منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  افت دشواری بیت کوین: 5 نکته که در این هفته باید در بازار بیت کوین زیرنظر بگیرید
هش ریت بیت کوین (Hash Rate) چیست؟ نرخ هش استخراج ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

افت دشواری بیت کوین: 5 نکته که در این هفته باید در بازار بیت کوین زیرنظر بگیرید

بیت کوین بزرگترین افت هش ریت و دشواری شبکه خود را تازه تجربه کرده است، اما برآوردها هشدار می‌دهند که افت بعدی حتی با بازگشت ماینرها به شبکه بزرگتر خواهد بود.

بیت کوین (BTC) هفته جدید خود را در محدوده چند هفته گذشته خود آغاز کرده است. پس از پایان یک آخر هفته با سودهای خوب این ارز دوباره با افت روبرو شد. به نظر کارشناسان چه چیزی در انتظار بیت کوین خواهد بود؟ آیا افت دشواری شبکه بیت کوین می تواند به افزایش قیمت دوباره این ارز کمک کند؟ در اینجا 5 نکته را بررسی می کنیم که می توانند جهت بازار را در هفته آینده مشخص کنند.

با توجه به افت دشواری شبکه بیت کوین هفته آینده برای بیت کوین چگونه است؟

با نزدیک شدن قیمت به 36000 دلار، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان نشانه‌هایی از قدرت را نشان می‌دهد. با این وجود سطح مقاومت قدیمی همچنان ثابت باقی مانده است. شرایط بازار ارزهای دیجیتال و مخصوصا بیت کوین اکنون پیچیده است.

مهاجرت ماینرها در حال انجام است از طرفی دیگر اقدام قیمت بسیاری را نگران کرده است. اکنون دقیق‌ترین ابزارهای پیش بینی قیمت بیت کوین شاهد یک آزمایش واقعی هستند. با این که سرانجام معیارهای فاندامنتال نشانه‌هایی از قدرت را نشان می‌دهند، گاوها بالاخره ممکن است دلیلی برای جشن گرفتن داشته باشند.

بازار سهام و معاملات نفتی

یکی دیگر از اتفاقات عجیب و غریب در بازارهای بزرگ مالی این هفته رخ داد. به لطف معاملات نفتی شاخص S&P 500 شاهد هفت اوج صعودی جدید در تاریخ خود بود.

حرکت مثبت داده‌های اقتصادی ایالات متحده به علاوه مداخلات مربوط به نرخ بهره توسط فدرال رزرو باعث شده است که شاخص سهام در هفته‌های اخیر شاهد صعودی فراگیر باشد.

کریس ایگگو (Chris Iggo)، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت مدیریت سرمایه AXA مستقر در هلند است. وی در یادداشتی به نقل از بلومبرگ خلاصه کرد که “بازارها برای ادامه یک سناریو بسیار عالی قیمت گذاری شده اند”.

با این حال پیچیدگی جالب در بازار نفت رخ داده است. طلای سیاه اکنون در مرکز یک ردیف دیگر تولید در OPEC قرار دارد و تولید نفت در حال افزایش است. با این حال تولید نفت نگرانی‌هایی را درباره میزان سوخت موجود در ماه آگوست برانگیخته است.

با ثابت بودن دلار آمریکا، به نظر می‌رسد که روایت بسته‌های کمکی عامل محرک احتمالی بازار است. این سناریو به طور سنتی به اقدام قیمت بیت کوین کمک می‌کند.

افت دشواری بیت کوین: 5 نکته که در این هفته باید در بازار بیت کوین زیرنظر بگیرید

نمودار شمع 1 روزه S&P 500

افت شدید دشواری شبکه بیت کوین

بیت کوین در آخر هفته گذشته بزرگترین افت هش ریت و دشواری شبکه خود را مشاهده کرده باشد. با این حال حتی این عامل هم ممکن است برای ثابت شدن وضعیت طلای ارزهای دیجیتال کافی نباشد.

با افت 27.94٪ دشواری شبکه بیت کوین، کاهش روز شنبه به راحتی از موارد قبلی افت سختی شبکه بسیار بیشتر بوده است. این نشان دهنده تأثیر چین در جنگ با استخراج شبکه بیت کوین است.

با این حال، طبق داده‌های حاصل از سایت نظارت بر منابع BTC.com، افت بعدی سختی شبکه ممکن است کاهش بیشتری را ثبت کند.

تنظیمات دشواری فقط قبل از انجام واقعاً قابل تخمین است و در هر دوره دشواری دو هفته‌ای چیزهای زیادی می‌توانند تغییر کنند. بنابراین در حال حاضر دشوار است بگوییم که چه مقدار کاهش برای انعکاس وضعیت واقعی شبکه اتفاق خواهد افتاد.

بهترین زمان برای استخراج بیت کوین

با توجه به آخرین افت، در حال حاضر استخراج از نظر اقتصادی برای بسیاری از شرکت کنندگان فعلی و بالقوه از نظر اقتصادی جذاب‌تر شده است. به همین ترتیب، در 13 روز آینده، ماینرهای بیشتری ممکن است شروع به کار کنند. این می‌تواند از افت بیشتر میزان هش ریت جلوگیری کند. بنابراین ممکن است نیازی به کاهش دشواری شبکه بیت کوین نباشد.

نگاهی به فعالیت هش ریت در روزهای اخیر نشان می‌دهد که ممکن است بازگشت ماینرها صورت گرفته باشد. این را می‌توان از افزایش نرخ هش به بیش از 90 اگزاهش بر ثانیه (EH/s) در مقابل کمترین میزان 83 EH/s در هفته گذشته متوجه شد. با این حال، در زمان نوشتن این مقاله، بیت کوین در تلاش است تا 28.68٪ دیگر دشواری شبکه را کاهش دهد.

حساب محبوب توییتر دیلوشن پروف (Dilution-proof) در روز یکشنبه در کنار نمودار دشواری شبکه یادداشتی منتشر کرد.

“پس از شکست رکورد دیروز -27.9٪ ، دشواری شبکه بیت کوین اکنون به همان سطح پس از رویداد هالوینگ سال گذشته رسیده است. قیمت اما 263٪ بیشتر است. این نشان می‌دهد که استخراج بیت کوین برای استخراج کنندگان کارآمد چقدر سودآور است.”

افت دشواری بیت کوین: 5 نکته که در این هفته باید در بازار بیت کوین زیرنظر بگیرید

نمودار متوسط 7 روزه دشواری بیت کوین

قیمت 36،000 دلار بیت کوین باعث خوش بینی است

افت هش ریت و دشواری شبکه بیت کوین حداقل زمان مناسبی رخ داد. یک بار دیگر، اقدام قیمت بیت کوین با افزایش استقبال روبرو شد و دوباره به سمت بالاترین محدوده تجارت خود در هفته گذشته صعود کرد. در بقیه آخر هفته، بیت کوین کمی مقاومت کرد و قبل از اصلاح امروز حدود 5٪ به ارزش خود افزود.

نمودار 1 ساعته بیت کوین

چه چیزی می‌تواند شور و شوق را بیش از پیش از بازار دور کند؟ تحلیلگر محبوب رکت کپیتال (Rekt Capital)، بر این باور است که دو میانگین متحرک مشهور (MA) ممکن است بهترین دوست خرس‌ها در روزهای آینده باشد.

همانطور که بیت پارس گزارش داد، بیت کوین ماه گذشته شاهد رویداد “صلیب مرگ” بود. این مفهوم اشاره به عبور میانگین متحرک 50 روزه از زیر میانگین متحرک 200 روزه است. این اتفاق به طور سنتی به عنوان یک سیگنال نزولی در نظر گرفته می‌شود.

در حقیقت، “صلیب مرگ” همیشه منجر به کاهش قیمت نشده است، اما اعتبار آنها به عنوان عامل نزولی همچنان ثابت است. اکنون، اگر بیت کوین به هر دو میانگین متحرک برسد که در حال حاضر بالاتر از قیمت لحظه‌ای است، اوج قیمت فعلی ممکن است طعم واقعیت را بچشد.

مقاومت 38 هزار دلار و احتمال اصلاح بیشتر

رکت کپیتال روز یکشنبه در این باره توضیح داد و با نموداری اضافه کرد: “هنگامی که BTC بتواند 36000 دلار به دست آورد، مقاومت عمده بعدی منطقه 38000 دلار است.”

“این محدوده بالاترین دامنه ادغام کلان بیت کوین است که هم اکنون وجود دارد. صلیب مرگ و دو میانگین متحرک (50 آبی و 200 سیاه) احتمالاً در آنجا نیز به عنوان مقاومت تلاقی عمل خواهند کرد.”

نمودار حاشیه‌ای BTC/USD با صلیب مرگ

در همین حال، معامله گر کریپتو اد (Crypto Ed) روز دوشنبه هشدار داد که سودهای هفته در نهایت دوباره از دست خواهد رفت. وی گفت: “بازگشت مجدد به بازار نزولی اتفاق خواهد افتاد”. وی با این استدلال که بازار به “بازآزمایی مناسب” سطوح پایین‌تر برای تأمین انرژی مجدد صعودی واقعی نیاز دارد، این امر را توضیح داد.

BTC/USD از بالاترین رقم 35900 دلار اصلاح شد تا 34،000 دلار را دوباره بیازماید. سطحی که در زمان نوشتن مقاله هنوز هم حفظ شده است.

حجم کم مانع تداوم حرکات صعودی بیت کوین

تجمع آخر هفته برای کسانی که چشم به یک ویژگی کلاسیک بازار یعنی حجم داشتند، مشکوک بود. علی رغم سرعت سریع دستاوردها، حجم حمایت از آنها کم بود. به همین ترتیب، قابلیت اطمینان و توانایی ادامه حرکت صعودی از همان ابتدا زیر سؤال بود.

روز دوشنبه، سرویس داده‌های زنجیره‌ای کریپتو کوانت (CryptoQuant) اشاره کرد که حجم هنوز هم در حال کاهش است. این نکته به عدم علاقه خریداران عمده احتمالی اشاره دارد.

“هر دو ورودی و خروجی حجم معاملات در بازار در حال کاهش هستند. به نظر می‌رسد که نهنگ‌ها بدون اقدامات زیادی پایین مانده‌اند.”

“فشار به هر دو طرف بازار احتمال زیادی برای ایجاد واکنش نسبتاً زیادی در قیمت به وجود آورده است.”

از پست وبلاگ کریپتو کوانت

افت دشواری بیت کوین: 5 نکته که در این هفته باید در بازار بیت کوین زیرنظر بگیرید

نمودار حجم ورودی و خروجی بیت کوین

با این حال روز شنبه، ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل گر آماری، یک افزایش فوری در آدرس‌های بیت کوینی را که مقادیر زیادی BTC دارند، نشان داد. این را می‌توان سیگنال کلاسیک علاقه نهنگ‌ها دانست. این امر به دنبال افت هش ریت و دشواری شبکه رخ داده است.

همانطور که بیت پارس گزارش داد، دیگر سرمایه گذاران بزرگ نیز در حال تجمیع بیت کوین هستند. به ویژه نگهدارندگان به اصطلاح “Rick Astley” که در همه شرایط بیت کوین خود را حفظ می‌کنند.

وو در کنار داده‌های آماری خود اظهار داشت: آقای استلی می‌گوید:”فروشنده‌ها را باید تخلیه کرد “.

اعتماد سرمایه گذاران به بازار به آرامی برمی گردد

در حال حاضر متوسط انتظارات نزولی شرکت کنندگان در بازار بیت کوین چقدر است؟ این سؤال به طور سنتی توسط شاخص ترس و طمع کریپتو (Crypto Fear & Greed Index) پاسخ داده می‌شود. اگر قرائت این هفته را باور کنید، ممکن است همه چیز بد نباشد.

روز دوشنبه، ترس و طمع بیت کوین به بالاترین امتیاز در حدود سه هفته و 29/100 رسید. آخرین باری که این اتفاق افتاد،BTC/ USD در حال رفتن به اوج محلی در ژوئن و بالای 41000 دلار بود.

شاخص ترس و طمع از مجموعه عواملی برای ارائه برآورد احساسات در بازارهای ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. بنابراین این شاخص به شما کمک می‌کند تا زمان خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد دارایی‌ها با قیمت خاص را تعیین کنید.

اوج‌های صعودی آن تمایل به 95/100 یا بیشتر دارند. این میزان، فضای زیادی برای رشد بیت کوین پیش از ورود “حرص و آز شدید” و جهش ایجاد می‌کند. این شاخص در 22 ژوئن قبل از بازگشت به سطح پایین 10/100 – “ترس شدید” را تجربه کرد.

افت دشواری بیت کوین: 5 نکته که در این هفته باید در بازار بیت کوین زیرنظر بگیرید

شاخص ترس و طمع کریپتو

مطالب مرتبط
کد بیس بیت کوین چگونه می‌تواند در خطر بیفتد، 6 مردی که می‌توانند کد بیت کوین را تغییر دهند
باشگاه میلیونرهای بیت کوین: اکنون یک میلیونم کل عرضه BTC یک میلیون دلار ارزش دارد
افت ارزش بیت کوین علی رغم صحبت‌های بایدن در مورد بسته حمایتی 1.9 تریلیون دلاری
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان