منو
بیت پارس  »  آموزش  »  آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال  »  آلت کوین‌ها و توییتر: 3 توکن که با هجوم کاربران توییتری به شدت رشد کردند
آلت کوین‌ها و توییتر: 3 توکن که با هجوم کاربران توییتری به شدت رشد کردند.

آلت کوین‌ها و توییتر: 3 توکن که با هجوم کاربران توییتری به شدت رشد کردند

توییتر به نوعی خانه اصلی فعالان ارزهای دیجیتال است. اغلب اطلاعات دست اول در این زمینه ابتدا آنجا منتشر می‌شود. اوج گرفتن بحث‌های توییتری می‌تواند موجب اوج گرفتن آلت کوین‌ها شود.

در توییتر رمزنگاری (Crypto Twitter)، افزایش توجه به یک آلت کوین اغلب در واکنش به عملکرد چشمگیر قیمت رخ می‌دهد. به طور طبیعی، صعود قوی دارایی‌ها توجه معامله گران را به خود جلب می‌کند. این گونه آلت کوین‌ها می‌توانند مباحث درون توییتر را به دست بگیرند. این اتفاق در بعضی مواقع منجر به حلقه‌های بازخورد مثبتی می شود که حرکت صعودی بیشتر را تقویت می‌کند.

البته لازم به ذکر است که این الگو نمی تواند به تنهایی استفاده شود. برای سرمایه گذاری پیشنهاد می شود همیشه چندین معیار را به همراه یکدیگر استفاده کنید تا از نتیجه مطمئن شوید. با این حال حداقل در چند ماه اخیر این الگو توانسته است در مورد دارایی های مختلفی درست عمل کند.

افزایش قیمت باعث افزایش فعالیت در توییتر می‌شود یا بالعکس؟

در اینجا سوال این است که آیا افزایش قیمت منجر به افزایش فعالیت در توییتر می شود یا افزایش فعالیت در توییتر باعث افزایش قیمت؟ با نگاهی دقیق به شرایط بازار می توان نتیجه گرفت رفتار قیمت به طور دقیق از همراهی این دو عامل شکل می گیرد. افزایش قیمت موجب افزایش فعالیت در توییتر و در نتیجه دیده شدن بیشتر آلت کوین‌ها می شود.

این دقیقاً همان اتفاقی است که در برخی از آلت کوین‌ها رخ داده است. آلت کوین‌هایی که در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال، در ماه جاری افزایش بیشتری در حجم فعالیت روزانه در توییتر داشته‌اند مثال خوبی برای این موضوع هستند.

ارز کوکوین شیر “KuCoin Share (KCS)” توکن بومی صرافی کوکوین از 7.40 دلار در 4 جولای به 14.20 دلار در 14 ژوئیه افزایش یافت. رشد این آلت کوین با افزایش خیره کننده‌ای در حجم متوسط فعالیت توییتری همراه بود. در مجموع بیش از 1100٪ توییت های مربوط به این ارز از ماه گذشته نسبت به این ماه افزایش یافته است.

یکی دیگر از برندگان بزرگ از نظر قیمت، اکسی اینفینتی “Axie Infinity (AXS)” است. این آلت کوین نیر شاهد رشد 456٪ حجم فعالیت روزانه توییتر در مدت مشابه بود. در هر دو مورد، توئیت ها نمایشی از پویایی تجمع سرمایه گذاران داشتند. به صورت جالبی منحنی میزان فعالیت توییتر این آلت کوین‌ها از نمودار قیمت آن‌ها پیروی می‌کند.

با این حال، در موارد دیگر، رابطه می‌تواند معکوس شود. گاهی اوقات، کاربران در توییتر، اخبار یا روایت‌های جدیدی را که بازار گسترده هنوز از آنها مطلع نشده است، تولید و همرسان می‌کنند. این باعث افزایش حجم فعالیت روزانه توییتر قبل از افزایش قیمت می‌شود. آیا راهی برای معامله گران وجود دارد که بتوانند این پویایی را زودتر تشخیص دهند تا نسبت به بقیه برتری داشته باشند؟

استفاده از هوش مصنوعی برای تحلیل توییتر رمزنگاری

میزان فعالیت در توییتر یکی از چندین معیار مورد استفاده برای محاسبه نمره ورتکس (VORTECS) است. ورتکس یک شاخص الگوریتمی است که الگوهای پیچیده بازار و فعالیت اجتماعی یک دارایی دیجیتال را با داده‌های تاریخی سالهای گذشته مقایسه می‌کند.

این الگوریتم که به طور انحصاری برای مشترکان کوین تلگراف مارکتز پرو “Cointelegraph Markets Pro (CTMP)” در دسترس است، پارامترهایی مانند چشم انداز بازار، حرکت قیمت، احساسات اجتماعی و فعالیت‌های تجاری را ارزیابی می‌کند تا نمره‌ای ایجاد نماید. این نمره نشان می‌دهد شرایط مناسب ترکیبات مشاهده شده برای هر سکه در هر زمان مشخص چگونه است.

علاوه بر این، یک فضای اختصاصی در داشبورد این سرویس وجود دارد که نشان می‌دهد فعالیت توییتری را در چه زمانی برای یک دارایی غیرعادی شده است.

در اینجا سه آلت کوین در سی روز گذشته بررسی شده است که در آن افزایش فعالیت توییتری اقدام قیمت را پیش بینی کرده است.

سکه Crypto.com

آلت کوین‌ها و توییتر: 3 توکن که با هجوم کاربران توییتری به شدت رشد کردند.

نمودار مقایسه افزایش قیمت و فعالیت توییتر COR

در مورد (CRO)، منبع هیجان کاربران توییتر کاملاً واضح است. چند ساعت قبل از آنکه این ارز فعالیت توییتر غیرمعمول از خود نشان دهد، مشخص شد که CRO به اولین پلت فرم دارایی دیجیتال تبدیل شده است که با اولتیمیت فایتینگ چمپیون شیپ (Ultimate Fighting Championship) یا UFC شریک است. این خبر موجی از توییت های مثبت را برای این ارز به همراه داشت. احساسات مثبت منتشر شده در توییتر به سرعت همه گیر شد و سرمایه گذاران را به خود جلب کرد.

جای تعجب نیست که این خبر بزرگ باعث یک موج گسترده در توییتر شد. افزایش ناگهانی فعالیت در توییتر می‌تواند دلیل نهایی در مورد جهش قیمت CRO باشد. ارزش آلت کوین در زمان بالاترین میزان فعالیت توئیتری در 8 ژوئیه 0.113 دلار ارزیابی شده بود. این ارز در چهار روز آینده به روند صعودی خود ادامه داد. درنهایت CRO پیش از شروع افت قیمت، به 0.132 دلار رسید.

کوانت استامپ (Quantstamp)

آلت کوین‌ها و توییتر: 3 توکن که با هجوم کاربران توییتری به شدت رشد کردند.

نمودار مقایسه افزایش قیمت و فعالیت توییتر QSP

دلیل آنچه باعث افزایش توئیت های مربوط به (QSP) در حدود 1 ژوئن شده است چندان ساده نیست. یک دلیل بالقوه می‌تواند راه اندازی وان فایل (oneFIL)، استیبل کوینی برای جامعه فایل کوین (Filecoin)، در آن زمان باشد.

پروتکل سازنده oneFIL توسط کوانت استمپ ممیزی می‌شود. QSP هر روز فقط میزان اندکی از فعالیت توییتر را به خود اختصاص می‌داد. با این حال در تاریخ 1 ژوئیه بیش از 150 توییت داشت. بیشترین میزان فعالیت توییتر این ارز با قیمت QSP 0.030 دلار مطابقت داشت. این آلت کوین نیز در روزهای بعد عملکرد خوبی را تجربه کرد و در 4 جولای به 0.034 دلار رسید. این در حالی است که شاهد رشد فعالیت توییتری خود نیز بود.

ارز دیجیتال فلو دپر لب (Flow Dapper Lab)

آلت کوین‌ها و توییتر: 3 توکن که با هجوم کاربران توییتری به شدت رشد کردند.

نمودار مقایسه افزایش قیمت و فعالیت توییتر FLOW

اوج فعالیت توییتری آلت کوین فلو (FLOW) در اواخر 10 ژوئیه (دایره قرمز در نمودار) در پاسخ به هفته بسیار موفقی که دارایی داشت، ثبت شد. در این مدت ارزش این ارز بیش از دو برابر افزایش یافت و از قیمت 9 دلار به بیش از 18 دلار رسید.

هنوز دلیل اصلی افزایش فعالیت توییتری در مورد این آلت کوین مشخص نیست. با این حال حتی پس از کاهش موج توییت ها، قیمت بالا رفت و سرانجام به 21.20 دلار رسید.

نتیجه گیری

این نمونه‌ها نشان می‌دهد، اگرچه هجوم توییت ها به تنهایی همیشه منادی یک تجمع قریب الوقوع نیست، اما مشاهده فعالیت‌های غیرطبیعی توییتر از همان اوایل می‌تواند منجر به تجارت سودآوری شود. این معیار وقتی با سایر معیارها و درک قوی از زمینه خاص سکه ترکیب شود، می‌تواند بسیار مفید باشد.

البته باز هم تاکید می کنیم نه این معیار هیچ معیاری در بازار نمی تواند به تنهایی نشان دهنده حرکت کلی بازار ارزهای دیجیتال باشد. بنابراین قبل از هر گونه اقدام سرمایه گذاری از تایید شدن سیگنال با استفاده از تحلیل تکنیکال مطمئن شوید.

مطالب مرتبط
سرمایه گذاری در دیفای (DeFi) و 7 شاخصی که هر سرمایه گذار باید بداند
آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟
پایان بازار گاوی: چگونه زمان پایان چرخه صعودی بازار ارزهای دیجیتال را شناسایی کنیم
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether