منو
بیت پارس  »  آموزش  »  آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال  »  بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال چیست؟ راهنمای نوسانگیری برای حرفه ای ها
بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال

بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال چیست؟ راهنمای نوسانگیری برای حرفه ای ها

روز دوم فروردین ماه سال 1400 اولین سالروز شروع به کار وب سایت بیت پارس و برابر با روزهای خجسته نوروز باستانی می باشد. با توجه به قولی که به شما عزیزان داده بودیم شگفتانه نوروزی بیت پارس را برای شما مهیا کرده ایم. در اینجا قصد داریم تا یک عیدی خوب به مخاطبان وفادار بیت پارس تقدیم کنیم. در این مقاله که به نوعی چراغ راه برای تریدرهای نوسان گیر ارز دیجیتال محسوب می شود ، قصد داریم تا بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال را معرفی کنیم.

بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال چیست؟ راهنمای نوسانگیری برای حرفه ای ها

معاملات نوسان گیری استراتژی معامله‌ای رایجی است که می‌تواند برای معامله گران مبتدی ایده آل باشد. این استراتژی یک روش نسبتاً مناسب برای معامله در بازار به دلیل بازه‌های زمانی قابل کنترل است. معامله گران نوسان گیر در اکثر بازارهای مالی مانند فارکس، سهام و ارز دیجیتال فعال هستند.

1 – اندیکاتور TonyUX EMA Scalper

این اندیکاتور بیشتر از میانگین متحرک نمایی در نشان دادن راه به شما استفاده می کند و در تایم فریم 4 ساعته نتیجه ی فوق العاده ای در اغلب جفت ارزهایی که یک سمت آن استیبل کوین ها هستند ، دارد. اگر نمی دانید میانگین متحرک نمایی (Exponential Moving Average) یا EMA چیست بهتر است تا مقاله قبلی بیت پارس درباره اندیکاتور میانگین متحرک و انواع آن را دنبال کنید.

اندیکاتور یا شاخص میانگین متحرک ، مادر تمام اندیکاتورها محسوب می شود و جالب است بدانید که اغلب اندیکاتورها از روی میانگین های متحرک و انواع آنها و ترکیب آنها با هم ساخته شده اند. بنابراین اگر میخواهید یک تریدر خوب در بازار ارزهای دیجیتال باشید بهتر است که در ابتدا با اندیکاتور میانگین متحرک (MA) که به آن در زبان انگلیسی (Moving Average) گفته می شود آشنا شوید.

تنها آشنایی ابتدایی با این شاخص کافی نیست ، شما بایستی با انواع میانگین های متحرک هم آشنا شوید و بدانید که نمودار قیمت در برخورد با این خطوط چه تغییراتی را تجربه می کند.

روش کار با اندیکاتور TonyUX EMA Scalper

در این اندیکاتور به صورت اتوماتیک نقاط خرید یا فروش بر روی چارت به شما نمایش داده می شود مطابق با شکل زیر :

بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال چیست؟ راهنمای نوسانگیری برای حرفه ای ها

TonyUX EMA Scalper

ولی دانستن این نکته که در چه نقطه ای وارد شوید ، مهم است. فوت کوزه گری این قضیه هم همینجاست. اگر دقت کنید بر روی چارت ، می بینید که در برخی از کندل ها سیگنال خرید یا فروش صادر شده ولی بلافاصله پس از آن ممکن است ، تغییر ناگهانی بوجود آید و زمان کافی برای عکس العمل شما وجود نداشته باشد و نهایت اینکه معامله شما در ضرر قرار بگیرد.

بر طبق تحقیقات بیت پارس ، ما به این نتیجه رسیده ایم که در هر کندلی که سیگنال خرید یا فروش توسط این اندیکاتور صادر شد ، صبر کنید و وارد نشوید تا کندل بعدی نیز در تایم فریم 4 ساعته به کار خودش پایان دهد و با توجه به عملکرد کندل بعدی ، تصمیم به ورود یا خروج از معامله بگیرید.

-) اگر اندیکاتور در یک کندل سیگنال خرید داد ، صبر کنید تا کندل بعدی نیز بسته شود. اگر کندل بعدی بالاتر از نقطه ورودی کندلی بسته شد که سیگنال بر روی آن صادر شده بود ، با اطمینان بیشتری میتوانید به معامله ورود کنید ولی اگر کندل بعدی پایین تر از نقطه ورودی کندلی بسته شد که سیگنال بر روی آن صادر شده بود ، باز هم صبر کنید تا وضعیت کندل بعدی آن را ببینید. اگر کندل سوم بالاتر از کندل اول که سیگنال بر روی آن صادر شده بود ، بسته شد با اطمینان بیشتری می توانید ، ورود کنید. اگر کندل چهارم نیز پایین تر از نقطه ورود کندل اولی که سیگنال بر روی آن صادر شده بود بسته شود ، به احتمال زیاد وارد فاز نزولی می شویم.

-) اگر اندیکاتور در یک کندل سیگنال فروش داد ، صبر کنید تا کندل بعدی بسته شود. اگر کندل بعدی پایین تر از نقطه ورودی کندلی بسته شد که سیگنال بر روی آن صادر شده بود ، با اطمینان بیشتری می توانید به معامله ورود کنید و برعکس آن.

استراتژِی اندیکاتور TonyUX EMA Scalper

بر طبق گفته های سازنده این اندیکاتور ، از روش میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20EMA) در این اندیکاتور استفاده می شود. این روش در عین سادگی بسیار کاربرد دارد. با توجه به تجارب ما در امور ترید ، به این نتیجه رسیده ایم که معمولا روش های ساده بیشتر از روش های بسیار پیچیده در دنیای ترید پاسخ مناسب می دهند ، به خصوص روش هایی که در آنها به نوعی ماینگین های متحرک دخیل هستند.

روش کا این اندیکاتور برای نوسان گیری بدین صورت است که :

اگر نمودار قیمت پایین تر از 20EMA قرار بگیرد سیگنال فروش و اگر نمودار قیمت بتواند 20EMA را به سمت بالا قطع کند و در بالای آن قرار بگیرد ، سیگنال خرید توسط این اندیکاتور صادر می شود. یک روش ساده ولی کاربردی در نوسان گیری.

خط قرمز در این اندیکاتور ، بالاترین نقطه بسته شدن 8 کندل قبلی را نشان می دهد که یک خط مقاومت می تواند باشد.

خط سبز در این اندیکاتور ، پایین ترین نقطه بسته شدن 8 کندل قبلی را نشان می دهد که یک خط پشتیبانی می تواند باشد.

سازنده این اندیکاتور گفته است که در بازار فارکس ( بازار تبادلات ارزهای فیات ) عملکرد مناسبی داشته است و پس از چند ماه زیر نظر گرفتن این اندیکاتور به این نتیجه رسیدیم که همچنین عملکرد مناسبی نیز در چارت 4 ساعته جفت ارزهای دیجیتال که یک سمت آنها استیبل کوین قرار دارند ، می تواند داشته باشد.

نکته مهم

لطفا قبل از بکاربردن این اندیکاتور جهت نوسان گیری در حساب واقعی ، حتما در نمودارهای مختلف وب سایت تریدینگ ویو آن را زیر نظر بگیرید تا با صدور سیگنال توسط آن آشنا شوید و بتوانید رفتار قیمت را با توجه به داده های این اندیکاتور مشاهده کنید.

از کجا می توانم اندیکاتور “TonyUX EMA Scalper” را دانلود و استفاده کنم؟ شما می توانید از طریق این لینک این اندیکاتور را در سایت تریدینگ ویو ببینید و با کلیک کردن بر روی گزینه “Add to favorite indicators” آن را به لیست اندیکاتورهای خودتان اضافه کنید. لازم به ذکر است که این اندیکاتور بیش از 10500 لایک را در سایت تریدینگ ویو دریافت کرده است که تا حدودی می تواند عملکرد مثبت این اندیکاتور را نمایان کند.

2- اندیکاتور کمبو Combo

این اندیکاتور نیز از جمله بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال محسوب می شود که نوع “system combo” آن توانسته سیگنال های مناسبی را صادر کند. اندیکاتور “combo” به نسبت اندیکاتور “TonyUX EMA Scalper” دقت کمتری دارد و استراتژی آن بر اساس میانگین متحرک ساده (SMA) است ولی بازهم برای نوسان گیری مناسب است.
اندیکاتور کمبو بیشتر در تایم فریم 4 ساعته بر روی اکثر ارزهای دیجیتال نتایج خوبی دارد، البته در برخی شرایط سیگنال خوبی صادر نمی کند مثل زمانی که بازار به شدت پامپ یا دامپ می شود.

بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال چیست؟ راهنمای نوسانگیری برای حرفه ای ها

system combo

بنابراین در نوسانات زیاد دقت صدور سیگنال توسط این اندیکاتور کم می شود که بایستی بسیار محتاط باشید.

اندیکاتور combo توانسته است در سایت تریدینگ ویو بیش از 220 لایک را به خودش اختصاص دهد که به نسبت اندیکاتور قبلی محبوبیت کمتری دارد.

برای استفاده از اندیکاتور کمبو کافی است که بر روی اینجا کلیک نمایید و سپس بر روی گزینه “Add to favorite indicators” کلیک کنید تا این اندیکاتور به لیست اندیکاتورهای شما اضافه شود. می توانید

ترکیب اندیکاتور “combo” و اندیکاتور “TonyUX EMA Scalper” می تواند تردید کمتری را در ورود به بازار برای شما ایجاد کند. ولی بیت پارس توصیه می کند جهت نوسان گیری بهتر از اندیکاتور اول بیشتر استفاده کنید. به هر حال توصیه ما این است که هر دو اندیکاتور بالا را بر روی چارت بیندازید و عملکرد آنها را از نزدیک ارزیابی کنید.

3- اندیکاتور Range Filter Buy and Sell 5min

به گفته سازنده این اندیکاتور بهترین نتیجه صدور سیگنال آن در تایم فریم 5 دقیقه ای BTC/USDC می باشد. هر چند که برای بیت کوین به تتر هم در تایم فریم 5 دقیقه ای کاربرد دارد.

پس از بررسی های دقیق بیت پارس به این نتیجه رسیده ایم که کارکرد این اندیکاتور تفاوت آنچنانی با اندیکاتور “combo” ندارد بنابراین تقریبا در یک رده قرار می گیرند. استراتژی اندیکاتور “Range Filter Buy and Sell 5min” نیز بر اساس ترکیبی از میانگین متحرک است.

بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال چیست؟ راهنمای نوسانگیری برای حرفه ای ها

Range Filter Buy and Sell 5min

لازم به ذکر است که اندیکاتور “Range Filter Buy and Sell 5min” در حدود 4700 لایک در تریدینگ ویو کسب کرده است که به نسبت اندیکاتور کمبو محبوب تر به نظر می آید.

برای استفاده از این اندیکاتور که می تواند جهت نوسان گیری از بیت کوین مناسب باشد ، می توانید پس از کلیک بر روی این پیوند و وارد شدن به صفحه مربوطه ، بر روی گزینه “Add to favorite indicators” کلیک کنید و این اندیکاتور را به لیست خودتان در تریدینگ ویو اضافه کنید.

فقط یادآوری این نکته لازم است که روی کندلی که سیگنال خرید یا فروش توسط اندیکاتورها صادر می شود به هیچ عنوان ورود نکنید و صبر داشته باشید تا کندل بعدی آن بسته شود و طبق گفته های بالا عمل کنید.

4- اندیکاتور Madrid Moving Average Ribbon

این اندیکاتور نیز جزو بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال به شمار می رود و توانسته است تا در سایت تریدینگ ویو بیش از 22 هزار لایک دریافت کند که نشان از رضایت کامل کاربران از این اندیکاتور دارد.

Madrid Moving Average Ribbon

استراتژی این اندیکاتور نیز بر اساس ترکیبی از میانگین های متحرک نمایی ( EMA) است ولی بوسیله میانگین متحرک خطوط پشتیبانی و مقاوت بسیار خوبی را بر روی نمودار مشخص می کند و معمولا قیمت پس از رسیدن به این خطوط واکنش نشان می دهد. این اندیکاتور نیز بیشتر در تایم فریم 4 ساعته می تواند نتایج مطلوب تری بدنبال داشته باشد. در کل تایم فریم 4 ساعته از بقیه تایم فریم های کوتاه مدت تر نتایج دقیق تری دارد و حرفه ای های بازار معمولا از این تایم فریم جهت نوسان گیری استفاده می کنند.

وقتی این اندیکاتور را بر روی چارت بیاندازید کاملا با کارکرد آن آشنا می شوید و نیازی به توضیحات پیچیده ندارد. این روش نیز جزو ساده ترین ولی کاراترین روشها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال است.

برای استفاده از اندیکاتور “Madrid Moving Average Ribbon” کافی است که پس از کلیک ، بر روی گزینه “Add to favorite indicators” کلیک کنید و این اندیکاتور را به لیست خودتان در سایت تریدینگ ویو اضافه کنید.

لازم به ذکر است که تمام اندیکاتورهای بالا در لینک های مربوط به آنها ، دارای سورس کد نیز می باشند که می توانید تغییرات لازم را در آنها اعمال کنید.

نکته

متاسفانه بسیار مشاهده شده است که برخی افراد سودجو در ایران از عدم اطلاعات کافی کاربران سواستفاده کرده و با تغییرات جزئی در رنگ و یا علائم های منتشر شده توسط این اندیکاتورها ، آنها را به قیمت گزاف به هموطنان گرامی می فروشند. این انسان های بی وجدان که فقط پول برایشان مهم است هیچ بویی از انسانیت نبرده اند. امیدواریم روزی رسوا شوند. لطفا برای اندیکاتور پولی به هیچ کس پرداخت نکنید و در صورتی که نیاز به مشاوره داشتید حتما با مجموعه بیت پارس تماس بگیرید. کلیه مشاوره های بیت پارس رایگان است.

بهترین استراتژِی و ترکیب بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال

پس از بررسی های زیاد به این نتیجه رسیدیم که بهترین استراتژی برای نوسان گیری جفت ارزهای دیجیتال در تایم فریم 4 ساعته استفاده و ترکیب سه اندیکاتور : ابرهای ایچیموکو ، RSI ( relative strength index) ، و استفاده از یکی از اندیکاتورهای بالاست. ترکیب این سه تا با هم نتایج بسیار مطلوبی را در بر دارد و بیت پارس نیز از همین روش برای نوسان گیری جفت ارزهای دیجیتال استفاده می کند. با آرزوی سالی سرشار از شادی و سلامتی برای شما عزیزان.

مطالب مرتبط
خطوط روند یا ترند لاینز (trend lines) چیست و چه کاربردی در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال دارد؟
 نرخ بودجه بیت کوین یا فاندینگ ریت (funding rate) معاملات آتی چه تاثیری بر بازار بیت کوین دارد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
فرستادن دیدگاه
 • نبی نجفی
  2 هفته پیش پاسخ

  عرض سلام و ادب و خداقوت
  بهترینهارو براتون آرزو دارم از صمیم قلبم.
  سادگی و صداقت شما قابل تحسین و ستایش هست و امیدوارم هر جا هستید هر لحظه شادی و آرامش رو تجربه کنید.
  ممنون از تبادل اطلاعات و مطالب مفیدتون.

  • محمد رضا جلالیه
   2 هفته پیش پاسخ

   درود
   جناب نجفی سپاس از پیام پر مهرتان

   انرژی مثبتی که شما عزیزان به خانواده بیت پارس می‌دهید، بسیار ارزنده است.

   تمام تلاش ما گسترش علم و آموزش به کاربران در زمینه نو ظهور کریپتوکارنسی است
   اگر در زمینه خاصی سوال داشتید، حتما با ما در میان بگذارید

 • ابوالقاسم
  1 ماه پیش پاسخ

  سلام این امکانش هست که اندیکاتوری که توسط برنامه نویس نوشته شده را به تریدینگ ویو اضافه کنیم؟ از چه قسمتی باید اینکار را انجام دهیم؟

  • رضا باغانی
   1 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، در منو اندیکاتورها می تونین از قسمت My Scripts اندیکاتور خودتون رو اضافه کنید.

 • Erfan
  3 ماه پیش پاسخ

  سلام خیلی اموزش مفید و عالی بود ممنون

  • رضا باغانی
   3 ماه پیش پاسخ

   سپاسگذاریم

 • mohsen
  4 ماه پیش پاسخ

  با تشکر از شما . من این اندیکاتورها را نصب کردم ولی برای استفاده پیغام میده که باید آکنت خریداری کنید.
  در نسخه رایگان تریدینگ ویو امکان استفاده نیست؟

  • Bitpars
   4 ماه پیش پاسخ

   درود بر شما. ولی ما هم با اکانت رایگان تریدینگ ویو داریم استفاده می کنیم.

  • محمود
   2 ماه پیش پاسخ

   سلام در نسخه رایگان شما فقط 3 اندیکاتور می تونید داشته باشید یکی از اندیکارتورهایی که به تریدینگ ویو اضافه کردید پاک کنید و این رو به جاش اد کنید

 • پوریا
  4 ماه پیش پاسخ

  بسیار عالی خدا خیرتان بدهد

 • سجاد
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام و درود بر سایت خوب و عالیتون اگه امکانش هست چند روش دیگه هم جهت اسکالپینگ ارائه کنید ممنون میشم

  • Bitpars
   5 ماه پیش پاسخ

   درود و سپاس. دیدگاه های شما بزرگواران به ما انرژی می دهد. در برنامه هامون قرار میدیم روش های نوین اسکالپ.

 • حمید
  5 ماه پیش پاسخ

  درود بر شما نحوه دریافت سیگنال long ,shortروبا اندیکاتور آخری رو لطف میکنید توضیح بدید اندیکاتور Madrid Moving Average Ribbonسپاسگزارم

  • Elyas
   3 ماه پیش پاسخ

   درود بر شما که صادقانه اطلاعات میدهید

   • رضا باغانی
    3 ماه پیش پاسخ

    وقتتون بخیر، ممنون از لطف شما

 • hossein
  6 ماه پیش پاسخ

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
  لطفا اندیکاتر های بیشتری برای اسکالپینگ معرفی بفرمایید
  و اینکه چه اندیکاتور هایی برای تایم فریم 5 دقیقه ای یا 15 دقیقه ای خوب هستن؟
  برای معاملات فیوچرز در تایم فریم های دقیقه ای چه ترکیبی از اندیکاتور هارو پیشنهاد میدین؟
  ممنون

  • Bitpars
   6 ماه پیش پاسخ

   درود و سپاس از شما. بزودی مطالب تکمیل تری از ترکیب بهترین اندیکاتورها برای اسکالپینگ ارائه می دهیم. پاینده و پیروز باشید.

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether