازگردند.

4- لجبازی و تغییر ندادن طرز تفکر

اگر دوست دارید یک تریدر موفق ارزهای دیجیتال شوید، از تغییر نظر خود نترسید. شرایط بازار می‌تواند خیلی سریع تغییر کند و این یک چیز قطعی است. آن‌ها مدام تغییر خواهند کرد. وظیفه شما به عنوان یک معامله گر شناخت این تغییرات و انطباق با آنها است. یک استراتژی که در یک محیط خاص بازار واقعاً خوب کار می‌کند، ممکن است در چرخه‌های دیگر اصلاً کارساز نباشد.

تریدر افسانه‌ای پل تودور جونز در مورد مواضع خود گفت:

“هر روز تصور می‌کنم هر موقعیتی که داشته باشم اشتباه است.”

این یک روش خوب است که سعی کنید طرف دیگر بحث‌های خود را بپذیرید تا نقاط ضعف احتمالی آنها را ببینید. به این ترتیب، برنامه‌های سرمایه گذاری (و تصمیمات) شما می‌توانند جامع‌تر شوند.

این نکته دیگری را نیز مطرح می‌کند: سوگیری‌های شناختی. تعصبات می‌تواند به شدت بر تصمیم گیری شما تأثیر بگذارد، قضاوت شما را محو کند و دامنه امکاناتی را که می‌توانید در نظر بگیرید محدود می‌کند. اطمینان حاصل کنید که حداقل سوگیری‌های شناختی را که ممکن است بر برنامه‌های تجاری شما تأثیر بگذارد، درک می‌کنید.، بنابراین می‌توانید پیامدهای آنها را به طور موثرتری کاهش دهید.5. نادیده گرفتن شرایط بحرانی بازار در تحلیل تکنیکال

زمان‌هایی وجود دارد که کیفیت پیش بینی تحلیل تکنیکال (TA) از قابلیت اطمینان کمتری برخوردار می‌شود. این‌ها می‌تواند حوادث جمعه سیاه یا انواع دیگر شرایط بحرانی بازار باشد. این شرایط بیش از نکات فنی به شدت تحت تأثیر احساسات و روانشناسی جمعی است. در نهایت، بازارها توسط عرضه و تقاضا هدایت می‌شوند و می‌تواند مواردی باشد که به شدت از یک طرف متعادل نباشند.

از شاخص مقاومت نسبی (RSI)، یک شاخص حرکت استفاده کنید. به طور کلی، اگر میزان قرائت زیر 30 باشد، ممکن است دارایی نمودار در منطقه فروش قوی باشد. آیا این به این معنی است که وقتی RSI به زیر 30 می‌رسد، یک سیگنال تجاری فوری است؟ قطعاً نه! این فقط به این معنی است که حرکت بازار در حال حاضر توسط طرف فروشنده یا خرس‌ها دیکته می‌شود. به عبارت دیگر، این فقط نشان می‌دهد فروشندگان از خریداران قویتر هستند.

RSI در شرایط بحرانی بازار می‌تواند به سطوح شدیدی برسد. حتی ممکن است به عددی یک رقمی کاهش یابد. چیزی نزدیک به کمترین میزان خوانش ممکن (صفر). حتی چنین قرائت بیش از حد افراطی ممکن است لزوماً به معنای قریب الوقوع بودن تغییر نباشد.

تصمیم گیری کورکورانه بر اساس ابزارهای تکنیکال درشرایط بحرانی بازار می‌تواند هزینه زیادی روی دست شما بگذارد. این امر به ویژه در رویدادهای قو سیاه که فهمیدن روند قیمت بسیار دشوار است، بیشتر صدق می‌کند. در چنین مواقعی، بازارها می‌توانند در یک جهت یا مسیر دیگر حرکت کنند و هیچ ابزار تحلیلی مانع آن‌ها نمی‌شود. به همین دلیل همیشه مهم است که عوامل دیگر را نیز در نظر گرفت و به یک ابزار متکی نبود.

6. فراموش کردن اینکه تحلیل تکنیکال همیشه مجموعه‌ای از احتمالات است

تجزیه و تحلیل تکنیکال با موارد مطلق و صد در صد سروکار ندارد. با احتمالات سرو کار دارد. این بدان معناست که هیچگاه تضمینی برای رفتار بازار مطابق انتظار شما وجود نخواهد داشت. هر رویکرد تحلیل تکنیکال را که استراتژی‌های خود را بر اساس آن انجام دهید ممکن است اشتباه از آب دربیاید. شاید تجزیه و تحلیل تکنیکال شما نشان دهد که احتمال حرکت بازار به سمت بالا یا پایین بسیار زیاد است، اما این هنوز قطعیت ندارد.

هنگام تنظیم استراتژی‌های معاملاتی خود، باید این مورد را در نظر بگیرید. مهم نیست که چقدر با تجربه هستید، هرگز ایده خوبی نیست که فکر کنید بازار از تحلیل تکنیکال شما پیروی می‌کند.7. پیروی کورکورانه از دیگر تریدرهای ارزهای دیجیتال

اگر می‌خواهید در معامله ارزهای دیجیتال ماهر شوید، گسترش مداوم اطلاعات و تجربه ضروری است. این امر به ویژه در مورد تجارت بازارهای مالی بیشتر صدق می‌کند. در حقیقت، تغییر شرایط بازار آن را به یک ضرورت تبدیل می‌کند. یکی از بهترین راههای یادگیری، پیروی از تحلیلگران فنی و بازرگانان باتجربه است.

با این حال، اگر دوست دارید دائماً خوب عمل کنید، باید نقاط قوت خود را نیز پیدا کنید و بر اساس آنها پیشرفت کنید. اگر مصاحبه‌های زیادی با معامله گران موفق بخوانید، مطمئناً متوجه خواهید شد که آنها استراتژی‌های کاملاً متفاوتی دارند. در واقع، یک استراتژی که کاملاً برای یک تریدر کار می‌کند، ممکن است توسط دیگری کاملاً غیرممکن تلقی شود. روش‌های بی شماری برای کسب سود از بازارها وجود دارد. شما فقط باید پیدا کنید که کدام یک از آنها بیشتر به شخصیت و سبک‌ترید شما می‌آید.

ممکن است چند بار انجام یک معامله بر اساس تجزیه و تحلیل تکنیکال شخص دیگر انجام شود. با این حال، اگر فقط کورکورانه تریدرهای دیگر را بدون درک زمینه اصلی دنبال کنید، قطعاً در طولانی مدت شکست خواهید خورد. این البته بدان معنا نیست که شما نباید دیگران را دنبال کنید و از آنها بیاموزید. نکته مهم این است که آیا شما با ایده معامله موافق هستید و آیا آن در سیستم تربد شما جای دارد. شما نباید کورکورانه دنبال سایر تریدرها باشید، حتی اگر آنها باتجربه و معتبر باشند. این یکی از بزرگترین اشتباهات تریدرهای ارز دیجیتال است.

صحبت پایانی

ما برخی از اساسی‌ترین اشتباهاتی را که باید هنگام استفاده از تجزیه و تحلیل تکنیکال اجتناب کنید، ذکر کردیم. به یاد داشته باشید، ترید ارزهای دیجیتال آسان نیست. با این حال به طور کلی این امر امکان پذیر است. البته باید با چشم انداز طولانی مدت به آن نزدیک شوید.

مطالب مرتبط
شاخص مکدی (MACD) یا واگرایی و همگرایی میانگین متحرک چیست؟
صرافی کوینکس CoinEx exchange
استخر تاریک چیست؟ این استخرها چه نقشی را در آینده بازار ارزهای دیجیتال ایفا می کنند؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز