منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس

معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس

سعید درویشی
1400/02/15
۰

معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس روشی مناسب برای استفاده از گمانه زنی در مورد قیمت دارایی مالی است. بایننس یک موتور معاملاتی قوی ارائه می‌دهد که به معامله گران و بروکرها اجازه می‌دهد تا درباره بسیاری از ارزهای دیجیتال گمانه زنی کنند. این صرافی همچنین تجارت با اهرم بالا و گزینه‌های وثیقه متعدد را ارائه می‌دهد.

بیشتر محصولات و معاملات آتی موجود در بایننس فیوچرز قراردادهای آتی دائمی هستند. به این معنی که قراردادها تاریخ انقضا ندارند. با این وجود روش‌های زیادی برای حدس و گمان در مورد قیمت ابزارهای مالی با استفاده از قراردادهای آتی وجود دارد و یکی از این موارد قراردادهای آتی سه ماهه است.

در این مقاله، ما به چگونگی عملکرد قراردادهای آتی سه ماهه خواهیم پرداخت. در ادامه آنچه لازم است برای آغاز این معاملات در بایننس بدانید را توضیح خواهیم داد.

اگر می‌خواهید ابتدا درباره قراردادهای آتی بیشتر بدانید، مقاله ما را در مورد آنها بخوانید.

قراردادهای فیوچرز سه ماهه بایننس چیست؟

قراردادهای فیوچرز یا آتی توافق نامه‌ای برای خرید یا فروش دارایی با قیمت از پیش تعیین شده در تاریخی معین در آینده است. این موعد مقرر، تاریخ انقضا نام دارد. تاریخ انقضا زمانی است که قراردادها تسویه حساب می‌شوند و دارایی‌ها تحویل داده می‌شوند.

معاملات قراردادهای فیوچرز سه ماهه بایننس به صورت نقدی تسویه می‌شود. این یعنی چه؟ تسویه نقدی صرفاً به این معنی است که دارایی اساسی به صورت ارز تحویل می‌شود. در مورد معاملات آتی سه ماهه بایننس، این دارایی BTC است.

قراردادهای آتی سه ماهه بایننس در آخرین جمعه هر سه ماه به پایان می‌رسد. به عنوان مثال، قرارداد “BTCUSD 09 25” در آخرین جمعه سپتامبر 2020 منقضی می‌شود. همچنین می‌توان از این زمان به عنوان تاریخ تحویل (دارایی پایه مثلاً بیت کوین) نام برد.

در بازارهای مالی سنتی مانند بورس اوراق بهادار، محصولات مشتقات نسبت به بازارهای اسپات حجم معاملات قابل ملاحظه‌ای را به خود جلب می‌کنند. این را در بازارهای ارزهای دیجیتال نیز می‌بینیم. حجم بالاتر و نقدینگی عمیق‌تری در بازارهای آتی در مقایسه با بازارهای صرافی یا اسپات وجود دارد. بنابراین، اگر معامله گران فکر می‌کنند یک دارایی خاص عملکرد خوبی خواهد داشت، معاملات قراردادهای آتی می‌تواند راهی عالی برای استفاده از گمانه زنی در مورد حرکت‌های آینده باشد.

معاملات قراردادهای فیوچرز سه ماهه چگونه کار می‌کنند؟

بیت کوین ارز مورد استفاده برای معاملات آتی سه ماهه BTC بایننس است. این بدان معنی است که قراردادها در BTC تسویه و هزینه‌های معاملاتی نیز با استفاده از BTC پرداخت می‌شوند.

درست مثل سایر محصولات بایننس، قراردادهای آتی سه ماهه از یک سیستم کارمزد چند لایه پیروی می‌کنند. با این حال، یک مزیت نیز به این سیستم کارمزد اضافه شده است. برخی از سیستم‌های کارمزد برای بازار سازان هزینه‌های منفی (یا تخفیف هزینه) نیز در نظر می‌گیرند. این بدان معناست که معامله گرانی که نقدینگی را در بازار تأمین می‌کنند اساساً در ازای آن حقوق دریافت می‌کنند.

اگر پس از انقضا موقعیت باز داشته باشید، باید هزینه تحویل را پرداخت کنید. لطفاً توجه داشته باشید که 10 دقیقه قبل از انقضا نمی‌توانید موقعیت‌های آتی سه ماهه را باز کنید. هزینه تسویه مطابق با برنامه “Fee Schedule” است. این هزینه برای کلیه موقعیت‌هایی که در تاریخ تحویل تسویه حساب شده‌اند به عنوان هزینه دریافت کننده دریافت می‌شود.

هزینه تیک در محصولات آتی سه ماهه بایننس 0.10 دلار است. این بدان معناست که تغییرات قیمت در قرارداد 0.10 دلار افزایش می‌یابد. در مقابل، اندازه تیک محصولات معاملات آتی همیشگی بایننس 0.01 دلار است.

مشابه محصولات آتی همیشگی در بایننس، حداکثر اهرم موجود 125 برابر است. با این حال، شما باید نسبت به تصفیه کاملاً آگاه باشید. وثیقه مورد نیاز جهت منحل نشدن را کاملاً زیر نظر داشته باشید. در آخر اطمینان حاصل کنید که از مدیریت ریسک مناسب استفاده می‌کنید.

همچنین لازم به ذکر است که هرچه از اهرم بالاتری استفاده کنید، حداکثر اندازه موقعیت کمتری می‌توانید باز کنید. آیا می‌خواهید در مورد یک فرمول ساده برای اندازه گیری موقعیت بدانید؟ نحوه محاسبه اندازه موقعیت در معاملات را بررسی کنید.

تفاوت معاملات آتی سه ماهه در مقابل قراردادهای دائمی چیست؟

از قبل تفاوت اصلی را می دانیم : معاملات آتی سه ماهه منقضی می‌شوند، معاملات آتی دائمی این گونه نیستند. اما چه چیز دیگری در آنها متفاوت است؟

برخی از قراردادهای آتی با انقضا به طور خودکار به قرارداد بعدی “می‌چرخند”. این بدان معنی است که وقتی قرارداد فعلی منقضی می‌شود، اساساً موقعیت‌های باز به قرارداد بعدی منتقل می‌شوند. در واقع، این اساساً نحوه کار قراردادهای آتی دائمی است. به عبارت دیگر آنها فقط سه ماهه نیست.
با این حال، در مورد معاملات آتی سه ماهه بایننس اینگونه نیست. با رسیدن تاریخ انقضا، قراردادهای سه ماهه به میانگین قیمت آخرین ساعت منقضی و با تحویل BTC تسویه می‌شوند.

برخلاف معاملات آتی همیشگی، شاخص قیمت برای معاملات آتی سه ماهه براساس بازار BTC / USD است و نه بازار USD/BTC. این به معامله گران اجازه می‌دهد تا در برابر خطر کم و زیاد شدن قیمت USDT دربرابر دلار USD از خود محافظت کنند.

قیمت شاخص از میانگین متحرک قیمت بازار BTC / USD در صرافی‌های زیر تشکیل شده است: بیت استمپ (Bitstamp)، کوین بیس پرو (Coinbase Pro)، کراکن (Kraken)، بیت رکس (Bittrex) و بایننس. این بازارها در شاخص به یک اندازه وزن دارند. این شاخص برای محاسبه مارک قیمت استفاده می‌شود که بایننس برای تصفیه‌ها از آن بهره می‌برد.

 

هزینه های معاملات فیوچرز بایننس

تفاوت کلیدی دیگر هزینه‌هایی است که باید پرداخت کنید. اگر معاملات آتی دائمی را انجام می‌دهید، باید هر 8 ساعت هزینه فاندینگ ریت را بپردازید. این پرداخت فاندینگ ریت بین فعالان بازار قیمت معاملات آتی بازار را به قیمت لحظه‌ای نزدیک نگه می‌دارد. شما می‌توانید آن را چیزی شبیه به نرخ بهره تصور کنید، اما این مبلغ بین معامله گران پرداخت می‌شود.

وقتی فاندینگ ریت مثبت است، معامله گران در موقعیت‌های لانگ به معامله گران در موقعیت‌های شورت پرداخت می‌کنند. زمانی که فاندینگ ریت منفی است، طبیعتاً این روند معکوس خواهد بود. با این حال، معاملات آتی سه ماهه هیچ گونه هزینه مالی مرتبط را ندارند. این امر آنها را برای نگهداری طولانی مدت ایده آل می‌کند، زیرا با گذشت زمان، هزینه فاندینگ به تدریج باعث کاهش ارزش موقعیت نمی‌شود. در عین حال، اگر به دنبال تجارت شورت هستید، معاملات آتی دائمی ممکن است برای شما مناسب‌تر باشد. همه چیز به مشخصات ریسک و سبک تجارت شما بستگی دارد.

مزایای معاملات قراردادهای آتی سه ماهه بایننس

یکی از مزایای قراردادهای آتی سه ماهه بایننس این است که می‌توانید از BTC به عنوان حاشیه استفاده کنید و آنها در BTC تسویه می‌شوند. این بدان معنی است که شما باید حاشیه اولیه خود را در BTC نیز انجام دهید.

چرا این یک مزیت است؟ استفاده از BTC به معامله گران بزرگ (نهنگ‌ها) یا حتی خرده فروشان اجازه می‌دهد تا دارایی‌های BTC خود را حفظ کنند. آن‌ها چگونه این کار را انجام می‌دهند؟ به عنوان مثال، آن‌ها می‌توانند موقعیت شورتی را باز کنند. اگر قیمت BTC پایین بیاید، آن‌ها می‌توانند با سود BTC ضررهای USD خود را خنثی کنند. به عبارت دیگر، ارزش USD BTC ممکن است کاهش یابد، اما آنها با سود بردن از موقعیت شورت، BTC بیشتری کسب می‌کنند.

علاوه بر این، این قراردادها راهی عالی برای افزایش دارایی BTC شماست. از آنجا که آنها در BTC مستقر شده‌اند، سود شما می‌تواند حساب طولانی مدت BTC شما را افزایش دهد.

معاملات آتی سه ماهه بایننس همچنین می‌تواند فرصت‌های مطلوب آربیتراژی را برای معامله گران بزرگتر فراهم کند. بیایید درباره نحوه کار آن بیاموزیم.

در اینجا دو مفهوم وجود دارد که باید آنها را بفهمیم: کنتانگو و عقب ماندگی. کنتانگو زمانی است که معاملات آتی بالاتر از قیمت لحظه‌ای دارایی اساسی باشد. عقب ماندگی زمانی است که قراردادهای آتی کمتر از بازار اسپات معامله شوند.

در هر دوی این موارد، معامله گران بزرگ (مانند نهنگ‌ها یا صندوق‌های تامینی) می‌توانند از اختلاف بین قیمت لحظه‌ای و قیمت آتی سود ببرند، هرچند که این اختلاف کم باشد. آن‌ها این کار را با خرید قراردادهای آتی و فروش همزمان در صرافی اسپات یا برعکس انجام می‌دهند. با این حال، این معمولاً به استراتژی‌های پیچیده‌ای برای پوشش و مدیریت ریسک نیاز دارد و برای بازرگانان مبتدی توصیه نمی‌شود.

 

صحبت های پایانی

معاملات قراردادهای فیوچرز سه ماهه بایننس به معامله گران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از بیت کوین‌های خود قیمت دارایی مالی را حدس بزنند. قراردادهای آتی سه ماهه در BTC تسویه می‌شوند و ممکن است برای معاملات نوسانگیری ایده آل باشند. بر خلاف قراردادهای دائمی هیچ هزینه مالی مربوط به آنها وجود ندارد. معاملات آتی می‌تواند راهی عالی برای حدس و گمان در بازارهای رمزنگاری باشد.

مطالب مرتبط
سهم گذاری دارایی یا لانچ پول محصول جدید بایننس برای سرمایه گذاری دارایی های رمزنگاری
معامله با فرکانس بالا چیست؟ چگونه می‌توان این شیوه معامله را در بازار ارزهای دیجیتال به کار بست
استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال، نگاهی به انواع روش‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether