منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  مشاهیر کریپتوکارنسی  »  بیلی مارکوس (Billy Markus)، برنامه نویس نابغه‌ای که خیلیها را میلیونر کرد
بیلی مارکوس (Billy Markus)، برنامه نویس نابغه‌ای که خیلیها را میلیونر کرد

بیلی مارکوس (Billy Markus)، برنامه نویس نابغه‌ای که خیلیها را میلیونر کرد

سعید درویشی
1400/03/19
۱

بیلی مارکوس (Billy Markus) مهندس نرم افزاری است که در عرض دو ساعت ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) را ایجاد کرد و سپس به دلیل آزار و اذیتی که به صورت آنلاین متحمل شد، در سال 2015 تمام دارایی‌های دوج کوین خود را به فروش رساند.

ارز دیجیتال دوج کوین که بر اساس تصویری از یک سگ نژاد شیبا ساخته شده‌است، از ژانویه‌ی امسال که شاهد افزایش 600 درصدی قیمت آن بوده‌ایم، چندین بار جهش قیمتی را تجربه کرده‌است.

با این که دوج کوین در ابتدا تنها به عنوان یک شوخی ایجاد شده بود، اما نام آن چندین بار توسط ایلان ماسک توئیت شد. بیلی اخیرا بیان کرده که او و جکسون پالمر (Jackson Palmer) دوج کوین را در سال 2013 تنها در مدت دو ساعت ایجاد کردند و در هنگام ایجاد آن به تأثیری که بر محیط زیست خواهد داشت، نیاندیشیده‌اند.

بیلی مارکوس خالق دوج کوین توئیت های ایلان ماسک

این اعتراف پس از آن انجام شد که ایلان ماسک در توئیتر خود نوشت:

“بیایید موضوع را روشن کنیم، من کاملاً به ارز دیجیتال اعتقاد دارم. اما این امر نباید منجر به افزایش گسترده‌ی استفاده از سوخت‌های فسیلی، به ویژه ذغال سنگ شود.”

این اظهار نظر ماسک پس از این که او مجبور به پرداخت مالیات بر کربن شد، صورت گرفت. مالیات بر کربن یک مالیات مستقیم دولتی است که به ازای میزان تولید دی اکسید کربن به صنایع اعمال می‌شود. پس از این ماجرا او در توئیتر خود عنوان کرد که تسلا به دلیل ردپای کربن بیت کوین، دیگر از پرداخت‌های بیت کوین پشتیبانی نخواهد کرد.

بیلی ماركوس در ابتدا به این توئیت با یک ایموجی گریان پاسخ داد. اما چند ساعت بعد دوباره در پاسخ به این توئیت گفت كه کاملاً طرفدار تصمیم تسلا مبنی بر تلاش برای حفاظت از محیط زیست است.

“بیایید موضوع را روشن کنیم، من کاملاً به ارز دیجیتال اعتقاد دارم. اما این امر نباید منجر به افزایش گسترده استفاده از سوخت‌های فسیلی، به ویژه ذغال سنگ شود.”
— Elon Musk (@elonmusk) May 13, 2021

بیلی مارکوس با نام کاربری شیبتوشی ناکاموتو Shibetoshi Nakamoto در توئیتر و در پاسخ به توئیت ماسک نوشت:

” آره مرد! حق با توئه. مسائل محیط زیستی”

اعترافات بیلی مارکوس در مورد ساخت دوج کوین

سپس یکی از کاربران توئیتر از بیلی سوال کرد که آیا وی هنگام ایجاد دوج کوین که آن را به دلیل تراکنش‌های ساده و کم هزینه‌اش ارز دیجیتال متعلق به مردم می‌نامند، نیز مصرف انرژی را در نظر گرفته است؟

“بیلی. آیا هنگام ساخت دوج کوین سعی کردید مصرف انرژی را در نظر بگیرید؟ یا این که این چیزی نبود که شما در مورد آن فکر کنید؟ چگونه جامعه توسعه دهنده‌ی دوج کوین می‌تواند این سکه را کارآمدتر کند؟”
– توئیت یکی از کاربران توئیتر

ماركوس در جواب او خیلی سریع و صریح نوشت:

“من دوج را تنها در عرض دو ساعت ساختم و در آن هنگام هیچ چیزی را در نظر نگرفتم.”

پس از این ماجرا ایلان ماسک در یکی از توئیت‌های خود نوشت که در حال کار با تیم توسعه دهنده‌ی دوج کوین برای بهبود کارایی معاملات این سیستم است. وی همچنین در صفحه‌ی توئیتر خود از 54.8 میلیون فالوورش پرسید که آیا موافقند که تسلا شروع به پذیرش دوج کوین کند یا خیر؟رشد سرسام آور دوج کوین و سهم بیلی مارکوس از این ثروت

ارز دیجیتال دوج کوین که بر اساس تصویری از یک سگ نژاد شیبا ساخته شده‌است، از ژانویه‌ی امسال که شاهد افزایش 600 درصدی قیمت آن بوده‌ایم، چندین بار جهش قیمتی را تجربه کرده‌است. این روزها دوج کوین افراد زیادی را ثروتمند کرده‌است از جمله یکی از کاربران رددیت که ادعا کرده طی دو ماه میلیونر شده‌است.

ممکن است گمان کنید که رشد باور نکردنی این ارز سازندگان آن را ثروتمند کرده است. اما اینطور نیست! سود مارکوس از این رشد باورنکردنی تنها به اندازه‌ی خرید یک هوندا سیویک دست دوم بوده‌است. حتماً می‌پرسید چرا؟

نامه ی سرگشاده در رددیت

مارکوس  در سال 2015 به دلیل آزار و اذیتی که در فضای مجازی متوجه او شده‌ بود، تمام دوج کوین‌های خود را فروخت و در حال حاضر در یک شرکت آموزشی در منطقه خلیج سانفرانسیسکو کار می‌کند.

مارکوس در نامه‌ای سرگشاده در رددیت نوشته است:

“من دیگر بخشی از پروژه‌ی دوج کوین نیستم. من حدود سال 2015 و زمانی که احساس کردم جامعه‌ی دوج کوین از چیزی که من با آن راحت بودم فاصله گرفته‌است، این پروژه را ترک کردم. من در حال حاضر هیچ دوج کوینی به جز تعداد اندکی که جدیداً به من هدیه داده شده است، ندارم.”

وی در بخش دیگری از نامه‌ی خود نوشت:

“من در سال 2015 و پس از اخراج، تمام ارزهای دیجیتالی که داشتم را فروختم. من می‌ترسیدم که تمام پس‌انداز خود را از دست بدهم. تمام پولی که من در آن زمان به دست آوردم، تنها برای خرید یک هوندا سیویک دست دوم کافی بود.”

مارکوس در این نامه نوشته‌است که مادرش قادر به پرداخت هزینه‌های خانه‌ی خود نبوده. و این که چگونه او در آستانه‌ی از دست دادن خانه‌اش بوده است. او از این که سال‌ها پیش ارزهای دیجیتال خود را از دست داده ابراز تأسف کرده‌است، اما خوشحال است که در آن زمان توانسته از مادرش حمایت کند.دلیل علاقه ی بیلی به DOGE

بیلی مارکوس همچنین بیان کرده که به عنوان خالق این سکه دوست دارد که دوج کوین و جامعه‌ی آن یک نیروی خوب و مثبت باشند. او می‌گوید:

“شادی، مهربانی، آموزش، همدلی، سرگرمی، جامعه، الهام، خلاقیت، سخاوت و اندکی دیوانگی مواردی هستند که باعث می‌شود دوج کوین برای من ارزشمند باشد. و اگر جامعه‌ی دوج کوین این ویژگی‌‌ها را عملی کند، دوج کوین یک ارزش واقعی خواهد بود.

ماركوس در انتهای نامه‌ی خود به مخاطبینش توصیه كرده كه مراقب سرمایه‌گذاری‌های خود باشند. و هرگز بیش از چیزی که توان از دست دادنش را ندارند ریسک نکنند.

مطالب مرتبط
جاستین سان، امپراتور و بنیان گذار بلاک چین ترون (TRON) کیست؟
افراد مشهور ارز دیجیتال، رهبران دنیای ارزهای دیجیتال چه کسانی هستند؟
جسی پاول (Jesse Powell) کیست؟ بنیان گذار صرافی ارز دیجیتال کراکن
فرستادن دیدگاه
  • سام
    3 ماه پیش پاسخ

    خود سازنده اش آدم ریسک پذیری نبوده! حالا الان باید شب و روز به حال خودش زار بزنه

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether