قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  معاملات رمزارزها توسط برخی از بانک ها پذیرفته نمی شود آیا نگرانی بانکها بی مورد است

معاملات رمزارزها توسط برخی از بانک ها پذیرفته نمی شود آیا نگرانی بانکها بی مورد است

تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها
سعید درویشی
3 شهریور 99
۰
معاملات رمزارزها توسط برخی از بانک ها پذیرفته نمی شود آیا نگرانی بانکها بی مورد است

برخی از بانک ها هنوز به دلیل نگرانی های قانونی پیرامون بیت کوین و معاملات رمزارزها از این بازار دوری می جویند و این استدلال را دارند که پذیرفتن کریپتو ارزش آن را ندارد که در معرض این خطرات قرار بگیرند. به طور خلاصه برخی از بانک ها هنوز تصمیم به نپذیرفتن معاملات رمزنگاری دارند زیرا برخی از حوزه های قضایی از لحاظ قانونی آن را تایید نکرده است.

معاملات رمزارزها توسط برخی از بانک ها پذیرفته نمی شود آیا نگرانی بانکها بی مورد است

حتی در جاهایی که معاملات رمزارزها قانونی است، بسیاری از بانک ها نمی خواهند با دردسرها و مشتریان عصبانی ناشی از جرایم مرتبط با کریپتو دست و پنجه نرم کنند.

معاملات رمزارزها توسط برخی از بانک ها پذیرفته نمی شود آیا نگرانی بانکها بی مورد است

معاملات رمزارزها توسط برخی از بانک ها پذیرفته نمی شود آیا نگرانی بانکها بی مورد است

اگر بانکی از انجام معاملات رمزارزها سرباز زند، مشتریان گزینه های مختلفی دارند.

برخی از بانک ها هنوز از پذیرش بیت کوین سرباز می زنند. شما حتی اگر هم سعی کنید نمی توانید تراکنش های رمزارز را در آنها انجام دهید. با گذشت یک دهه از حضور کریپتو هنوز بسیاری بانکها توان هضم آن را ندارند.

بنابراین، سوال این است که چرا برخی از بانکها معاملات رمزارزها را نمی پذیرند؟ دلایل متفاوت بسیاری برای حوزه های قضایی و بانک ها وجو دارد. اما جهان، در کل یک مکان بزرگ است. اما وکلا و کارشناسان امور بانکی برای دکریپت توضیح دادند که دلایل محکمی وجود دارد که چرا برخی از بانکها معاملات رمزنگاری را نمی پذیرند و در صورت مواجه شدن با این مشکل، توصیه هایی برای برطرف کردن آن دارند.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

برای برخی از بانکها، پردازش تراکنش های کریپتو غیرقانونی است

به عبارت ساده، رمزارزها در بسیاری از مناطق دنیا قانونی نیستند و بنابراین برای بانک های این مناطق پردازش تراکنش های مربوط به بیت کوین غیرقانونی است. به عنوان مثال، بانک های چین یا بولیوی معاملات بیت کوین را پردازش نمی کنند زیرا خلاف قانون این کشورهاست.

الكساندر آنیچكین، یکی از شرکای موسسه حقوقی كلیفورد شانس در مسكو، به دكریپت گفت: در بعضی از مناطق، نگرش منفی بانك ها به این تراکنش ها در “منطقه خاکستری” است. یعنی هنوز از سازوکار قوانین مربوط به آن سردرنمیاورند و علاقه ای به ورود به این حوزه هم ندارند. برادن پری از شرکت حقوقی آمریكایی، كنیهرتز پری، به دكریپت گفت: “برای بعضی از بانكهای بزرگتر صریحاً ” نه ” گفتن آسان تر از تلاش و انجام تحقیقات اساسی برای فهم معاملات رمزارزها و نحوه كار آنهاست.”

آنیچکین در مورد کشور خود روسیه گفت: ” معاملات رمزارزها به روشی قانونی و قابل اعتماد آسان نیست.” وی گفت، بانک ها باید با “همه واسطه های شخص ثالث قانون گذاری نشده” روبرو شوند، و در معاملات بیت کوین نظیر به نظیر “بدون هیچ گونه تضمینی مبنی بر اینکه شما رمزارزی که بهای آن می پردازید، دریافت خواهید کرد باید معامله انجام دهید.”

قانونگذاران می گویند بانک ها نمی خواهند با مقامات وارد بازیهای پیچیده شوند.

اما قوانین تغییر می کنند: در حالی که دولت روسیه تازه لایحه ای را اجرا کرده است که به موجب آن از سال 2021 پرداخت هزینه ی کالاها یا خدمات با استفاده از رمزارزها ممنوع خواهد شد، این امکان را به شهروندان خود می دهد تا ارزهای رمزپایه را برای مقاصد سوداگرانه خریداری کنند. آنیچکین گفت: “این بدان معنی است که برای خرید […] ارزهای رمزپایه توسط شما از بانکهای روسی، روش قانونی ای تا زمانی که این معاملات را به مقامات مالیاتی گزارش دهید، وجود خواهد داشت.

بانک ها نمی خواهند با مشتریان عصبانی روبرو شوند

حتی در حوزه های قضایی ای که معاملات رمزارزها اعتبار قانونی دارند، برخی از بانک ها نمی خواهند با مشتریان عصبانی که سرمایه خود را بر اثر سپرده گذاری در طرح های بی پشتوانه ی رمزنگاری از دست داده اند روبرو شوند. پری گفت: “بعضی از مصرف کنندگان ممکن است بدون درک کامل خطرات سرمایه گذاری در کریپتو به بازار معاملات رمزارزها وارد شوند.” و بانک ها قصد اینکه به تمام مشتریان ضعیف خود این ریسکها را تفهیم کنند ندارند.

بازار معاملات رمزارزها به شدت بی ثبات است. پری توضیح داد: “ممکن است بعد از خرید مثلا 0.2 بیتکوین بازار ناگهان سقوط کند ” وی توضیح داد، مشتریان ممکن است فکر کنند که به گونه ای از عواقب این سقوط فرار کنند. این امر باعث می شود آنها به شرکتها رجوع کنند و بخواهند “معامله را بر اساس معیارهای مشخصی که کارت اعتباری [حراست شرکتها] هنگام بروز انواع اختلافات انجام می دهد، به عقب برگردانند و پول خود را پس بگیرند.”

جرایم یا پولشویی غیرقانونی توسط افراد خرابکار.

بانکها همچنین نمی خواهند با مشکلات مرتبط با جرایم رمزنگاری روبرو شوند، خواه مشتریان آنها مرتکب این جرایم باشند یا حتی قربانی آنها شوند. پری گفت:”عدم وجود مقررات در این فضا برای بعضی از افراد که سعی در دروغگویی، دزدی و کلاهبرداری دارند، جذاب است. “

وی گفت: “تا زمانی که نوعی قانون گذاری وجود نداشته باشد و این بانک ها از اینکه مکانیسم های اجرایی لازم برای ایمن سازی سیستم را دارند مطمئن نشوند، به احتمال زیاد به این فضا نزدیک نخواهند شد.”

برای بانکها، معاملات رمزارزها ارزش این زحمات را ندارد

برخی از بانک ها با صمیمیت در حال پذیرش معاملات رمزارزها هستند، مانند Medici Bank ، یک بانک چالشگر که توسط فرزندی از خانواده بانکی ایتالیا، شاهزاده لورنزو د ‘مدیچی تأسیس شده است. مدیرعامل بانک، اد بویل ، به دكریپت گفت: “برای من منطقی است كه تقاضای آن (سپرده گذاری رمزارزها) وجود دارد.” “این نیز برای من منطقی است كه مؤسساتی كه قرن ها از اشیای قیمتی مردم محافظت می كردند مجاز به محافظت از ارزهای رمزنگاری شده ی مشتریانشان باشند.”

با این حال، برای بسیاری از بانک ها، هزینه ی مورد نیاز زمانی، نیروی انسانی و تامین منابع مالی برای مدیریت دزدی های مربوط به معاملات رمزارزها ی مشتریانشان و قرار دادن سیستم هایی برای جلوگیری از جرایم یا کلاهبرداری های رمزنگاری شده، نسبت به یک بخش نوظهور به صرفه نیست.

بعلاوه در زمان نگارش این مقاله، کل سرمایه گذاری در بازار معاملات رمزارزها حدود 360 میلیارد دلار است – که هنوز هم در مقایسه با سایر صنایع مانند برکه ای در برابر اقیانوس است. پری به دكریپت گفت: برای اینكه بانكها كریپتو را جدی بگیرند، “كریپتو باید خود را به جریان اصلی نزدیکتر كند.”

“برخی از [بانک ها] نگران شهرت و آوازه ی خود هستند و برخی دیگر از این مضطربند که کاربران قادر به پرداخت از طریق آنها نباشند.”

نتانل کابالا

نتانل کابالا، بنیانگذار موسسه سیمپلکس فیات به دکریپتو گفت که دلایل دیگری برای نگرانی بانک ها وجود دارد: “برخی نگران شهرت و آوازه خود هستند و برخی دیگر مضطربند که کاربران قادر به پرداخت توسط آنها در صورت داشتن کارت های اعتباری، پیش فرض نخواهند بود. ” اما دلیل اصلی این امر چندان مهم نیست: “آنچه که پذیرش این امر را کاهش می دهد این است که رمزنگاری چیزی است که اکثر بانک ها وقت لازم برای یادگیری یا درک آن را ندارند و یا از ناشناخته می ترسند.”

اگر بانک شما معاملات رمزارزها را نپذیرد، چه کاری باید انجام شود.

سرقت از طریق بانکها می تواند خبر ناامیدکننده ای برای معامله گرانی باشد که سعی در استفاده از حسابهای بانکی خود برای خرید رمزارزها از صرافی ها دارند.

در اینجا یک سناریو وجود دارد: یک معامله گر، پس از سقوط شدید و سریع بیت کوین، سعی در خرید آن دارد، اما به صورت ناامیدکننده ای، پس از این که بانک تراکنش او را انجام نداد، قیمت بیت کوین پس از چند لحظه به سرعت بالا می رود. یا دیگری: معامله گر پس از رونق قیمت، خرید و فروش، سود زیادی را به دست آورده است و در جریان سقوط قیمت قرار دارد. معامله گر با امید به واریز وجه به دست آمده سعی در واریز آن می کند، اما او از انجام این کار باز می ماند. بانک او می گوید: “عملیات ناموفق است.” او سقوط قیمت را تماشا می کند، در حالی بانکش با عدم انجام تراکنش او کل سودش را از بین می برد.

اگر بانکی که معمولاً معاملات رمزارزها را پردازش می کند، معامله شما را رد کرده است، می توانید با آنها تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آن را پردازش کنند. آنیچکین، وکیل روسی گفت: “بانک ها معمولا در صورتی که معامله شما به نظرشان مشکوک باشد در صورتی که شما توضیحات کافی را در اختیار آنها قرار دهید تراکنش شما را پردازش خواهند کرد.”

اما اگر پس از این مراحل باز هم موفق به انجام این کار نشدید، چه؟

وی گفت: “اگر داده های كافی را ارائه كردید و هنوز بانك تراکنس شما را پردازش نمی کند، می توانید بانک خود را به دادگاه بسپارید.” روشی شدیدالحن، پرهزینه و طولانی. وی گفت: ” دادگاه می تواند حداقل یک ماه طول بکشد.” و اگر این کاررا انجام دهید، شما ضربه ی بدی به بانک زدید و باید دعا کنید که معاملات رمزارزها ی شما به ارزش 1000 دلار از Dogecoin به اندازه کافی برای پرداخت هزینه های حقوقی عظیمتان در چند سال آینده کافی باشد.

پری گفت: “این نبرد قطعاً به نفع کریپتو به پایان می رسد، زیرا بانک ها در لبه ی پرتگاه قرار دارند و مجبورند در آینده هر چقدر که طول بکشد رمزارزها را بپذیرند.” وی گفت اقدامات پیشگیرانه در این زمینه مؤثرتر است: از استفاده از کارت های اعتباری اجتناب کنید و به جای آنها از کارت های بدهی استفاده کنید. از دستگاههای خودپرداز بیت کوین استفاده کنید، نه صرافی های آنلاین و از همه مهمتر: بانکی را پیدا کنید که از معاملات رمزارزها پشتیبانی کند.

مطالب مرتبط
بیت کوین 17000 دلاری در راه است، ریپل نیز با 20 درصد رشد به مهمانی آلتکوین ها پیوست
استیبل کوین تتر چه مشکلی دارد؟ هیاهوی زیاد در مورد این ارز بر چه اساس است.
رشد ارز دیجیتال الگوراند (Algorand): چه عواملی باعث افزایش قیمت ALGO شد؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند