منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  پروتکل دیفای اوه Aave و کسب درآمد از طریق اعطای وام در این پروتکل
کسب درآمد از طریق اعطای وام در پروتکل دیفای اوه (Aave)

پروتکل دیفای اوه Aave و کسب درآمد از طریق اعطای وام در این پروتکل

پروتکل دیفای اوه Aave متنوع‌ترین طیف وثیقه را نسبت به هر پروتکل وام دیگری در دیفای ارائه می‌دهد. با حمایت نقدینگی قوی و فرصت محافظت در برابر خطر قرارداد هوشمند با استفاده از نکسز موچوآل (Nexus Mutual)، ما شاهدیم که اوه سهم قابل‌توجهی از بازار وام دیفای را در سال 2020 از آن خود کرده است.

پروتکل دیفای اوه Aave چیست و چگونه به وجود آمده است؟

پروتکل دیفای اوه Aave در ابتدا به‌عنوان ETHLend راه‌اندازی شد، یک پلت فرم وام‌دهنده که در سال 2017 توسط استانی کولچف تأسیس شد.

کسب درآمد از طریق اعطای وام در پروتکل دیفای اوه (Aave)

کسب درآمد از طریق اعطای وام در پروتکل دیفای اوه Aave

عرضه اولیهٔ توکن (ETHLend (ICO که در نوامبر 2017 برگزار شد، 600000 دلار اتریوم در ازای عرضه 1 میلیارد توکن LEND جمع‌آوری کرد.

ETHLend در سپتامبر 2018 به اوه (Aave) تغییر نام داد، با هدف تلفیق طیف گسترده‌تری از ویژگی‌های پلت فرم که در ادامه توضیح توضیح خواهیم داد.

مزیت‌های پروتکل دیفای اوه Aave

پروتکل دیفای اوه Aave متنوع‌ترین طیف وثیقه را نسبت به هر پروتکل وام دیگری در دیفای ارائه می‌دهد. با حمایت نقدینگی قوی و فرصت محافظت در برابر خطر قرارداد هوشمند با استفاده از نکسز موچوآل (Nexus Mutual)، ما شاهدیم که اوه سهم قابل‌توجهی از بازار وام دیفای را در سال 2020 از آن خود کرده است.

✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

وام‌های فلش

وام‌های فلش به سرعت به یکی از اصلی‌ترین نقاط فروش پروتکل دیفای اوه Aave تبدیل‌شده‌اند به این دلیل که برای استفاده از آن‌ها به وثیقه نیازی نیست!

وام‌های فلش به‌جای تضمین بازپرداخت با وثیقه، به زمان بازپرداخت وام اعتماد می‌کنند. تا زمانی که وام مورداستفاده قرار گیرد و در همان بلاکی که صادرشده است در مدت زمان کوتاهی بازپرداخت شود مشکلی نیست اما اگر وام در همان بلاک بازپرداخت نشود، کل معامله کنسل خواهد شد.

پروتکل دیفای اوه Aave از وام‌های فلش 0.30٪ کارمزد می‌گیرد که با افزایش تقاضا برای ویژگی‌های منحصربه‌فرد این وام‌ها مانند مدیریت خودکار صندوق‌های میکر به یک جریان ثابت درآمد تبدیل‌شده است.
وام‌های فلاش درها را برای فرصت‌های امن و مطمئن آربیتراژ بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای برای کاربر باز می‌کند.

نرخ انعطاف‌پذیر

درحالی‌که سایر سیستم‌عامل‌های وام تمایل دارند کاربران را تنها از یکی از نرخ‌های بهره ثابت یا متغیر بهره‌مند کنند، عملکرد تغییر نرخ پروتکل دیفای اوه Aave به کاربران امکان می‌دهد تا بین دو نوع نرخ متفاوت به‌راحتی تغییر موقعیت دهند. این به آن‌ها امکان می‌دهد با انتخاب نرخ بهره “ثابت” و “متغیر” بهترین نرخ سود وام خود را به دست آورند.

با پشتیبانی از مدل جدید نرخ بهره، اوه از زمان استقرار در ماه مه سال 2020 رشد شدیدی در تقاضا برای وام‌های با نرخ ثابت داشته است. به همین ترتیب، کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از نرخ مبادله، نرخ سود اوه خود را بگیرند، اوه با اضافه کردن یک نرخ منحصربه‌فرد میزان قابلیت انعطاف‌پذیری در مدیریت نرخ‌های وام متغیر و ثابت را بسیار بالابرده است.

لازم به ذکر است که این نرخ‌های ثابت نرخ بهره ثابت نیستند. بلکه شکل پایدارتری از نرخ بهره متغیر است که ثابت‌تر و کمتر در معرض نوسانات بازار است.

وثیقه بی‌نظیر

به‌غیراز توکن‌های متداول دیفای مانند ETH، DAI و USDC، پروتکل دیفای اوه Aave  به زودی به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از توکن های تامین کنند نقدینگی مانند توکن های Uniswap LP و TokenSets نیز وام بگیرند. این بدان معناست که کاربران می‌توانند در مقابل سرمایه‌گذاری‌ای که برای آن‌ها درآمد ایجاد می‌کند (مانند تأمین نقدینگی در یونی‌سوآپ که کاربر را شریک در کارمزدهای صرافی می‌کند) وام بگیرند بدون اینکه مجبور باشند سرمایهٔ خود را به‌عنوان وثیقه در اوه قفل کنند.

چگونه وام بدهیم

برای شروع کار با پروتکل دیفای اوه Aave ، به https://app.aave.com/ مراجعه کنید و با استفاده از کیف پول وب 3.0 مانند متاماسک (Metamask)، کوین‌بیس ولت (Coinbase Wallet) یا فورماتیک (Fortmatic) با این پلتفرم اتصال برقرار کنید.

برای واریز وجوه، دارایی را انتخاب کرده و مبلغی را که می‌خواهید وام دهید، وارد کنید. ازاینجا، به‌راحتی دسترسی اوه به دارایی انتخاب‌شده را تأیید کنید و معامله ودیعه را امضا کنید.

کسب درآمد از طریق اعطای وام در پروتکل دیفای اوه (Aave)

کسب درآمد از طریق اعطای وام در پروتکل دیفای اوه (Aave)

وجوه واریزشده شما سپس به صندوق وام واریز می‌شود و می‌توانید در داشبورد برنامه اوه به‌صورت لحظه‌ای میزان سود خود را کنترل کنید.

هنگام تأمین سرمایه به پروتکل دیفای اوه Aave ، کاربران aTokens دریافت می‌کنند که عملکردی مشابه cTokens کامپوند فایننس دارد این توکن‌ها در اصل سند میزان سرمایهٔ شما در استخر وام اوه را نشان می‌دهد که خودشان نیز قابلیت رشد در بازار رمزارزها را دارند.

بااین‌حال برخلاف cToken، هر aToken ارزش معادل ارزش دارایی اصلی را حفظ می‌کند. به‌عنوان‌مثال، یک رمز aDAI همیشه دارای ارزش یک توکن واقعی DAI خواهد بود. به‌جای اینکه ارزش aTokens با رشد قیمت روبرو شود (اتفاقی که در کامپوند می‌افتد) تعداد aTokens در موجودی شما افزایش می‌یابد.

لطفاً به خاطر داشته باشید که هر دارایی به دلیل تفاوت در نوسان قیمت، نیاز به وثیقه متفاوتی دارد. استیبل کوین‌ها به دلیل ثبات ذاتی قیمت، بیشترین نسبت وام به ارزش را ارائه می‌دهند. یعنی میزان وامی که از پروتکل دیفای اوه Aave می‌گیرید بسیار نزدیک به مبلغی است که شما به‌عنوان وثیقه در اوه قفل می‌کنید. توجه کنید برای وام گرفتن اتریوم شما باید حداقل 150 درصد مبلغ وام را وثیقه بگذارید.

هر دارایی در اوه دارای دو نرخ بهره مستقل است: نرخ ثابت و نرخ متغیر. کاربران می‌توانند بین هر دو مورد دلخواه خود جابجا شوند.

اوه پی (Aave Pay) در پروتکل دیفای اوه Aave چیست؟

اوه پی به کاربران مستقر در اروپا اجازه می‌دهد تا با استفاده از مانده‌حساب ارز دیجیتال خود، هزینه اقلام روزمره را با ارز فیات پرداخت کنند. این امکان به کاربران اجازه می‌دهد از طریق پروتکل دیفای اوه Aave وام بگیرند و ارز فیات را به هر حساب بانکی بفرستند بدون اینکه مجبور به فروش ارزهای دیجیتال خود شوند. همهٔ ما در شرایطی نیاز فوری به پول نقد داریم و از طرفی می‌دانیم قیمت ارز دیجیتال ما رو به افزایش است و نمی‌خواهیم آن را از دست دهیم اینجاست که می‌توانید به‌راحتی با وثیقه گذاری ارز خود پول نقد موردنیازتان را دریافت کنید بدون اینکه مجبور به فروش ارزهای دیجیتال خود شوید. البته این سرویس در حال حاضر فقط از یورو پشتیبانی می‌کند.

توکن کاربردی LEND

توکن بومی پروتکل دیفای اوه Aave یعنی – LEND – دارای استاندارد ERC20 است و در کل فقط 1.300.000.000 از آن عرضه شده است که از این میزان حدود 1،000،000،000 که در ICO فروخته شد.

LEND در ابتدا به‌عنوان توکن کاربردی در بستر ETHLend مورداستفاده قرار گرفت. این توکن مزایای مختلفی ازجمله کاهش کارمزد، بهبود نسبت وام به وثیقه و پاداش را به کاربران ارائه داد.

بااین‌حال، با تعطیل شدن پروژه ETHLend و جایگزین کردن آن با پروتکل دیفای اوه Aave ، توکن LEND در موارد بیشتری ازجمله تصمیمات حاکمیتی سیستم‌عامل به‌عنوان یک مدل غیرمتمرکزتر به کار رفت.

دارندگان LEND می‌توانند در مورد پیشنهادهای ارائه‌شده توسط تیم توسعه و همچنین پارامترهای اقتصادی ازجمله نرخ بهره، تنظیمات تصفیه و دارایی‌های جدید رأی دهند.

این پروتکل در حال حاضر تقریباً 80٪ از کارمزدهای سیستم‌عامل را برای سوزاندن توکن‌های LEND در بازار آزاد استفاده می‌کند. این بدان معناست که عرضه LEND به‌طور مداوم در حال کاهش است، که ممکن است ارزش رمز را با گذشت زمان بهبود بخشد.

با حرکت به جلو، LEND نقشی فزاینده را برای حمایت از حاکمیت پروتکل، مخصوصا در مورد وام گیرندگان مخرب(کسانی که در بازپرداخت وام بدقولی می کنند) و نقد کردن وثیقه‌ها خواهد داشت.

دارایی‌های پشتیبانی شده در پروتکل دیفای اوه Aave

پروتکل دیفای اوه Aave  از تقریباً 20 دارایی مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می‌کند که شامل موارد زیر است:

توکن بروزر بریو (BAT)، استیبل کوین میکر دائو (DAI)، اتریوم (ETH)، شبکه کایبر (KNC)، اوه (LEND)، چین‌لینک (LINK)، یکی از توکن های دیسنترالند (MANA)، توکن بومی میکر (MKR)، آوگور (REP)، سینثتیکس (SNX)، ترویواس‌دی (TUSD)، یواس‌دی‌کوین (USDC)، تتر (USDT)، رپدبی‌تی‌سی (WBTC)

باید توجه کنید که ما در این مقالات صرفاً نحوهٔ استفاده و کار پروژه‌های دیفای را آموزش می‌دهیم و این مقالات توصیه‌ای برای استفاده یا عدم استفاده از این پروژه‌ها نیست. پس همیشه با چشمانی باز سرمایهٔ خود را در بازار وارد کنید و حتماً قبل از سرمایه‌گذاری مطالعه و تحقیقات کافی داشته باشید. به یاد داشته باشید هیچ‌وقت سرمایه‌ای بیش از آن چیزی که توان از دست دادنش را دارید سرمایه‌گذاری نکنید. بازار رمزارزها و مخصوصاً دیفای بسیار جوان و پر نوسان است. هنگام ورود به این بازار مراقب سرمایه‌های خود باشید.

مطالب مرتبط
توکن Auto
ضرر ناگهانی دیفای (impermanent loss) چیست؟ خطر تأمین نقدینگی در بازارساز‌های خودکار
معاملات مارجین ارزهای رمزنگاری چیست و چگونه می‌توان از این راه سود کسب کرد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان