منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  اصلاح 90 میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین به حمایت 48 هزار دلار بازگشت
اصلاح 90 میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوبن به حمایت 48 هزار دلار بازگشت

اصلاح 90 میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین به حمایت 48 هزار دلار بازگشت

یک اصلاح دیشب در بازار ارزهای دیجیتال رخ داد که طی آن کل بازار 4 درصد کاهش یافت. با تثبیت بیت کوین در 48 هزار دلار به نظر می‌رسد این اصلاح 90 میلیارد دلاری به پایان رسیده است. پادشاه ارزهای دیجیتال به مقاومت کلاسیک خود باز گشته است. با این وجود اعتقاد به عقب نشینی مجدد قیمت بیت کوین در حال محو شدن است.

با بازگشت ثبات به بازارهای ارز دیجیتال، یک تحلیلگر معتقد است بیت کوین از سطح فعلی دیگر اصلاحی به بازار بدهکار نیست. بیت کوین (BTC) روز سه شنبه به طرز حیرت انگیزی نزدیک به 50،000 دلار باقی ماند. با وجود اینکه گاوها در مبارزه با سطح مقاومت کلاسیک شکست خوردند ولی اصلاح بزرگی رخ نداد. با این وجود اصلاح 4 درصدی دیشب، 90 میلیارد دلار از سرمایه 2.08 تریلیون دلاری بازار خارج کرد.

با توجه به اصلاح اندک 90 میلیارد دلاری برای خرید بیت کوین با تخفیف دیر شده است

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که BTC/USD سطوح پشتیبانی لازم را برای ادامه روند صعودی پس از اصلاح 90 میلیارد دلاری حفظ کرده است.

این جفت ارز در 24 ساعت گذشته به محدوده 47000 دلار سقوط کرد اما به سرعت به بالا حمایت مهم خود بازگشت. بیت کوین در حال حاضر دوباره در سطح 48000 دلار قرار دارد.

اصلاح 90 میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوبن به حمایت 48 هزار دلار بازگشت

نمودار قیمت بیت کوین

به نظر تحلیل گر و معامله گر ناشناس توییتر رکت کپیتال (Rekt Capital)، رفتار فعلی زمینه‌های تاریخی زیادی داشت. وی در اولین حرکت بیت کوین به بالای 50،000 دلار در ماه فوریه تمرکز اصلی خود را بر روی منطقه 48،000-49،000 دلار گذاشته است.

رکت کپیتال در کنار یک نمودار اظهار داشت: “BTC هنوز در حال آزمایش مجدد این منطقه در روند صعودی است. این رفتار درست مانند این دو مورد در اوایل سال جاری.”

اصلاح 90 میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوبن به حمایت 48 هزار دلار بازگشت

نمودار منتشر شده توسط رکت کپیتال

شکست بیت کوین در نگه داشتن سطح 50،000 دلار این بار برخی را ناامید کرده است. با این حال برخی از تحلیلگران مطمئن هستند که سطح خرید و “معامله” BTC در حال رسیدن به اوج جدیدی است.

ویلیام کلمنته سوم (William Clemente III) استدلال کرد که اصول فاندامنتال فقط تقویت شده است. وی با بیان اینکه “شما 3 ماه فرصت داشتید تا BTC ارزان را خریداری کنید” به خرس‌ها هشدار داد:

“در حال حاضر بازار هیچ گونه عقب نشینی به شما بدهکار نیست.”

آلت کوین‌ها سهمی بزرگ در اصلاح 90 میلیارد دلاری داشتند

همانطور که گفته شد با اصلاح 90 میلیارد دلاری، بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته روند نزولی پیدا کرده‌اند. کاهش بازار توسط آلت کوین‌های بزرگی مانند پولکادات با 9 درصد کاهش، دوج کوین با 8 درصد کاهش، بایننس کوین با 6 درصد کاهش و در آخر کاردانو با 4 درصد کاهش رهبری شده است. بر اساس گزارش کوین گکو (CoinGecko)، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال نسبت به روز گذشته حدود 4 درصد کاهش یافته است.

بقیه 10 ارز برتر نیز به رنگ قرمز درآمدند. این نشان می‌دهد که حرکت بازار را نمی‌توان با چند سکه یا توکن با رشد خوب تعیین کرد. البته میزان ضرر ارزها در بازار چندان شدید نبود. بنابراین نمی‌توان این روند نزولی را یک سقوط در نظر گرفت. در عوض، در اصطلاح مالی، پس از آنکه اکثر ارزهای دیجیتال برتر از افزایش دو رقمی در ماه گذشته برخوردار شده‌اند، تنها شاهد یک اصلاح در بازار بودیم.

ارزهای برتر بازار ار فاندامنتال خوبی برخوردار هستند

پس از رشد قدرتمند ماه آگوست، بازارها بسیار صعودی‌تر از قبل به نظر می‌رسند. کاردانو انتظار دارد قراردادهای هوشمند خود را در 12 سپتامبر به بلاک چین اضافه کند. به همین دلیل قیمت این ارز از 25 جولای 121 درصد افزایش دهد.

دوج کوین در ماه گذشته نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است. گفته می‌شود که بنیاد دوج کوین در حال بازسازی تیم توسعه دهندگان است. تیم جدید با کمک ویتالیک بوترین و ایلان ماسک با حضور جارد بیرچال به عنوان مشاور شروع به کار خواهد کرد.

خبرساز بزرگ این ماه بدون شک ارز دیجیتال SOL بود. سولانا با ارائه برنامه‌های دیفای یا امور مالی غیر متمرکز که واسطه‌ها را برای معاملاتی مانند وام و مبادله دارایی قطع می‌کند، در حال کسب موفقیت است. بیش از 2 میلیارد دلار بودجه در حال حاضر از طریق پروتکل‌های دیفای سولانا در گردش است. توکن SOL در این هفته به بالاترین حد خود در 80 دلار رسید.

اما بیشتر فعالیت‌های بازار به علاقه نهادها به نگهداری بیت کوین و اتریوم، ارزهایی که می‌توان برای ذخیره ارزش در اکوسیستم رمزنگاری از آن‌ها استفاده کرد، مربوط می‌شود. بیت کوین این هفته برای اولین بار در سه ماه اخیر مبلغ 50،000 دلار را فتح کرد. با وجود اصلاح اندک روز گذشته به نظر می‌رسد دارندگان بلند مدت همچنان قصد فروش ندارند. این عامل و بازگشت ماینرها به کار و انباشت BTC عرضه را محدود کرده است. به گفته گلس نود (Glassnode)، تعداد و حجم معاملات اخیراً کند بوده است.

اتریوم و NFT  می توانند همچنان خبرساز باشند

در مورد اتریوم، تقاضا برای NFT افزایش یافته است. NFT یا توکن های غیرقابل جایگزینی، دارایی‌های مبتنی بر بلاک چین هستند که برای نشان دادن مالکیت دارایی‌های دیجیتالی مانند هنر، کلکسیون و غیره استفاده می‌شوند. دیروز یک نقطه عطف برای توکن های غیرقابل جایگزینی بود. این دارایی در ماه‌های گذشته تبدیل به یکی از اصلی‌ترین ترندهای بازار شده است. بازار NFT اوپن سی
(OpenSea) رکورد حجم فروش 24 ساعته خود را با 195 میلیون دلار به ثبت رساند. این رکورد بیش از دو برابر بزرگتر از رکورد قبلی 90 میلیون دلاری این بازار بود.

دیروز اوپن سی رکورد جدیدی را از نظر حجم در یک دوره 24 ساعته به ثبت رساند: 125 میلیون دلار.

امروز ما رکورد پشین خود را شکستیم.

رکورد جدید حجم روزانه اوپن سی در 195 میلیون دلار آمریکا است. 🚀

– نیت چستین (natec.eth) (natechastain) 24 آگوست 2021

احساسات خود را کنترل نمایید

بنابراین، اگر دارایی‌های شما در بازارها با کمی کاهش روبرو شده نگران نباشید. کمی صبر کنید و از ترس و شایعات منفی فاصله بگیرید. بازارها به احتمال زیاد دوباره به روند صعودی خود باز می‌گردند. این اصلاح 90 میلیارد دلاری را می‌توان یک حرکت سالم در بازار افزایشی دانست. اتفاقی که به ورود شرکت کنندگان جدید به بازار کمک می‌کند.

به عقیده اکثر کارشناسان بیت کوین با اندکی وقفه در محدوده 48 تا 49 هزار دلار به زودی به سمت 50 هزار دلار و فراتر از آن حرکت می‌کند.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً با اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر درآمده است. بیت پارس هیچ توصیه‌ای مبنی بر سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. هر حرکت سرمایه گذاری شامل مقدار خاصی ریسک است. بهتر از قبل از ورود یا خروج از بازار تحقیقات خود را انجام دهید و هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
بیت کوین و بازار سهام؛ عملکرد بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال در دوران همه گیری کرونا چگونه بود
دانلود اپلیکیشن سیگنال Signal در میان سرکوب آزادی بیان در هنگ کنگ
مرورگر محرمانه بریو Brave
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether