قیمت بیت کوین
1,328,211,715تومان
58,498.00دلار
0.62
قیمت اتریوم
89,662,805تومان
3,948.99دلار
11.12
قیمت بایننس کوین
15,228,865تومان
670.72دلار
5.68
قیمت ریپل
34,966تومان
1.54دلار
3.37
قیمت دوج کوین
11,770تومان
0.52دلار
26.23
خانه  »  اخبار  »  اخبار صرافی ها  »  پس از لیست شدن صرافی کوین بیس چه شرکت‌‌‌های ارز دیجیتالی در بورس لیست خواهند شد؟

پس از لیست شدن صرافی کوین بیس چه شرکت‌‌‌های ارز دیجیتالی در بورس لیست خواهند شد؟

اخبار صرافی ها
رضا باغانی
1400/01/26
۰
پس-از-صرافی-کوین-بیس

کوین بیس به عنوان اولین شرکت بزرگ رمزنگاری که سهامش در بورس نزدک لیست شد، یک نقطه عطف مهم را در روز چهارشنبه تعیین کرد. چه شرکت‌‌‌های ارز دیجیتالی به دنبال لیست شدن کوین بیس سهام خود را به صورت عمومی‌عرضه خواهند کرد؟

کراکن (Kraken)، ای ترو (eToro) و برخی دیگر از شرکت‌‌‌های رمزنگاری ممکن است بعد از لیست شدن کوین بیس در نزدک لیست شوند. فشار برای عرضه عمومی‌سهام در حالی است که چرخه گاوی ارزهای دیجیتال در حال اجراست. دیروز، کوین بیس به صورت مستقیم در بورس اوراق بهادار نزدک (Nasdaq) تحت نماد “COIN” لیست شد. این شرکت، به عنوان اولین شرکت رمزنگاری ایالات متحده جای خود را در وال استریت گرفت. شروع معاملات سهام “COIN” با قیمت مرجع 250 دلار انجام پذیرفت و در نهایت تا 380 دلار افزایش یافت.

کوین بیس به عنوان اولین شرکت ارز دیجیتال در بورس نزدک لیست شد

این نقطه عطف در حالی اتفاق می‌افتد که صنعت رمزنگاری از یک بازار صعودی تاریخی لذت می‌برد. طی چند ماه گذشته ارزش کل بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از 2 تریلیون دلار نیز پیشی گرفته است.

اگرچه کوین بیس ممکن است اولین صرافی بزرگ ارز دیجیتال باشد که در بورس به صورت عمومی‌عرضه می‌شود، اما بعید است که آخرین آنها باشد. حداقل پنج شرکت استارتاپ رمزنگاری برجسته دیگر در حال بررسی این احتمال هستند. بعضی از آنها حتی مرحله آماده سازی برای لیست شدن عمومی‌سهام خود را پشت سر گذاشتند. آنها کارهای بیشتری می‌توانند به زودی انجام دهند.کراکن آماده لیست شدن بعد از دیدن نتایج عرضه سهام کوین بیس

یکی دیگر از شرکت‌‌‌های رمزنگاری مستقر در ایالات متحده، صرافی ارز دیجیتال کراکن است. احتمالا این شرکت، صرافی بعدی خواهد بود که برای ورود به بازارهای عمومی‌اقدام می‌کند. گزارش شده است که این شرکت ارزیابی 20 میلیارد دلاری را هدف قرار داده است.

مدیر عامل شرکت کراکن، جسی پاول، هفته گذشته به CNBC گفت: “این روند احتمالاً به لیست شدن مستقیم، مشابه کوین بیس بیانجامد.”

مانند کوین بیس، طبق گزارش CNBC، کراکن از رکورد حجم معاملات در سه ماهه اول سال جاری برخوردار بوده است. لازم به ذکر است ثبت نام‌‌‌های جدید از نیمه دوم سال 2020 چهار برابر افزایش یافته است. اما پاول همچنین گفت که این شرکت هیچ عجله ای برای عرضه عمومی‌سهام ندارد. کراکن قصد دارد ابتدا عملکرد کوین بیس در بازار نزدک را ارزیابی کند.

ای ترو (eToro) به دنبال ادغام جهت لیست شدن

برنامه کارگزاری اسرائیلی ای ترو در ماه مارس اعلام کرد که قرار است از طریق ادغام 10 میلیارد دلار با شرکت خرید منظور ویژه (SPAC) به نام “FinTech Acquisition Corp”، با حمایت سافت بنک (SoftBank) و کارآفرین بانکی بتسی کوهن، سهام خود را به صورت عمومی‌عرضه کند. انتظار می‌رود دارندگان سهام ای ترو پس از ادغام، که در سه ماهه سوم سال 2021 برنامه ریزی شده است، تقریباً 90٪ مالکیت شرکت را حفظ کنند.

ای ترو یکی از اولین کارگزاری‌‌‌های تحت مقررات در اروپا بود که در سال 2013 بیت کوین ارائه داد. این شرکت در ایالات متحده از فینرا (FINRA) در سال 2020 مجوز خرید و فروش را دریافت کرد. این شرکت به کاربران این امکان را می‌دهد که پیشنهادات خود را بدون هزینه کمیسیون به مشتریان در آمریکا گسترش دهند.

این شرکت اغلب با برنامه خرید سهام رابین هود (Robinhood) مقایسه می‌شود که رمزنگاری نیز ارائه می‌دهد و قصد دارد در مارس سهام خود را به صورت عمومی‌عرضه کند.

بانک ارز دیجیتال بلاک فای

شایعات مربوط به لیست سهام بلاک فای در ژوئیه سال 2020 شروع شد. هنگامی‌که ارائه دهنده وام‌‌‌های رمزنگاری آگهی شغلی را برای یک مدیر ارشد مالی جهت “هدایت و موقعیت تیم مالی برای سرمایه گذاری در مرحله آخر، خرید و / یا IPO” منتشر کرد.

مدیر عامل بلاک فای، زک پرینس به نشریه بلاک (The Block) گفت که سهام این شرکت می‌تواند از اوایل نیمه دوم سال 2021 در بورس عرضه شود.

بلاک فای در سال 2008 تأسیس شد و حساب هایی را ارائه می‌دهد که سود ارزهای دیجیتال و همچنین وام‌‌‌های مختلف وثیقه رمزنگاری را کسب می‌کنند. این شرکت در مارس 2021 با ارزیابی 3 میلیارد دلاری 350 میلیون دلار جمع کرد.

شرکت سرمایه گذاری NFT در بورس لندن لیست می‌شود

هیچ کس تا دو هفته پیش از ان اف تی اینوستمنت (NFT Investments) چیزی نشنیده بود. برخی فکر کردند بیانیه اول آوریل این شرکت مبنی بر اعلام IPO در لندن یک شوخی است.

اما در تاریخ 13 آوریل، این شرکت نوپا، متخصص در سرمایه گذاری توکن‌‌‌های غیر قابل معاوضه (NFT)، 35 میلیون پوند (48 میلیون دلار) از طریق لیست شدند در بازار بورس سهام “Aquis” در لندن، جمع آوری کرد.

 ان اف تی اینوستمنت توسط بنیانگذاران آرگو بلاک چین “Argo Blockchain (ARB)” راه اندازی شد. این شرکت پیش از این در LSE لیست عمومی‌شده است. ان اف تی اینوستمنت، اولین شرکت سرمایه گذاری لیست شده در بورس است که منحصراً بر NFT‌ها تمرکز دارد. LSE گفت که این شرکت را به دنبال “علاقه شدید سرمایه گذاران به ان اف تی” به لیست خود افزوده است.بکت اولین صرافی قانونی کریپتو

بازار دارایی‌‌‌های دیجیتال بکت اعلام کرد که در ژانویه به صورت عمومی‌سهام خود را عرضه خواهد کرد. لیست شدن آن در بورس اوراق بهادار نیویورک از طریق ادغام SPAC به ارزش حدود 2.1 میلیارد دلار با “VPC Impact Acquisition Holdings” خواهد بود.
بکت که متعلق به بورس بین قاره ای (ICE) است. این شرکت تنها در سال گذشته پس از چندین تاخیر بازار خود را راه اندازی کرد. اما ارزیابی آن نشان دهنده یک خروجی بزرگ برای سهامداران فعلی است که نزدیک به 300 میلیون دلار در بکت سرمایه گذاری کرده اند.

انتظار می‌رود این معامله در سه ماهه دوم سال 2021 بسته شود و شرکت ترکیبی با نام بکت هولدینگزBakkt Holdings خروجی این همکاری باشد.

سایر کاندیداهای احتمالی لیست شدن پس از کوین بیس

شایعات ذکر شده در اطراف جمینی متعلق به دو قلوهای وینکلوس نیز بسیار قدرتمند است. بورس ارزهای دیجیتال در مورد این حدس و گمان‌ها توضیحی نداده است.

بایننس، بزرگترین صرافی از نظر حجم معاملات نیز به عنوان یک کاندیدای احتمالی در نظر گرفته می‌شود. با این حال مدیرعامل این صرافی چانگ پنگ ژائو (Chanpeng Zao) در مصاحبه اخیر IPO را رد کرد. “در حال حاضر ما به دنبال عرضه عمومی‌سهام نیستیم و به IPO نیز فکر نمی‌کنیم. ما به پول نقد بسنده می‌کنیم، بنابراین می‌توانیم خودمان را رشد دهیم. “

سایر شرکت‌‌‌های رمزنگاری که شایعاتی را راجع به عرضه عمومی‌سهام آنها مطرح شده است، ارائه دهنده خدمات رمزنگاری “Blockchain.com” و پیشگامان رمزنگاری ازمایشگاه‌‌‌های دپر (Dapper Labs) هستند. دومی‌پشت پلتفرم بسیار محبوب NBA Top Shot قرار دارد. دپر لبز اخیراً یک دور جمع آوری سرمایه را با 305 میلیون دلار سرمایه به پایان رساند. برخی از بزرگترین نامهای بسکتبال به عنوان پشتیبانان این شرکت رمزنگاری شناخته می‌شوند.

مطالب مرتبط
صرافی ارز دیجیتال بایننس به ارزش 165 میلیون دلار توکن BNB می‌سوزاند
صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) از دامنه های غیر قابل سانسورپشتیبانی می کند.
صرافی کوینکس یا بایننس
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس