قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  10 ارز دیجیتال با امکان رشد در آینده: چه نام های جدیدی در ماه های آتی به بازار آلتکوین ها می آیند

10 ارز دیجیتال با امکان رشد در آینده: چه نام های جدیدی در ماه های آتی به بازار آلتکوین ها می آیند

10 ارز دیجیتال با امکان رشد در آینده: چه نام های جدیدی در ماه های آتی به بازار آلتکوین ها می آیند

اینفلوئنسر و معامله گر بزرگ ارزهای دیجیتال، تایلر سوپ 10 ارز دیجیتال از پروژه‌های مطرح را نام می‌برد که ممکن است در آغاز فصل آلتکوین ها رشد قابل توجهی داشته باشند.

10 ارز دیجیتال با امکان رشد در آینده: چه نام های جدیدی در ماه های آتی به بازار آلتکوین ها می آیند

 

متیک، ایکس دای، پاورپول و جی نوسیس پروژه های پولی مارکت

 

متیک

اولین ارز دیجیتال در فهرست سوپ، توکن پلتفرم مقیاس پذیری بلاکچین متیک نتورک (Matic Network) با نشان (MATIC) است. به گفته وی این پروژه که یک محصول مالی لایه دو است می‌تواند ده ها میلیون دلار از حجم تجارت روی بلاکچین اتریوم را در خود جمع می‌کند.

“در متیک، اولویت اصلی دپ ها (DApp) هستند. این نکته در وب سایت آنها نیز ذکر شده است. این امر باعث می‌شود ما این شبکه را به صورت پلی مارکت (Polymarket) در نظر بگیریم. پلی مارکت ها بازارهای پیش بینی کننده وقایع در دنیای واقعی هستند و در پروژه لایه دو متیک به طور مستقیم اجرا می‌شوند. … حجم معاملات پلی مارکت در دو ماه حدود 32 میلیون دلار است. معاملات پردازش شده از زمان راه اندازی تا دو ماه پیش، حدود 22 میلیون دلار. بنابراین حدود 54 میلیون دلار از زمان راه اندازی تا کنون در این بازار معامله پردازش شده است.”ایکس دای

ارز دیجیتال شماره دو در بین 10 توکن معرفی شده xDai است. این پروژه یک پلت فرم غیرمتمرکز برای تأمین پرداخت ها با استفاده از استیبلکوین است. سوپ می‌گوید xDai میزبان یک محصول مالی در پروتکل دائمی است که می‌تواند به میلیون‌ها دلار حجم معامله برسد.

“آن‌ها قراردادهای دائمی غیرمتمرکز هستند. سه هفته پیش شبکه اصلی به نام پرپ (Perp) راه اندازی شد. … فقط در دو روز، 4 و 3 ژانویه، حجم آن 29 میلیون دلار و بقیه روز از زمان راه اندازی حدود 80 میلیون دلار بوده است. حجم معاملات روزانه از 4 ژانویه تقریباً 110 میلیون دلار است. “

پاورپول

پروژه دیگری که سوپ آن را رصد کرده است پاور پول (PowerPool) و توکن آن (CVP) است. در حالی که پروتکل برای جمع آوری توکن های حاکمیت در این لیست قرار داشت، این معامله گر تأکید می‌کند که ادغام لایه دو پاورپول هنوز کامل نشده است.

جی نوسیس

چهارمین پلتفرم بازار پیش بینی جی نوسیس (Gnosis) است. به گفته این معامله گر برجسته جی نوسیس در حال ساخت اومن (Omen) است، محصولی برای رقابت با پولی مارکت مایم. با این حال، سوپ فکر می‌کند که اومن توانایی انجام کارهای بیشتری در مقایسه با رقیبش دارد.

“این پروژه هنوز پلی مارکت نیست. با این حال از زمان راه اندازی تاکنون فقط بیش از 6 میلیون دلار در کل حجم داشته است.”

اوپتیمیسیم، فوئل لبز و آربیرم برای مقیاس پذیری اتریوم

 

اوپتیمیسیم

سوپ همچنین در حال بررسی اوپتیمیسیم (Optimism) است. این پروژه پلتفرمی است که هدف آن انجام معاملات ارزان‌تر و سریعتر در بلاکچین اتریوم است. اوپتیمسیم این کار را با استفاده از رول آپ (rollup) انجام خواهد داد. رول آپ یک روش مقیاس گذاری است که اتریوم را قادر می‌سازد تراکنش‌های فشرده شده را در حین واگذاری محاسبات به زنجره های جانبی انجام دهد.

فوئل لبز

پروژه دیگری که سوپ در بین 10 ارز دیجیتال آینده دار معرفی می‌کند، فوئل لبز (Fuel Labs) است. البته این پروژه هم هنوز پروتکل را در شبکه اصلی راه اندازی نکرده است.

“این پروژه اکنون فقط از انتقال توکن ها و مبادله پشتیبانی می‌کند. هنوز هیچ قرارداد هوشمند پیچیده‌ای وجود ندارد. با این حال آنها نیز مانند اوپتیمیسیم، به زودی برای میزبانی از معاملات آماده می‌شوند.”آربیترم

یکی دیگر از 10 ارز دیجیتالی که سوپ در حال مشاهده روند آن است آربیترم (Arbitrum) نام دارد. وی می‌گوید این پروژه نسبت به آزمایشگاه‌های اوپتیمیسیم و فوئل Fuel به اجرای کاملاً رول آپ نزدیک تراست.

پروژه های اثبات دانش صفر در بین 10 ارز دیجیتال

سه پروژه آخر که سوپ پیگیری می‌کند پروتکل‌هایی هستند که از رول آپز به روش اثبات دانش صفر (zk) استفاده می‌کنند. این پروژه‌ها راه حلهای لایه دوی هستند که صدها انتقال را در یک انتقال واحد انجام می‌دهند. این در حالی است که از روش اثبات دانش صفر برای ضبط و اعتبار در اتریوم بهره می‌برند. این تریدر مطرح می‌گوید پروژه‌های برجسته‌ای که به رول آپز zk متکی هستند، آزمایشگاه‌های لوپرینگ (Loopring)، استارک ویر (Starkware) و متر (Matter) هستند. با این حال، معامله گر می‌گوید این پروتکل‌ها نیز هنوز در دست توسعه هستند زیرا فاقد برخی ویژگی‌ها اساسیند.

” لوپرینگ با شبکه‌های اصلی خود به جلو حرکت می‌کند اما اکنون فقط برای مبادله توکن ها است. این پروتکل هنوز به پلتفرمی برای سبد خرید کامل قراردادهای هوشمند تبدیل نشده است. بعد از آن در فضای اثبات دانش صفر zk، استارک ویر نیز وجود دارد. این پروژه سعی دارد معاملات توکن های ERC20،NFT (توکن های غیرقابل معاوضه) و ERC721 را مقیاس پذیرتر کند. آن‌ها در تاریخ 2 دسامبر با استارک اکس 2.0 (2.0 starkEx) کار را شروع کردند اما این پروژه نیز برای سبد کامل قراردادهای هوشمند نیست.

اما آخرین پروژه که از رول آپ با اثبات دانش صفر در قراردادهای هوشمند بهره می‌برد، متر لبز (Matter Labs) با zksync است. این پروژه دارای یک شبکه آزمایشی است که کورو (Curve) بر روی آن فعال است و از اکتبر سال گذشته راه اندازی شده‌اند. اما از آن زمان تاکنون، ساکت بوده و هنوز هیچ خبری در مورد انتقال کامل شبکه کورو درز نکرده است.”سلب مسئولیت

این پروژه‌ها اکثراً در حال توسعه هستند و آینده آن‌ها بیش از پروژه‌های راه اندازی شده در ابهام است. بیت پارس فقط پروژه‌های جدید را برای شناخت بهتر بازار به شما معرفی می‌کند. ما هیچ توصیه‌ای مبنی برا سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری در پروژه‌های ذکر شده نداریم. در این مقاله سعی کردیم شما را با پروژه‌هایی که از نظر فعالان صنعت آینده دار هستند آشنا کنیم. اینجا مرحله اول تحقیقات شماست و تا زمان تصمیم نهایی شما باید تحقیقات زیادی انجام بدهید.

مطالب مرتبط
شبکه لایتنینگ lightning روشی برای انجام معاملات بدون نیاز به تأیید صحت آنها در بلاکچین
بازار خرسی ارزهای دیجیتال و 3 استراتژی سرمایه گذاری برای کسب سود از آن
شبکه IOTA دفتر کل تراکنشهای منبع باز، طراحی شده برای نسل بعدی انقلاب دیجیتالی
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند