منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  غیبت گاوهای بیت کوین: قیمت BTC در هفته گذشته 15 درصد کاهش پیدا کرده است
چرخه افزایشی بیت کوین 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟

غیبت گاوهای بیت کوین: قیمت BTC در هفته گذشته 15 درصد کاهش پیدا کرده است

رضا باغانی
1400/04/23
۰

غیبت گاوهای بیت کوین حتی در سطح معاملاتی 32 هزار دلار قابل توجه است. به نظر می‌رسد همه معامله گران منتظرند تا ببینند در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. به گزارش گلس نود (Glassnode)، بیت کوین به تدریج در حال بهبودی از روند اخیر کاهشی بازار و سرکوب استخراج در چین است.

طی چند ساعت گذشته، موج جدیدی از فروش، قیمت بیت کوین (BTC) را نزدیک به سطح پشتیبانی 31500 دلاری تحت فشار قرار داده است. حجم معاملات کم و بی علاقگی عمومی از سوی معامله گران، قیمت را به پایین‌ترین سطح محدوده فعلی خود رسانده است. به نظر می رسد با کاهش قیمت، غیبت گاوهای بیت کوین برای این ارز مشکل ساز شده است.

غیبت گاوهای بیت کوین: قیمت BTC در هفته گذشته 15 درصد کاهش پیدا کرده است

نمودار 4 ساعته BTC/USDT

قیمت اتریوم (ETH) نیز همزمان با بیت کوین دچار کاهش شد. حتی هایپ مربوط به راه اندازی هارد فورک لندن نتوانست از قیمت بالاتر از 2000 دلار پشتیبانی کند. این سقوط منجر به کمترین قیمت روزانه 1918 دلار شد.

غیبت گاوهای بیت کوین در افت قیمت بیت کوین

برخی از اطلاعات در مورد شرایط فعلی بازار توسط گس فرینگ (Gas Fring)، یک حساب کاربری مستعار در توییتر، ارائه شده است. وی با انتشار توییت زیر موارد قبلی گرفتار شدن قیمت بیت کوین در محدوده را برجسته می‌کند.

 در اینجا نمودار، شامل مواردی است که $ btcusd در محدوده گیر افتاده است.

نرخ بودجه بیت مکس (Bitmex) به تعیین جهت شکست کمک می‌کند.

با حذف کردن سه ماهه چهارم 2018 هر زمانی که نرخ بودجه روند معکوس از خود نشان می‌دهد، روند تغییر می‌کند.

(gas_fring_) 13 ژوئیه 2021

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، بیت کوین تمایل دارد که در پی حرکات قابل توجه قیمت، در یک بازه ثابت معامله شود. نمونه‌های قبلی حداکثر 132 روز ادامه داشت، همانطور که در اواخر 2018 تا اوایل 2019 اتفاق افتاد.

غیبت گاوهای بیت کوین: قیمت BTC در هفته گذشته 15 درصد کاهش پیدا کرده است

شاخص نقدینگی BraveNewCoin برای نمودار 1 روزه بیت کوین

دامنه فشرده سازی کنونی 55 روز طول کشیده است. از 19 ژوئن ما شاهد محدوده محدودتری بین 30،000 تا 36،500 دلار هستیم.

طبق گفته گس فرینگ، در نمونه قبلی “فشرده سازی سختگیرانه لایه‌ای” که در سه ماهه چهارم و در تابستان 2020 دیده شده است، دوره فشرده سازی شدید “تقریباً به نیمی از دوره کلی ادامه داشته است.”

“این به من می‌گوید که ممکن است 2 هفته یا بیشتر از چنین فشرده سازی داخلی باقی مانده باشد. این دوره‌ها به ترتیب 34 و 68 روز طول کشیده است.”

گلس نود: ممکن است غیبت گاوهای بیت کوین آرامش قبل از توفان باشد

نوسان قیمت بیت کوین در کوتاه مدت به پایین‌ترین حد خود رسیده است. چندین معیار اصلی نشان می‌دهد که بیت کوین روند بهبودی از تحولات چند ماه گذشته را آغاز کرده است.

در حالی که بیت کوین طی چند هفته گذشته در یک راهروی تا حدودی باریک قیمت قفل شده است، بر اساس آخرین گزارش هفتگی منتشر شده توسط پلت فرم معیارهای رمزنگاری گلس نود، چندین معیار اصلی روی زنجیره اکنون نشان دهنده روند کلی مثبت هستند.

بیت کوین که در هفته گذشته در بالاترین سطح 35،128 دلار افتتاح شد و امروز در پایین‌ترین سطح 31500 دلار معامله گشت. محققان گلس نود اظهار داشتند: قبل از توفان بازار به آرامش نسبی می‌رسد. غیبت گاوهای بیت کوین مشهود خواهد بود با این حال فعالیت آرام و خاموش در بازار اسپات، مشتقات و شبکه شروع به افزایش می‌کند.

ما دامنه گسترده‌ای از بازار # بیت کوین را تجزیه و تحلیل می‌کنیم:
– پویایی بازار استخراج
– جریان ورود و خروج بیت کوین و مشتقات
– الگوهای بلوغ و نگهداری سکه
– کاهش ارزش بیت کوین به پایین‌ترین سطوح

glassnode  ژوئیه 2021

استخراج کنندگان بیت کوین پس از ممنوعیت چین دوباره شروع به کار کرده‌اند

گلس نود به نشانه‌های اولیه بهبود نرخ هش بیت کوین پس از سرکوب استخراج BTC در چین اشاره کرد. این ممنوعیت گسترده استخرهای استخراج محلی را مجبور کرد که یا آفلاین شوند و یا در خارج از کشور به کار خود ادامه دهند. محققان خاطرنشان کردند، سرعت بازگشت قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین می‌تواند تعیین کند که آیا احساس بازار به طور کلی نزولی است یا صعودی.

براساس این گزارش، نرخ هش بیت کوین – کل توان محاسباتی اختصاص داده شده به شبکه – تا حدودی از اوج افت 55 درصدی خود بهبود یافته است. نرخ هش اکنون کاهش 39٪ نسبت به قبل از ممنوعیت را نشان می‌دهد. اگر معیار اندازه گیری در این سطح باقی بماند، به این معنی است که تقریباً یک سوم از قدرت هش که تحت تأثیر فشار چین قرار گرفته بود، دوباره به صورت آنلاین برگشته است.

اگر سرعت هش به سرعت بهبود یابد، این می‌تواند به این معنی باشد که تعداد قابل توجهی از استخراج کنندگان با موفقیت جابجا شده و یا مجدداً سخت افزارهای خود را راه اندازی کرده‌اند. به طور گسترده‌ای، این امر می‌تواند فشار فروش را نیز از بین ببرد. ماینرها می‌توانند دوباره سود کسب کنند و نگران درآمد خود نباشند.

در همان زمان، “موقعیت خالص ماینرهای فعال” بیت کوین دوباره در حال رشد است. به این معنی که آنها دارایی‌های BTC خود را با سرعت کافی بالا می‌برند تا فروش‌های انجام شده توسط ماینرهای آفلاین را جبران کنند.

بیت کوین دوباره از صرافی‌ها خارج می‌شود

شاخص دیگر احساسات بازار بیت کوین این است که آیا BTC عمدتاً در صرافی‌ها سپرده گذاری می‌شود یا از آنها خارج می‌شود. اساساً، هرچه BTC بیشتر از سمت کاربران به سمت صرافی‌ها حرکت کند، احتمال فروش سکه‌های آنها بیشتر می شود و بالعکس.

در ماه مه، هنگامی که بیت کوین هنوز در حدود 60،000 دلار معامله می‌شد، شاهد تخلیه بی امان ذخایر سکه در صرافی‌ها بودیم. همانطور که بیت پارس قبلاً گزارش داده بود بسیاری از آنها به ذخایر گری اسکیل وارد می‌شدند. بیشتر سکه‌ها در آن زمان توسط مؤسسات جمع می شدند.

با این حال، پس از سقوط تقریباً 50 درصدی قیمت BTC در چند ماه گذشته، کاربران به صورت گسترده شروع به واریز بیت کوین به سیستم عامل‌های معاملاتی کردند. آن‌ها از سر نگرانی می‌خواستند دارایی‌های خود را بفروشند و یا حداقل برای این کار آماده باشند. این معیار اکنون دوباره تغییر کرده است.

گلس نود خاطرنشان کرد: “در طول ماه مه سیل سپرده‌های BTC به صرافی‌ها شکل گرفت. در همان هنگام بود که بازار بیت کوین 50٪ سقوط را تجربه کرد.” همانطور که قبلاً در بیت پارس اشاره شده است اکنون روند معکوس شده و به طور متوسط در روز 2 هزار بیت کوین از صرافی‌ها خارج می‌شود.

از آنجا که نوسانات بیت کوین کاهش یافته است، دارندگان BTC بیشتر سکه‌های خود را از صرافی‌ها خارج می‌کنند. این بدان معنی است که دیگر تهدیدی برای فروش از سر وحشت یا پنیک سل وجود نخواهد داشت. به همین ترتیب، “معاملات انجام شده در مقایسه با بازار صعودی گذشته، کمتر سوداگرانه شده است. این نکته انباشت ” هدفمند ” را نشان می‌دهد.”

بازارهای مشتقات شاهد کاهش استفاده از اهرم است

در همین حال، فعالیت در بازارهای مشتقات رمزنگاری، مانند معاملات آتی و آپشن، همچنان در حال کاهش است. این اتفاق به دنبال یک سری انحلال گسترده که همراه با نزول بازار رمزنگاری در ماه مه بود، رخ داد. کاهش معاملات مشتقات می‌تواند “کاهش اشتها برای سوداگری اهرمی” باشد.

چنین افت قابل توجهی در تمام بازارهای مشتقات، تأثیر آنها را بر قیمت کاهش می‌دهد. گلس نود توضیح داد، حجم معاملات صرافی‌های اسپات BTC به تدریج نقش خود را به عنوان نیروی محرکه اصلی حرکت قیمت بیت کوین به جای “فشارهای شورت و لانگ یا تسویه حساب‌های اهرمی” بازیابی می‌کنند.

محققان نتیجه گرفتند، جهت حرکت بزرگ بعدی بیت کوین احتمالاً با عرضه و تقاضای اساسی شکل خواهد گرفت تا “حق بیمه / تخفیف احتمالی”.

با غیبت گاوهای بیت کوین و کاهش ارزش این ارز، آلت کوین‌ها بیشتر آسیب دیدند

بازار آلت کوین‌ها با فروش شدید بعد از ظهر بسیار متضرر شد. در حالی که معامله گران با عجله برای خروج از بازار اقدام می‌کردند، تعداد کمی سکه به رنگ سبز باقی ماندند.

غیبت گاوهای بیت کوین: قیمت BTC در هفته گذشته 15 درصد کاهش پیدا کرده است

نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال

توکن های غیرقابل معاوضه و بازی مانند اکسی اینفینتی “Axie Infinity (AXS)” و اسمال لاو پوشن “Small Love Potion (SLP)” همچنان نقطه روشن بازار NFT هستند. این ارزها به ترتیب 22 و 35 درصد سود کسب نمودند. کاربران جدید از فرصت درآمد روزانه استفاده می‌کنند. بازی‌های مبتنی بر بلاک چین و مبارزه توانستند ترند جدید بازار باشند.

از دیگر سودهای قابل توجه می‌توان به افزایش 16 درصدی قیمت شبکه فالا “Phala (PHALA)” و 15 درصدی سود مای نیبر آلیس “MyNeighborAlice (ALICE)” اشاره کرد.

در روزهای اخیر تحلیل هایی مبنی بر جهش ناگهانی بیت کوین مطرح شده است. باید دید این جهش به کدام سمت خواهد بود. در حال حاضر حجم کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال 1.314 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 46.1٪ است.

مطالب مرتبط
اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند
دامپ بیت کوین در اثر خطای تحلیلگران؟ نبرد کریپتو کوآنت، گلس نود و ویلی وو
با سقوط بیت کوین به 52000 دلار، در یک ساعت 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ منحل شد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether