منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  کاهش سریع بیت کوین ممکن است رخ دهد، تحلیلگران از امکان سقوط خفیف صحبت می‌کنند
اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند

کاهش سریع بیت کوین ممکن است رخ دهد، تحلیلگران از امکان سقوط خفیف صحبت می‌کنند

گاوهای بیت کوین برای حمایت از سطح 38،000 دلار کوتاهی کردند. یک تحلیلگر گفت، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد امکان یک کاهش سریع دیگر برای بیت کوین محتمل است.

به نظر می‌رسد که از قدرت بیت کوین به دلیل افزایش علاقه سرمایه گذاران به توکن های دیفای و دوج کوین کاسته شده باشد. این عامل باعث شده است شاهد کمی ضعف در قیمت اتر (ETH) و بیت کوین (BTC) باشیم. با این حال احساسات منفی در مورد این ارزها کمی از بین رفته است. در حال حاضر، دارایی‌های دیجیتال برتر هنوز در حال نبرد در برابر فشار مقاومتهای کلیدی هستند.

ترس گاوها باعث کاهش سریع بیت کوین خواهد شد؟

اطلاعات حاصل از کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین 7.3٪ از پایین‌ترین حد 35645 دلار در اول ژوئن به بالاترین قیمت 38750 دلار در 2 ژوئن رسیده است. اتر نیز با رشد مشابه 7.7٪ افزایش قیمت داشته است. این ارز توانست برای مدتی سطح پشتیبانی 2،800 دلار را به دست آورد.

افزایش قیمت‌ها نویدبخش ادامه بازار گاوی در سال 2021 است. با این حال برخی از تحلیلگران وجود یک شکل قابل توجه نزولی را در نمودار بیت کوین برجسته کرده‌اند. این شکاف می‌تواند منجر به شکست قیمت تا 16000 دلار شود.

کاهش سریع بیت کوین ممکن است رخ دهد، تحلیلگران از امکان سقوط خفیف صحبت می‌کنند

ساختار مهم بیت کوین و هدف اصلی نزولی آن

آرامش قبل از توفان یا ادامه بازار گاوی بیت کوین

اقدام ناپایدار قیمت بیت کوین طی یک ماه گذشته باعث شده است که بسیاری گمانه زنی کنند که آیا BTC به بالاترین قیمت خود رسیده است یا اینکه اصلاح فعلی فقط یک تنفس در میانه چرخه گاوی است؟ آیا با شروع مجدد تجمع خریداران، دارایی برای ادامه رشد آماده می‌شود؟

در گزارش اخیر دلفی دیجیتال (Delphi Digital)، اطلاعات عمیق‌تری در مورد این موضوع ارائه شده است. تحلیلگران دلفی دیجیتال در این گزارش به نسبت MVRV پرداخته اند.

کاهش سریع بیت کوین ممکن است رخ دهد، تحلیلگران از امکان سقوط خفیف صحبت می‌کنند

نسبت MVRV بیت کوین در مقابل قیمت

نمودار بالا نشان می‌دهد که نسبت MVRV در اوایل سال 2011، اواخر سال 2013 و اوایل سال 2018 بیش از حد تمدید شد که این نکته توسط دلفی دیجیتال برجسته شده است. محققان همچنین اظهار داشتند که “سقوط مه 2021 به خوبی می‌تواند نشان دهنده بالاترین سطح برای این چرخه باشد.”

اگرچه این احتمال وجود دارد که 64000 دلار بالاترین رقم برای چرخه فعلی باشد، اما دلفی دیجیتال همچنین اشاره کرد که این پتانسیل برای بازار وجود دارد که نتیجه‌ای شبیه “حباب مضاعف” در سال 2013 به دست آورد. در آن زمان نیز BTC یک ATH [بالاترین حد قیمت] ثبت نمود. پس از آن قیمت سخت سقوط کرد و سپس به ATH افسانه‌ای در همان سال دست یافت.ضعف بیشتر BTC با فرسایشی شدن اقدام قیمت

این گزارش همچنین این واقعیت را برجسته کرد که آستانه تعیین سطح پایین بیت کوین با گذشت زمان افزایش یافته است. این امر می‌تواند چشم انداز بازارهای صعودی را در سالهای آینده تغییر دهد.

به گفته دلفی دیجیتال:

“با توجه به افت شدید MVRV تاکنون، این احتمال وجود دارد که بیت کوین کاهش سریع و پایین‌تری را نسبت به چرخه‌های قبلی ببیند. این چیزی شبیه حرکت بازار سهام جهانی است که اصلاحات چند ماهه و چرخه‌های گاوی چند ساله دارد.”

این گزارش اشاره داشت “در حال حاضر داده‌ها و احساسات متناقض زیادی در بازار وجود دارد. با این حال به احتمال زیاد” یک تغییر روند در هفته‌های آینده وجود خواهد داشت. قیمت اکنون از میانگین متحرک 50 روز خود دور شده است.

کاهش سریع بیت کوین ممکن است رخ دهد، تحلیلگران از امکان سقوط خفیف صحبت می‌کنند

حالت پایه BTC برگشت متوسط

“از نظر تاریخی، قیمت BTC تقریباً نزدیک به میانگین متحرک 50 روزه است. و با نگاهی به افت‌های قبلی، BTC همیشه پس از یک اصلاح عمیق، یک صعود سالم را تجربه کرده است. این نتیجه، بازتابی از یک بازار طبیعی است. “

بازارسازها از احتمال کاهش سریع بیت کوین در فاز ترس هستند

در تاریخ 4 ژوئن، در مجموع 15،530 قرارداد اآپشن یا اختیاری بیت کوین (BTC) منقضی می‌شوند. این انقضا در مجموع به ارزش 575 میلیون دلار اوپن اینترست را خاتمه می دهد. در حال حاضر، گاوها هنوز تحت تأثیر کاهش سریع 37٪ بیت کوین در مه هستند. همین امر باعث شده است که بیشتر قراردادهای تماس (خرید) کاهش شدیدی داشته باشند.

با وجود سقوط، عرضه فعال بیت کوین به پایین‌ترین سطح پنج ماهه خود رسید. 45٪ از سکه‌ها طی دو سال گذشته جابجا نشده‌اند. این شاخص نشان می‌دهد سرمایه گذارانی که در سال 2019 خرید کرده‌اند تمایلی به فروش با قیمت‌های فعلی ندارند.

ماینرها همچنین از فروش زیر 40 هزار دلار خودداری می‌کنند. خروجی بیت کوین آنها نیز اخیراً نسبت به میانگین تاریخی به کمترین میزان هفت ماه گذشته رسیده است.

در این بین، تحلیل گران تکنیکال به میانگین متحرک نمایی 50 هفته‌ای به عنوان سطح حمایت قوی نزدیک به 34000 دلار اشاره کردند. هنوز، نمودار قیمت در حال شکل گیری الگویی از بازار جانبی است. این الگو در انتهای هفته با یک گوه باریک و احتمالاً شکست، به اوج خود می‌رسد. این معیارها نوسانات بیشتری را در اواخر هفته نشان می‌دهد.

آنچه واضح است این است که بازار در حال حاضر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه در تلاشند تا مسیر حرکت بعدی را مشخص کنند. بزرگ‌ترین مشکل این است که بیت کوین، سیگنال‌های مختلفی را مخابره می‌کند.

با کاهش سریع بیت کوین خرس‌ها می‌توانستند سلطه داشته باشند

گرچه خرس‌ها به راحتی می‌توانستند بر انقضای روز جمعه تسلط پیدا کنند، اما به نظر می‌رسد که با تمرکز بیشتر روی قراردادهای آپشن زیر 32،000 دلار، آن‌ها بیش از حد اعتماد به نفس پیدا کردند. در نتیجه بسیاری از آنها متضرر شده اند.

کاهش سریع بیت کوین ممکن است رخ دهد، تحلیلگران از امکان سقوط خفیف صحبت می‌کنند

قراردادهای آپشن بیت کوین

همانطور که انتظار می‌رفت، اختلاف 60 میلیون دلاری خرس‌ها برای حرکت نزولی کافی نیست. این وضعیت به دلیل شرط بندی‌های بیش از حد نزولی بود که نتیجه‌ای ندادند. این امر به طور بالقوه منجر به انقضا اولین قراردادهای آپشن متعادل ظرف سه هفته شده است.بازارسازها تمایل به حرکت نزولی دارند

 اندیکاتور دلتا اسکیو قراردادهای آپشن تماس (خرید) و پوت (فروش) مشابه را در کنار هم مقایسه کرده است. شاخص دلتا اسکیو زمانی مثبت می‌شود که حق بیمه گزینه‌های خنثی به نزولی بیشتر از گزینه‌های تماس با خطر مشابه باشد. این وضعیت معمولاً به عنوان یک سناریو “ترس” در نظر گرفته می‌شود، اگرچه پس از تجمعات قاطع مکرر رخ می‌دهد. به عبارت ساده تر یعنی فروشندگان بیشتری موقعیت شورت باز کرده اند.

از طرف دیگر، انحراف منفی به معنای هزینه بالاتر برای محافظت در برابر حرکت صعودی است. این یعنی سرمایه گذاران به صعود بیشتر در بازارها اعتقاد دارند.

کاهش سریع بیت کوین ممکن است رخ دهد، تحلیلگران از امکان سقوط خفیف صحبت می‌کنند

شاخص دلتا اسکیو بیت کوین

از 17 ماه مه، شاخص در موارد مختلف به محدوده “ترس” راه یافت. دلتا اسکیو اکنون در 20٪ به بالاترین حد خود رسیده است. این نشان دهنده عدم علاقه به محافظت در برابر حرکت صعودی بیشتر است.

شکی نیست که گاوها ترسیده‌اند، اما از نظر تاریخی، این بهترین فرصت‌ برای خرید در کف قیمت است.

حداقل برای منقضی شدن گزینه‌های 4 ژوئن، خرس‌ها دیگر بر بازار تسلط ندارند. تاریخ انقضا هوبی (Huobi)، اوکی اکس (OKEx) و دریبیت (Deribit) در تاریخ 4 ژوئن ساعت 8:00 صبح UTC انجام می‌شود.

آلتکوین ها افزایش قیمت با درصدهای دورقمی را شاهد هستند

آلتکوین ها طی اقدام قیمت 2 ژوئن، سود دو رقمی به دست آوردند. این رشد منجر به افزایش 53 درصدی قیمت توکن KNC شبکه کایبر شد. این ارز اکنون به بالای 2.50 دلار رسیده است. KAVA همچنین 37٪ سود کسب کرد. این ارز در حال حاضر نزدیک به 4.70 دلار معامله می‌شود.

کاهش سریع بیت کوین ممکن است رخ دهد، تحلیلگران از امکان سقوط خفیف صحبت می‌کنند

نمای کلی بازار

دوج کوین (Dogecoin)، توکن KSM ارز بومی شبکه کوساما (Kusama) و توکن CRV ارز حاکمیتی کورو دائو (Curve DAO) نیز با تجمع قیمت‌ها در حدود 25٪، در بازار آلتکوین ها رشد کرده‌اند. این در حالی است که OKB با 33٪ سود و معاملات در حدود 17.70 دلار در بین توکن های صرافی قدرت زیادی گرفته است.

سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر 1.709 تریلیون دلار است و نرخ تسلط بیت کوین تا 41.5٪ کاهش یافته است.

مطالب مرتبط
کسب سود در بازار خرسی
بازیابی سریع بیت کوین؛ با بازگشت آلتکوین ها به روند صعودی سرمایه بازار به 1 تریلیون دلار رسید
بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether