منو
بیت پارس  »  آموزش  »  کیف پول ارزهای دیجیتال  »  والت فلزی (Steelwallet) چیست؟ معرفی بهترین کیف پول‌های فلزی ارز دیجیتال
والت فلزی (Steelwallet) چیست؟ معرفی بهترین کیف پول‌های فلزی ارز دیجیتال

والت فلزی (Steelwallet) چیست؟ معرفی بهترین کیف پول‌های فلزی ارز دیجیتال

سعید درویشی
1400/03/30
۰

والت فلزی ارز دیجیتال برای محافظت از عبارات بازیابی، کلیدهای خصوصی و سایر اطلاعات حساس در برابر آسیب استفاده می‌شوند. با استفاده از این والت‌ها می‌توان مطمئن بود که حتی در شرایط فیزیکی سخت نیز والت سالم باقی می‌ماند.

ایمنی ارز دیجیتال شما به ایمنی عبارت بازیابی (Seed Phrase) شما وابسته است. در این مقاله ما برخی از محبوب‌ترین والت های فلزی را که برای حفظ امنیت کریپتو طراحی شده‌اند، را بررسی می‌کنیم.

آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

 • والت فلزی (crypto metal wallets) چیست؟
 • چرا به والت‌های فلزی نیاز داریم؟
 • عبارت بازیابی (Seed Phrase) چیست؟
 • انواع والت های فلزی و معرفی تک تک آنها

والت فلزی (crypto metal wallets) چیست؟

والت فلزی (Steelwallet) یک ابزار پشتیبان گیری برای ذخیره سازی کلیدهای خصوصی ارز دیجیتال، رمزهای عبور، عبارت‌های بازیابی و اطلاعات محرمانه است. با کمک والت فلزی نیازی به استفاده از ابزارها یا خدمات اشخاص ثالث نیست. والت فلزی یک جایگزین بهتر برای ذخیره سازی عبارت بازیابی نسبت به کیف پول‌های کاغذی است. این والت‌ها ضد حریق، مقاوم در برابر خوردگی، مقاوم در برابر اسید و تقریباً قابل شستشو هستند.

چرا به والت‌های فلزی نیاز داریم؟

کیف پول‌های ارز دیجیتال سخت افزاری به عنوان بهترین روش برای ذخیره سازی امن ارزهای دیجیتال حساب می‌آیند. اگرچه دستگاه‌های ذخیره‌سازی سرد مانند لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) و کوبو والت (Cobo Vault) مطمئناً راهی امن برای ذخیره دارایی‌های دیجیتال هستند، اما در نهایت آنها فقط به اندازه‌ی عبارت بازیابی‌ای که برای دسترسی و مدیریت ارزها استفاده می‌کنند، ایمن هستند.

[irp posts=”3286″ name=”کیف پول سخت افزاری : مروری بر بهترین کیف پول های رمزنگاری سخت افزاری (2020)”]

عبارت بازیابی (Seed Phrase) چیست؟

عبارت بازیابی‌ (Seed Phrase) معمولاً یک عبارت 12 تا 24 کلمه‌ای است که درهنگام بازیابی اطلاعات برای بازیابی کلیه آدرس‌ها و کلیدهای خصوصی مرتبط با کیف پول استفاده می‌شود. بیشتر کیف پول‌های سخت افزاری دارای کارتی هستند که می‌تواند برای ضبط این عبارت بازیابی‌ استفاده شود. این کارت ممکن است آسیب ببیند یا از بین برود و بازیابی کیف پول را غیرممکن کند.

این همان جایی است که نیاز به کیف پول‌های فلزی و سایر کیت‌های ذخیره سازی مقاوم‌تر احساس می‌شود. والت‌های فلزی برای محافظت از عبارات بازیابی، کلیدهای خصوصی و سایر اطلاعات حساس در برابر آسیب استفاده می‌شوند. با استفاده از این والت‌ها می‌توان مطمئن بود که حتی در شرایط فیزیکی سخت نیز والت سالم باقی می‌ماند.

در حال حاضر طیف گسترده‌ای از والت‌های فلزی برای ذخیره‌ی کلمه بازیابی در بازار وجود دارد که هر یک از آنها قول می‌دهد که عبارت بازیابی شما را در برابر تهدیدهای بی‌شمار مانند بلایای طبیعی و آتش سوزی محافظت کند. ما در این مقاله برخی از بهترین گزینه‌های ذخیره‌ی عبارت بازیابی موجود در بازار را بررسی کرده‌ایم.

انواع والت های فلزی

 1. والت فلزی کپسول کریپتو استیل (CryptoSteel)
 2. والت فلزی کریپتو کی استک (Crypto Key Stack)
 3. کوبو تبلت (Cobo Tablet)
 4. والت فلزی بلک پلیت (Blockplate)
 5. والت فلزی هودلینوکس (Hodlinox)
 6. والت فلزی کریپتو ویل (CypherWheel)
 7. والت فلزی الیپال نمونیک متال (Ellipal Mnemonic Metal)
 8. والت فلزی کارتی دی سنت (D’CENT)

1. والت فلزی کپسول کریپتو استیل (CryptoSteel)

کپسول کریپتو استیل می تواند حداکثر 123 کارکتر از اطلاعات را ذخیره کند.

کپسول کریپتو استیل می تواند حداکثر 123 کارکتر از اطلاعات را ذخیره کند.

امروزه نام کپسول کریپتو استیل با کلمه‌ی “کیف پول فلزی” مترادف شده است. کپسول کریپتو استیل یک راه حل ذخیره‌ی آنلاین بسیار امن برای کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال، عبارات یادآور (mnemonic)، رمزهای عبور و تقریباً هر چیز دیگری است که می‌تواند با حروف بزرگ و کوچک و همچنین نمادها و فاصله‌ها بیان شود.

کپسول کریپتو استیل درجه حرارت نسبی تا 1400 درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند. کاملا ضد آب است و می‌تواند در برابر له شدن و شوک‌های شدید الکتریکی مقاومت کند. ابعاد این والت 102 میلی متر در 16 میلی متر است و بسیار قابل‌حمل و نامحسوس است.

ساختار این والت:

این کپسول شامل یک پوسته‌ی توخالی با یک هسته داخلی است که برای نگهداری کاشی‌های جداگانه استفاده می‌شود. در هر یک از آنها یک حرف یا نماد حک شده است. این کاشی‌ها به ترتیب روی هسته‌ی داخلی قرار داده شده‌اند و با یک بست به یکدیگر بسته شده‌اند. این کار تضمین می‌کند که حروف عبارت بازیابی در ترتیب صحیح خود باقی بمانند. کپسول کریپتو استیل می‌تواند حداکثر 123 کارکتر از اطلاعات را ذخیره کند. این مقدار برای نگهداری یک عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای یا یک جمله‌ی کوتاه 24 کلمه‌ای کافی است.

کپسول کریپتو استیل در سایت اصلی آن با قیمت 89 یورو در دسترس است. با خرید دو یا چند کپسول می‌توانید تخفیف خوبی بگیرید. قیمت این محصول در سایت‌های ایرانی تقریبا 4 میلیون تومان است.

به طورخلاصه:

اگر بودجه لازم برای خرید این والت فلزی را دارید، کپسول کریپتو استیل به راحتی یکی از همه کاره‌ترین و ایمن ترین راه حل‌های ذخیره‌سازی آفلاین برای شما خواهد بود.

2. والت فلزی کریپتو کی استک (Crypto Key Stack)

کریپتو کی استک برای نگهداری چندین عبارت بازیابی چندگانه ایده‌آل است.

کریپتو کی استک برای نگهداری چندین عبارت بازیابی چندگانه ایده‌آل است.

کریپتو کی استک یک راه حل محبوب برای ذخیره‌سازی عبارت بازیابی است که برای مقاومت در برابر طیف وسیعی از تهدیدهای فیزیکی بدون به خطر انداختن داده‌ها طراحی شده است. کریپتو کی استک مانند بسیاری از کیف پول‌های فلزی، به شکل مجموعه‌ای از صفحات فلزی در آمده است. در ساخت آن از صفحاتی از جنس فولاد ضد زنگ آنودایز سیاه ساخته استفاده شده که روی هم چیده شده و با پیچ در جای خود قرار گرفته اند.

صفحات کریپتو کی استک برای حک شدن طراحی شده‌اند. ادعا می‌شود که روند حک کردن اطلاعات در آن حدوداً پنج دقیقه طول خواهد کشید. پس از اینکه اطلاعات مورد نیاز با ابزار مناسبی مانند دریل حکاکی شد، صفحات را می‌توان بهم پیچ کرد. و در مکانی امن نگهداری کرد. تا زمانی که دوباره به عبارت بازیابی احتیاج نداشته باشید، نیازی نیست که به سراغ آن بروید. مراحل حکاکی نسبتاً ساده است. اما ما توصیه می‌کنیم پیش از حکاکی بر روی صفحات کریپتو کی استک اندکی تمرین کنید تا به انجام این کار مسلط شوید.

طبق بررسی‌ها این محصول از مشعل بوتان، حمام اسیدی و پرس هیدرولیک 20 تنی جان سالم به در برده‌است و همچنان خوانا باقی مانده است. کریپتو کی استک در بسته‌های مختلف در فروشگاه رسمی آن موجود است. ارزانترین قیمت برای کریپتو کی استک 44.99 دلار قیمت دارد و شامل یک صفحه‌ی حکاکی است. در حالی که شما می توانید با پرداخت 69.99 دلار یک والت با سه صفحه حکاکی خریداری کنید.

به طور خلاصه:

این والت فلزی به عنوان یکی از کیف پول‌های فلزی مطمئن انتخاب شده است.

[irp posts=”2402″ name=”آشنایی با نحوه نصب و استفاده از کیف پول کوینومی Coinomi”]

3. کوبو تبلت (Cobo Tablet)

کوبو تبلت به صورت مغناطیسی قفل می‌شود و می‌توان با چرخاندن آن عبارت بازیابی را پیدا کرد.

کوبو تبلت به صورت مغناطیسی قفل می‌شود و می‌توان با چرخاندن آن عبارت بازیابی را پیدا کرد.

کوبو تبلت یک وسیله ذخیره‌سازی بی‌نظیر و مطمئن است که می‌توان از آن برای محافظت از عبارت بازیابی 12 ، 18 و 24 کلمه‌ای در برابر تهدیدات مختلف استفاده کرد. مانند بسیاری از کیف پول‌های فلزی، کوبو تبلت نیز طوری طراحی شده‌ است که چهار کاراکتر اول هر کلمه بازیابی را ذخیره کند. کوبو تبلت با اندازه‌ی باریک 60 mm x 105 mm x 6.5 mm، یکی از گزینه‌های ذخیره سازی بسیار زیبا و جذاب است. این محصول از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌است. کوبو تبلت دارای درجه حرارت نسوز تا 1455 درجه سانتیگراد است و در برابر بیشتر انواع خوردگی مقاوم بوده و کاملا ضد آب است.

برخلاف برخی از رقبای خود، کوبو تبلت برای راه اندازی اولیه به ابزار خاصی احتیاج ندارد. در عوض مالک دستگاه باید به سادگی حروف را از ورقه‌ی فلزی تهیه کرده و آن‌ها را به داخل کوبو تبلت وارد کند و سپس آن را با یک پیچ بر روی پوشش قرار دهد. سپس می‌توان آن را بست تا محتوای آن از دید دیگران پنهان بماند.

این بسته همچنین شامل یک برچسب مقاوم در برابر دستکاری است. از این برچسب می‌توان برای اطمینان از این که کوبو تبلت پس از آب‌بندی باز شده‌است یا خیر استفاده کرد. آخرین نسخه‌ی کوبو تبلت دارای یک سوراخ قفل است که می‌تواند از آن برای ایمن سازی بیشتر کیف پول استفاده کرد.

کوبو تبلت با قیمت 39 دلار یکی از ارزان ترین گزینه‌های این لیست است و این امر آن را برای افرادی که بودجه‌ی کمی دارند مناسب می‌کند. با این حال افرادی که قصد دارند هزینه‌ی بیشتری صرف کنند، می‌توانند کوبو تبلت را به همراه کیف پول سخت افزاری کوبو والت (Cobo Vault) که مبلغی معادل 479 دلار دارد خریداری کنند.

به طور خلاصه

کوبو تبلت از نظر قیمتی یک گزینه‌ی عالی برای افرادی است که به دنبال ذخیره‌ی ایمن عبارت بازیابی بیت کوین خود هستند.

4. والت فلزی بلک پلیت (Blockplate)

کیف پول فلزی بلک پلیت یکی از ساده‌ترین والت‌های فلزی بازار است. بسیاری از کیف پول های فلزی برای ذخیره‌سازی اطلاعات به مراحل فشرده و پیچیده‌ای نیاز دارند. برخلاف آنها این کیف پول بسیار ساده و روان است.

بلک پلیت یکی از ساده‌ترین والت‌های فلزی بازار است. بسیاری از کیف پول های فلزی برای ذخیره‌سازی اطلاعات به مراحل فشرده و پیچیده‌ای نیاز دارند. برخلاف آنها این کیف پول بسیار ساده و روان است.

بلک پلیت به شکل یک مربع و فلزی است که در یک محور آن اعداد 1 تا 12 حک شده است و در محور دیگر A تا Z حک شده است. هر واحد آن از فولاد ضد زنگ ضخیم 12 – 304 درجه ساخته شده است. این والت می‌تواند در مجموع 12 کلمه‌ی بازیابی را ذخیره کند. دو صفحه بلک پلیت می‌تواند کل عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای را ذخیره کند. در حالی که یک صفحه‌ی آن برای یک عبارت 12 کلمه‌ای کافی است.

بلک پلیت برخلاف برخی دیگر از کیف پول‌های فلزی، فقط برای حفظ کلمات بازیابی طراحی شده است. این کیف پول برای ذخیره‌ی اطلاعات محرمانه مانند کلیدهای خصوصی، رمزهای عبور یا کلیدهای رمزگذاری مناسب نیست. زیرا نمی‌تواند نمادها، اعداد یا حروف مختلف را ضبط کند.

بلک پلیت با ذخیره‌ی چهار حرف اول هر کلمه بازیابی کار می‌کند. آنچه در واقع برای بازیابی موفقیت آمیز یک کیف پول لازم است، بازیابی چهار حرف ابتدایی کیف هرکلمه‌ی بازیابی است، زیرا هیچ دو کلمه‌‌ی عبارت بازیابی چهار حرف اول یکسانی ندارند. این حروف ابتدا با استفاده از یک نشانگر بر روی بلک پلیت علامت گذاری می‌شوند و سپس با فشار حک می‌شوند. این کار باعث فرو رفتگی دائمی در هر صفحه خواهد شد.

صفحات بلک پلیت دمایی تا 2100 درجه فارنهایت را تحمل کرده و همچنین در برابر آب و خوردگی مقاوم هستند. بلک پلیت برخلاف برخی دیگر از کیف پول‌های فلزی در برابر دستکاری مقاوم نیست.این والت دارای روکش یا قاب برای پوشاندن اطلاعات نیست.
یک بسته دوتایی بلک پلیت، یکی از ارزان‌ترین والت‌های فلزی است که در بازار قیمتی در حدود 69 دلار دارد.

به طور خلاصه:

 این والت فلزی با وجود این که گزینه‌ی مقرون به صرفه‌ای است، فقط برای افرادی که صرفا قصد نگهداری عبارت بازیابی را دارند و به قابلیت‌های بیشترنیاز ندارند، مناسب است.

[irp posts=”10695″ name=”چگونه ارز دیجیتال بخرم؟ راهنمای خرید ارز دیجیتال از صرافی خارجی”]

5. والت فلزی هودلینوکس (Hodlinox)

کیف پول فلزی هودلینوکس به صورت تک صفحه‌ای (چپ) و دو صفحه‌ای (راست) ارائه می‌شود.

هودلینوکس به صورت تک صفحه‌ای (چپ) و دو صفحه‌ای (راست) ارائه می‌شود.

هودلینوکس یک صفحه‌ی ذخیره‌سازی فلزی ساده است. این والت برای ذخیره‌ی ایمن بیت کوین و عبارات بازیابی 12 تا 24 کلمه‌ای استفاده می‌شود. این مدل در انواع طرح‌ها موجود است که همه‌ی آنها از فولاد ضد زنگ ضخیم ساخته شده‌اند و با خواندن دستورالعمل‌های آن می‌توان به راحتی عبارات بازیابی را بر روی آن حکاکی کرد.

برخلاف برخی دیگر از دستگاه‌های ذخیره سازی عبارت بازیابی ، هودلینوکس از مالکان خود خواسته است که به صورت دستی عبارت بازیابی خود را بر روی صفحه خود حکاکی کرده یا مهر بزنند و آن را به صورت فیزیکی روی فلز علامت‌گذاری کنند. بنیان‌گذار این پروژه معتقد است که این راه‌حل امن‌تر از مونتاژ حروف در یک مجموعه است، چرا که هیچ شانسی برای حذف حروف از محیط ذخیره‌سازی وجود ندارد.

هودلینوکس بسته به نیاز شما در طیف وسیعی از فرمت‌ها در دسترس است. ارزانترین گزینه، یک کیف یک صفحه‌ای با قیمت 29 یورو است. گرانترین گزینه نیز یک بسته‌ی 10 عددی دو صفحه‌ای با قیمت 395 یورو است. وب سایت این والت فلزی، فقط پرداخت با بیت کوین را قبول می‌کند.

گزینه‌ی تک صفحه‌ای دو طرفه است و کلمات بازیابی 1-12 در یک طرف و 13-24 در طرف دیگر آن نوشته می‌شوند. در عوض، در گزینه‌ی دو صفحه‌ای دو صفحه‌ی یک طرفه با یک پیچ به هم متصل شده‌اند. و برای مشاهده عبارت بازیابی باید پیچ باز شود.
هودلینوکس همچنین دارای یک مهر و موم ضد دستکاری است که در صورت باز شدن هودلینوکس چه از قسمت فلزی و چه پلاستیکی، آسیب می‌بیند.

به طور خلاصه:

 از آنجا که هودلینوکس از فولاد ضد زنگ ساخته شده است، ذاتاً ضد آب و ضد آتش است. هودلینوکس در بازار با قیمت 29 یورو برای مدل تک صفحه‌ای موجود است.

6. والت فلزی کریپتو ویل (CypherWheel)

کیف پول فلزی کریپتو ویل از یک دیسک چرخان برای آشکار کردن هر کلمه از یک عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای استفاده می‌کند.

کریپتو ویل از یک دیسک چرخان برای آشکار کردن هر کلمه از یک عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای استفاده می‌کند.

کریپتو ویل یک والت فلزی مستحکم است که از فولاد ضد زنگ ضخیم 5/16 اینچی ساخته شده است. کریپتو ویل با ابعاد 191 میلی متر در 11.4 میلی متر در 7.6 میلی متر و وزن تقریبی 300 گرم، ظاهر بسیار سنگینی دارد. اگرچه بسیاری از ابزارهای ذخیره‌سازی کلمه بازیابی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تا حد امکان بخش‌های متحرک کمتری داشته باشند، اما کریپتو ویل از بسیاری دیگر متفاوت است. کاربران کریپتو ویل باید کاشی‌های جداگانه مربوط به هر حرف از اطلاعات خود را از طریق رمپ‌های جداگانه‌ای که در بدنه‌ی آن قرار دارد، به داخل چرخ بکشند. این یک روند کاملاً ساده است. البته کریپتو ویل برای انجام ساده‌تر این کار دارای یک موچین است.

ساختار این والت:

کریپتو ویل در کل 24 بخش مختلف دارد. این والت فلزی با هر دو عبارت بازیابی BIP39 و SLIP39 سازگار است. و می‌تواند تا 96 حرف از اطلاعات محرمانه را ذخیره کند. پس از قرار دادن کاشی‌ها، از یک پانچ برای قفل کردن حروف در جای خود استفاده می‌شود و این کار از ریزش تصادفی آنها جلوگیری می‌کند.

برخلاف اکثر والت های فلزی، از کریپتو ویل می‌توان تقریباً برای ذخیره سازی هر نوع اطلاعات حساس استفاده کرد. این اطلاعات حساس می‌تواند شامل کلیدهای خصوصی بیت کوین، عبارات بازیابی، رمزهای عبور یا هر چیز دیگری با حروف A تا Z باشد. با این حال کریپتو ویل در درجه‌ی اول برای عبارات بازیابی طراحی شده‌است. زیرا هر بخش از چرخ دقیقا مانند یک یادداشت بازیابی BIP39 از 1 تا 24 شماره گذاری شده است.

هر کلمه از عبارت بازیابی را می‌توان با چرخاندن یک دیسک داخلی آشکار کرد. کل کریپتو ویل را نیز می‌توان با استفاده از مهر و موم امنیتی ارائه شده قفل کرد. کریپتو ویل بسیار سخت و ضد آب است. این والت فلزی ضد گرد و غبار و ضد آتش تا 2000 درجه است. با این حال این کیف پول قیمت بالایی در حدود 200 دلار دارد. و در فروشگاه اینترنتی سایبر سیف (CypherSafe) می توان آن را خریداری کرد. با این وجود اگر امنیت اولین اولویت شما باشد، کریپتوویل گزینه‌ی خوبی برای شما خواهد بود زیرا یک راه حل متنوع و قوی برای ذخیره‌سازی اطلاعات امنیتی شما است.

به طور خلاصه:

کریپتو ویل قوی ترین و گران ترین گزینه در این لیست است. اما اگر بحث مالی والت فلزی برایتان اهمیتی ندارد، کریپتوویل قطعا همان چیزی است باید انتخاب کنید.

[irp posts=”10709″ name=”فونیکس دائو (Phoenix DAO) : یک اکوسیستم غیر متمرکز نسل جدید”]

7. والت فلزی الیپال نمونیک متال (Ellipal Mnemonic Metal)

کیف پول فلزی الیپال نمونیک متال دارای ظاهری زیبا و براق است.

الیپال نمونیک متال دارای ظاهری زیبا و براق است.

الیپال نمونیک متال یک راه حل پشتیبان فلزی است که به دارندگان امکان می‌دهد تا عبارت بازیابی 12 یا 24 کلمه‌ای خود را با خیال راحت ذخیره کنند. این والت فلزی از نوع پوسته‌ی صدفی 86 میلی متر در 60 میلی متر در 8 میلی متر است. این والت کاملا از آلومینیوم ساخته شده است.

با توجه به توضیحات محصول، الیپال نمونیک متال به گونه‌ای طراحی شده است که ضد حریق، ضد آب و ضد حشرات است و به محافظت از عبارت بازیابی در برابر بیشتر تهدیدات فیزیکی کمک می‌کند. با این حال اگرچه الیپال نمونیک متال از مقاومت بالایی برخوردار است، اما مقاوم‌ترین والت فیزیکی نیست.

ساختار این والت:

الیپال نمونیک متال برای ذخیره‌ی چهار حرف اول یک عبارت بازیابی 24 کلمه ای BIP39 طراحی شده‌است. از آنجا که چهار حرف اول برای هر کلمه در عبرات یادآور منحصر به فرد هستند، لازم نیست که کل کلمه را برای ایمن کردن عبارت کلیدی ذخیره کنید. بسیاری از کیف پول‌ها پس از تایپ چهار حرف اول در طی روند بازیابی کیف پول، بقیه‌ی کلمه را به طور خودکار پر می‌کنند.

این دستگاه علاوه بر پیچ گوشتی با انواع تمبرهای حاوی حروف ارائه می‌شود. هر حرف از صفحه بیرون می‌آید و پس از باز کردن صفحه‌ی جلویی شماره‌دار با پیچ گوشتی، می‌توان آن را در داخل جعبه قرار داد. هنگامی که تمام حروف در جای خود قرار گرفتند، می‌توان صفحه‌ی جلویی را دوباره پیچ کرد و کل کیف پول را با یک قفل، قفل کرد.

الیپال نمونیک متال در حال حاضر با قیمت 49 دلار فروخته می‌شود. اما در صورت خرید آن به همراه کیف پول سخت افزاری الیپال تایتان (Ellipal Titan) می‌توان آن را تنها با قیمت 29 دلار خریداری کرد. در حال حاضر این محصول یکی از ارزان ترین والت‌های فلزی موجود در بازار است.

به طور خلاصه:

الیپال نمونیک متال یک راه حل نسبتاً ارزان برای ذخیره سازی عبارات بازیابی 12 تا 24 کلمه‌ای است.

8. والت فلزی کارتی دی سنت (D’CENT)

از کیف پول کارتی دی سنت می‌توان برای ذخیره‌ی آفلاین اتریوم استفاده کرد.

از کیف پول کارتی دی سنت می‌توان برای ذخیره‌ی آفلاین اتریوم استفاده کرد.

برخلاف سایر گزینه‌های موجود در این لیست، کیف پول کارتی دی سنت به طور خاص برای اتریوم (ETH) طراحی شده است. این والت فیزیکی از نظر ایمنی با سایر گزینه‌ها متفاوت است. کیف پول کارتی علاوه بر پینی که در زیر صفحه‌ی آن پنهان شده است، دارای یک فاکتور مانند کارت اعتباری با آدرس اتریوم و کد QR مربوط به آن است که در قسمت جلوی آن چاپ شده است.

کیف پول کارتی دی سنت به جای اینکه یک کیف سخت ‌افزاری و یا یک عبارت بازیابی را با استفاده از یک راه‌ حل ذخیره‌ سازی فلزی راه‌اندازی کند، به عنوان یک کارت ذخیره‌سازی کلید خصوصی عمل می‌کند. این دستگاه با یک آدرس اتریوم و کلید خصوصی مرتبط با آن ارسال می‌شود که می‌تواند برای ذخیره‌ی آفلاین اتریوم استفاده شود . این کلید خصوصی توسط یک تراشه‌ی ایمن EAL5+ معتبر محافظت می‌شود. و قادر به برقراری ارتباط با یک وسیله‌ی سیار از طریق یک آنتن داخلیRF است.

کیف پول کارتی دی سنت نشان‌دهنده‌ی یک سازش جالب بین امنیت و عملکرد است. خود کارت به تنهایی اتریوم را به صورت آفلاین و ایمن ذخیره می‌کند. اما می تواند با یک برنامه اختصاصی تلفن همراه که برای مدیریت پرداخت استفاده می‌شود ترکیب شود. به همین ترتیب، کیف پول کارتی دی سنت امکان ذخیره‌ی اتریوم را به صورت آفلاین ایجاد می‌کند، در حالی که مسیر دسترسی آسان به وجوه را نیز فراهم می‌کند.

دی سنت آدرس و کلید خصوصی هر والت کارتی دی سنت فروخته شده را تولید می‌کند. در مورد این که چگونه این اطلاعات حفظ می‌شود، اطلاعات اندکی در دسترس است. با این وجود تنها با پرداخت 12.99 دلار از فروشگاه رسمی D’CENT می‌توان یک والت فلزی دی سنت را خریداری کرد. این والت فلزی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای ذخیره و استفاده از مقادیر کم اتریوم باشد.

به طور خلاصه:

12.99 دلار برای خرید یک کیف پول کارتی دی سنت مبلغ بسیار ناچیزی است.

مطالب مرتبط
کیف-پول-اتمیک-مدیریت-پرتفلیو-رمزارزها
نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی (Exchange) چه مزایایی دارد؟
ولت کانکت WalletConnect چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان