منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  15 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021، چه ارزهایی امکان رشد قیمت دارند؟
15 ارز دیحیتال برتر برای سرمایه گذاری در 2021

15 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021، چه ارزهایی امکان رشد قیمت دارند؟

بیت پارس اینجا است تا 15 ارز دیجیتال برتر شامل توکن ها و سکه های موجود در بازار برای سرمایه گذاری در سال آینده میلادی را به شما معرفی کند.

15 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021، چه ارزهایی امکان رشد قیمت دارند؟

15 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021، چه ارزهایی امکان رشد قیمت دارند؟

15 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021، چه ارزهایی امکان رشد قیمت دارند؟

همه ما منتظر فصل مهم بعدی افزایش قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال هستیم. این چرخه که به نظر با حرکت بیت کوین و اوج گیری دیفای شروع شده است می‌تواند به ما کمک کند سود بزرگی کسب کنیم. چگونه ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری را انتخاب کنیم؟ اولین نکته‌ای که باید به خاطر بسپارید نقدینگی ارز رمزنگاری شده است. چه چیز دیگری می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد آینده رمزنگاری پیش بینی درستی داشته باشید؟ بیت پارس اینجا است تا 15 ارز دیجیتال برتر موجود در بازار برای سرمایه گذاری را به شما معرفی کند.

———————————————————————————————————

———————————————————————————————————

معیار انتخاب ارزهای دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری

ما 15 ارز دیجیتال را انتخاب کرده‌ایم که به احتمال زیاد سال آینده رونق خواهند گرفت. از پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین تا توکن های مطرح و بعضاً ناآشنای دیفای (DeFi) در این لیست وجود دارند. ما با توجه به رشد این ارزها، قابلیت‌های تکنیکال و همین طور تیم‌های پشت پروژه‌ها این ارزها را انتخاب کرده‌ایم. پر واضح است که پیش بینی حرکات بازار و دارایی‌ها تقریباً غیرممکن است. ما اینجا صرفاً توکن ها و ارزهایی که از لحاظ فنی قدرت زیادی دارند را معرفی کرده‌ایم و عملکرد آن‌ها در بازار به عوامل غیرقابل پیش بینی زیادی بسته است.سکه های لیست 15 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری

1. بیت کوین (BTC)

سرمایه گذاری در بیت کوین همیشه ایده خوبی است. این ارز دیجیتال از نظر سرمایه بازار هنوز اولین است (اما از نظر قیمت دیگر نه). از سال 2009 که به تنهایی بازار ارزهای دیجیتال را شکل داد تا کنون، بیت کوین به دلیل ایده و اعتماد کاربران، قوی‌ترین ارز دیجیتال موجود است. علاوه بر این، ثابت شده است که بیت کوین در برابر هرگونه سقوط قابل توجه در بازار مقاوم است. به همین دلیل بدیهی است اولین اسم در لیست 15 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021 باشد.

در سال 2020، هر حوزه اقتصادی تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفت. پس از قرنطینه سراسری در جهان، قیمت بیت کوین در اواخر ماه مارس به 4700 دلار کاهش یافت. در طول تابستان، بیت کوین هم از نظر قیمت و هم از نظر بازار بهبود یافت. در سپتامبر، نرخ این ارز به 12000 دلار رسید و پس از آن با یک سقوط تا مرز 9800 دلار پایین آمد.

پس از دو ماه گرفتار شدن در یک محدوده، چند هفته‌ای است که بیت کوین رشد دیوانه وارش را آغاز کرده و در زمان نگارش این مقاله به رقم 16200 دلار حمله ور شده است. این ارز همیشه پتانسیل بالایی برای رشد دارد و یکی از بهترین ارزها برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت محسوب می‌شود. تقریباً نقدشونده ترین ارز در بازار کریپتو است و در همه جای دنیا قابل نقد شدن است. قدرت این ارز به قدری بالاست که به نظر می‌رسد می‌تواند نقش طلا را در آینده بازارهای مالی بازی کند.

2. اتریوم (ETH)

علی رغم عملکرد منفی سایر آلتکوین ها در اواخر ماه مارس، اتریوم در تمام سال 2020 قوی بود. در سپتامبر، قیمت اتریوم به 480 دلار رسید که بالاترین قیمت در سال 2020 است.

موفقیت اتریوم کاملاً قابل درک است. اولین عامل، رشد امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) است. چین لینک، رپد بیت کوین، میکر همه از توکن هایی هست که بر بستر اتریوم ساخته شده‌اند. عامل دوم راه اندازی اتریوم 2.0 است. بنا به گفته تیم توسعه دهنده، فاز صفر اتریوم 2.0 تا پایان سال 2020 کاملاً راه اندازی می‌شود. کاربران از انتقال اتریوم به الگوریتم اثبات سهام (PoS) هیجان زده هستند. در لحظه نوشتن این مقاله، تقریباً 50،000 ETH در قرارداد استیکینگ اتریوم 2.0 قفل شده است.

کاملاً واضح است که اتریوم گزینه سرمایه گذاری خوبی است زیرا سالها در کنار بیت کوین دوام آورده است. ملکه ارزهای دیجیتال بعد از بیتکوین بیشترین حجم سرمایه در بازار را دارد. به همین دلیل این ارز نقدینگی بالایی و نگرانی فروش و خرید آن را نخواهید داشت. اتریوم با نوآوری‌ها و امکانات بیشماری که به دنیای بلاکچین اضافه کرده است به نوعی اصلی‌ترین شبکه موجود در این صنعت محسوب می‌شود.

3. لایتکوین (LTC)

لایتکوین (Litecoin) ممکن است یکی از ارزهای دیجیتال احتمالی برای سرمایه گذاری نباشد. با این حال، ما با این کوین به دلیل موقعیتی که در دنیای رمزنگاری دارد، با احترام رفتار می‌کنیم. سرمایه بازار بزرگ این سکه تقریباً 4 میلیارد دلار است. گرچه این ارز رمزنگاری در سال 2020 رشد چشمگیری کسب نکرد، اما هنوز بسیار امیدوار کننده است. عملکرد آن بیش از 8000٪ رشد در تمام مدت وجودش را نشان می‌دهد.

 لایتکوین در لیست ارز‌های پشتیبانی شده در پرداخت سیستم پرداخت پی پال  (PayPal) است. به نظر می‌رسد کوین LTC آینده و پتانسیل رشد دارد.4. تزوس (XTZ)

ارز رمزنگاری تزوس (Tezos) به کاربران امکان دسترسی به سهام ارزان قیمت را می‌دهد. از آنجا که قیمت سکه XTZ در حدود 2 دلار است، به راحتی می‌توانید در سبد خرید خود مقادیر زیادی از این ارز دیجیتال را داشته باشید. معمولاً کاربران برای بدست آوردن اولین سود سهام به حدود 20 روز زمان نیاز دارند. بلاکچین تزوس از اثبات سهام نمایندگی استفاده می‌کند. بنابراین می‌توانید اعتبار سنج بلاک شوید یا این حق را به دیگران واگذار کنید تا از این طریق درآمد کسب کنید.

در سال 2020، قیمت سکه تقریباً با افزایش چهار برابری از 1.2 دلار به 4.28 دلار رسید. اکنون نرخ سکه اصلاح شده است. به نظر می‌رسد خرید این ارز الان بسیار مقرون به صرفه است. ارزهای دیجیتال شما کاملاً ایمن خواهد بود زیرا بلاکچین توسط پروتکل امنیتی هوشمند محافظت می‌شود. علاوه بر این تزوس نوعی استیکینگ آفلاین را معرفی کرده است که به شما امکان سهم گذاری کوین‌های درون کیف پول سخت افزاری را می‌دهد.

5. کاردانو (ADA)

ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) به دلیل توسعه طولانی مدت بلاک چین شناخته شده است. بلاکچین کاردانو در سال 2017 راه اندازی شد. این بلاکچین همچنان در دست توسعه است. این ممکن است تنها دلیل سرمایه گذاری در ADA باشد.

جالب است بدانید بینان گذار کاردانو یکی از نفرات اصلی تیم اتریوم بوده است. اگرچه اکوسیستم آن تکمیل نشده است، اما آخرین نقطه عطف به نام شلی (Shelley) قیمت دارایی را پس از اضافه کردن چند ویژگی بهبود یافته افزایش داد. یکی از این ویژگی‌ها بسیار مورد انتظار استیکینگ بود. اکنون دارندگان می‌توانند استخر استیکینگ را ایجاد کنند یا این امکان را به دیگران واگذار کنند.

قیمت، سکه ADA از ابتدای سال مقداری رشد داشته است. کاردانو سال را با قیمت 0.02 دلار آغاز کرد و تا آگوست به 1.5 دلار ارزش رسید. اکنون قیمت اصلاح شده است، بنابراین دریافت مقداری سکه ADA بسیار مقرون به صرفه است.

6. مونرو (XMR)

مونرو (Monero) با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی و تمرکززدایی در سال 2014 راه اندازی شد. مونرو به لطف امنیت و قابلیت انعطاف پذیری، ارز دیجیتال شگفت انگیزی است. این ارز دیجیتال در کنار بیت کوین و لایتکوین به ابزاری برای پرداخت در دنیای واقعی تبدیل شد. بزرگ‌ترین مزیت بلاکچین مونرو توانایی انجام معامله در عرض چند دقیقه است. در نظر بگیرید که بیت کوین به حدود 10-15 دقیقه زمان نیاز دارد.

اگرچه نرخ XMR نتوانسته عملکرد سال 2018 را تکرار کند، با این حال در سال 2020 حرکت بسیار چشمگیری داشته است. قیمت مونرو در مارس 2020 تحت تأثیر کل بازار قرار گرفت و قیمت به 34 دلار کاهش یافت. با این حال اکنون قیمت این ارز در محدوده 135 دلار ثابت شده است.7. ریپل (XRP)

ریپل (Ripple) معاملات سریع، ارزان و قابل اطمینان را فراهم می‌کند. توسعه دهندگان ارز رمزنگاری XRP بیش از کاربران عادی، به دنبال شرکت‌های بزرگ مالی هستند. بنابراین، ریپل به عنوان پلی بین سیستم‌های بانکی سنتی و فناوری پرداخت دیجیتال عمل می‌کند. از این لحاظ، سکه به عنوان یک رمز بومی عمل می‌کند که میزان انتقال را با هر ارز در جهان تعیین می‌کند.

در سال 2020، XRP ثبات نشان داد: در ماه مارس، ارز به اندازه سایر سکه‌ها آسیب ندید. بنابراین، ارز رمزنگاری شده Ripple می‌تواند سرمایه مطمئنی برای سرمایه گذاری باشد. ارزش XRP به مشارکت‌های آینده و موفقیت آنها بستگی دارد. به هر حال، اخیراً، ریپل برنامه وام تجاری اعتباری را راه اندازی کرد. نسخه بتا این سرویس در شبکه ریپل نت (RippleNet) کار می‌کند و برای تعداد محدودی از مشتریان در دسترس است.

توکن های موجود در این لیست

8. چین لینک (LINK)

شبکه اوراکل چین لینک (Chainlink) در بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود. از زمان اوج گیری دیفای، LINK سلطه عمده در این فضا به دست گرفت. این پروژه به دنبال حل مشکل تأمین اطلاعات از دنیای خارج به بلاکچین است. چین لینک رقبایی دارد، اما این پروژه به عنوان یک رهبر در بخش خود کاملاً جا افتاده است.
در ابتدای سال 2020، این توکن کمتر از 2 دلار ارزش داشت. در ماه آگوست، قیمت LINK تقریباً به 20 دلار رسید و اکنون در حدود 13 دلار معامله می‌شود.

9. اوه (AAVE)

اوه (Aave) سومین پلت فرم اعطای وام در دیفای است. به همین دلیل ارز رمزپایه بومی آن بسیار محبوب است. رمز LEND طی امسال 1200٪ افزایش یافته است. اخیراً، توکن با نشانگر LEND با نرخ 100 LEND برای 1 AAVE به AAVE مهاجرت کرده است. این امر امکان مشارکت در حاکمیت پروتکل را فراهم کرد. از این پس، کاربران می‌توانند درآمد منفعلانه از سرمایه گذاری در این ارز کسب کنند.

در عرض چند روز، قیمت AAVE شروع به رشد کرد، بنابراین ممکن است ایده خوبی باشد که نگاهی دقیق به این پروژه و امکانات استفاده از آن بیندازیم.

10. توکن بیسیک اتنشن (BAT)

توکن بیسیک اتنشن (Basic Attention Token) توکن بومی مرورگر Brave است. این توکن به عنوان پاداش برای مشاهده تبلیغات توسط کاربران در مرورگر استفاده می‌شود. BAT به یکی از مهمترین برنامه‌های وابسته در تاریخ ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. نحوه استفاده ساده است. تبلیغات را تماشا کنید و از این طریق درآمد کسب کنید. این توکن پس از سقوط بازار در مارس خیلی سریع بهبود یافت و در ماه آگوست، قیمت آن از 0.2 دلار به 0.4 دلار رسید.11. سکه کریپتو. کام (CRO)

بستر Crypto.com نوعی بانک ارز دیجیتال با ابزارهای بسیار زیاد و محصولات بی نظیر است. کارت‌های ارز دیجیتال، صرافی، کیف پول و غیره در این سایت وجود دارد. همه این محصولات با توکن CRO یکپارچه می‌شوند، که در این شبکه استفاده می‌شود. با کمک آن، کمیسیون‌ها در صرافی پرداخت می‌شوند.

در سال 2020، قیمت دارایی فوق العاده افزایش یافته است. این توکن در شروع سال در حدود 0.03 دلار بود که در ماه آگوست به 0.2 دلار رسید. СRO از مارس 2020 کمترین آسیب را دید – قیمت توکن فقط یک سنت کاهش یافت. اکنون قیمت رمز Crypto.com در حال اصلاح است.

12. یی ارن فایننس (YFI)

یی ارن فایننس (Yearn.finance) یکی دیگر از نمایندگان بازار دیفای است. سکه YFI با محبوبیت عجیب و غریبش از بیت کوین پیشی گرفت. YFI بازی را کاملاً در بازار ارزهای دیجیتال تغییر داد و با سابقه اندکش در بین 15 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری قرار گرفته است. این سرمایه گذاری‌ها در استخرهای نقدینگی می‌تواند بازدهی باورنکردنی داشته باشد.

ویژگی‌های موجود در این سیستم عامل تقریباً در هیچ جای دیگری یافت نمی‌شود. این نشان دهنده منحصر به فرد بودن پروژه و سکه آن است. به یاد داشته باشید که YFI می‌تواند هم درآمد کلانی را ایجاد کند و هم ضررهای هنگفتی را متحمل شود. با این حال این ارز تنها در سه 700 برابر رشد داشت. در اوج جنون دیفای به محدوده 43000 دلار رسید که آن را بسیار بالاتر از طلای ارزهای دیجیتال بیت کوین قرار داد. البته این به لطف عرضه بسیار محدود این ارز که 300000 توکن است، رخ داد. این ارز اکنون با قیمت 17100 دلار معامله می‌شود.

13. بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (Binance Coin) برای پرداخت هزینه یا دریافت تخفیف در صرافی بایننس ایجاد شده است. با این حال برخی از کارشناسان ادعا می‌کنند که این ارز دیجیتال می‌تواند یک ابزار سرمایه گذاری سودآور باشد. در ابتدای سال، سکه BNB پویایی مثبتی را نشان داد، اما در ماه مارس، مانند بقیه ارزهای موجود بازار مسیر نزولی دنبال کرد.

با این حال، بلافاصله پس از سقوط، روند صعودی در نمودار ظاهر شد، که امروز نیز ادامه دارد. چرخه صعودی در اواسط سپتامبر قیمت مارس 10 دلار را به 30 دلار تغییر داد. از آنجا که بایننس کوین دارایی صرافی است، تا زمانی که بایننس رونق یابد، قیمت سکه BNB نیز افزایش خواهد یافت


 • بایننس‌کوین (BNB) با 9 درصد رشد هفتگی به جمع 5 ارز برتر بازگشت

14. ترون (TRX)

ما یکی از بحث برانگیزترین ارزهای دیجیتال را به این لیست اضافه می‌کنیم. ممکن است درباره جاستین سان، خالق ترون Tron، متفاوت فکر کنید، اما ارز دیجیتال او سالهاست که از نظر سرمایه بازار در بالاترین سطح قرار دارد.

از زمانی که ترون مالک بیت تورنت شد، شانس رشد آن دو برابر شده است. در واقع، یک پروژه همزمان دو توکن را در بازار عرضه می‌کند. با این حال، ترون در عملکرد خود موفق‌تر است. اگرچه ارز رمزنگاری شده سود زیادی برای دارندگان خود به همراه نیاورد، اما کاهش چشمگیری در قیمت نداشت. در ماه سپتامبر، قیمت این دارایی در واقع سه برابر شد و از 0.01 دلار به 0.03 دلار رسید.

15. تلور (TRB)

در انتهای لیست 15 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری یک توکن کمتر آشنا قرار دارد. تلور (Tellor) یک اوراکل دیگر که به دو علت در لیست ما قرار گرفته است. اولی اینکه این اوراکل تنها اوراکل کاملاً غیرمتمرکز در فضای دیفای است. این امر تلور را از دیگر رقبایش کاملاً متمایز می‌کند. دومین دلیل اینکه عرضه این توکن بسیار محدود است.

در واقع کل توکن های عرضه شده این پروژه به 1.6 میلیون می‌رسد که با نرخ تورم 17 درصد در سال بسیار آن را نایاب می‌کند. برای درک این موضوع بیایید نگاهی به اوراکل دیگر دیفای بیندازیم. باند پروتکل با 1.3 بیلیون توکن و حجم بازار 66 میلیون دلاری تنها 5 دلار قیمت دارد. در صورتی که تلور اکنون در حدود 24 دلار معامله می‌شود.

این توکن در دوران اوج گیری دیفای تا قیمت 87 دلار افزایش قیمت پیدا کرد. این ارز با تیم فوق العاده و راه حل‌های فناورانه که آن را از بقیه اوراکل‌ها متمایز می‌کند آینده بسیار خوبی دارد.

کلام پایانی

ما در این مقاله سکه ها و توکن هایی که از نظر قدرت پروژه در شرایط خوبی به سر می برند و توانستند در سال 2020 عملکرد قیمتی مناسبی داشته باشند گرد آوردیم. بدیهی است آینده هیچ یک از این ارزهای دیجیتال را نمی توان به طور قطع پیش بینی کرد. برای وارد شدن به سرمایه گذاری در این بازار قبل هر چیز تحقیقات خود را انجام دهید. هرگز بیشتر از آن مبلغی که می توانید از دست دهید در این بازار سرمایه گذاری نکنید. طبیعتا بیت پارس هیچ مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری شما در هر یک از این ارزهای دیجیتال ندارد.

مطالب مرتبط
نقدینگی در بازار رمزارزها
بازار داغ NFT ها، نکاتی که باید در مورد این روند افزایشی این بازار بدانید
بازارهای غیر متمرکز چیستند؟
فرستادن دیدگاه
 • Ñ
  4 ماه پیش پاسخ

  ان شالله اگه دولت دیت از سر ملت برداره میتونم سود کنیم اینجاهم ول کن نیست هر روز یه کار خرابی

 • پرنیان
  8 ماه پیش پاسخ

  با سلام من میخوام میخوام دستگاه مانیتور ارز بخرم تا سقف 100 تومان برای چه ارزی هزینه کنم که آینده ای خوبی داشته باشد لطفا سه تا ارز معرفی کنید لطفا ممنونم از لطفطون …پرنیان

 • AAk
  8 ماه پیش پاسخ

  سلام.ممنون ازبیت پارس مطالب بسیارخوبی بودلطفامطالب به روزرابگذاریدممنون

  • Bitpars
   8 ماه پیش پاسخ

   درود و سپاس از شما

 • Reza
  8 ماه پیش پاسخ

  سلام دوستان من ی سرمایه نا چیز دارم میخوام همونو روی ی ارز دیجیتال سرمایه گذاری بلند مدت کنم که بتونه مثل بیت و اتریوم رشد خوب در اینده داشته باشه…لطفا از اساتید ی راهنمایی میخوام اگه لطف کنین..خودم ارز نئو مد نظرم هست

 • Mortezaganjali
  8 ماه پیش پاسخ

  مطالب عالی و ساده نگارش شده بود مرسی بیت پارس

  • Bitpars
   8 ماه پیش پاسخ

   درود و سپاس از شما

 • ششششش
  8 ماه پیش پاسخ

  سال 2020 تمام شده.

 • محمدرضا
  9 ماه پیش پاسخ

  آیا تا پایان سال 2020ارز ترون رشد چشمگیری داره؟
  آیا این ارز آینده خوبی داره؟

 • مریم زمانی پور
  10 ماه پیش پاسخ

  به نظر بنده، با در نظر گرفتن روند فعلی ارزهای دیجیتال، به طور کلی می‌توان گفت در سال 2021 نیز روند مثبت رشد ارزهای دیجیتال ادامه خواهد یافت.
  با گسترش روزافزون کاربرد این ارزها در کارهای روزمره و نیز صنایع مختلف انتظار می‌رود تقاضا برای ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت‌کوین و اتریوم که سرآمد این حوزه هستند در سال 2021 افزایش قابل توجهی داشته باشد و این عوامل در نهایت به افزایش چشمگیر قیمت این دارایی‌های دیجیتال منجر گردد.

  • احمد
   3 ماه پیش پاسخ

   بله واقعا درسته

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رمزگشایی ممنوعیت رمزنگاری در چین: چه سناریوهایی پشت ممنوعیت کریپتوی چین وجود دارد
بریک اوت بیت کوین در فصل آخر سال 2021 احتمال آلت سیزن را افزایش می دهد
تنوع بخشیدن به پورتفولیو با 9 آلت کوین در دسته های مختلف
انتهای بازار گاوی: چگونه خود را برای پایان بازار صعودی ارزهای دیجیتال آماده کنیم
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether