منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  افزایش ارز دیجیتال ADA: کاردانو با نزدیک شدن به آلونزو به بالاترین قیمت دو ماه گذشته خود رسید
افزایش ارز دیجیتال ADA: کاردانو با نزدیک شدن به آلونزو به بالاترین قیمت دو ماه گذشته خود رسید

افزایش ارز دیجیتال ADA: کاردانو با نزدیک شدن به آلونزو به بالاترین قیمت دو ماه گذشته خود رسید

قیمت ارز دیجیتال ADA طی 24 ساعت گذشته 16.5 درصد افزایش یافت. چارلز هاسکینسون برای اعلام تاریخ ورود قراردادهای هوشمند هایپ ایجاد کرده است.

به نظر می‌رسد هک 600 میلیون دلاری پروتکل دیفای، صحبت درباره مالیت ارزهای دیجیتال در کنگره و تسویه حساب 100 میلیون دلاری توسط بیت مکس (BitMEX) هیچ تاثیری در افزایش اشتیاق خریداران ارزهای دیجیتال نداشته است. در این مورد می‌توان به کاردانو اشاره کرد. ارز دیجیتال ADA در 24 ساعت گذشته افزایش یافته‌ است.

ارز دیجیتال ADA در شرف راه اندازی قراردادهای هوشمند شاهد افزایش قیمت است

رقیب اتریوم، که با معرفی قراردادهای هوشمند سعی در ایجاد هایپ دارد، شاهد افزایش قیمت سکه بومی خود، ارز دیجیتال ADA بود. این ارز بیش از 16.5 درصد در 24 ساعت گذشته رشد کرده و به سطح بالای 1.72 دلار رسیده است. از هفته اول ژوئن تاکنون چنین سطوحی برای ارز دیجیتال ADA مشاهده نشده بود.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو امروز گفت احتمالاً به زودی تاریخ انتشار قراردادهای هوشمند در شبکه اصلی کاردانو را اعلام کند. او گفت:

“ما می‌توانیم زمان هارد فورک آلونزو (Alonzo) را اعلام کنیم. در آن زمان شما می‌توانید قراردادهای هوشمند را روی کاردانو اجرا نمایید.”

هاسکینسون گفت که هارد فورک قبل از اجلاس کاردانو، که در حال حاضر برای ماه آینده برنامه ریزی شده است، رخ می‌دهد.

کاردانو از زمان شروع به کار خود در سال 2017 به تدریج کارکردهایی را اضافه کرده است. به عنوان مثال، مانند اتریوم، توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را به بلاک چین خود آورد. NFT ها توکن های مبتنی بر بلاک چینی هستند که نشان دهنده سند مالکیت یک دارایی دیجیتال محسوب می‌شوند.

هارد فورک آلونزو یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها برای این شبکه اثبات سهام خواهد بود. این هاردفورک راه اندازی امور مالی غیر متمرکز (DeFi) را تسهیل می‌کند. دیفای پروتکل‌هایی هستند که به مردم امکان می‌دهند بدون هیچ واسطه‌ای وام بگیرند، قرض دهند و یا معامله کنند. به جای بانک‌ها و متصدیانشان دیفای به قراردادهای هوشمند متکی است. برنامه‌هایی که در صورت برآورده شدن شرایط خاصی اجرا می‌شوند.

قیمت ارز دیجیتال ADA افزایش یافته اما سرمایه گذاران حرفه‌ای هنوز وارد نشده‌اند

ارز دیجیتال ADA در 3 هفته گذشته 57 درصد افزایش یافته است. با این حال داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که معامله گران حرفه‌ای هنوز وارد بازار نشده‌اند.

ارز دیجیتال (ADA) اخیراً به دلیل عملکرد قیمت آن در اوایل سال 2021 مورد توجه قرار گرفته است. از طرفی هواداران بزرگ آن مشتاقانه منتظر راه اندازی قابلیت قرارداد هوشمند شبکه در هاردفورک آلونزو هستند.

اوج گیری دیفای در بایننس چین و اتریوم تابستان گذشته رخ داد. ارزش کل قفل شده در برنامه‌های مالی غیر متمرکز به بیش از 76 میلیارد دلار رسید. با این وجود سرمایه گذاران کاردانو تقریباً چهار سال است که منتظر هستند تا این پروژه به همه وعده‌های خود عمل کند.

در اینجا ما در تلاش هستیم تا ببینیم آیا روند صعودی با فاندامنتال مثبت شکل گرفته است؟ این روند ادامه پیدا خواهد کرد یا متوقف می‌شود؟ بسیاری از معامله گران گمان می‌کنند این حرکت می‌تواند یک “بازگشت به میانگین” باشد. این نشان می‌دهد معاملات نزولی قبلی پس از دو ماه عملکرد منفی به اتمام رسیده است.

افزایش ارز دیجیتال ADA: کاردانو با نزدیک شدن به آلونزو به بالاترین قیمت دو ماه گذشته خود رسید

نمودار قیمت کاردانو

پیش بینی های اشتباه هاسکینسون سرمایه گذران را ناامید کرده است

کاردانو تا حدی به دلیل تخمین‌های ناموفق بنیانگذارش، چارلز هواسکینسون، عملکرد منفی از خود نشان داده است. وی تخمین زده بود که این شبکه “صدها دارایی” به همراه “هزاران DApp” را تا ماه جولای میزبانی خواهد کرد.

هاسکینسون در یوتیوب از خود دفاع کرد و گفت بیش از 10 میلیون دلار توکن های غیرقابل جایگزینی (NFT) از طریق این شبکه فروخته شده است. با این حال این در مقایسه با تخمین‌های قبلی او واقعاً شوخی محسوب می‌شود.

در 14 ژوئیه، IOHK، تیم توسعه بلاک چین پشت کاردانو، شبکه آزمایشی آلونزو را به مرحله اجرا رساند. این به توسعه دهندگان، اعتبارسنجان و اپراتورهای مجموعه سهام اجازه می‌دهد از شبکه استفاده کنند. در 16 ژوئیه، شبکه اسپور مستقر در کاردانو، یک پروژه بازار NFT و دیفای، 2.3 میلیون دلار جمع آوری کرد.

علیرغم این تحولات صعودی، پیتر برانت تحلیلگر فنی باسابقه گفت که نمودار قیمت کاردانو یک الگوی کلاسیک “سر و شانه” را تشکیل می‌دهد که می‌تواند منجر به سقوط 60 درصدی یا حتی بالاتر شود.

اوپن اینترست در حال افزایش است، اما خوش بینی سرمایه گذاران چطور؟

بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات ADA بیندازیم تا نحوه برخورد معامله گران حرفه‌ای با این دوگانگی را بررسی کنیم.

افزایش ارز دیجیتال ADA: کاردانو با نزدیک شدن به آلونزو به بالاترین قیمت دو ماه گذشته خود رسید

سود آتی ADA

پس از رسیدن به اوج 1.13 میلیارد دلار در 16 مه، سود کل قراردادهای آتی ADA در 19 ژوئیه به کمترین سطح 285 میلیون دلار رسید. با این حال، به نظر می‌رسد علاقه معامله گران به این آلت کوین به سرعت در حال افزایش است. این شاخص در حال حاضر 530 میلیون دلار را نشان می دهد.

موقعیت‌های لانگ (خریداران) و شورت (فروشندگان) در اکثر مواقع متعادل هستند. البته ممکن است اهرم آنها متفاوت باشد. بنابراین مشاهده نرخ تأمین بودجه راهی بهتر برای تعیین میزان بینش صعودی یا نزولی این سرمایه گذاران است.

صرافی‌های مشتقه به طور معمول هر 8 ساعت یک بار از یک طرف (فروشنده یا خریدار) درخواست هزینه اضافی می‌کنند. این هزینه به طرف مقابل پرداخت می‌شود. بازارهای خنثی از 0 تا 0.03 درصد نرخ تأمین بودجه مثبت دارند. این رقم معادل 0.6 درصد در هفته است و نشان می‌دهد که خریداران هزینه را به فروشندگان پرداخت می‌کنند.

نرخ بودجه 8 ساعته آتی ADA

از زمان سقوط 19 مه، نرخ بودجه کاردانو از صفر تا اندکی منفی متغیر است و نشان می‌دهد که شورت‌ها کسانی هستند که خواستار اهرم بیشتر هستند. با این وجود، در 7 اوت، نشانه‌های اولیه وارونگی روند وجود داشت، اما هنوز تأیید نشده است.

معامله گران حرفه‌ای علی رغم افزایش قیمت ارز دیجیتال ADA نزولی هستند

حق بیمه قراردادهای آتی سه ماهه منعکس کننده روندی است که در قراردادهای دائمی مشاهده می‌شود. این ابزارهای بدون تاریخ انقضا هزینه نرخ بودجه ندارند. بنابراین عدم تعادل تقاضا با تفاوت قیمت در بازارهای معمولی اسپات منعکس می‌شود.

حق بیمه منفی یک وضعیت نزولی است که به عقب ماندگی معروف است. بازارهای سالم باید 0.2 تا 1 درصد حق بیمه نشان دهند.

معامله گران خرده فروشی معمولاً از این ابزارها اجتناب می‌کنند تا از دردسر محاسبه حق بیمه آتی دور بمانند و یا مجبور نشوند به صورت دستی موقعیت‌های نزدیک به انقضا را تغییر دهند.

حق بیمه آتی OKEx سپتامبر ADA/USDT نسبت به بازار اسپات

همانطور که در بالا نشان داده شد، تخفیف قراردادهای آتی که از 20 مه در حال انجام بودند، از بین رفته است. اگرچه نمی‌توان این را تاییدی بر سناریوی صعودی کاردانو دانست، با این حال این نشان دهنده افزایش تقاضا در طولانی مدت است.

در نتیجه، شاخص‌های مشتقات نشان می‌دهد که سرمایه گذاران هنوز بر اساس وعده‌های کاردانو برای ارائه برنامه‌ها و توکن های غیرمتمرکز خریدار نشده‌اند. این ممکن است واکنشی به تجمع بیش از حد اوایل سال 2021 یا صرفاً عدم اعتماد با ادامه تأخیر در توسعه باشد.

آلت کوین ها بهتر از بیت کوین عمل کرده اند

در حالی که ADA بیشترین حرکت را در بین 10 دارایی برتر در 24 ساعت گذشته داشته است، اکثر سکه‌ها از یک روز خوشایند و در عین حال غیرمعمول برخوردار بوده‌اند. اتریوم کمی صعودی بود، بایننس کوین افزایش 4 درصدی را تجربه کرد و یونی سواپ نیز 3 درصد افزایش داشت. قیمت بیت کوین 1 درصد کاهش یافته است.

مطالب مرتبط
اوج جدید اتریوم در 3000 دلار همزمان با رشد اتریوم کلاسیک توجه بازار را به این ارزها جلب کرد
افزایش قیمت رزرو رایتس: ارز دیجیتال RSR پس تأییدیه قانونی استیبل کوین‌ها 330 درصد رشد کرد
ارز دیجیتال مونرو (Monero) چیست و نحوه استفاده از XMR چگونه است؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether