منو
بیت پارس  »  آموزش  »  کیف پول ارزهای دیجیتال  »  کیف پول ارز دیجیتال خود را با رعایت 9 نکته کلیدی و مهم ایمن کنید
کیف پول ارز دیجیتال خود را با رعایت 9 نکته کلیدی و مهم ایمن کنید

کیف پول ارز دیجیتال خود را با رعایت 9 نکته کلیدی و مهم ایمن کنید

امنیت در دنیای تکنولوژی بسیار پیچیده است. تقریباً هر روز گزارش جدیدی بر نقض عمده امنیت کیف پول ارز دیجیتال کاربران منتشر می‌شود. هک یا باج افزارهای جدید کاربران را تهدید می‌کنند. با افزایش تعداد هک‌ها، مصرف کنندگان باید امنیت خود را نیز افزایش دهند.

کیف پول ارز دیجیتال خود را با رعایت 9 نکته کلیدی و مهم ایمن کنید

پایهٔ فناوری بلاکچین و قدرت ارزهای رمزپایه، امنیت آنهاست. بلاکچین باعث می‌شود که کسی نتواند ارز رمزنگاری شما را سرقت کند، زیرا بلاکچین از طریق دفتر توزیع شده بر روی زنجیره کاملاً ایمن است.

کیف پول ارز دیجیتال خود را با رعایت 9 نکته کلیدی و مهم ایمن کنید

کیف پول ارز دیجیتال خود را با رعایت 9 نکته کلیدی و مهم ایمن کنید

در حالی که بلاکچین مدل امنیت اینترنتی است، اما یک سیستم کاملاً ایمن برای کاربران ایجاد نمی‌کند. یک خطر امنیتی شگفت آور در مورد کیف پول ارز دیجیتال شما وجود دارد و تعداد کمی از سرمایه گذاران ارز رمزپایه از آن آگاه هستند.

امنیت کیف پول دیجیتال شما از طریق ارائه دهندگان خدمات به خطر می افتد

کیف پول دیجیتال شما از طریق بلاکچین تهدید نمی‌شود بلکه از طریق کیف پول ارائه دهنده یا صرافی مورد تهدید قرار می‌گیرد. ارائه دهنده می‌تواند اطلاعات اصلی شما از جمله کلید خصوصی را ردیابی و ذخیره کند. این اطلاعات توسط هکرها قابل دسترسی هستند. با داشتن این اطلاعات کاربران مخرب بدون اجازه شما به کیف پول شما دسترسی پیدا می‌کنند.

از آنجا که رقابت در بازار کیف پول ارز دیجیتال در حال افزایش است، شرکت‌ها به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد مشتریان خود هستند. شرکت‌ها چه از طریق اطلاعات ارائه شده و چه از طریق نرم افزارهای ردیابی، بیش از هر زمان دیگری در مورد مشتریان خود اطلاعات کسب می‌کنند.

ارائه دهندگان کیف پول اطلاعاتی را که شما به آنها ارائه می‌دهید ردیابی می‌کنند. هنگام ثبت نام در کیف پول‌های دیجیتال ارائه دهندگان یا صرافی‌ها به سطح معینی از اطلاعات نیاز دارند. آدرس ایمیل و نام همه در داده‌های جمع آوری شده گنجانده شده است. در حالی که اکانت “گادمود” توسعه دهندگان در شرکت‌های کیف پول به دور از پوشش‌های حفاظتی معمول قرار است، این اطلاعات بازاریابی در دسترس کاربران مخرب هستند.

مدیران بازاریابی به طور مداوم در پی ردیابی فعالیت آنلاین کاربران خود هستند. سابقه جستجو، ایمیل‌ها و فعالیت‌های وب، اطلاعات ارزشمندی را درباره آنچه مشتری می‌خواهد فراهم می‌کنند. با استفاده از این اطلاعات شرکت‌ها بهترین گزینه برای مشتریان را به بازار عرضه خواهند کرد.

مراقب اطلاعاتی که در اختیار ارائه دهندگان کیف پول دیجیتال می گذارید باشید

بنابراین، اطلاعات زیادی می‌تواند به راحتی توسط ارائه دهنده کیف پول شما ردیابی شود. این اطلاعات، شامل فعالیت وب، جستجوها و حتی کلیدهای خصوصی شما است. بعلاوه، برخی از نرم افزارهایی که امروزه توسط شرکتهای بازاریابی استفاده می‌شود شامل خدماتی است که به آن‌ها اجازه می‌دهد آنچه را که کاربر می‌بیند، ببیند. این بدان معناست که کلیدهای خصوصی ایمن تولید شده توسط دارندگان کیف پول ممکن است به هر حال از چنین امنیتی برخوردار نباشند.

داده‌هایی که توسط ارائه دهنده کیف پول شما جمع آوری می‌شود و اطلاعاتی که می‌توان برای اهداف بازاریابی از رایانه شما به دست آورد، می‌توانند با هم ترکیب شوند تا به هکرها اجازه دهند مخفیانه وارد کیف پول دیجیتالی شما شوند. فاش شدن رمز شما توسط ارائه دهنده کیف پول شما ممکن است .دسترسی به این داده‌ها به سادگی با هک کردن سرورهای ارائه دهنده کیف پول یا از طریق هک کردن خودی امکان پذیر است.
چه کاری می‌توان انجام داد؟

تعدادی اقدامات امنیتی مهم وجود دارد که می‌تواند به محافظت از کلیدهای خصوصی شما کمک کند. با محافظت از کلیدهای خصوصیتان وجوه شما نیز در امان خواهند ماند.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


1. کیف پول‌های خود را ایمن کنید

اول، عاقلانه است که کیف پول با اقدامات امنیتی فراتر از چیزی که ارائه دهندگان کیف پول عادی عرضه می کنند، پیدا کنید. اکنون برخی از کیف پول‌ها از رمزگذاری برای محافظت از کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. شرکت‌هایی مانند کوریون (Corion) یک بسته کد ایجاد کرده‌اند که داده‌های اصلی را رمزگذاری می‌کند و از آنها در برابر هک شدن محافظت می‌کند.

شرکت فوق خدمات متنوعی از جمله کیف پول و صرافی را ارائه می‌دهد که در همه آنها از رمزگذاری برای کلیدهای خصوصی استفاده می‌شود. کوریون مخفف “شبکه بهینه سازی انگیزه پاداش آنلاین سرمایه” است. به این معنی که این شرکت با دادن پاداش برای فعالیت، به مصرف کنندگان انگیزه می‌دهد تا از این پلتفرم استفاده کنند. کوریون همچنین کد مربوط به سیفتی لوک سولوشن (Safety Look Solution) خود را به اشتراک گذاشته است تا سایر ارائه دهندگان کیف پول بتوانند همان سطح امنیتی را ارائه دهند. جزئیات این کد در گیت‌هاب (GitHub) آن‌ها  موجود است.

2. وجوه خود را در چند کیف پول نگه دارید، کیف پول‌های سرد را در نظر بگیرید

کاربران باید حداقل دو کیف پول دیجیتال داشته باشند. این تعداد به میزان سرمایه رمزنگاری بستگی دارد و می‌تواند بیشتر باشد. یک کیف پول باید برای تجارت و معاملات استفاده شود. کیف پول دیگری باید برای ذخیره پس انداز مورد استفاده قرار گیرد. حتماً کیف پول پس انداز در یک مکان امن نگهداری شود. این نوع کیف پول باید کیف پول سرد یا سخت افزاری باشد. به هر ترتیب، یک نسخه پشتیبان از کلیدهای خصوصی باید به صورت آفلاین و با خیال راحت ذخیره شود. می‌توانید کلید خصوصی را به 2-3 قسمت جدا تقسیم کنید و آنها را با خیال راحت دور از یکدیگر نگه دارید.

3. از WiFi عاقلانه استفاده کنید

هنگام استفاده از دستگاهی که کیف پول روی آن است، مراقب مکانی که آنلاین می‌شوید، باشید. وب سایت‌های خطرناک و شبکه‌های Wi-Fi عمومی کیف پول شما را در معرض خطر قرار می‌دهد. در عین حال، دستگاه خود را بدون مراقبت رها نکنید، یا آن را به کسی قرض ندهید.

4. ایمنی هنگام سرویس دستگاه میزبان کیف پول شما

اگر دستگاهی(گوشی همراه و یا رایانه شخصی) که کیف پول شما روی آن نصب است، به سرویس نیاز داشت،  قبل از انجام سرویس، پول را از کیف پول منتقل کرنید. بعلاوه، عاقلانه است که هر چند ماه یکبار کیف پول را عوض کنید تا نگذارید با گذشت زمان امنیت کیف پول ضعیف شود.

5. مراقب حمله فیشینگ باشید

کلاهبرداری فیشینگ از طریق گوگل ادز (Google Ads) و از طریق ایمیل در دنیای رمزنگاری بیداد می‌کند. کلاهبرداری های فیشینگ بیشتر و بیشتر ساخته می‌شوند، اطمینان حاصل کنید که ایمیل دریافت شده واقعا از طرف شرکت‌های کیف پول شماست. چند بار دامنه را به درستی هجی کرده و هرگز به دنبال آدرس وب آنها با کلیک بر روی تبلیغات Google نباشید.

6. به روزرسانی خودکار را خاموش کنید

همیشه خوب است که به روزرسانی خودکار برنامه‌های مربوط به حوزه رمزنگاری را خاموش کنید. اشکالات برنامه به طور بالقوه می‌تواند زیان زیادی را برای دارندگان حساب ایجاد کند. پس از انتشار به روزرسانی، بهتر است 2-3 روز صبر کنید تا ببینید آیا اشکالی وجود دارد یا خیر. هنگامی که برنامه توسط کاربران دیگر آزمایش شد می‌توانید آن را بدون خطر نصب کنید.

7. تأیید هویت دو عاملی یا مرحله‌ای را فعال کنید

اگر کیف پول اجازه این کار را می‌دهد، بهتر است احراز هویت دو عاملی 2FA را فعال کنید. این نوع پسورد به سادگی پسورد پویای بانکی شماست. احراز هویت 2FA را می‌توان به روش‌های مختلف انجام داد. برنامه گوگل اتنتیکتور (Google Authenticator) از یک کد 6 رقمی استفاده می‌کند که دقیقه به دقیقه تغییر می‌کند. این کد منحصر به فرد است. گزینه دیگر افزودن شناسه بیومتریک مانند اثر انگشت است.  2FA برای افزایش امنیت بسیار مهم است.

8. آدرس را دوباره بررسی کنید

مهم است که آدرسی را که هرگونه معامله پرداخت را به آن ارسال می‌کنید، دوباره بررسی کنید. برنامه‌های مخربی وجود دارد که می‌تواند روش “کپی و جایگذاری” را برای جایگذاری آدرس دیگری ویرایش کند. آدرس جایگزین متعلق به یک مهاجم است. معمولاً بهتر است یک پرداخت خرد به عنوان تأیید ارسال کنید و سپس مبلغ بیشتری را به آدرس تأیید شده ارسال نمایید.

9. نشان قفل‌ را در آدرس بار بروزر بررسی کنید

اطمینان از وجود نشان امنیتی SSL در پنجره آدرس مرورگر وب، هنگام استفاده از کیف پول وب بسیار مهم است. این حروف به معنی سایت امن است. به وسیله این حروف شما اطمینان حاصل می‌کنید که اطلاعاتتان رمزگذاری شده است. وب سایت به جای HTTP باید با HTTPS شروع شود و باید علامت قفل در کنار URL را مشاهده کنید.

نکته مهم:

برای همه حساب‌های رمزنگاری خود از جمله صرافی‌ها از آدرس ایمیل غیر عمومی استفاده کنید. برای آن ایمیل، تأیید دو عاملی را تنظیم کنید. مثل همیشه، یک رمز عبور قوی ایجاد کنید.

مطالب مرتبط
شاخص‌های بایننس اسمارت چین (BSC) که برای دید بهتر از این بلاک چین لازم است بدانید
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
کیف پول تراست ولت Trust wallet
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان