منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صرافی های ارز دیجیتال  »  مشکلات حقوقی بایننس در حالی که کوین بیس با قانونگذاران آمریکایی وارد مذاکره شده است
کوین بیس و بایننس می گویند هیچ مرکزی ندارند؛ این درست اما غیرواقعی است

مشکلات حقوقی بایننس در حالی که کوین بیس با قانونگذاران آمریکایی وارد مذاکره شده است

رضا باغانی
1400/04/12
۰

با توجه به افزایش نظارت در سراسر جهان، در ادامه مشکلات حقوقی بایننس، این صرافی اکنون تحت بررسی سازمان پول سنگاپور (MAS) قرار گرفته است. در همین حال مدیرعامل کوین بیس با قانوگذاران ایالات متحده جلسه‌ای برگزار نمود.

موسسه بایننس با شرکت خدمات آسیایی بایننس (Binance Asia Services Pte)، در کشورهای خاور دور فعالیت می‌کند. اکنون اداره پول سنگاپور درخواست این صرافی را برای مجوز ارائه خدمات پرداخت ارز دیجیتال بررسی می‌کند. اداره رفتار مالی انگلیس (FCA) نیز در رژیم‌های ثبت موقت خود ترتیب مشابهی را در پیش گرفته است. اخیراً این سرویس مجوز فعالیت نهادهای ارز دیجیتال را تا مارس 2022 تمدید کرد. در همین حال خبرها حاکی از آن است که برایان آرمسترانگ مدیرعامل صرافی کوین بیس با قانونگذاران آمریکایی جلسه ای داشته است.

مشکلات حقوقی بایننس

بایننس در ادامه مشکلات حقوقی خود این بار با قانون گذاران در سنگاپور روبرو شده است. نماینده MAS (سازمان پول سنگاپور) گفت که شرکتهای دیگر نیز ارزیابی مشابهی را در پیش خواهند داشت. با این حال کلیه موسسات ارزهای دیجیتال هنوز هم می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند. این مقام گفت: “ما از اقداماتی که سایر مقامات نظارتی علیه بایننس انجام داده‌اند آگاه هستیم. در صورت لزوم ما نیز این اقدامات را پیگیری خواهیم کرد.”

این بررسی در حالی انجام می‌شود که نظارت دقیق در مورد بایننس در سطح جهانی افزایش یافته است. FCA (سازمان رفتار مالی) انگلیس هشداری را علیه بایننس مارکتز (Binance Markets) صادر کرد. به این ترتیب، این شرکت مجاز به تبلیغ یا فروش محصولات خود در انگلیس نیست. FCA همچنین تأکید کرد که نه بایننس مارکتز و نه هیچ نهاد دیگری در بایننس گروپ (Binance Group) “دارای هیچ نوع مجوز، برای انجام فعالیت‌های قانونی در انگلستان نیست.” بایننس همچنین شاهد افزایش نظارت از جانب ژاپن و کانادا بوده است.

با این حال، خدمات آسیایی بایننس یک نهاد حقوقی جداگانه است. این شرکت هیچ محصول یا خدماتی را ارائه نمی‌دهد. این نهاد در سنگاپور توسط ورتکس ونچرز هولدینگ (Vertex Ventures Holdings) پشتیبانی می‌شود. خدمات آسیایی بایننس بر رشد اکوسیستم بلاک چین محلی و سرویس دهی به کاربران در خاور دور تمرکز دارد. این صرافی به دنبال مجوزی است که بتواند فعالیتهای خودرا در سنگاپور قانونی نماید. شرکتهای رمزنگاری دیگر از جمله جمینی تراست کو (Gemini Trust Co. LLC) مستقر در نیویورک و Crypto.com مستقر در هنگ کنگ قبلا این رویه را انجام داده اند.

چالش ارز دیجیتال بانک مرکزی CBDC سنگاپور توسط MAS

در همین حال، اگرچه ممکن است MAS نسبت به استفاده از ارزهای دیجیتال انتقادی داشته باشد، اما به نظر می‌رسد به پتانسیل ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) علاقه مند است. در اوایل این هفته MAS از راه اندازی یک چالش جهانی برای راه اندازی CBDC خبر داد. MAS امیدوار است بتواند شرکت‌های فن آوری مالی (FinTech) و مؤسسات مالی در سراسر جهان را به خود جلب کند. این برنامه از آنها دعوت می‌کند تا راه حل‌های ابتکاری در مورد توسعه CBDC، توزیع و زیرساخت‌های آن ارائه دهند.

حداکثر 15 نامزد نهایی برای دریافت راهنمایی از کارشناسان صنعت انتخاب می‌شوند. از میان 15 نامزد نهایی، حداکثر سه برنده انتخاب می‌شود که به هر کدام 50،000 دلار استرالیا جایزه پرداخت می‌گردد.

ادامه مشکلات حقوقی بایننس با پرونده SEC در تایلند

به نظر می‌رسد که به دنبال اقدام اخیر SEC (سازمان بورس و اوراق بهادار) تایلند، بایننس با مشکلات حقوقی بیشتری روبرو می‌شود. این سازمان شکایتی کیفری علیه این صرافی ارائه داده است.

آخرین کشوری که علیه بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان اقدامی انجام داده، تایلند است. در یادداشت اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند شکایتی کیفری علیه بایننس اعلام شده است. این شکایت به دلیل فعالیت در زمینه تجارت دارایی‌های دیجیتال بدون مجوز انجام شده است.

در این اطلاعیه عنوان شده که “بایننس با راه اندازی گروه‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مردم و سرمایه گذاران تایلند را به استفاده از خدمات خود ترغیب کرده است.”

SEC پیش از این، هشداری را به بایننس ارائه کرده بود. این نهاد از صرافی بایننس خواسته بود پاسخی کتبی به این ادعاها ارائه دهد. با این حال، بایننس نتوانست پاسخ را در بازه زمانی تعیین شده ارائه دهد.

طبق این اعلامیه، این تخلف کیفری محسوب می‌شود، که می‌تواند منجر به “حبس از دو تا پنج سال و جزای نقدی از 200،000 تا 500،000 بات شود. همینطور جریمه نقدی بیشتر از 10،000 بات برای هر روز در طی آن منظور می گردد.”

این اعلان به این معنی است که SEC در ادامه، تحقیقات و همچنین مراحل قانونی را علیه صرافی بایننس ادامه خواهد داد.

کشورهای دیگر نیز بایننس را هدف قرار داده‌اند

اخیراً، اداره پول جزیره کیمن (CIMA) نیز اعلام کرد که بایننس مجاز به فعالیت در داخل این کشور به عنوان صرافی رمزنگاری نیست. این نهاد نظارتی اظهار داشت: “CIMA مایل است به عموم مردم اطلاع دهد که شرکت‌های وابسته به بایننس توسط مقامات برای فعالیت در زمینه مبادلات ارز دیجیتال از داخل جزایر کیمن مجاز نیستند.”

مدیرعامل بایننس چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، در توییتر خود چنین اظهار نظر کرده است:

“برای کسانی که ما را دنبال می‌کنند / ما را حمایت می‌کنند، شما می دانید که ما درگیر بحث و دعوا نیستیم. ما بر حل مشکلات تمرکز می‌کنیم و این کار را خواهیم کرد. مثل همیشه، از اعتماد و پشتیبانی شما متشکرم! ما با هم به رشد خود ادامه خواهیم داد. “

مدیر عامل کوین بیس (Coinbase) در ماه مه با رییس فدرال رزرو دیدار کرد

بر اساس سوابق فدرال رزرو، جروم پاول، رئیس صندوق فدرال رزرو، در تاریخ 11 مه جلسه‌ای با مدیر عامل کوین بیس برایان آرمسترانگ برگزار کرد. پل رایان، رئیس اسبق مجلس نیز در این نشست حضور داشت.

در 14 ماه مه، آرمسترانگ در توییتر خود گفت:

” بیشتر هفته خود را در ملاقات با اعضای کنگره و روسای سازمان‌های مختلف فدرال گذراندم.”

با این حال وی به طور خاص از پاول نام نبرد. این جلسه کمتر از یک هفته قبل از اعلام برنامه فدرال رزرو برای انتشار مقاله بحث برانگیزی درباره جزئیات تحقیقات خود درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی برگزار شد.

ارز بانک مرکزی آمریکا

فدرال رزرو مدتی است که در حال بررسی پول دیجیتال بانک مرکزی است. این نهاد CBDC ها یا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را به عنوان نوعی “دلار دیجیتال” تحت کنترل دولت مورد بررسی قرار داده است. با این حال پاول تأکید کرده است که هیچ عجله‌ای برای توسعه این نوع پول وجود ندارد. پاول بارها و بارها اظهار داشته است، اگرچه چین در حال آزمایش ارز دیجیتال دولتی است اما ایالات متحده باید با احتیاط ادامه دهد.

یک روز قبل، در تاریخ 19 مه، مایکل هسو، مسئول نظارت بر ارز، پیشنهاد تشکیل یک کارگروه بین این آژانس، بانک فدرال و FDIC را که به طور خاص به رمزنگاری اختصاص دارد، مطرح کرد.

جلسه آرمسترانگ و پاول مصادف با سقوط قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بود. در طول آن هفته، بیت کوین از بالغ بر 50،000 دلار به حدود 40،000 دلار کاهش یافت.

کوین بیس پسر محبوب صنعت رمزنگاری؟

آرمسترانگ به وضوح امیدوار است که کوین بیس نقشی حیاتی و حتی محوری در توسعه گسترده صنعت رمزنگاری بازی کند. هنگامی که کوین بیس در آوریل امسال در نزدک لیست شد، بسیاری از ناظران رمزنگاری احساسات مشابهی داشتند.

دن ایوز (Dan Ives)، مدیر عامل ودبوش سکیوریتیز (Wedbush Securities)، در آن زمان به دیکریپت گفت: “این یک لحظه مهم برای صنعت رمزنگاری است. صحبت از حضور در جریان اصلی در آینده ای نه چندان دور است. کوین بیس پسر محبوب در پوستر اکوسیستم رمزنگاری است”.

به همین ترتیب، امیلیانو گرودزکی (Emiliano Grodzki)، مدیر عامل بیت فارمز (Bitfarms)، گفت که “لیست شدن کوین بیس فقط تاییدی بر حقانیت و اعتماد به بخش رمزنگاری به طور کلی است.”

با وجود موج اولیه خوش بینی، سهام کوین بیس (COIN) به 254 دلار کاهش یافته است. این به معنی 22 درصد کاهش نسبت به قیمت افتتاحیه 328 دلار در 14 آوریل است.

مطالب مرتبط
امنیت ارزهای دیجیتال در موبایل، راه‌های متداول کلاهبرداری ارز دیجیتال از طریق گوشی
Huobi Chain هیوبی چین چیست؟ آن چه در رابطه با توکن هوبی Huobi باید بدانیم.
ممنوعیت بایننس در انگلیس: کاربران علی رغم ممنوعیت‌ها می توانند از این صرافی استفاده کنند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس