منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  هفته بد بازارها: بیت کوین، اتریوم و سولانا به همراه شاخص S&P500 هفته بدی را سپری می‌کنند
هفته بد بازارها: بیت کوین، اتریوم و سولانا به همراه شاخص S&P500 هفته بدی را سپری می‌کنند

هفته بد بازارها: بیت کوین، اتریوم و سولانا به همراه شاخص S&P500 هفته بدی را سپری می‌کنند

شاخص S&P 500 برای 5 روز در ضرر مطلق به سر برد. بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز هفته متزلزلی را پشت سر می‌گذارند. به نظر می‌رسد هفته بدی برای بازارها در جریان است.

شاخص S&P500 که نشان دهنده حرکت قیمت 500 شرکت بزرگ در معاملات بازار سهام است، امروز برای پنجمین روز متوالی افت کرد. این شاخص در این هفته 1.7 درصد پایین‌تر از موقعیت صبح دوشنبه خودش قرار گرفت و با افت 8 درصدی روز خودش را به پایان رساند. این نشان می دهد هفته گذشته نه تنها برای ارزهای دیجیتال بلکه برای کلیه بازارها بسیار بد بوده است.

بازار ارزهای دیجیتال هم در این هفته کاهش داشت. از سقف ارزش 2.43 تریلیون دلار با کاهش 9% برای کل بازار به ارزش 2.2 تریلیون دلار رسید. بیشترین کاهش این بازار همراه با اصلاحات روز دوشنبه اتفاق افتاد سپس برای مدت کمی ثبات قیمتی، بار دیگر با یک کاهش هفته را به پایان رسانید.

هفته بد در بازارها ادامه دارد

طبق گزارش CoinGecko، در 24 ساعت گذشته، بیت‌کوین 3 درصد، اتریوم 7 درصد و سولانا که ارزی بدون سقوط و غیرقابل‌نفوذ به نظر می‌رسید با 9 درصد کاهش مواجه شدند. این هفته بد برای بازارها به نظر همچنان ادامه دارد.

بسیار خب؛ اعداد ارقام زیاد هستند ولی سؤال این جاست که معنی آن‌ها چیست؟ خب اگر مانند یک سرمایه‌گذار ریسک می‌کنیدف این فقط یک نقطه کوچک اطلاعاتی است که نشان می‌دهد ارزهای دیجیتال ممکن است به محرک‌های مشابه شاخص S&P500 واکنش داشته باشند یا نداشته باشند.

شاخص S&P 500 و بیت‌کوین معمولاً پابه‌پای هم حرکت می‌کنند، در کنار این موضوع که بیت‌کوین یک پناهگاه امن در برابر تورم شناخته می‌شود. در سال 2020، بعد از سال‌ها همبستگی منفی یا همبستگی مثبت ناخواسته، این دو رفتارهای مشابه‌تری نسبت به گذشته را آغاز کردند. ضریب همبستگی این دو که از 1- تا 1 قابل تغییر است، اکنون 0.22 است که این یعنی بیت‌کوین و شاخص S&P 500 تقریباً 22 درصد شبیه به هم هستند. پس برادر که نه، ولی باهم پسرعمو هستند.

همبستگی ارزهای دیجیتال و دیگر بازارهای مالی

بدون شک، بیت‌کوین در سال گذشته (2020) بیشتر از هر چیزی با طلا همسو شد. این دو دارایی امن که هر دو طبق نمودار ون (Venn diagram)، 34 درصد با هم همبستگی داشتند که البته این مقدار در حال حاضر کمتر شده است. در کل افزایش میزان همبستگی بیت‌کوین، علامت افزایش نهادی به این ارز محبوب است به این صورت که شرکت‌های بزرگی مانند مایکرو استراتژی (MicroStrategy) و اسکوئر (Square) در این دارایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری و حتی بانک‌ها نیز آرام‌آرام به این حوزه وارد شده‌اند. بیت‌کوین یک ابزار مالی بود که سرمایه‌گذاران اصلی امکان استفاده از آن را داشتند، پس شروع به فعالیت مشابه سایر دارایی‌ها کرد.

اما این هنوز هم ممکن است یک اشتباه تلقی شود. طبق داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال، Skew، در یک سال گذشته، این دو بازار فقط 15.5 درصد باهم همبستگی داشته‌اند و این ارتباط از ماه نوامبر که تقریباً به 46 درصد رسیده بود، کاهش پیدا کرده است. این گزارش در مورد رابطه ارز تازه‌وارد بازار، سولانا، و معاملات سهام یا اتریوم و شرکت سرمایه‌گذاری ETF چیزی ندارد که بگوید.

در نهایت جالب است بدانید که در مورد ارزهای دیجیتال می‌گویند: این بازار هرزمانی که بخواهد مانند بازار سهام عمل می‌کند.

مطالب مرتبط
افزایش خرید بیت کوین با سقوط دلار آمریکا و رکود اقتصادی محتمل است. نظر استیون روچ
مدیر عامل تسلا ایلان ماسک (Elon Musk) الهام بخش جدید بیت کوین در توییتر است
قیمت‌گذاری شرکت‌های ارز دیجیتال: این شرکت‌های با رونق بازار، میلیاردها دلار ارزش پیدا کرده‌اند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether