منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  نقدینگی کم بیت کوین علت اصلی اقدام قیمت نامطمئن این ارز، محدوده 24 تا 29 هزار هدف بعدی
با سقوط بیت کوین به 52000 دلار، در یک ساعت 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ منحل شد

نقدینگی کم بیت کوین علت اصلی اقدام قیمت نامطمئن این ارز، محدوده 24 تا 29 هزار هدف بعدی

گاوهای بیت کوین توانستند قیمت را به سطح 34000 دلار برسانند. تحلیلگران هشدار می‌دهند که نقدینگی کم در کوتاه مدت بیت کوین را تهدید می‌کنند.

در تاریخ 9 ژوئیه در بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شاهد یک افزایش تسکین دهنده بودیم. این حرکت جزیی صعودی به جبران برخی از ضررهای روز پنجشنبه کمک کرد. با این حال تعداد اندکی از تحلیلگران همچنان هشدار می‌دهند که BTC ممکن است در کوتاه مدت تا دامنه 24 تا 29 هزار دلار کاهش یابد. حجم کم معاملات و نقدینگی اندک بیت کوین را می‌توان عامل اصلی این اقدام قیمت دانست.

اطلاعات حاصل از کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در ساعات اولیه معاملات صبح جمعه رشد کرد و توانست به بالاتر از 34100 دلار برسد.

نقدینگی کم بیت کوین علت اصلی اقدام قیمت نامطمئن این ارز، محدوده 24 تا 29 هدف بعدی

حجم کم معاملات بیت کوین

نقدینگی کم بازار بیت کوین مانع اصلی صعود

احساسات مثبت در میان معامله گران پس از معکوس شدن روند قیمت بیت کوین و افزایش مجدد آن به 34000 دلار افزایش کمی یافت. با این حال قیمت هنوز بین مقاومت کلیدی و سطح پشتیبانی به دام افتاده است. کمبود حجم خرید و نقدینگی کم بیت کوین همچنان نگرانی اصلی معامله گران است.

تمپتینگ بیف (Tempting Beef)، یک معامله گر با نام مستعار در توییتر رمزنگاری است. وی همچنین اشاره کرد که کل حجم سرمایه بازار ارزهای دیجیتال و مخصوصا بازار آلت کوین‌ها در وضعیت نامطلوبی قرار دارد.

سقف کل بازار کریپتو و بازار آلت کوین‌ها هر دو نتوانستند محورهای اصلی خود را به دست آورند. این معیارها از دست یابی به بالاترین سطح خود شکست خوردند. غمگینم

تا زمانی که بازار نتواند از این سطح عبور کند، انتظار دارم فقط در این محدوده بازی کنیم. شاید با این روند بازار تابستانی خسته کننده  در پیش باشد.

(tempting_beef) 8 ژوئیه 2021

معامله گران منتظر تحولات بازار بیت کوین هستند

الی لو رست (Élie Le Rest)، یکی از مدیران شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال اگزوآلفا (ExoAlpha) است. وی همچنین اشاره کرد که همراه با “روند غیر جهت دار” در BTC، بازار “شاهد کاهش حجم معاملات” است. این منجر به “محبوس شدن بیشتر در داخل محدوده و صدمه دیدن معامله گران‌ ترند می‌شود.”

لو رست گفت:

“در داخل این محدوده، ما شاهد پامپ‌ها و دامپ هایی هستیم. قیمت بیت کوین قبل از کاهش سریع، به طور معمول در بازارهای کم نقدینگی، به آهستگی بالاتر می‌روند.”

لو رست بیان می‌کند که به دلیل نوسانات بازار فعالان بازار در حاشیه منتظر مانده‌اند. وی اشاره کرده که ” معامله گران منتظر هستند ببینند که GBTC باعث افت بیشتر می‌شود یا نه؟ برخی هم می‌خواهند سرانجام برخورد چین با رمزنگاری را مشاهده کنند.”

لو رست همچنین به تشدید سختگیری‌های نظارتی مالی در سراسر جهان در مورد بایننس اشاره کرد. وی از این مورد به عنوان “یک مشکل قابل توجه که ظرفیت بازار را برای جذب سرمایه مورد نیاز برای شکستن بیش از 40،000 دلار کاهش می‌دهد” نام برد.

به گفته لو رست:

“با وجود این عناصر که در حال حاضر بر قیمت گذاری در بازار تأثیر می می‌گذارد، ما همچنان شاهد استقبال شدید از بیت کوین توسط مدیران دارایی سنتی هستیم. آنها به دنبال یک نقطه ورود خوب برای استفاده از موقعیت بعدی هستند.”

علائم پشتیبانی بالای 30،000 دلار

قیمت BTC به زیر سطح حمایت هفتگی نزدیک به 34،000 دلار رسیده است. با این وجود تحلیلگر مستعار رمزنگاری توییتر رکت کپیتال (Rekt Capital) سریعاً به این نکته اشاره کرد که بیت کوین در سطح حمایت قوی دیگری در حدود 32200 دلار پشتیبانی پیدا کرده است. بنابراین از دست دادن سطح 34 هزار دلار منجر به “تغییر عمده‌ای در روند” نمی‌شود.

یکی از شاخص‌های صعودی احتمالی که توسط برخی از تحلیلگران برجسته شده است، شاخص “رشد خالص سرمایه گذاری نهادها در بیت کوین” است. این شاخص در هفته‌های اخیر با پایین آمدن قیمت BTC به زیر 40000 دلار، به بالاترین سطح خود صعود کرده است.

شوک عرضه بیت کوین: خروج BTC از صرافی‌ها به اوج یک سال گذشته خود رسیده است

افزایش کاربران بیت کوین

در مواقعی از این دست که عدم قطعیت حاکم است، استراتژی ساده میانگین هزینه دلار استراتژی خوبی است. حتی باتجربه‌ترین معامله گران برای کاهش استرس و تمرکز مجدد بر چشم انداز بلند مدت قیمت به این استراتژی متوسل می‌شوند.

اگر قیمت بیت کوین کاهش یابد، من بیشتر می‌خرم.
اگر قیمت بیت کوین بالا رود، من نیز بیشتر می‌خرم.
این زیبایی میانگین هزینه دلار است.
(scottmelker @) 8 ژوئیه 2021

نقدینگی کم بیت کوین تا 4 هفته دیگر محدوده 24 تا 29 هزار را به ارمغان می‌آورد

چشم انداز نزولی در حالی که قیمت بیت کوین یک الگوی فنجان و دسته کلاسیک را تشکیل می‌دهد به وجود آمده است. بازار بیت کوین اکنون در آخرین مرحله بلوغ خود است.

کیت وارینگ (Keith Wareing) معامله گر محبوب رمزنگاری به معامله گران بیت کوین (BTC) در مورد ایجاد یک سناریوی نزولی بحرانی در بازار هشدار داد.

این معامله گر در اوایل این ماه در نمودار بیت کوین یک الگوی معکوس فنجان و دسته مشاهده کرد. این الگو ساختاری نزولی است که در طول موج کاهشی به وجود می‌آید و به دنبال آن یک دوره ثبات ایجاد می‌شود. این الگوی تکنیکال معمولاً قیمت را به اندازه اندازه افت قبلی کاهش می‌دهد.

بیت کوین در اواسط آوریل نزدیک به 65000 دلار بود و در جلسات بعدی به روند نزولی وارد شد. این ارز دیجیتال در 22 ژوئن پس از تلاش برای نگه داشتن قیمتها در بیش از 30،000 دلار بارها و بارها به 28،800 دلار سقوط کرد. بیت کوین توانست با موفقیت این سقوط ها را جبران کند. با این حال پس از مواجهه با فشار فروش نسبتاً بالاتر در محدوده 35000 تا 36000 دلار، حرکت صعودی خود را از دست داد و در محدوده ماند.

نقدینگی کم بیت کوین علت اصلی اقدام قیمت نامطمئن این ارز، محدوده 24 تا 29 هدف بعدی

نمودار فنجان و دسته معکوس قیمت بیت کوین

تکمیل شدن قسمت دسته به سقوط تا 24 هزار منجر می شود

قسمت دسته الگو به نظر می‌رسد در حال تکمیل شدن است. این باعث می‌شود وارینگ بگوید قیمت بیت کوین برای سه تا چهار هفته دیگر در داخل این ساختار نوسان می‌کند. پس از آن، این ارز دیجیتال کاهش می‌یابد، تا حدی که ممکن است به 24000 دلار برسد. وارینگ روز جمعه در به روزرسانی بازار خود نوشت:

اگر دسته خراب شود، انتظار داریم 24 تا 29 هزار دلار محدوده جدید باشد. 3-4 هفته دیگر تا رسیدن به این محدوده زمان باقی است.

چشم انداز منفی در کل دارایی‌های پرریسک

اخطارهای نزولی بیت کوین در هفته‌های گذشته پس از افزایش سرکوب قانون گذاران جهانی علیه بخش ارزهای دیجیتال، شتاب گرفت. به عنوان مثال، بانک مرکزی چین در واقع انواع فعالیتهای مرتبط با رمزنگاری، از جمله استخراج، که یکی از معدود صنایع رمزنگاری باقی مانده پس از محدودیت پکن در مورد معاملات ارزهای دیجیتال در سال 2018 بود را ممنوع کرد.

در همین حال، بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، تحت فشار نهادهای نظارتی در انگلستان، تایلند، کانادا، ژاپن و جزایر کیمن به دلیل فعالیت‌های گسترده رمزنگاری قرار گرفت.

سازمان رفتار مالی انگلیس ماه گذشته بایننس را از انجام فعالیت‌های مالی تحت نظارت منع کرد. این امر باعث شد بارکلیز (Barclays)، فستر پیمنتز (Faster Payments) و سانتاندر (Santander) مانع دسترسی مشتریان بانکی خود به بایننس شوند.

با افزایش قیمت اوراق، بازده کاهش می‌یابد

حرکات BTC/USD نیز به دلیل افزایش نگرانی در مورد اقتصاد جهانی در درجه اول پس از چند روز حرکت شدید کاهش یافت. قدرت گرفتن اوراق قرضه دولتی که به رشد اقتصادی و تورم کندتر از آنچه پیش بینی شده بود منجر می شود، در کنار قوی شدن بازارهای سنتی عامل این امر بود.

شانل رمجی (Shaniel Ramjee)، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت مدیریت دارایی پیکتت (Pictet)، پس از کاهش بازدهی در اسکناس خزانه داری 10 ساله ایالات متحده، اظهار داشت: “ما در حال مشاهده تغییر در تخصیص دارایی هستیم. سرمایه گذاران دارایی‌های پرخطر را می‌فروشند و سود مطمئن‌تری را با خرید اوراق قرضه دولتی کسب می‌کنند”. نرخ بهره برای اولین بار از فوریه 2021 در روز پنجشنبه به 1.276٪ رسید.

نمودار مقایسه ای قیمت بیت کوین و بازده 10 خزانه داری

کلم چمبرز (Clem Chambers)، مدیرعامل سرویس تجزیه و تحلیل مالی ADVFN، عنوان کرد که گاوها باید قبل از ورود پر قدرت در بازار بیت کوین، منتظر سقوط بمانند. وی خاطرنشان کرد که بهترین فرصت‌های انباشت بعدی هنگامی رخ می‌دهد که پادشاه ارزهای دیجیتال تا 20000 دلار کاهش یابد.

با این وجود، گاوها امیدوار بودند که  افزایش شناخت از بیت کوین در فضای جریان اصلی، به ویژه در برابر ترس مداوم از تورم بالاتر، این ارز دیجیتال را از خواب بی رونقی خود بیدار کند.

چشم انداز کلی صعودی

رونی مواس (Ronnie Moas)، بنیانگذار استندپوینت ریسرچ (Standpoint Research)، گفت: “بیت کوین در بیشتر 3 هفته گذشته در محدوده تجارت طولانی و فشرده (8٪) 32500 تا 35000 دلار به دام افتاده است.”

“من 20٪ چشم انداز نزولی به علت سرکوب چین، آزاد شدن سهام GBTC یا برخی دیگر از عناوین منفی دارم. با این حال 150٪ چشم انداز صعودی از هم اکنون تا پایان سال به دلیل تصویب صندوق قابل معامله در بورس، برخی دیگر از عناوین مثبت و شوک عرضه است .”

مطالب مرتبط
نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال
نتیجه انتخابات آمریکا باعث افت بازار ارزهای دیجیتال شد. بیت کوین به محدوده 15 هزار دلار بازگشت
افزایش تقاضای بیت کوین: سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین در حال جمع آوری این ارز هستند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان