منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  افزایش ورودی استیبل کوین‌ها امیدوارکننده است، آیا این یک نشانه صعودی است یا تله گاوی؟
استیبل کوین بایننس و هوبی توانسته‌اند در عطش آسیایی‌ها برای جایگزین‌های فیات رشد کنند

افزایش ورودی استیبل کوین‌ها امیدوارکننده است، آیا این یک نشانه صعودی است یا تله گاوی؟

سعید درویشی
1400/03/05
۰

افزایش ورودی استیبل کوین‌ها نشان می‌دهد دستان قوی در طول تصحیح تاریخی هفته گذشته، بیت کوین‌ها را از تریدرهای ضعیف خریداری کردند. با این حال عدم توانایی BTC در بازپس گیری قدرتمند سطح 40،000 دلار، برخی از معامله گران را در تردید فرو برده است.

افزایش ورودی استیبل کوین‌ها نشانه چیست؟

بی ثباتی شدید اخیر در بازار ارزهای دیجیتال پس از سقوط بیت کوین (BTC) به 30،000 دلار و بازیابی تا 40،000 دلار بازار را مردد کرده است. معامله گران راجع به اینکه آیا اقدام قیمت فعلی یک تله گاوی است، صحبت می‌کنند. برخی از آنها معتقدند این ضعف باعث کاهش قیمت بیت کوین در آینده خواهد شد.

برخی دیگر اما بر این باورند که با یک حرکت قوی این ارز فراتر از اوج قیمتی قبلی خود رشد می‌کند. این احساسات باعث سردرگمی در بازار شده است. بیشتر تریدرها با توجه به افزایش جریان ورودی استیبل کوین‌ها همچنان در انتظار یک سیگنال قوی هستند.

قیمت BTC هنوز بیش از 40 درصد از بالاترین سطح خود در 64،863 فاصله دارد. با این حال، گاوها موفق شده‌اند با چندین تلاش مارک 38000 هزار دلار را تصاحب کنند.

افزایش ورودی استیبل کوین‌ها امیدوارکننده است، آیا این یک نشانه صعودی است یا تله گاوی؟

ورودی بیت کوین به صرافی ها

تجزیه و تحلیل دقیق‌تر داده‌های زنجیره‌ای و ورودی‌های صرافی ها نشان می‌دهد که فروش بیت کوین منجر به رکود گسترده بازار شده است. تحلیلگر دلفی دیجیتال (Delphi Digital) نیک پاپاجورج (Nick Pappageorge) این واقعیت را برجسته کرد که ورودی BTC به صرافی‌ها “فقط در یک ساعت در روز چهارشنبه بیش از 20،000 BTC بود. این سطح بالاترین میزان از مارس 2020 بود.شایعات و نگرانی ها بازار را بی ثبات کرده است

یکی از مهمترین منابع آشفتگی بازار که توسط پاپاجورج عنوان شد، عناوین ظاهراً روزافزون فاد (FUD) بود. خبرهایی مثل ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط دولت چین و نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه تسلا منابع بیت کوین خود را تخلیه می‌کند. این روایت‌های ترسناک و پشت سر هم باعث شد تا تریدرهای خرده فروشی سکه‌های خود را در صرافی‌ها تخلیه کنند. به عبارتی آنها سعی داشتند تا از یک افت قیمت دیگر فرار کنند.

پاپاجورج همچنین به نگرانی‌های ایجاد شده توسط هک‌های اسمارت چین بایننس اشاره کرد. این هک‌ها باعث شد قیمت پنکیک سواپ “PancakeSwap (CAKE)” و پنکیک بانی “Pancake Bunny (BUNNY)” به شدت فرو بریزد. در هک پنکیک بانی 45 میلیون دلار از اعتبارات کاربر به دلیل تشدید ترس در بازار دامپ شده است.

چرخش احساسات در این هفته تا حدی با عناوین مثبتی مانند تشکیل شورای استخراج بیت کوین تقویت شده است. این شورا در پی جلسه‌ای بین ایلان ماسک، مایکل سایلور و استخراج کنندگان بیت کوین آمریکای شمالی به تصویب رسید. این اخبار به جهش قیمت در BTC و دیگر آلتکوین ها کمک کرده است. البته تغییر سریع در احساسات بازار این شک را به وجود آورده است که شاید این رشد یک تله گاوی باشد. البته بسیاری معتقدند حرکت فعلی بازار یک برگشت قدرتمند برای از سرگیری بازار گاوی خواهد بود

تریدرهای باتجربه در قیمت‌های پایین‌تر خریدار می‌شوند

بسیاری از تازه واردهای بازار ارزهای دیجیتال نوسانات اخیر را تهدید کننده می‌دانند. این در حالی است که، سرمایه گذاران باتجربه‌تر شانس خود را برای جمع آوری BTC با 50٪ تخفیف افزایش دادند. تعداد آدرس‌های قدیمی خریدار بیت کوین در میان لرزش‌ آدرس های جدید به اوج خود رسیده است.

افزایش ورودی استیبل کوین‌ها امیدوارکننده است، آیا این یک نشانه صعودی است یا تله گاوی؟

تعداد آدرس های تجمیع کننده بیت کوین

شخصیت معروف توییتر و تحلیلگر بیت کوین پلن بی (PlanB) نمودار زیر را منتشر کرده است. این نمودار نشان می‌دهد چگونه بیت کوین در اطراف مدل سهام به جریان (S2F) نوسان می‌کند. طبق گفته وی رکود اخیر در حد استاندارد است که البته کمی از مدل وی انحراف دارد.

افزایش ورودی استیبل کوین‌ها امیدوارکننده است، آیا این یک نشانه صعودی است یا تله گاوی؟

نمودار مدل استاک تو فلو و قیمت بیت کوین

PlanB گفت:

“فرصت‌های خرید مانند امروز نادر است. سه ماهه اول 2019 هنگامی که من مقاله S2F را نوشتم. مارس 2020 به دلیل همه گیری کرونا، و البته اکنون. همه چیز زندگی درمورد انتخاب‌هاست. “افزایش عرضه در گردش استیبل کوین‌ها نوسانات بیشتری به دنبال دارد

در مورد علائم صعودی مورد نیاز برای پشتیبانی از بهبود سریع می‌توان به گزارش روز 24 دلفی دیلی اشاره کرد. در این گزارش، آشوات بالاکریشنان (Ashwath Balakrishnan) تأکید کرده است که “در حال افزایش شدید” ورودی استیبل کوین‌ها با پشتیبانی فیات هستیم. ورودی استیبل کوین‌ها در 5 روز گذشته از 15 میلیارد به تقریباً 21 میلیارد افزایش یافته است.”

افزایش ورودی استیبل کوین‌ها امیدوارکننده است، آیا این یک نشانه صعودی است یا تله گاوی؟

افزایش استیبل کوین های در گردش

اگرچه این می‌تواند نشانه آن باشد که خریداران در کف قیمتی شروع به خرید می‌کنند، اما بالاکریشنان مطمئناً خاطرنشان کرد که “این فقط می‌تواند نشان دهنده تریدرهای منتظر نیز باشد.” این بدان معناست که تعداد زیادی از تریدرها صرفاً منتظر سقوط بیشتر برای خرید در کف های جدید هستند. وی بر اهمیت “اطمینان از کاهش شدید عرضه در گردش برای تأیید این موارد” تأکید کرد و گفت باید منتظر باشیم تا ورودی‌های جدید به بازار سرازیر شوند.

ورودی استیبل کوین‌ها در حال حاضر به صرافی‌ها افزایش یافته است. البته در عین حال، گروه کاملاً جدیدی از سرمایه گذاران ارز دیجیتال که به تازگی 50٪ اصلاح دارایی‌های خود را تجربه کرده‌اند، اکنون فکر می‌کنند که آیا باید دارایی خود را از بازار بیرون بکشند یا سرمایه گذاری خود را دو برابر کنند. افراد باتجربه در این شرط بندی باور دارند که بازار بالاتر می‌رود اما این دو دستگی نوسانات بیشتری را تضمین می‌کند.

سلب مسئولیت

مقاله بالا تنها جهت اطلاع رسانی و با اهداف خبری منتشر شده است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه سرمایه گذاری ارائه نمی دهد. قبل از سرمایه گذاری حتما تحقیقات خود را انجام دهید و هیچ گاه بیش از آن چیزی که توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
چالش بیت کوین در سطح 19 هزار دلار: آیا این نشانه ضعف بیت کوین است؟
حرکت قیمت بیت کوین در ماه اول 2021 چگونه خواهند کرد؟ انتظار رشد قیمت بیشتر می‌رود؟
بیتکوین برنده واقعی انتخابات آمریکا، افزایش تسلط بیتکوین به بالاترین سطح 4 ماه گذشته 
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان