منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  ربات های تریدر  »  ربات‌های تریدر و بازار گاوی: معاملات اتوماتیک چگونه می تواند به تریدرها کمک ‌کند؟
بازار خرسی ارز دیجیتال

ربات‌های تریدر و بازار گاوی: معاملات اتوماتیک چگونه می تواند به تریدرها کمک ‌کند؟

سعید درویشی
1400/01/14
۰

اکنون در پایان سه ماهه اول سال 2021 به گفته بیشتر کارشناسان در میانه بازار گاوی ارزهای دیجیتال هستیم، با توجه به این موضوع ربات‌های تریدر می توانند به تریدرها برای کسب سود بیشتر کمک کنند.

ربات‌های تریدر و بازار گاوی: معاملات اتوماتیک چگونه می تواند به تریدرها کمک ‌کند؟

ربات های تریدر بخشی جدایی ناپذیر از بازار ارزهای دیجیتال هستند. این ابزارها کارایی معامله گران را به مراتب بالا می برند. در بازار گاوی کنونی استفاده از این ربات ها باعث می شود تا در هیچ زمانی از شبانه روز روند بازار را از دست ندهیم. ما قبلا به تفصیل در مورد رباتهای معامله گر صحبت کرده ایم. اکنون می خواهیم به شرایط استفاده از ربات‌های تریدر در بازار فعلی گاوی بپردازیم.ربات‌های تریدر چگونه می‌توانند در بازار گاوی فعلی به معامله گران کمک کنند؟

روش‌های انجام ترید خودکار می‌توانند در زمان بی‌ثباتی بازار یک لایه‌ی محافظتی اضافی ایجاد کنند. بازارهای ارز دیجیتال حتی پیش از بازار صعودی نیز قابل پیش بینی نبودند. بیت کوین سال را با قیمت 29000 دلار شروع کرده‌است و توانسته تنها در مدت شش هفته ارزش خود را دو برابر کند. نظرات مختلفی در مورد این افزایش قیمت وجود دارد. عده‌ای معتقدند افزایش شدید قیمت ارزهای دیجیتال تعجب‌آور است در حالی که گروه دیگر می‌گویند انتظار این افزایش قیمت را داشته‌اند.

اما در این بازار پرنوسان، استفاده از روش‌هایی که از ارزهای دیجیتال شما را حفاظت کنند، بسیار سودمند است. ما در زمانی زندگی می‌کنیم که یک نوسان 10 درصدی می‌تواند هزاران دلار به شما ضرر بزند یا بالعکس.

فعالیت‌های معاملاتی ارز دیجیتال در حال افزایش است. پذیرش ارزهای دیجیتال توسط سازمان‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند منجر به افزایش تعداد معاملات شود. این مساله تأثیر زیادی بر قیمت بیت کوین می‌گذارد. تحقیقات اخیر بانک مرکزی آمریكا حاكی از آن است كه برای جابه‌جایی یک درصدی قیمت بیت کوین تنها 93 میلیون دلار ورودی لازم است. زمانی که این تحقیقات را درکنار سایر نظرات تحلیلگران قرار می‌دهیم، می‌بینیم که بازار فعلی آماده‌ی انفجار است. در این شرایط داشتن ابزارهای موثر برای انجام معاملات به سود معامله گران خواهد بود.

مزایای ترید خودکار چیست؟

ربات ها می‌توانند به شما کمک کنند تا استراتژی‌های معاملاتی خودتان را با دقت پرورش دهید.

بازارهای غیرقابل پیش بینی نظیر بازار ارز دیجیتال، می‌توانند در هنگام معامله‌ها ما را احساساتی کنند و ما را وادار کنند تا احساساتی عمل کنیم. یعنی ممکن است نوسانات بازار باعث شود شما احساساتی شوید. در این شرایط شما استراتژی‌ای که با تجزیه و تحلیل فراوان به آن رسیده‌اید را کنار می گذارید. این امر تاثیرات زیادی بر روی سود معاملات شما خواهد داشت.

ربات‌های تریدر به شما امکان می‌دهند تا پارامترهایی را برای زمان ورود و خروج به پوزیشن‌ها، تعیین کنید. ربات‌ها می‌توانند نسبت به شرایط غیر منتظره واکنش نشان داده و در پاسخ به شرایط تجاری غیر منتظره تنظیمات مورد نیاز را انجام دهند.

ربات‌های تریدر همچنین می‌توانند در کاهش تعداد تریدها و ترید بیش از حد به شما کمک کنند. در چنین شرایطی جابجایی بین ایده‌ها و جانشینی سریع استراتژی‌ها با یکدیگر، باعث افزایش ضرر معامله‌گر می‌شود. یکی از مهمترین فاکتورها برای موفقیت در معاملات این است که پس از اینکه با تحلیل فراوان وارد یک پوزیشن شدیم، صبور باشیم. استفاده از یک ربات تریدر، روشی در اختیار شما قرار می‌دهد که جلوی ضررهای خود را گرفته و بتوانید سود بیشتری به دست بیاورید.ربات‌های تریدر چگونه می‌توانند در هنگام سقوط ناگهانی بازار به شما کمک کنند؟

ربات‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا با یک بازار در حال سقوط، مقابله کنید. یکی از ابزارهایی که ربات‌های تریدر در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهند، استاپ لاس (stop-loss) یا حد ضرر است. یعنی هر زمانی که بازار چه در کوتاه مدت چه در بلند مدت بر خلاف سود معامله‌گر حرکت کند، ربات حد ضرر را تنظیم می‌کند و نیازی به تنظیم حد ضرر به صورت دستی نیست.

به عنوان مثال افزودن تریلینگ استاپ لاس 10 درصدی (trailing stop-loss) پلت فرم تریدسانتا، فردی که بیت کوین را هولد کرده‌است اطمینان می‌دهد که در صورتی که بیت کوین بیش از 10٪ از آخرین اوج خود، سقوط کرد ربات سفارش فروش بگذارد. بدین صورت فرد می‌تواند سود به دست آمده را ذخیره کند و به اصطلاح سیو سود کند.

هنگام استفاده از این نوع سفارش، ایجاد فاصله‌ی کافی برای دنبال کردن قیمت ارز مورد نظر، بسیار مهم است. نوسان 5 درصدی بیت کوین در یک روز غیر معمول نیست. و فاصله‌ی کم برای دنبال کردن قیمت ممکن است منجر به فروش دارایی قبل از ادامه حرکت به سمت بالا شود.

البته، یک سفارش استاپ لاس معمولی می‌تواند کاربردهای خود را داشته‌باشد. این سفرش به شما امکان دهد که در صورت کاهش قیمت‌ها، دقیقاً میزان ضرر و زیان را مشخص کنید.

معامله گران چگونه می‌توانند از سرمایه‌ی خود در برابر نوسانات بازار محافظت کنند؟

اگرچه تحلیل تکنیکال بخش مهمی از یک استراتژی معاملاتی است اما ویژگی‌های شخصیتی تریدر نیز نقش مهمی در این میان دارند. تعیین پارامترهای معاملاتی بسیار مهم است. از طرفی باید اطمینان حاصل کنید که تنها بر روی سرمایه‌ای معامله کنید که آمادگی از دست دادنش را داشته باشید.

صبر، یک ویژگی مهم دیگر برای موفقیت در این بازار است. به جای این که با هر حرکت بازار وارد معامله شوید، بهتر است که یک گام به عقب برداشته و با دقت موقعیت‌های مناسب برای باز کردن یک پوزیشن را پیدا کنید. این کار باعث می‌شود شما اطمینان بیشتری به استراتژی خود داشته‌باشید و با هر حرکت بازار احساساتی نشوید.

ربات های تریدر پلتفرم تریدسانتا مانند بازارهای ارز دیجیتال، 24 ساعته و هفت روز هفته فعالیت می‌کنند. به عنوان مثال زمانی که شما خواب هستید و ساعت سه نیمه شب حجم معاملات افزایش پیدا کند، ربات‌های تریدر می‌توانند شروع به کار کنند. یا هنگامی که مشغول غذا خوردن هستید یا در کنار خانواده‌اید، ربات‌های تریدر می‌توانند به صورت خودکار به جای شما معامله کنند.

آیا یک ربات تریدر می‌تواند جای انسان را بگیرد؟

هدف ربات‌های تریدر، جایگزینی انسان نیست بلکه تکمیل فعالیت‌های انسان است. به عنوان مثال اتو پایلوت تسلا را در نظر بگیرید. اگرچه این سیستم می‌تواند هدایت، سرعت و ترمز را انجام دهند، اما به رانندگان دستور داده می‌شود که حتی در هنگام استفاده از اتو پایلوت تسلا، دستان خود را بر روی فرمان نگه داشته و چشم به جاده بدوزند.

این مساله در معاملات خودکار نیز صدق می‌کند. ربات‌ها می‌توانند از طرف شما خرید و فروش کنند، اما مهم است که به طور منظم به حساب کاربری خود در صرافی مورد نظرتان سر بزنید و هر زمان که بازار تغییر روند داد، تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید.

یک نقطه قوتی که ربات‌های تریدر نسبت به انسان دارند، سرعت اجرای سفارشات است. زمانی که نیاز به عکس العمل سریع باشد، ربات‌های تریدر می‌توانند چند ثانیه ارزشمند را برای شما خریداری‌کرده و نتیجه نهایی را به حداکثر برسانند.ابزار ترید سانتا (TradeSanta) چه امکاناتی ارائه می‌دهند؟

این پلتفرم، معامله‌گران را قادر می‌سازد تا حساب خود را به صرافی‌های معتبر متصل‌کرده و در کمتر از پنج دقیقه یک ربات تریدر را راه اندازی کنند.

تریدسانتا از استراتژی‌های شورت و لانگ پشتیبانی می‌کند. این ابزار امکان استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال را فراهم کرده و کمک می‌کند تا معاملات در لحظات مناسب آغاز شوند.

سخن نهایی

نه تنها هیچ دو معامله‌گری یکسان نیستند، بلکه تاکتیک‌های معاملاتی آنها نیز متفاوت است. در پلت فرم تری سانتا الگوهای ربات از پیش تنظیم شده‌ای وجود دارند. بعلاوه به کمک این پلتفرم می‌توان استراتژی‌های سفارشی را از ابتدا تعریف کرد. علاوه بر ابزارهای تحلیل تکنیکال، این پلتفرم قابلیت ارسال اعلان از طریق تلگرام را نیز دارد. تمام این موارد ویژگی‌های بسیار مناسبی هستند، زیرا بازار صعودی ارزهای دیجیتال در سال 2021 همچنان ادامه دارد.

مطالب مرتبط
ربات‌ قرارداد اختیار یا آپشن (Options Bot)
بررسی و راهنمای کار با ربات کریپتوهاپر (Cryptohopper)
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان