منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland دنیایی مجازی برروی بلاکچین اتریوم
سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland دنیایی مجازی برروی بلاکچین اتریوم

سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland دنیایی مجازی برروی بلاکچین اتریوم

سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland دنیایی مجازی است که در آن افراد می توانند بر روی بلاکچین اتریوم “خرید و فروش” و “ساخت و ساز” کنند. توسعه دهندگان بازی سالها زمان خود را صرف ایجاد بازی های دنیاسازی مانند سیم سیتی، سیویلیزیشن و ماینکرافت کرده اند که به مردم امکان می دهد ساختمان ها، شهرها یا اجتماعات را در جهان آنها بسازند. اما فراتر از ناکام کردن دشمنان دیجیتالی، چگونه می توانید ارزش تمام ساعاتی که برای ساختن این خلاقیت های خارق العاده صرف کرده اید، نشان دهید؟

سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland دنیایی مجازی برروی بلاکچین اتریوم

چه اتفاقی می افتد اگر بتوانید ارزش آنچه ایجاد کرده اید را معادل پول واقعی قرار دهید و املاکتان به بالاترین پیشنهاد دهنده بفروشید؟ این وعده ایست که سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland ، یک بازی ساخت جهان در صدد عملی کردن آن است.

آیا سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland می تواند به ایجاد دنیاها ی نور و انواع جدید ثروت کمک کند یا اینکه صرفاً از دنیای کهنه بهره خواهد برد؟ در زیر به این موضوع می پردازیم

سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland دنیایی مجازی برروی بلاکچین اتریوم

سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland دنیایی مجازی برروی بلاکچین اتریوم

سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland چیست؟

دیسنترالند یک بستر واقعیت مجازی غیرمتمرکز است که بر بستر بلاکچین اتریوم طراحی شده است. در دنیای دیسنترالند، کاربران می توانند از آنچه ایجاد می کنند، استفاده کنند و از طریق آن درآمدهای واقعی کسب کنند.

در دنیای مجازی مشترک سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland کاربران می توانند زمینهایی معروف به “قطعات” را خریداری کنند که در یک دفترچه با پشتیبانی بلاکچین ثبت و ضبط می شوند. خود زمین و همچنین خصوصیات مجازی که بر روی آن ساخته شده، نوعی دارایی دیجیتالی غیر قابل معاوضه یا توکن کاربردی به نام LAND است که در یک قرارداد هوشمند اتریوم ذخیره می شود.

صاحبان LAND ، کنترل می کنند که محتوای منتشر شده در سرزمین آنها در یک قرارداد هوشمند رمزگذاری شود. این محتوا می تواند از صحنه ها و تصاویر گرفته تا بازی ها و برنامه ها باشد. کاربران می توانند به مکانهایی مانند دنیای واقعی جهت کاوش، مسافرت و یا بازدید بروند. این پلتفرم همچنین یک شبکه نظیر به نظیر برای تعامل کاربران است.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

استبان اردانو بنیان گذار سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland :

“با سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland ، ما در حال ایجاد یک اکوسیستم هستیم که بسیاری از راه حلهایی که در ارزهای رمزپایه اجرا می شوند با سیل پذیرش قریب الوقوع سیستم های VR را در هم می آمیزیم. نتیجه، یک متاورس (ابرواقعیت مجازی)، یک دنیای سه بعدی اجتماعی با یک شبکه اقتصادی بومی است.”

چگونه می توان در دیسنترالند زمین خریداری کرد؟

LAND را می توان با استفاده از ارز دیگر سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland به نام MANA ، که یک ارز درون جهانی است خریداری کرد. زمین پیوند خورده با توکن LAND به طور دائم در اختیار کاربران است تا زمانی که بخواهند آن را بفروشند. با توجه به خط مشی غیر متمرکز بازی، هیچ نهاد مرکزی نمی تواند قطعات زمین را بعد از فروششان، تصاحب کند. بوسیله ی قراردادهای هوشمند حاوی محتوا یا پیوندهایی به پرونده ها، تمام خلاقیت ها و ساخت و سازهای کاربر در یک دفترحساب توزیع شده ثبت می شود و بدین گونه تمام داده های پلت فرم نیز غیرمتمرکز باقی می مانند.

آیا می دانید؟

قطعاتی از این زمینها به قیمت هایی بالغ بر هزاران دلار فروخته می شوند. فقط در یک معامله در دسامبر سال 2017 ، یک قطعه زمین به قیمت 60000 دلار فروخته شد!

با MANA چه کاری می توانید انجام دهید؟

مانند LAND ، توکن MANA یک توکن کاربردی است و در دنیای سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland از آن استفاده می شود. از این توکن برای پرداخت هزینه ی زمین، آواتار، اقلام، آثار مجموعه ای و سرگرمی هایی مانند قمار استفاده می شود. توانایی کسب MANA انگیزه ای برای توسعه دهندگان جهت ایجاد و مدیریت محتوای خوب است. MANA یک توکن ERC-20 است که می تواند در صرافی های رمزارز خریداری و معامله شود.

MANA عرضه ی ثابتی دارد و وقتی LAND در ازای MANA خریداری می شود، MANA سوخته می شود.

چه کسی سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland را خلق کرده است؟

دیسنترالند توسط استبان اردانو تأسیس و به عنوان هولدینک متاورس ثبت شده است که مقر آن در پکن، پایتخت چین است. اردانو مهندس نرم افزار در BitPay بود که به ایجاد یک کتابخانه ی زیرساخت بیت کوین به نام بیت کور کمک شایانی کرد. او همچنین در Copay کار کرده و تیمی به رهبری وی برنامه Streamium را ایجاد کرده است. اردانو به همراه سایر اعضای تیم سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland ، یک هکراسپیس (مکانی که فعالان حوزه ی امنیت اطلاعات با هم تبادل نظر می کنند) با محوریت بلاکچین به نام Voltaire در آرژانتین تأسیس کرد.

تاریخچه مختصری از دیسنترالند

2015 – تأسیس دیسنترالند

آگوست 2017 – 20 میلیون دلار در عرضه ی اولیه سکهICO) ) جمع آوری شد

دسامبر 2017 – اولین حراجLAND” ” برگزار می شود که طی آن توسعه دهندگان مکان های اصلی، املاک مجازی را انتخاب کردند

مارس 2018 – پس از افزایش تقاضا برای قطعات زمین، یک بازار زمین در سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland افتتاح شد

ژوئن 2018 – توسعه دهندگان شروع به عملی کردن ایده های خلاقانه ی خود کردند و حجم فروش ماهیانه ی LAND دو برابر CryptoKitties (یک بازی بر بستر بلکچین اتریوم که در آن گربه هایی یکتا خلق می شود) شد

آوریل 2019 – آواتارهای قابل برنامه ریزی با گذرنامه رونمایی شد.

آیا می دانید

از 21 ژانویه 2018 تا 22 اکتبر 2018 ، سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland نزدیک به 39000 تراکنش، معادل 23.5 میلیون دلار در MANA ثبت کرده است.

آینده

سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland هنوز در حال توسعه است. این دوره طی چندین مرحله با نام های “عصر سنگی” و “عصر برنز” پیشرفت کرده است و تعداد بیشتری از این دوره ها در نقشه راه این پلت فرم قرار دارد. در هر یک از این مراحل، ویژگی های جدیدی، مانند امکان ایجاد برنامه ها، پیام رسان ها و موارد دیگر اضافه می شود.

هدف نهایی این است که دیسنترالند اقتصاد خود را داشته باشد، جایی که افراد می توانند قطعات زمین خود را به دیگران اجاره دهند، بیلبوردهای تبلیغاتی محصولات و خدمات ایجاد کنند و مکان های تفریحی در داخل بازی ایجاد کنند تا کاربران بتوانند وقت خود را در آن سپری کنند.

وعده بزرگ دیسنترالند این است که بلاکچین می تواند سرگرم کننده و جذاب باشد، نه فقط مانند بازی های معمولی، بلکه به افراد کمک کند تا از راه هایی که فقط بلاکچین می تواند آنها را میسر نماید، به مالکیت واقعی و غیرقابل خدشه املاک مجازی دسترسی پیدا کنند.

آیا این ایده موفق خواهد شد؟ زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

مطالب مرتبط
وی چین VeChain بلاک چینی برای کنترل اصالت فیزیکی محصولات و جلوگیری از کلاهبرداری
نرخ بهره چیست و چه اهمیتی در اقتصاد و بازار ارزهای دیجیتال دارد؟
آلت کوین‌ چیست؟ ارزهای دیجیتال چگونه و چرا پامپ یا دامپ می شود؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether