بیت کوین سطح 13000 دلار را علی رغم سقوط دوشنبه وال استریت حفظ کرد

روز گذشته پس از افت 400 دلاری در یک دقیقه، بیتکوین سطح 13000 دلار را پس گرفت. این در حالی است که بیشتر آلتکوین‌ها و بازار سهام افت داشتند. بیتکوین آرام ماند با وجود این واقعیت که وال استریت در روز دوشنبه سراسر قرمز رنگ شده بود.

بیتکوین سطح 13000 دلار را علی رغم سقوط دوشنبه وال استریت حفظ کرد

علی رغم افت مختصر قیمت به 12800 دلار، بیت کوین نشانه‌هایی جدی از جدا شدن از بازارهای سهام را نشان داد. وال استریت دیروز افت نسبتاً بدی را تجربه کرد، در حالی که BTC دوباره به بالای 13000 دلار رسیده است.

بیتکوین سطح 13000 دلار را علی رغم سقوط دوشنبه وال استریت حفظ کرد
بیتکوین سطح 13000 دلار را علی رغم سقوط دوشنبه وال استریت حفظ کرد

بیتکوین از بازار سهام جدا می‌شود؟

طی چند هفته گذشته، عملکرد قیمت بیت کوین مانند بازارهای سهام ایالات متحده بوده است. به عنوان مثال، هنگامی که اخباری مبنی بر مثبت بودن آزمایش کروناویروس دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، منتشر شد هر دو گروه دارایی افت را تجربه کردند. اندکی پس از آن، هنگامی که ترامپ بیمارستان را ترک کرد، BTC نیز همراه با بازار سهام دوباره افزایش یافت.

با این حال، هفته گذشته بیت کوین چند علامت سالانه از جدا کردن روند خود از بازار سهام نشان داد. سه شاخص برجسته سهام مستقر در ایالات متحده، یعنی S&P 500، نزدک (Nasdaq) و میانگین صنعتی داو جونز (Dow Jones Industrial Average)، ارزش خود را از دست دادند. با این وجود بیتکون با یک روند صعودی چشمگیر روبرو شد و در نتیجه بالاترین رقم سالانه خود را در قیمت 13،350 دلار ثبت کرد.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


دوشنبه خونین بازار سهام به بیتکوین آسیبی نرساند. بیتکوین سطح 13000 دلار را حفظ کرد

معاملات دیروز نیز برای وال استریت کاملاً منفی بود. اخبار حاکی از گسترش شیوع کوید 19 و رشد موارد تأیید شده این بیماری است. علاوه بر اینها،  نگرانی‌ها در مورد نحوه ارائه مشوق‌های حمایتی جدید ایالات متحده باعث افت شدید بازار شد. S&P 500 و نزدک تقریباً 2٪ کاهش یافتند، در حالی که معاملات داو جونز با افت 2.3٪ بسته شد.

بیت کوین سطح 13000 دلار را علی رغم سقوط دوشنبه وال استریت حفظ کرد
نمودار قیمت بیتکوین

 

در ابتدا، بیت کوین نیز این عملکرد نامطلوب را دنبال می‌کرد. BTC بالای 13،200 دلار در حال معامله بود، اما به پایین‌ترین سطح روزانه خود یعنی حدود 12،800 دلار رسید. با این حال، پادشاه ارزهای دیجیتال از آن زمان به بعد بیشتر افت قیمت خود را بازیابی کرده و الان نزدیک به 13100 دلار معامله می‌شود. بیتکوین سطح 13000 دلار را به عنوان حمایت به دست آورده است.

رنگ قرمز بر بازار آلتکوینها حاکم شده است

در مقیاس 24 ساعته، بیشتر آلت کوین‌ها ارزش قابل توجهی از دست داده‌اند. اتریوم 3٪ افت کرده و زیر 400 دلار معامله می‌شود. همین چند روز پیش، ملکه ارزهای دیجیتال 420 دلار را تصاحب کرده بود.

ریپل (-1.8٪) نیز دوباره به زیر قیمت 0.25 دلار رسیده است. بیتکوین کش (-3.1٪)، چین لینک (-4.6٪)، کاردانو (-1.5٪) و لایتکوین (-2٪) همگی از 10 ارز برتر هستند که افت قیمت را تجربه کرده‌اند.

بیتکوین سطح 13000 دلار را علی رغم سقوط دوشنبه وال استریت حفظ کرد
نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال

دو استثنا واضح در بین ارزهای بالای جدول وجود دارد: بایننس کوین و پلکادات. توکن محبوب صرافی بایننس، BNB با بیش از 1٪ افزایش به 31.26 دلار رسیده است. این در حالی است که DOT با 9٪ افزایش به قیمت 4.7 دلار معامله می‌شود.

ضرر و زیان بیشتر در آلتکوین‌های پایین و متوسط قابل مشاهده است. کوآنت با کاهش 13 درصدی بیشترین ارزش را از دست داده است. رزرو رایتز (3/10٪)، هج تریدر (10٪ -)، سایبر وین (- 10٪)، الروند (9٪ – 9٪) و آمپلفورث (5/8 -٪) نیز این ارز را دنبال می‌کنند.

با این وجود، چند سکه نیز به صورت چشمگیر رشد کردند. کوساما با افزایش 26 درصدی بهترین ارز سود آور است، پروتکل اوشن (14٪) و ولاس (9٪) در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

5/5 (3 نظر)

درباره ی رضا باغانی

علاقمند به حوزه ارزهای دیجیتال - نویسنده و همکار بیت پارس

مطلب پیشنهادی

ریپل و اتریوم گوی افزایش قیمت را از BTC ربودند، بیت کوین 700 دلار کاهش یافت

ریپل و اتریوم گوی افزایش قیمت را از BTC ربودند، بیت کوین 700 دلار کاهش یافت

با افزایش روزانه بیش 20 درصدی دیگر، ریپل در کنار بیت کوین و اتریوم به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *