قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک انواع ارزهای دیجیتال: دارایی‌های دیجیتال در چه انواعی وجود دارند؟

اینفوگرافیک انواع ارزهای دیجیتال: دارایی‌های دیجیتال در چه انواعی وجود دارند؟

اینفوگرافیک
رضا باغانی
1399/11/24
۰
ارزهای دیجیتال به چه اشکالی وجود دارند و تفاوت بین آن‌ها چیست؟

دارایی‌های دیجیتال در انواع و اشکال متنوعی وجود دارند که هر یک مأموریت خاصی را انجام می‌دهند. در این اینفوگرافیک به مهترین انواع ارزهای دیجیتال در بازار می‌پردازیم.

اینفوگرافیک انواع ارزهای دیجیتال: دارایی‌های دیجیتال در چه انواعی وجود دارند؟

اینفوگرافیک انواع ارزهای دیجیتال: دارایی‌های دیجیتال در چه انواعی وجود دارند؟

اینفوگرافیک انواع ارزهای دیجیتال

دارایی‌های دیجیتال خیلی قبلتر از بیت کوین به وجود آمدند. این دارایی‌ها برای انجام معاملات و پرداخت‌ها در بازی‌ها برنامه و وب سایت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفتند. با این وجود بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که با هدف پرداخت نظیر به نظیر در شبکه‌ای متشکل از گره‌ها به وجود آمد.

آلت کوین چیست؟

پس از بیت کوین هر ارز دیجیتال دیگری که با این شیوه به وجود آمد را آلترنیتیو کوین یا سکه جایگزین نامیدند. این نام گذاری به این دلیل بود که اکثر این ارزها با هدف بهبود شبکه بیت کوین و با کپی کردن پایگاه کد این ارز به وجود می‌آمدند.

آلت کوین‌ها تا قبل از به وجود آمدن اتریوم به دو دسته تقسیم می‌شدند. دسته اول فورک‌‌‌های بیت کوین بودند و دسته دوم آلت کوین‌هایی خود بصورت مجزا شبکه بلاک چینی را از پایه طراحی کرده بودند. از دسته اول بیت کوین کش، لایت کوین و حتی دوج کوین را می‌توان نام برد.

توکن و کوین

پس از راه اندازی مفهوم قراردادهای هوشمند توسط اتریوم امکان جدیدی بر روی این شبکه اوضاع را به کل تغییر داد. این شبکه اجازه ایجاد توکن‌ها را به توسعه دهندگان می‌داد. این توکن‌ها با استفاده از قراردادهای هوشمند مأموریت‌های خاصی را دنبال می‌کردند. پس از اتریوم بلاک چین NEM این امکان را با مفهومی‌به نام موزاییک ارائه داد که چندان مورد استقبال قرار نگرفت.

پس به طور کلی می‌توان گفت کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که از شبکه مجزای بیت کوین بهره می‌برند. در مقابل توکن‌ها ارزهایی هستند که بر بستر بلاک چین غیربومی‌راه اندازی شده‌اند.

نتیجه گیری

در حال حاضر حدود 8000 ارز دیجیتال در بازار وجود دارند. اکثر آنها توکن‌‌‌های ساخته شده بر بستر اتریوم هستند. شبکه کاردانو نیز اعلام کرده در به روز رسانی جدید امکان ایجاد توکن بر بستر این بلاک چین راه اندازی خواهد شد. توجه داشته باشید هر کسی با میزان قابل قبولی از دانش فنی برنامه نویسی توانایی ایجاد توکن بر بستر اتریوم را دارد. بنابراین با مطالعه راجع به توکن‌ها در آنها سرمایه گذاری نمایید. در این اینفوگرافیک در مورد آلت کوین‌ها و انواع ارزهای دیجیتال به اختصار صحبت کردیم. در صورت تمایل می‌توانید از طریق این لینک مقاله کامل ما را در این باره مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط
لجر نانو ایکس Ledger Nano X: همه چیز درباره بهترین کیف پول سخت افزاری بازار
نقدینگی در بازار رمزارزها
بیت پارس مرجع تخصصی آموزش بلاک چین و ارزهای دیجیتال
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید