منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  سوئینگ تریدینگ Swing Trading در بازار ارزهای دیجیتال به چه معناست؟
سوئینگ تریدینگ Swing Trading در بازار ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

سوئینگ تریدینگ Swing Trading در بازار ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

رضا باغانی
1399/10/20
۰

در این مقاله، آنچه شما باید در مورد سوئینگ تریدینگ ارز دیجیتال بدانید توضیح خواهیم داد و به شما کمک می‌کنیم تا تصمیم بگیرید که آیا این گزینه مناسبی برای شماست.

مقدمه

سوئینگ تریدینگ یا نوسانگیری یک استراتژی تجاری معمول است که می‌تواند برای معامله گران مبتدی ایده آل باشد. این یک روش نسبتاً مناسب برای شروع کار در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل افق‌های زمانی قابل کنترل است. معامله گران نوسانگیر در اکثر بازارهای مالی مانند فارکس، سهام و ارز دیجیتال نیز فعال هستند. اما آیا سوئینگ تریدینگ استراتژی مناسبی برای شماست؟ آیا شما باید معاملات روزانه خود را شروع کنید یا سوئینگ تریدینگ را انتخاب نمایید؟

سوئینگ تریدینگ یا نوسانگیری چیست؟

سوئینگ تریدینگ استراتژی معاملاتی در تلاش برای گرفتن حرکات قیمتی است که در یک بازه زمانی کوتاه تا متوسط اتفاق می افتد. ایده پشت سوئینگ تریدینگ این است که “نوسانات” بازار را طی چند روز تا چند هفته دنبال و از آن سود کسب کنید.

استراتژی‌های سوئینگ تریدینگ در بازارهای پرطرفدار بهترین عملکرد را دارند. اگر روند قوی در بازه زمانی بالاتر وجود داشته باشد، فرصت‌های سوئینگ تریدینگ می‌تواند به وفور یافت شوند. معامله گران نوسانگیر می‌توانند از نوسانات بیشتر قیمت بهره ببرند. در مقابل، معاملات نوسانگیری می‌تواند در یک بازار آرام یا یک طرفه دشوارتر باشد. به هر حال، اگر بازار به یک سمت و سو حرکت کند، گرفتن تغییرات بزرگ قیمت دشوارتر است.معامله گران نوسانگیر چگونه درآمد کسب می‌کنند؟

همانطور که گفته شد، معامله گران نوسانگیر قصد دارند نوسانات قیمت را که از چند روز تا چند هفته اتفاق می افتد، به دست آورند. به همین ترتیب، معامله گران نوسانگیر مدت بیشتری نسبت به معامله گران روزانه موقعیت خود را باز می‌گذارند. با این حال آنها کمتر از سرمایه گذاران بلند مدت در موقعیت خود می‌مانند.

معامله گران نوسانگیر معمولاً از تجزیه و تحلیل تکنیکال برای تولید ایده‌های تجاری خود استفاده می‌کنند. البته نه لزوماً به همان میزانی که معامله گران روزانه این کار را انجام می‌دهند. از آنجا که وقایع بنیادی یا فاندامنتال می‌توانند طی هفته‌ها انجام شوند، معامله گران نوسان می‌توانند از تجزیه و تحلیل فاندامنتال در چارچوب معاملات خود استفاده کنند.

حتی در این صورت، از اقدامات قیمت، الگوهای نمودار شمعدان، سطح پشتیبانی و مقاومت و شاخص‌های تکنیکال برای شناسایی تنظیمات تجاری بسیار معمول استفاده می‌شود. برخی از متداول‌ترین شاخص‌های مورد استفاده معامله گران نوسانگیر، میانگین‌های متحرک، شاخص مقاومت نسبی (RSI)، باندهای بولینگر و ابزار اصلاح فیبوناچی هستند.

معامله گران نوسانگیر به طور معمول به نمودارها در چارچوب زمانی متوسط تا بالا نگاه می‌کنند. چرا؟ روند صعودی یا نزولی قوی باید در یک بازه زمانی طولانی‌تر تأیید شود. اما، آن‌ها همچنین ممکن است به چارچوب‌های زمانی روزانه مانند نمودار 1 ساعته، 4 ساعته، 12 ساعته نیز نگاه کنند. این مقیاس‌های زمانی برای انتخاب نقاط ورود و خروج خاص بسیار مفید است. به عنوان مثال این محرک‌ها می‌توانند شکست یا برگشت در یک بازه زمانی کوتاه‌تر را مشخص کنند.

با این حال، مهم‌ترین چارچوب زمانی برای معاملات نوسانگیر، نمودار روزانه است. حتی در این صورت، استراتژی‌های معاملاتی و سرمایه گذاری می‌توانند تفاوت قابل توجهی بین معامله گران مختلف داشته باشند. توجه داشته باشید که آنچه در اینجا بحث کردیم قوانین سختگیرانه ای نیستند، بلکه فقط نمونه‌های متداول هستند.تفاوت معاملات روزانه و سوئینگ تریدینگ چیست؟

معامله گران روزانه قصد دارند از حرکات کوتاه مدت قیمت‌ها سود ببرند. این در حالی است که معامله گران نوسانگیر به دنبال حرکت‌های بزرگتر هستند. در واقع، معاملات روزانه یک استراتژی فعال‌تر است، جایی که معامله گران باید مرتباً بازار را رصد کنند و بیش از یک روز موقعیت خود را باز نمی‌گذارند.

در مقابل، معامله گران نوسانگیر می‌توانند رویکرد منفعلانه‌تری داشته باشند. آن‌ها می‌توانند موقعیت‌های خود را کمتر کنترل کنند. هدف آنها سود بردن از حرکات قیمتی است که انجام آنها مدت زمان طولانی‌تری می‌برد. از آنجا که این حرکتها بیشتر از این است، معامله گران نوسانگیر می‌توانند بازدهی قابل توجهی را حتی از چند معاملات برنده داشته باشند.

معامله گران روزانه تقریباً به طور انحصاری از تجزیه و تحلیل تکنیکال استفاده خواهند کرد. معامله گران نوسانگیر معمولاً از ترکیبی از تجزیه و تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال استفاده می‌کنند. البته معمولاً تأکید بیشتر آنها بر شاخص‌های تحلیل تکنیکال است. از سوی دیگر، ممکن است سرمایه گذاران طولانی مدت تحلیل تکنیکال را در نظر نگیرند. آن‌ها اساساً بر اساس تحلیل فاندامنتال سرمایه گذاری کنند.

شما باید نقاط قوت خود را در نظر بگیرید. سپس سبک معاملاتی را انتخاب کنید که این نقاط قوت را به بهترین وجهی برجسته کند. برخی ترجیح می‌دهند سریع وارد موقعیت‌ها و از آنها خارج شوند. آن‌ها نمی‌خواهند نگران موقعیت‌های باز هنگام خواب نباشند. دیگران وقتی فرصت بیشتری برای در نظر گرفتن همه نتایج احتمالی و شرح جزئیات برنامه‌های تجاری خود دارند تصمیم بهتری می‌گیرند.

به طور طبیعی، می‌توانید بین استراتژی‌های مختلف جابجا شوید تا ببینید کدام یک بهترین نتیجه را دارد. شما همچنین می‌توانید قبل از اجرای استراتژی‌های موجود در برنامه تجارت واقعی خود، معاملات کاغذی (به عنوان مثال تجارت با پول جعلی) را انجام دهید.

صحبت های پایانی

سوئینگ تریدینگ استراتژی معامله‌ای معمولاً مورد استفاده در بورس اوراق بهادار و همچنین ارز رمزنگاری شده است. معامله گران نوسان به طور معمول برای چند روز یا چند هفته در موقعیت‌ها باقی می‌مانند، بسته به نوع تنظیم تجارت خاص.

آیا باید معاملات نوسان را شروع کنید یا معاملات روزانه را انجام دهید؟ ساده‌ترین راه برای فهمیدن این است که هر دو را امتحان کنید و ببینید کدام یک بیشتر با سبک تجارت شما متناسب است. همچنین می‌تواند قبل از شروع به کار، در مورد اصول مدیریت ریسک، مانند استفاده از روش‌های توقف ضرر و اندازه گیری موقعیت مناسب، مفید واقع شود.

مطالب مرتبط
کارمزد صرافی کوینکس
معاملات مارجین کوینکس: چگونه در کوینکس معاملات اهرم دار انجام دهیم؟
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether