منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  علی رغم عقب‌نشینی خرس‌های بیت کوین هنوز این ارز نتوانسته از سطح 35 هزار دلار عبور کند
بازار خرسی ارزهای دیجیتال و 3 استراتژی سرمایه گذاری برای کسب سود از آن

علی رغم عقب‌نشینی خرس‌های بیت کوین هنوز این ارز نتوانسته از سطح 35 هزار دلار عبور کند

روز گذشته قیمت بیت کوین توانست کمی بیش از 35000 دلار افزایش یابد. این امر باعث روند مثبت در حرکت آلت کوین‌ها شد. با توجه به عقب‌نشینی خرس‌های بیت کوین هنوز هم تعدادی از عوامل نزولی BTC را احاطه کرده‌اند.

مدل پوئل مولتی پل (Puell Multiple) برای پنجمین بار در تاریخ BTC سیگنال خرید ارائه می‌دهد. با این حال سازنده آن هشدار می‌دهد که هش ریت در حال سقوط و تعطیلی ماینرهای چینی از فاکتورهای مهمی است که باید در نظر گرفته شود. با توجه به عقب‌نشینی خرس‌ها موقعیت های شورت بیت کوین اکنون هزینه های زیادی متحمل شدند. ماینرها نیز همچنان مجبور به فروش بیت کوین هستند.

با توجه به عقب‌نشینی خرس‌ها به نظر می‌رسد گاوهای بیت کوین برای ورود مرددند

گاوهای بیت کوین در ساعت‌های معاملاتی روز گذشته نمایشی از خود نشان دادند و باعث عقب‌نشینی خرس‌ها شدند. با این وجود قیمت بیت کوین (BTC) هنوز در برابر مقاومت 35000 دلاری قرار دارد. این ارز فعلاً نمی‌تواند برای حمایت یا اطمینان از بسته شدن شمع روزانه بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه، این سطح را لمس کند.

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهند از زمان صعود به 35400 دلار در 28 ژوئن، بیت کوین در بازه‌ای بین 33،850 تا 35،000 دلار معامله شده است. می‌توان پیامدهای ناشی از سرکوب فارم های BTC در چین را همچنان از دلایل اصلی این امر دانست.

علی رغم عقب‌نشینی خرس‌های بیت کوین هنوز این ارز نتوانسته از سطح 35 هزار دلار عبور کند

نمودار 4 ساعته BTC/USDT

دولت چین علاوه بر تعطیل کردن اکوسیستم استخراج بیت کوین در کشور، معاملات ارزهای دیجیتال را نیز ممنوع کرده است. در نتیجه این اتفاق بازار بیت کوین چین (BTCChina) در حال بسته شدن است. چین همچنین به طور مؤثر تجارت مشتقات ارزهای دیجیتال برای کاربران صرافی هوبی (Huobi) را ممنوع کرده است.

ادامه فروش و البته خروج بیت کوین از صرافی ها

جریان خروج بیت کوین از صرافی بیت فینکس (Bitfinex) در حالی که فروش ادامه دارد مورد توجه است. طبق داده‌های گلس نود (Glassnode)، به نظر می‌رسد اقدام نزولی قیمت طی هفته گذشته “وحشت” را بین دارندگان بلند مدت و کوتاه مدت ایجاد کرده است. این امر با نوسانات موجود در LTH-SOPR و سقوط شدید در STH-SOPR نشان داده می شود.

علی رغم عقب‌نشینی خرس‌های بیت کوین هنوز این ارز نتوانسته از سطح 35 هزار دلار عبور کند

SOPR دارنده کوتاه و بلند مدت بیت کوین

گلس نود گفت:

“دارندگان کوتاه مدت (STH) نسبت به سقوط شدید در مارس 2020 اندکی زیان دیده‌اند. دارندگان بلند مدت (LTH) مایل به فروش سکه‌هایی با میانگین قیمت بین 9.2 هزار دلار و 16.3 هزار دلار هستند. این نشان‌دهنده درجه بالایی از عدم اطمینان است.”

بینش بیشتر در مورد شرایط فعلی بازار توسط کریپتو کوانت (CryptoQuant) ارائه شده است. این پایگاه داده رمزنگاری جریان خروج بیت کوین در بیت فینکس را به عنوان دلیل احتمالی برای پیشرفت بازار برجسته می‌کند.

به امید چرخش سریع روند صعودی

–  (cryptoquant_com) 28 ژوئن 2021

طبق تجزیه و تحلیل کریپتو کوانت، بازار “مشتقات جریان نسبتاً بالایی را برای جریان BTC” مشاهده کرده است. این تغییر معمولاً “به معنای یک نقطه عطف” در بازار است.

کریپتو کوانت تأکید کرد که افزایش اخیر در میانگین جریان مبادله بیت کوین (MA7) نشان می‌دهد که سپرده‌های زیادی که باعث کاهش قیمت شده‌اند در حال پایان هستند. این امر با مشاهده میزان خروجی بیت کوین از بیت فینکس بیشتر پشتیبانی می‌شود. این سپرده‌ها دلیل اصلی روند نزولی اخیر در نظر گرفته می شوند.

نرخ بودجه منفی دلیل اصلی عقب‌نشینی خرس‌های بیت کوین

ویلیام کلمنته، تحلیلگر رمزنگاری توییتری، خطر فزاینده‌ای که خرس‌ها اکنون در آن قرار گرفته‌اند را برجسته کرد. وی توئیت زیر را با اشاره به نرخ بودجه منفی در 11 روز گذشته منتشر کرد. این نشان‌دهنده عقب‌نشینی خرس‌های بیت کوین است.

نرخ بودجه اکنون به مدت 11 روز متوالی منفی بوده است.

این یعنی کسانی که روی سقوط بیشتر شرط بسته بودند برای باز نگه‌داشتن مواضع خود هزینه‌های زیادی می‌پردازند.

– ویلیام کلمنته سوم (WClementeIII) 28 ژوئن 2021

رالی بیت کوین توانسته برای آلت کوین‌ها نیز مفید باشد

اکثر آلت کوین‌ها شاهد تغییر قیمت بودند. بدین سبب که بیت کوین علائمی از صعود به بالاتر از 34000 دلار را نشان داد. از جمله می‌توان 15.7٪ افزایش قیمت Ether (ETH) را مثال زد. این افزایش قیمت بزرگ‌ترین آلت کوین بازار را به بالای 2100 دلار رساند.

علی رغم عقب‌نشینی خرس‌های بیت کوین هنوز این ارز نتوانسته از سطح 35 هزار دلار عبور کند

عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال

بهترین عملکرد روز توسط پوپولوس “Populous (PPT)” صورت گرفت. این ارز 100٪ افزایش یافت و بالاترین قیمت خود در روز را در 2.67 دلار ثبت کرد. این در حالی است که آیوتکس “IoTeX (IOTX)”، کوساما “Kusama (KSM)” و کامپاند “Compound (COMP)” همه رشد 33٪ را ثبت کردند.

حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر 1.402 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 46.1٪ است.

شاخص کلیدی بیت کوین “پنجمین سیگنال خرید خود در تاریخ BTC” را ارائه می‌کند

بازار ارزهای دیجیتال در 28 ژوئن پس از افزایش کوتاه مدت قیمت بیت کوین (BTC) به بالای 35500 دلار، در یک خوش‌بینی محتاطانه قرار دارد. با عقب‌نشینی خرس ها این امیدواری به وجود آمده است که به زودی روند صعودی بیت کوین از سر گرفته شود.

علی رغم این حرکت صعودی، برخی از تحلیلگران هشدار داده‌اند که عدم بسته شدن شمع روزانه بالاتر از مقاومت 35000 دلار، نشانه این است که معامله گران در هر شکست مقاومت، به راحتی موقعیت‌های خود را می‌بندند. این نکته می‌تواند فشار نزولی را بیشتر کند.

دیوید پوئل (David Puell)، تحلیلگر زنجیره‌ای و خالق مدل پوئل مولتی پل است. وی گفته این شاخص پنجمین سیگنال خرید بیت کوین خود را در تاریخ داده است.

گزارش‌هایی مبنی بر اینکه شاخص پوئل مولتی پل پنجمین سیگنال خرید در تاریخ BTC را ارائه داده است، دریافت شده است.

این امر خوب به نظر می‌رسد، بله، اما به یاد داشته باشید که پوئل مولتی پل به حرکات هش ریت نیز واکنش نشان می‌دهد. نرخ هش از قیمت پیروی می‌کند، نه برعکس.

– دیوید پوئل (kenoshaking) 28 ژوئن 2021

مختصری در مورد پوئل مولتی پل

پوئل مولتی پل عمدتاً در بخش توکنومیکس، استخراج کنندگان بیت کوین و درآمد آن‌ها متمرکز است. این مدل چرخه‌های بازار را از منظر درآمد استخراج کاوش می‌کند.

با تقسیم مقدار صدور روزانه BTC (به دلار آمریکا) بر میانگین متحرک 365 روزه، ارزش سکه های ضرب شده به صورت روزانه محاسبه می‌شود.

علی رغم عقب‌نشینی خرس‌های بیت کوین هنوز این ارز نتوانسته از سطح 35 هزار دلار عبور کند

مدل پوئل مولتی پل و عملکرد تاریخی

همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، شاخص دوره‌هایی را اندازه گیری می‌کند که ارزش روزانه بیت کوین صادر شده به پایین‌ترین سطح تاریخی برسد. این بخش در نمودار بالا نشان در باکس سبز با مقادیر تاریخی بالا نشان داده شده است. از سوی دیگر اشباع بازار با بالا رفتن شاخص -زمانی که سکه های بیشتری عرضه می شود- در باکس قرمز قابل مشاهده است.

موارد قبلی که پوئل مولتی پل سیگنال خرید از خود بروز داده است را می‌توان برشمرد. یکی از موارد اواسط سال 2018 است، زمانی که قیمت BTC در اواسط زمستان رمزنگاری به زیر 4000 دلار سقوط کرد. در مارس 2020 نیز هنگامی که قیمت‌ها به دلیل همه‌گیری کووید 19 سقوط کرد، دوباره شاهد سیگنال خرید این مدل بودیم.

همچنین در اواخر سال 2017 مدل پوئل مولتی پل سیگنال فروش را در اختیار معامله گران قرار داد. پس از آن قیمت BTC در بالاترین سطح آن چرخه افزایش یافت. اولین مورد همچنین در بازار گاوی بیت کوین در سال 2013 رخ داد که شاهد افزایش قیمت پس از آن بودیم.

تعطیلی ماینرها منجر به افت تاریخی سختی شبکه می‌شود

مبارزات اخیر برای بیت کوین با سرکوب استخراج در چین تشدید شده است. این تعطیلی باعث شد تعداد زیادی از مزارع استخراج بزرگ تعطیل و به کشورهای دیگر منتقل شوند. اکنون تحلیلگران انتظار دارند که بیشترین افت در میزان هش در تاریخ بیت کوین رخ دهد.

دشواری استخراج بیت کوین

ماینرها به دلیل نیازشان برای تأمین هزینه‌های ثابت مربوط به اجرای عملیات استخراج، به عنوان فروشنده‌های اجباری مورد توجه قرار می‌گیرند. این در حالی است فشار فروش اخیر با 50٪ کاهش قیمت همراه بوده است. این بدان معناست که آنها دو برابر بیشتر BTC لازم دارند. این بیت کوین ها جهت تامین هزینه‌های فیات و همچنین انتقال کار ماینرها به خارج از چین فروخته خواهند شد.

معامله گران محتاط ممکن است بر این واقعیت متمرکز باشند که موارد گذشته از کاهش قابل توجه هش ریت با عقب‌نشینی قیمت همراه بوده و در نتیجه تمایلی به خرید در شرایط فعلی بازار ندارند.

میانگین نرخ هش بیت کوین در مقابل قیمت

عقب‌نشینی خرس‌ها و مدل پوئل مولتی پل دلیل قطعی آغاز بازار صعودی بیت کوین نیستند

در حالی که قیمت BTC در 28 ژوئن به برخی از سودها رسیده است، پوئل گفت که چندین فاکتور را باید در نظر گرفت و برای تصمیم گیری در معاملات نباید از هیچ شاخصی به طور جداگانه استفاده کرد.

پل گفت:

“نرخ هش از قیمت و سایر عوامل بیرنی پیروی می‌کند، همان‌طور که در وضعیت چین به وضوح مشاهده کردیم.”

مطالب مرتبط
چشم‌انداز صعودی بیت کوین در ماه آینده علی رغم سقوط تا 54 هزار دلار در این هفته
مقصد بعدی بیت کوین کجاست؟ چرا اکنون برای تعیین هدف بعدی بیتکوین زود است
بیت کوین 60 هزار دلاری در هفته آینده دیده می‌شود؟ 5 نکته‌ای که باید در هفته آینده زیرنظر داشت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان