منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  صعود دوباره آلت کوین‌ها: سرمایه گذاران باهوش صرفاً در ریزش نمی‌خرند، بلکه با DCA خرید می‌کنند
ریکاوری بیت کوین به همراه پامپ شدید آلتکوین ها در روز گذشته صورت گرفت

صعود دوباره آلت کوین‌ها: سرمایه گذاران باهوش صرفاً در ریزش نمی‌خرند، بلکه با DCA خرید می‌کنند

اتریوم، اتریوم کلاسیک، کاردانو و دیفینتی یا ارز دیجیتال ICP پیشگامان صعود دوباره در میان آلت کوین‌ها بودند. کسانی که در ریزش‌ها خرید کرده‌اند الان در سود هستند. با این حال سرمایه گذاران باهوش‌تر با استفاده از استراتژی متوسط هزینه دلار اکثر مواقع در سود به سر می‌برند.

نشانه هایی از صعود دوباره را می‌توان در کل بازار آلت کوین‌ها مخصوصاً ارزهای برتر مشاهده کرد. به گفته نومیکس (Nomics)، پلتفرم داده‌های ارزهای دیجیتال، قیمت آلت کوین‌های های بزرگ مانند اتریوم، کاردانو، اتریوم کلاسیک و دیفینیتی روز گذشته رشد کرده است. با صعود دوباره اکثر آلت کوین‌ها بازار ارزهای دیجیتال یک شبه 5.21٪ افزایش یافته است. در حال حاضر حجم سرمایه بازار کل رمزنگاری نزدیک به 1.5 تریلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

صعود دوباره آلت کوین‌ها با تثبیت بیت کوین بالای 33 هزار دلار

آلت کوین‌ها اغلب قیمت بیت کوین را ردیابی می‌کند. وقتی بیت کوین نوسان دارد، بقیه بازار نیز نوسان دارد و بالعکس. در آوریل امسال، بازار رمزنگاری در کنار بیت کوین سقوط کرد. بیت کوین در حال حاضر با قیمت 34537 دلار معامله می‌شود که 4.47 درصد بیشتر از دیروز است.

با این وجود امروز دستاوردهای چشمگیرتری توسط آلت کوین‌ها کسب شده است. بعد از اینکه گری اسکیل (Grayscale) کاردانو را به صندوق سرمایه گذاری بزرگ دیجیتال خود اضافه کرد، توکن (ADA) رقیب اصلی اتریوم طی 24 ساعت 8.72٪ افزایش یافت و به 1.42 دلار رسید.

محصولات سرمایه گذاری گری اسکیل به عموم مردم این امکان را می‌دهد که در معاملات ارزهای دیجیتال سهیم باشند، بدون اینکه مجبور باشند عملیات فنی این فضا را انجام دهند. کاردانو اکنون 4.3٪ از این صندوق را تشکیل می‌دهد. بقیه این مبلغ نیز از دو سوم بیت کوین و یک چهارم اتریوم تشکیل شده است.

اتریوم رهبر صعود دوباره آلت کوین‌ها

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر سرمایه بازار، در روز 8.4٪ افزایش یافت و به 2212 دلار رسید.

خبر بزرگ روز پنجشنبه این بود که آنتونی اسکاراموچی، مدیر ارتباطات سابق کاخ سفید اعلام کرد شرکتش، اسکای بریج کپیتال (Skybridge Capital)، یک صندوق خصوصی اتریوم در کنار صندوق بیت کوین 25 میلیون دلاری خود راه اندازی خواهد کرد. اسکای بریج همچنین برنامه‌هایی را برای درخواست صندوق قابل معامله (ETF) اتریوم ارائه داده است. این شرکت در مارس برای ETF بیت کوین اقدام کرد.

سرانجام، اتریوم کلاسیک و دیفینیتی هر دو در این هفته به طور مداوم در حال افزایش هستند. در تاریخ 10 مه دیفینیتی، ارز دیجیتال ICP، توکن اصلی رایانه اینترنتی مبتنی بر بلاک چین خود را راه اندازی کرد. این پروژه‌ای است که امیدوار است بتواند با صنعت رایانش ابری 370 میلیارد دلاری رقابت کند.

ICP در زمان راه اندازی در فهرست کوین بیس پرو (Coinbase Pro) قرار گرفت. این ارز دیجیتال با سرمایه شدیدی که در ابتدا به خود جلب کرد به یکی از  10 ارز دیجیتال برتر تبدیل شد. این در حالی بود که 24 ساعت بعد در بالاترین رقم خود به 700 دلار رسید. مدت کوتاهی پس از آن سقوط آزاد این ارز شروع شد. ICP در بیشتر ماه گذشته به طور مداوم افت کرد.

در آخر هفته، ICP به پایین‌ترین نقطه خود از زمان راه اندازی یعنی 28 دلار سقوط کرد. با این حال در روز سه شنبه با صعودی باورنکردنی به قیمت 55 دلار رسید. قیمت از آن زمان دوباره کاهش یافته است، اما دیفینیتی یک شبه 8٪ رشد کرد. این ارز قیمت فعلی جدید 45.97 دلار را ثبت کرده است.

اتریوم کلاسیک از بیست ارز برتر بیشترین رشد را در صعود دوباره آلت کوین‌ها داشت. این ارز توانست در یک شبانه روز 11.28٪ افزایش یابد. ETC در زمان نوشتن مقاله 57.43 دلار معامله می‌شود.

سقوط بازار فرصتی برای خرید است، با این حال استراتژی DCA را فراموش نکنید

بازار رمزنگاری ممکن است از بالاترین سطح خود به پایین‌ترین سطح ممکن سقوط کرده باشد. با این حال متوسط هزینه دلار (DCA) هنوز بهترین راه برای کسب سود بلند مدت است.

بازارهای ارز دیجیتال از زمان فروش شدید بیت کوین (BTC) در 19 آوریل مبهم و غیرقابل پیش بینی شده‌اند. بازارهای بلاتکلیف مانند این می‌توانند صبر و تحمل حتی متعهدترین معامله گران و تحلیل گران را به پایان برسانند. این امر به ویژه زمانی که هر روز خبری درباره سقوط بیشتر و یا صعود دوباره آلت کوین‌ها منتشر می‌شود خسته کننده تر است.

دوره‌هایی که حجم معاملات کم و حرکات قیمتی رو به پایین است می‌تواند شرایط مناسب برای بازی نهنگ‌ها باشد. با این حال یک سرمایه گذار معمولی در این بازار شانسی ندارد. به خصوص که در چنین بازاری وجوه چند میلیون دلاری شروع به فعالیت می‌کنند.

داده‌ها نشان می‌دهد به جای معاملات روزانه و تلاش برای تعیین زمان حرکت بازار، میانگین هزینه دلار (DCA) بهترین روش برای سرمایه گذاران خرده فروشی است که به دنبال سود طولانی مدت در بازارهای سنتی و رمزنگاری هستند.

سود مداوم بدون نگرانی از حرکات قیمت بازار

در سال 2020، کوین متریک به این نکته اشاره کرد که سرمایه گذارانی که از اوج دسامبر سال 2017 با استراتژی متوسط هزینه دلار BTC خریده اند، سه سال بعد هنوز هم در سود بودند.

کوین متریک در توییتر خود نوشت:

“علی رغم اینکه # بیت کوین هنوز 30٪ زیر ATH (بالاترین قیمت تاریخی) معامله می‌شود، متوسط هزینه دلار از اوج بازار در دسامبر 2017 61.8٪ یا 20.1٪ سالانه سود داده است. به طور مشابه برای # اتریوم (که هنوز 71٪ نسبت به اوج خود افت داشته است)، هزینه دلار به طور متوسط از ژانویه 2018، 87.6٪ یا سالانه 27.9٪ بازده داشت.”

صعود دوباره آلت کوین‌ها: سرمایه گذاران باهوش صرفاً در ریزش نمی‌خرند، بلکه با DCA می خرند

نمودار نشان دهنده بازده مثبت BTC از میانگین هزینه دلار

درست است که تاریخ نمودار کمی گذشته است، با این وجود می‌توان دریافت که در طولانی مدت، سرمایه گذاری‌های مداوم که به مرور زمان گسترش یافته‌اند، منجر به افزایش کلی ارزش دارایی ها شده‌اند.

در حال حاضر، با کاهش بیش از 47 درصدی BTC از بالاترین میزان خود در 64،863 دلار و مبهم بودن بازار با سیگنال‌های مختلف، ممکن است لحظه مناسبی برای استفاده از استراتژی DCA باشد.

سرمایه گذاری چیزی بیشتر از “خرید در کف قیمتی” است

بیایید نگاهی بیندازیم به نتایج متوسط هزینه دلار در چندین ارز دیجیتال از 2017-2018 تا پایان ژوئن 2021.

نقطه شروع برای هر تجزیه و تحلیل، روز اوج قیمت توکن در بازار گاوی 2017-2018 خواهد بود. ما سرمایه گذاری هفتگی 10 دلار از آن نقطه به بعد را اعمال می‌کنیم.

طبق داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، اوج بیت کوین در طول چرخه در 15 دسامبر 2017 رخ داد. در آن زمان BTC با قیمت 19،497 دلار معامله شد.

با استفاده از ابزار تخمین DCA ارائه شده توسط “CostAVG.com”، می‌توان دریافت که اگر 10 دلار به طور روزانه از 15 دسامبر 2017 تا 30 ژوئن 2021 در BTC سرمایه گذاری می شد، کل سرمایه گذاری 1850 دلاری، 306٪ افزایش یافته بود. این ارزش دارایی را به 7195 دلار می‌رسد.

صعود دوباره آلت کوین‌ها: سرمایه گذاران باهوش صرفاً در ریزش نمی‌خرند، بلکه با DCA می خرند

متوسط هزینه دلار بیت کوین در طول زمان

اگر بخواهید نظر اکثر مدیران صندوق‌ها یا بازرگانانی را که در دنیای سرمایه گذاری سنتی امرار معاش می‌کنند، جویا شوید، افزایش 306 درصدی ارزش سرمایه گذاری طی یک دوره چهار ساله، بازده چشمگیری است.

اتر یک بازده بزرگ را به جای می گذارد

قیمت اتر (ETH) از اواخر سال 2020 تا اوایل سال 2021 رشد شدید داشت. افزایش استفاده از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیر قابل جایگزینی (NFT) به طور تصاعدی استفاده از بلاک چین قرارداد هوشمند اتریوم را افزایش داد. بنابراین در این بازه تقاضا برای ETH بسیار افزایش یافت.

افزایش تقاضا باعث ایجاد تجمعی شد که قیمت اتر را در تاریخ 12 مه 2021 به 4363 دلار رساند. از آن زمان قیمت آن تقریباً 50 درصد کاهش یافته است. در زمان نوشتن این مقاله اتر به بالای 2200 دلار رسیده است.

در طی بازار گاوی 2017، قیمت ETH در 12 ژانویه 2018 به بالاترین رقم 1339 دلار رسید. سرمایه گذارانی که از استراتژی DCA استفاده می‌کردند، با شروع 10 دلار در ماه از اوج، در مجموع 1810 دلار هزینه می‌کردند. در این صورت ارزش دارایی های آن‌ها اکنون با قیمت روز اتر حدود 15507 دلار بود. این نشان دهنده افزایش 757 درصدی است.

صعود دوباره آلت کوین‌ها: سرمایه گذاران باهوش صرفاً در ریزش نمی‌خرند، بلکه با DCA می خرند

متوسط هزینه دلار اتر

درصد سود اتر بیش از دو برابر بیت کوین است. این به کسانی که گفته‌اند اتر در طی دو سال گذشته سرمایه گذاری بهتری است اعتبار می‌دهد.

آلت کوین‌های با حجم کوچک نیز از استراتژی DCA بهره مند می‌شوند

برای نشان دادن مزیت استفاده از استراتژی DCA در آلت کوین‌های کوچکتر، بیایید یک تجزیه و تحلیل سریع از تتا، که یکی از ستاره‌های برجسته 2021 بوده است، انجام دهیم.

THETA در دسامبر 2020 با افزایش قیمت از حدود 0.80 دلار به 2.40 دلار در تاریخ 1 ژانویه 2021، افزایش قیمت خود را آغاز کرد. این ارز در 15 آوریل به 14.28 دلار و به بالاترین حد خود رسید.

“Blockchaincenter.net”، داده‌هایی را برای متوسط هزینه دلاری انواع توکن ها با سرمایه گذاری مشخص 10 دلار در روز ارائه می‌دهد. بنابر این اگر یک سرمایه گذار از 1 ژانویه 2018 سرمایه گذاری در THETA را شروع کرده بود، حدود 12480 دلار می پرداخت. این سرمایه گذاری اکنون ارزشی بیش از 638،000 دلار  داشت که 5،000٪ افزایش را ثبت می‌کرد.

صعود دوباره آلت کوین‌ها: سرمایه گذاران باهوش صرفاً در ریزش نمی‌خرند، بلکه با DCA می خرند

متوسط هزینه دلار THETA در طول زمان

واضح است که در آن دوره همه آلت کوین‌ها به خوبی THETA عمل نکرده‌اند. با این حال تتا یک مثال خوب است که چگونه سرمایه گذاری مداوم در یک پروژه با حجم کم می‌تواند به سرمایه گذاران پاداش دهد.

نتیجه گیری

مزیت متوسط هزینه دلار این است که احساسات را از روند سرمایه گذاری پاک می‌کند. این شیوه به سرمایه گذار اجازه می‌دهد تا روی چیزهای دیگر تمرکز کند. این در حالی است که معامله گران روزانه ساعت‌ها را پشت صفحه رایانه می‌گذرانند و اغلب زیان بیشتری نسبت به سود خود متحمل می‌شوند.

این امر همچنین نیاز به کشف نقاط بالا و پایین بازار را از بین می‌برد. DCA به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا در معرض انواع دارایی‌ها به روشی سنجیده و سازگار قرار بگیرند.

هیچ تکنیکی کامل نیست و هر پروژه رمزنگاری سود قابل توجهی نخواهد داشت. حتی معلوم نیست که بیشتر پروژه های کوچک تا چرخه بعدی بازار گاوی زنده بمانند. با این حال متوسط هزینه دلار یک رویکرد است که نتایج مطلوبی را برای سرمایه گذاران آماتور و متخصص فراهم آورده است.

مطالب مرتبط
استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال، نگاهی به انواع روش‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال
پنج میلیارد دلار توکن USDT تولید می شود
سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو، چگونه در برترین ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس