منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار استخراج یا ماینینگ  »  نبوغ در استخراج بیت کوین: بار دیگر نبوغ ساتوشی ناکاموتو توانست بیت کوین را نجات دهد
استخراج بیت کوین با VPS یا سرور مجازی

نبوغ در استخراج بیت کوین: بار دیگر نبوغ ساتوشی ناکاموتو توانست بیت کوین را نجات دهد

نبوغ ساتوشی ناکاموتو در طراحی مکانیزم استخراج بیت کوین بخش مهمی از شبکه محسوب می شود. این بخش در رویدادهای هفته گذشته تاثیر به سزایش را نشان داده است.

تحت تأثیر سرکوب بزرگ رمزنگاری در چین، بیش از نیمی از ماینرهای بیت کوین در جهان عملیات استخراج خود را تعطیل کرده اند. این اتفاق در ابتدا باعث هراس بسیاری از فعالان و سرمایه گذاران و به دنبال آن خروج آنها از بازار شد. با این حال اکنون همه دریافته‌اند الگوریتم استخراج بیت کوین محصول نبوغ مطلق است. کاهش سختی استخراج بیت کوین تا 28٪ – بالاترین افت در حال حاضر – باعث شد استخراج کنندگان کوچک‌تر کار خود را راحت‌تر انجام دهند و ماینینگ برای آنها سودآورتر شود.

عناوین مهم‌ترین اخبار هفته گذشته

  • اولین گزارش سه ماهه شورای ماینینگ بیت کوین توسط مایکل سایلور ارائه شد
  • بزرگ‌ترین صرافی در آمریکای لاتین، مرکادو بیت کوین، سرمایه 200 میلیون دلاری از سافت بانک کسب کرد
  • صندوق سرمایه گذاری جورج سوروس شروع تجارت بیت کوین خود را اعلام کرد
  • آرگو بلاک چین (Argo Blockchain) برای توسعه مزرعه استخراج تگزاس 20 میلیون دلار وام با حمایت بیت کوین تأمین می‌کند.
  • ترا ولف (TeraWulf) تعداد 30،000 ریگ بیت مین (Bitmain) سفارش می‌دهد
  •  هات ایت (Hut 8) تعداد 11،090 ریگ استخراج جدید بیت کوین با قیمت 44 میلیون دلار خریداری می‌کند

مکانیزم استخراج بیت کوین حاصل نبوغ مطلق است

در ماه‌های گذشته استخراج بیت کوین به بحث شماره یک کل بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. نبود استخراج به معنای عدم کارکرد شبکه بیت کوین است. این مفهوم در واقع به همین سادگی است. ترس و عدم اطمینانی (FUD) که چین با سرکوب و تعطیلی فارم های استخراج به وجود آورد باعث افت شدید در هش ریت شبکه بیت کوین شد.

این امر الگوریتم استخراج بیت کوین را مجبور به تنظیم مجدد سختی شبکه برای استخراج کرد. کاهش شدید هش ریت باعث بزرگترین افت سختی استخراج بیت کوین در عمر 12 ساله این بلاک چین شده است. به طور خلاصه، پس از هر 2016 بلاک – تقریباً هر دو هفته یک بار – تنظیمات سختی شبکه برای الگوریتم استخراج بیت کوین تنظیم مجدد می‌شود. شبکه بیت کوین با این کار اطمینان حاصل می‌کند که یک بلاک هر 10 دقیقه یا کمی بیشتر استخراج شود. قبل از جدیدترین تنظیم مجدد، بلاک‌ها بین 14 تا 19 دقیقه زمان می‌بردند. این به معنی کندتر شدن شبکه به طور کلی است. با این حال مهمتر از آن درآمد و سود کمتر برای استخراج کنندگان را مطرح می کند.

استخراج کنندگان راضی شبکه کارآمدتر را پشتیبانی می کنند

استخراج کنندگان راضی یک شبکه بیت کوین پویا و فعال را ایجاد می‌کنند. به صورت رسمی ماینرها دنیای (بیت کوین) را می‌گردانند. فقط فعالیت‌های استخراج آنها نیست که برای حفظ ثبات بازار مهم هستند. خرید یا فروش سکه‌های به دست آمده در بازار نیز تأثیرگذار است. بنابراین، کاهش اخیر قیمت هر بیت کوین استخراج شده، باعث شده است که ماینرها پول کمتری کسب کنند. این بدان معنا بود که بسیاری مجبور بودند دوباره ارزیابی کنند که آیا با ضرر به کار خود ادامه دهند یا دستگاه‌های خود را خاموش کنند تا اینکه شرایط برای استخراج سکه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه شود.

خروج بیش از نیمی از استخراج کنندگان بیت کوین که مجبور به تعطیل کردن فعالیت‌های خود شدند، فضا را متحول کرد. برخی از ماینرها به مکان‌های مناسب‌تر مانند قزاقستان نقل مکان کردند. در نتیجه فرصت خوبی برای استخراج بیت کوین به وجود آمده است.

در نتیجه طراحی نبوغ آمیز استخراج بیت کوین ماینرهای بزرگ فعال‌تر شده‌اند

در طول هفته، چندین شرکت بزرگ ماینینگ در کانون توجه قرار گرفته‌اند. آرگو بلاک چین برای حمایت از مزرعه استخراج بیت کوین تگزاس خود وام 20 میلیون دلاری را دریافت کرد. تراولف، 30،000 دستگاه انت ماینر (Antminers) را خرید. این شرکت با هدف تبدیل شدن به یکی از ماینرهای برجسته این دستگاه‌ها را به بیت مین سفارش داد. از طرف دیگر هات ایت برای گسترش فعالیت‌های خود بیش از 11،090 دستگاه استخراج بیت کوین خریداری کرده است.

به نظر می‌رسد ماینرهای مشتاق گسترش فعالیت‌های خود هستند. چندین ایالت و کشور به دنبال دعوت ماینرها برای نقل مکان به سرزمین های خود با شرایط مطلوب هستند. در نتیجه این اقدامات فاد سرکوب استخراج در چین به آرامی در پس زمینه محو می‌شود. به طور کلی، افت گسترده سختی استخراج بیت کوین راه را برای سرمایه گذاری در عملیات استخراج هموار می‌کند. نبوغ ناکاموتو در طراحی استخراج بیت کوین مزایای بیشتری برای کل بازار داشت.

گزارش شورای استخراج بیت کوین

علاوه بر این، مایکل سایلور و شورای استخراج بیت کوین اولین گزارش خود در مورد انرژی مورد استفاده جهت استخراج بیت کوین را منتشر کرد. این شورا مطالب مهمی از وضعیت فعلی بازار استخراج و نحوه رسیدگی اعضا به نگرانی‌های مصرف انرژی استخراج را به اطلاع عموم و مخصوصاً ایلان ماسک رساند. آنها سعی کردند با ارائه این گزارش سوتفاهمات به وجود آمده را حل کنند.

یک بار دیگر استخراج به یک نکته کلیدی در بازار بیت کوین تبدیل شده است. این مهمترین نقطه صحبت در کمپین فاد ایلان ماسک بود. سقوط بزرگ اواسط آوریل اهمیت استخراج و تأثیر آن بر قیمت بیت کوین را نشان می‌دهد.

اخبار صعودی

علاوه بر تمام اخبار مربوط به استخراج بیت کوین و استخراج کنندگان، طی هفته گذشته تحولات دیگری نیز در بازار رخ داده است. جورج سوروس، که 3 سال پیش بیت کوین را حباب خواند، در حال ورود به بازار بیت کوین است. این میلیاردر معروف به چندین میلیاردر و شرکت سرمایه گذاری مخالف بیت کوین می‌پیوندد که از ایده خود پشیمانند. این شرکت‌ها و افراد از اظهارات ضد بیت کوین پیشین خود عقب نشینی کرده‌اند.

یکی دیگر از اعلامیه‌های کاملاً صعودی هفته گذشته مربوط به مرکادو بیت کوین (Mercado Bitcoin) است. بزرگ‌ترین صرافی رمزنگاری آمریکای لاتین 200 میلیون دلار سرمایه از سافت بانک (SoftBank) جمع آوری کرده است. با پذیرش بیت کوین در السالوادور و شایعات و گزارشات کشورهای بیشتری در آمریکای لاتین که قصد دارند بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب کنند، منطقی است که سرمایه گذاران به رشد این صنعت اطمینان پیدا کنند. سافت بانک سابقه خوبی دارد. بنابراین به احتمال زیاد این سرمایه گذاری می‌تواند احساسات مثبت بیشتری را در بازار به وجود آورد.

اخبار نزولی

خبر سرمایه گذاری سوروس ممکن است صعودی باشد، با این حال امکان دارد نزولی نیز محسوب شود. جورج سوروس معروف به ” بیت کوین” پیوست. این همان جورج سوروسی است که در سال 1992 با حمله سوداگرانه به پوند انگلیس “بانک انگلیس را ورشکسته کرد”. اینجاست که باید فکر کرد که آیا این کاری است که وی می‌تواند با بیت کوین انجام دهد یا نه؟

صحبت از پادشاهان میلیاردر فاد به میان آمد. به رویداد “B Word” 21 ژوئیه با حضور جک دورسی و ایلان ماسک کمی بیشتر از دو هفته باقی مانده است. وی با دانستن تمایل ماسک به بیان مزخرفات ضد بیت کوین، به احتمال زیاد به زودی برخی مطالب مرتبط با بیت کوین را توییت خواهد کرد. چه بخواهیم و چه نخواهیم، حملات سوروس و ماسک تأثیر منفی بر بازار خواهد گذاشت. البته، پروازهای فضایی آینده بزوس و برانسون ممکن است او را به جای دستکاری آشکار بازار، بر روی اسپیس ایکس (Space X) متمرکز کند.

حمله شدید انگلیس به بایننس این هفته خبرساز بود. با این حال این حملات تاثیری بر فعالیت بایننس نداشته است. علاوه بر این سرکوب آفریقای جنوبی علیه شهروندانی که رمزنگاری را به خارج از کشور منتقل می‌کنند نیز بی تأثیر بود. به نظر می‌رسد اکثر کشورها در جبهه فاد نسبتاً ساکت هستند.

با این حال، به احتمال زیاد با تصویب رسمی بیت کوین توسط السالوادور در ماه سپتامبر، افرادی مانند بانک جهانی و قدرت‌هایی که علیه بیت کوین هم داستان شده‌اند از کشورهای عضو بخواهند که با بیت کوین دوستانه برخورد نکنند.

نتیجه گیری

 در طی چند ماه گذشته مشاهده کرده‌ایم که استخراج چه تاثیری بر قیمت کلی، عملکرد و درک بیت کوین دارد. کمپین فاد ماسک کاملاً متکی به روایتی بود مبنی بر اینکه استخراج بیت کوین برای محیط زیست ناکارآمد و مضر است. ما دیده‌ایم که چین با منع استخراج بیت کوین، نتوانست این ارز را به زانو در آورد.

السالوادور با تلاش برای استخراج 100٪ تمیز از آتشفشان، امیدواری جالبی را القا می‌کند. استخراج باعث می‌شود که جهان (بیت کوین) به چرخش درآید. در این هفته شاهد حرکت‌های مثبتی هستیم که باید زودتر به سود بیت کوین تمام شود.

تأخیر بیشتر در خروج از محدوده معاملاتی این دو ماه می‌تواند به ضرر بیت کوین باشد. ناکاموتو با نبوغ خود در طراحی مکانیزم بیت کوین 90 درصد راه را رفته است. اکنون همه چیز به سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی بستگی دارد. با بازگشت گاوها به میدان می‌توان انتظار داشت امسال یک سال به یاد ماندنی برای بیت کوین باشد. استخراج بیت کوین می‌تواند بر تمام بدگویان پیروز شود و به کار خود ادامه دهد.

مطالب مرتبط
بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 با چرخه‌های قبلی متفاوت است
مصرف انرژی بیت کوین و اتریوم در حال اوج گیری است. پروژه‌هایی برای حل آن تلاش می‌کنند
پیشنهاد بهبود جدید اتریوم می تواند تنش بین استخراج کنندگان و توسعه دهندگان را کاهش دهد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان