شرکت های تکنولوژی مالی طبق گزارش دولت استرالیا در سال های آینده از بلاکچین استفاده می کنند

گزارش دولت استرالیا در مورد آینده شرکت های تکنولوژی مالی fintech و تکنولوژی قانونگذاری شده (regtech) نشان می دهد فناوری بلاکچین برای آینده استرالیا حیاتی است. در پیش نویس منتشر شده ی گزارش کمیته فناوری مالی و نظارتی که توسط سنای استرالیا انتخاب شده، بیش از 50 بار به فناوری بلاکچین استناد شده است.

شرکت های تکنولوژی مالی طبق گزارش دولت استرالیا در سال های آینده از بلاکچین استفاده می کنند

این گزارش در 2 سپتامبر جهت بررسی اولین رکود استرالیا در 30 سال گذشته در نتیجه COVID-19 منتشر شده است که درآن رشد منفی اعلام شده سه ماه گذشته تا ژوئن، تأیید شد.

"<yoastmark

سندور آندرو براگ، رئیس کمیته فناوری مالی گفت: این سند توصیه های بی شماری در مورد اینکه چگونه می توان به صورت ملی ” فناوری  های نوظهور را پذیرفت و با استفاده از آن در سطح جهانی رقابت کرد” آورده شده است. او اضافه کرد: “امیدوارم که این گزارش جدید را بتوان مجموعه ای از روش های برد سریع دانست: مشاغل جدید و انتخاب های بیشتر.”

ده ها مورد اشاره به فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده وجود دارد و گزارش ارسالی به کمیته استناد می کند که پتانسیل بلاکچین “در طی پنج سال آینده، سالی 175 میلیارد دلار و تا سال 2030، 3 تریلیون دلار تخمین زده می شود”. این مقاله به نقل از مایکل باچینا، شریک تجاری پایپر آلدرمن Piper Alderman گفت که موارد استفاده از بلاکچین در شرکت های تکنولوژی مالی و نظارتی رشد چشمگیری خواهد داشت:

“اکثر شرکت های تکنولوژی مالی و تکنولوژی قانونگذاری شده یا عمدتا بر اساس فناوری دفتر توزیع شده یا بلاکچین ساخته می شوند یا در 10 سال آینده به شدت از آن استفاده می کنند.”

نظر کمیته مالی در مورد ICO ها

کمیته فناوری مالی  باور دارد حل مشکلات مالیاتی عرضه ی اولیه سکه ICO به ویژه با توصیه های ارائه شده در گزارش مبنی بر ایجاد چارچوبهای نظارتی مربوط به ICO ها برای تشویق توسعه بلاکچین به جای مهار آن، باید در دستور کار قرار گیرد.

___________________________________________________________________________________

✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

____________________________________________________________________________________

دکتر جما گرین، بنیانگذار و رئیس اجرایی پاور لجر (Power Ledger) ، تأکید کرد که بیش از 26 میلیارد دلار از طریق ICO ها جمع آوری شده است، اما استرالیا کمتر از یک درصد از این پول را به دست آورده است. وی توضیح داد که با اجرای مقررات جدید مالیاتی، کشور می تواند از فرصت استفاده کند، “باید تکه ی بزرگتری از آن کیک 26 میلیارد دلاری را تصرف کرد” که منجر به اشتغال “ده ها هزار نفر” می شود.

در این گزارش البته موارد دیگر استفاده از این فناوری ذکر شده است که شامل بهره گیری از بلاکچین به عنوان ابزاری برای گزارش و مدیریت داده ها، سرمایه گذاری های املاک و مخصوصا در بخش اعتبارسنجی است.

این فناوری همچنین در موفقیت کشاورزی استرالیا از طریق جهانی کردن بازارهای کشاورزی نقش مهمی ایفا خواهد کرد، بخشی که طبق چشم انداز فدراسیون ملی کشاورزان قرار است تا سال 2030 رشدی 100 میلیارد دلاری را شاهد باشد. سناتور براگ گفت: ” شرکت های تکنولوژی مالی نوآورانه تنها آینده بخش کشاورزی است”.

5/5 (2 نظر)

درباره ی محمد شفیعی

مقاله نویس ، محقق و علاقمند به حوزه ارزهای دیجیتال

مطلب پیشنهادی

هکرها برای سومین بار در این ماه اتریوم کلاسیک را هدف حمله 51 درصدی قرار دادند

هکرها برای سومین بار در این ماه اتریوم کلاسیک را هدف حمله 51 درصدی قرار دادند

بیش از 7000 بلاک پس از حمله 51 درصدی هکرها به اتریوم کلاسیک دوباره سازماندهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *