منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  نشانه‌های نزولی بیت کوین افزایش یافته است؛ آیا بازار صعودی ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است؟
بازار خرسی ارز دیجیتال

نشانه‌های نزولی بیت کوین افزایش یافته است؛ آیا بازار صعودی ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است؟

قیمت بیت کوین کمی بالاتر از 35000 دلار است. به نظر می‌رسد معامله گران برای ورود به بازار تردید دارند. آیا شاهد افزایش نشانه‌های بازار نزولی بیت کوین هستیم؟

بازار ارزهای رمزنگاری شده در 28 مه با کاهش قیمت بیت کوین (BTC) به 35100 دلار با موج جدیدی از فشار فروش روبرو شد. با افزایش نشانه‌های نزولی بیت کوین به نظر می‌رسد معامله گران به خرید در آخر هفته علاقه‌ای ندارند.

افزایش نشانه های نزولی با سردرگمی معامله گران بیت کوین

با وجود حرکت‌های نزولی طی دو هفته گذشته در بازار، سرمایه گذاران نهادی در اکثر موارد قاطعانه عزم خود را جزم کرده‌اند تا به ارزهای دیجیتال متعهد بمانند. با این حال عدم ورود مجدد این شرکت‌ها در قیمت‌های پایین‌تر، بازرگانان خرده فروشی را مردد کرده است. بسیاری از آنها فکر می‌کنند که قیمت بیت کوین برای سقوط بیشتر آماده است.

برخی از تحلیلگران احتمال سقوط بیت کوین تا 20000 دلار را به عنوان بدترین حالت می‌دانند. با این حال روند کلی قیمت BTC همچنان صعودی و  پایین‌ترین سطح روند هفتگی همچنان دست نخورده است.آلتکوین ها در کنار بیت کوین سقوط می‌کنند

آلتکوین ها نیز روز جمعه به شدت عقب نشینی کردند. عدم اطمینان بازار در آستانه آخر هفته روز یادبود منجر به کاهش حجم معاملات شد. فضای پرتردید کنونی از تأثیر اعلامیه‌های مهمی مانند اعلامیه پالی گان “Polygon (MATIC)” کاسته است. این پروتکل اعلام کرد که مجموعه داده‌های خود را در فناوری گوگل کلود (Google Cloud) ادغام می‌کند.

1 / ما بسیار مشتاق ایم  که ادغام کامل مجموعه داده‌های Polygon را در GoogleCloudTech #BigQuery به اشتراک می‌گذاریم

این بدان معناست که شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم #BigQuery Google، مجموعه داده‌های Polygon را استعلام، تجزیه و تحلیل و استخراج کنید.

– پالی گان متیک سابق 28 مه 2021

با وجود عقب نشینی در سطح بازار، چند توکن وجود داشتند که توانستند رشد کنند. هلیم (HNT) در توئیتی اعلام کرد که این پروژه از 45000 نقطه فعال در سراسر جهان گذشت. این دستاورد نقاط پوشش بی سیم غیرمتمرکز را برای اینترنت اشیا (IoT) فراهم می‌کند. با انتشار این خبر هلیوم، 28٪ افزایش یافته و به بالاترین سطح جدید خود در 23.01 دلار رسیده است.

اکنون 45000 نقطه اتصال پوشش بی سیم غیرمتمرکز را در شبکه # مردم ارائه می‌دهند!

– هلیوم (helium) 28 مه 2021

 مید سیف کوین “MaidSafeCoin (MAID)” نیز پس از راه اندازی آزمایشی v2 خود، شاهد صعود 20 درصدی و رسیدن به بالاترین قیمت در روز 0.52 دلار بود.  زی کش “Zcash (ZEC)” هم 5 درصد افزایش یافت و اکنون با 159 دلار معامله می‌شود.

حجم سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر 1.567 تریلیون دلار است و نرخ تسلط بیت کوین 42.8٪ است.

با توجه به نشانه‌های نزولی بیت کوین آیا بازار گاوی به اتمام رسیده یا تازه شروع کار است؟

هفته گذشته بیت کوین دچار یک سقوط تاریخی شد. برخی از متخصصان می گویند که همه انتظار این سقوط را داشتند. به اعتقاد آنها این اصلاح حتی در دراز مدت نیز برای سلامت بازار مفید است. البته دیگر کارشناسان خیلی مطمئن نیستند.

کارشناسان می گویند که ممکن است شاهد افزایش نشانه‌های نزولی در بازار بیت کوین باشیم. این به معنی آماده شدن برای زمستان رمزنگاری یا بازار خرسی بیت کوین است.

آخرین سقوط قیمت بیت کوین (یا “اصلاح”، اگر اهل فن و شاید خوش بین باشید) بسیاری از سرمایه گذاران را نگران کرده است. طولانی شدن این اصلاح به ویژه کسانی که تازه وارد بازی شده‌اند را تحت تأثیر قرار داد و فروش را حتی بیشتر کرد.

برخی از آنها در حال حاضر از بدترین حالت می‌ترسند. آغاز یکی دیگر از زمستان‌های سرد، در فصل بهار رمزنگاری. بیت کوین نشانه‌های نزولی را نشان داد که ممکن است به معنی پایان یافتن روند گاوی باشد. زمانی که بازار رمزنگاری بدترین عقب نشینی از لحاظ دلاری را در تاریخ تجربه کرد.اصلاح سالم بازار

اما بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که ما هنوز در بازار گاوی هستیم. آنها بر این باورند که اصلاح ارزش بیت کوین بسیار به تأخیر افتاده بود.

فرد پای، مدیر عامل صندوق معاملات ارزهای دیجیتال مستقر در تورنتو “(ETF) 3iQ” است. وی گفت که ما هنوز در بازار خرسی نیستیم و سودهای کلان بیت کوین در سال گذشته “از نظر احساسات انسانی ناپایدار بودند”.

وی گفت: “این [عقب نشینی] ارتباط زیادی با چین داشت و اینکه آنها چگونه می‌خواهند ارز دیجیتال را ممنوع کنند. بازار به شدت به دنبال یک دلیل برای اصلاح قیمت بود. رسیدن بیت کوین از 10 هزار دلار به 60 هزار دلار در زمانی کم، کاملاً منطقی نیست. وقتی به نرخ بازده صندوق‌های تامینی ما نگاه کنید، از نظر احساسات انسانی این امکان پذیر یا پایدار نیست.”

وی افزود اصلاحاتی مانند آنچه بیت کوین اخیراً تجربه کرده است با سهام فناوری انجام شده و بسیار طبیعی است.

بازار خرسی هنوز آغاز نشده با این حال معامله گران مردد هستند

چارلز بووارد، معاون رئیس محتوا در کوآنتوم اکونومیکس (Quantum Economics)، با تکرار این احساسات، افزود که “ما در زمستان رمزنگاری نیستیم. اصلاح قیمت‌هایی از این دست انتظار می‌رود.”

عقب نشینی بیت کوین هفته گذشته هنگامی آغاز شد که سرمایه گذار میلیاردر، ایلان ماسک اعلام کرد که شرکت خودروسازی وی تسلا (که در ماه فوریه 1.5 میلیارد دلار در ارز سرمایه گذاری کرد) دیگر بیت کوین را برای پرداخت قبول نمی‌کند. وی دلیل این کار را نگرانی‌های زیست محیطی اعلام کرد.

به گفته شرکت داده بلاک چین گلس نود (Glassnode)، این امر منجر به “سردرگمی در بازارها” شد. اکثر افراد تازه وارد دارایی‌های خود را فروختند. سپس بانک مرکزی چین و تعداد معدودی از شرکتهای پرداخت چینی قوانین محدود کننده معاملات ارز دیجیتال را دوباره تصویب کردند. این خبر، منجر به اصلاح یا حتی سقوط بیشتر در بازار شد. این کشور همچنین در حال مقابله با کسانی است که بیت کوین تولید می‌کنند. هفته گذشته کمیته مالی چین گفت که ماینرهای بیت کوین را برای تلاش برای “جلوگیری و کنترل قاطعانه از خطرات مالی” نظارت می‌کند.

بیت کوین و بازار گسترده آلتکوین همچنان که سرمایه گذاران تازه نفس و عصبی دارایی‌های دیجیتال خود را به پول نقد تبدیل می‌کنند به کار خود ادامه می‌دهند.

البته بیت کوین به طور خاص یک روند خوشایند بلند مدت را تجربه کرده است. این ارز در ماه گذشته بالاترین رقم 64000 دلاری را ثبت کرد. این یعنی بیت کوین با 826٪ افزایش نسبت به سال قبل که ارزشی برابر 6،875 دلار داشت، به بالاترین حد خود رسید.

 این افزایش قیمت مداوم از نظر احساسات انسانی پایدار نیست

کسانی که در دنیای مالی سنتی هستند نوسانات اخیر را نشانه‌ای برای دور ماندن برای همیشه می‌دانند – صرف نظر از بازارهای گاویی و خرسی.

جری کلاین، مدیرعامل ترژری پارتنرز (Treasury Partners) مستقر در شهر نیویورک است. این شرکت 9 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می‌کند. وی گفت که “نوسانات اخیر در بیت کوین نشان می‌دهد که شرکت‌ها نمی‌توانند به عنوان سرمایه گذاری‌های نقدی شرکت‌های بزرگ به ارزهای دیجیتال اعتماد کنند.”

وی افزود: “هنگامی که یک شرکت پول نقد در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کند، کاهش قیمت در بیت کوین می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر سود هر سهم داشته باشد، در حالی که افزایش قیمت هیچ منفعتی ندارد.”

به عقیده برخی، هنگام بازبینی چرخه‌های قبلی بیت کوین، عقب نشینی در بازار مانند این، اگرچه بزرگ است، اما ظاهراً طبیعی است. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین گلس نود در گزارشی گفت آنچه که اکنون مشاهده می‌کنیم با پنج عقب گرد عمده در طول گاوی 2017 سازگار است.کاهش قیمت هفته گذشته سقوط یا اصلاح

الکس کروگر، بانکدار و تحلیلگر سابق نیز گفت که گفتن آن هنوز برای تأیید نشانه‌های نزولی بیت کوین خیلی زود است. وی گفت: “این اصلاح یا سقوط فقط از نظر تعاریف متفاوت است. این فقط یک تصحیح ساده خیلی دیرهنگام نبود. از نظر اندازه و سرعت یک سقوط بزرگ بود. اگر مارس گذشته و سقوط در اثر کرونا را نادیده بگیریم، بزرگ‌ترین تصحیح از سال 2013 تاکنون را شاهد بودیم. “

مارس 2020 و مه 20201 بسیار شبیه هستند. از نظر اندازه و سرعت هر دو سقوط بزرگ محسوب می‌شوند.

– الکس کروگر (krugermacro) 26 مه 2021

اتریوم، دومین دارایی بزرگ بازار از نظرحجم سرمایه بازار، نیز به شدت تحت تأثیر سقوط قرار گرفت. با اینکه این دارایی رمزنگاری در سال 2021 دچار اشکال شده است، از نظر سود سال به روز از بیت کوین بهتر عمل می‌کند. اما با وجود احساسات صعودی در مورد بروزرسانی آینده اتریوم 2.0، و تغییراتی در پروتکل آن که به گفته تحلیلگران می‌تواند آن را به سرمایه گذاری جذاب‌تری تبدیل کند، ETH پس از سقوط چهارشنبه سیاه تقریباً 58٪ از ارزش خود را از دست داد.

کروگر، با این حال، می‌گوید او شخصاً بازار اتریوم را بسیار صعودی می‌بیند. البته صرف نظر از عملکرد سایر دارایی‌ها. وی گفت: “اما تجمع پایدار برای رمزنگاری بدون رشد بیت کوین بسیار دشوار است.”

در واقع، بیت کوین هنوز موتور محرک قطار رمزنگاری است. و ممکن است این مسیر پر از دست انداز باشد.

مطالب مرتبط
فروش بیت کوین ماینرها قیمت BTC را به زیر 44 هزار دلار رساند؛ حمام خون آخر هفته آلتکوین ها
بیت کوین توقف ناپذیر می تازد؛ 12 %رشد در روز گذشته قیمت را به نزدیکی 28000 دلار رساند
بکت Bakkt در آخرین تاریخ انقضا باعث کاهش 65٪ حجم معاملات آینده بیت کوین می شود
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان