قیمت بیت کوین
1,328,211,715تومان
58,498.00دلار
0.62
قیمت اتریوم
89,662,805تومان
3,948.99دلار
11.12
قیمت بایننس کوین
15,228,865تومان
670.72دلار
5.68
قیمت ریپل
34,966تومان
1.54دلار
3.37
قیمت دوج کوین
11,770تومان
0.52دلار
26.23
خانه  »  اخبار  »  اخبار صرافی ها  »  استیبل کوین بایننس و هوبی توانسته‌اند در عطش آسیایی‌ها برای جایگزین‌های فیات رشد کنند

استیبل کوین بایننس و هوبی توانسته‌اند در عطش آسیایی‌ها برای جایگزین‌های فیات رشد کنند

اخبار صرافی ها
نوید رحیمی
1400/02/12
۰
استیبل کوین بایننس و هوبی توانسته‌اند در عطش آسیایی‌ها برای جایگزین‌های فیات رشد کنند

BUSD بایننس و HUSD هوبی در سه ماه اول امسال بر رقبای استیبل کوین خود چیره شدند. چرا آسیا تشنه گزینه‌های جایگزین فیات است؟

بر اساس گزارش اخیر کوین دسک ریسرچ (CoinDesk Research)، استیبل کوین‌های صرافی‌های آسیایی بایننس (BUSD) و هوبی (HUSD) غول‌های قدیمی‌این حوزه مانند تتر (USDT) و  سیرکل (USDC) را از نظر میانگین معاملات در سه ماهه اول شکست دادند.

استیبل کوین‌های BUSD بایننس و HUSD هوبی به ترتیب در رتبه‌های اول و چهارم قرار گرفتند. این باعث شده این استیبل کوین‌ها از بزرگان این حوزه‌ سبقت بگیرند و برخی اوج‌های جدید را ثبت کنند. آیا تقاضا برای جایگزین‌های مالی فیات در آسیا در حال افزایش است؟معاملات استیبل کوین آسیا در حال افزایش است

بر اساس گزارش کوین دسک که در این ماه منتشر شده است، “استیبل کوین‌ها امکان انتقال بدون مرز توکن‌ها را که به نمایندگی از ارزهای فیات هستند، فراهم آورده‌اند. بنابراین آنها از لحاظ نقدینگی بسیاری از ارزهای موجود در بازارهای رمزنگاری را پشت سر می‌گذارند.” این به خاطر توانایی آنها در دور زدن فرآیندهای دست و پاگیر انتقال سنتی و نیاز به فیات برای ورود به تجارت ارزهای دیجیتال است.

داده‌های جمع آوری شده از گروه تحقیقاتی بلاک چین کوین متریکز (Coin Metrics) نشان داد که شش سکه برتر از لحاظ میانگین معامله دلار بایننس (BUSD)، دلار چند وثیقه‌ای و غیرمتمرکز دای (DAI)، دلار صرافی جمینی (GUSD)، دلار هوبی (HUSD)، سکه دلار سیرکل (USDC) و برترین استیبل کوین از نظر حجم بازار USDT تتر هستند.

در این گزارش آمده است: “اگرچه (USDT) تتر با دوام ترین استیبل کوین است، اما بالاترین میانگین اندازه معامله را کنترل نمی‌کند. این عنوان به استیبل کوین‌های صرافی‌های رمزنگاری بایننس (BUSD) و هوبی (HUSD) می‌رسد. اندازه معاملات هر دوی آنها بیش از سه ماهه چهارم سال گذشته رشد کرده است.”

صرافی‌‌‌های ارز دیجیتال موفق آسیایی از رقبای قدیمی‌تر جلو زده اند

هر دو بایننس و هوبی ریشه‌های عمیقی در آسیا دارند و نسبت به تتر کهنه کار که در سال 2014 راه اندازی شده جوان‌تر هستند.

صرافی ارز دیجیتال بایننس که در ابتدا در چین تأسیس شده بود برای فرار از مقررات سختگیرانه و محدودکننده در این کشور به سنگاپور عزیمت کرد. این صرافی در سپتامبر 2019 با پشتیبانی USD و همکاری پکسوس استیبل کوین خود را روانه بازار کرد. صرافی بایننس با بیشترین حجم روزانه معاملات از هر صرافی بزرگی جلوتر است. این صرافی، با حجم روزانه تقریباً 37 میلیارد دلار در زمان انتشار این مقاله پر رونق ترین صرافی محسوب می‌شود.

همانند بایننس، صرافی ارز رمزنگاری هوبی نیز در چین تأسیس شد. بعد از آن، مجبور شد برای فرار از ممنوعیت‌های تجاری ارزهای دیجیتال که توسط دولت اعمال می‌شد مهاجرت کند. این شرکت هم اکنون دفاتر خود را در سراسر آسیا و ایالات متحده دارد. هوبی نیز استیبل کوین خود را در ژوئیه 2019 راه اندازی کرد. صرافی هوبی در زمان انتشار در رتبه چهارم از نظر حجم معاملات 24 ساعته قرار دارد. کوین بیس پرو (Coinbase Pro) و کراکن (Kraken) به ترتیب دوم و سوم هستند.اما احساسات در مورد استیبل کوین‌های جدید متفاوت است

علی رغم اشتهای زیاد برای استیبل کوین‌ها در آسیا، دولت‌ها به همان اندازه هیجان زده نیستند.

اخیراً، ترا “Terra (THT)” تازه تأسیس شده که استیبل کوینی با پشتوانه بات، ارز رسمی‌تایلند است. این استیبل کوین سر و صدای زیادی به راه انداخت. بنابراین بانک مرکزی تایلند اعلام کرد ترا غیرقانونی است.

بانک مرکزی تایلند در بیانیه مطبوعاتی خود در تاریخ 19 مارس اظهار داشت: “کسانی که مایل به ارائه خدمات مربوط به پولهای ثابت تحت حمایت بات هستند لازم است قبل از شروع هرگونه عملیات با [بانک تایلند] برای بررسی در این زمینه مشورت کنند.” برخی از طرفداران رمزنگاری این حرکت را تلاشی برای خفه کردن آزادی اقتصادی می‌دانستند.

“آن‌ها همیشه قبل از پیوستن به شما از شما می‌ترسند. پول ترا اکنون را تحت نظارت بانک‌های مرکزی قرار می‌گیرد.”

دو کوون (Do Kwon) مدیر عامل شرکت آزمایشگاه ترافورم (Terraform)، در توییت خود نوشت: “خواه ناخواه BOT دیجیتال این شرکت مورد پذیرش قرار می‌گیرد. “

همانطور که Forkast.News گزارش داد، در حال حاضر هیچ سکه بات مورد تأیید دولت در این کشور وجود ندارد.

استیبل کوین‌‌‌های اندونزی می‌توانند نیازهای بانکی روستایی را تأمین کنند

در جنوب شرقی، بازارهای اندونزی بر پشتیبانی اخیر بایننس لانچ پد (Binance Launchpad) از توکو کریپتو (Tokocrypto) متمرکز شده‌اند. پروژه‌ای که قصد دارد یک بازار NFT برای این کشور ایجاد کند و پلی بین امور مالی متمرکز و غیرمتمرکز برقرار نماید. به گفته مدیر عامل توکو کریپتو، پانگ سو کا، “TKO توکن مردم اندونزی است.”

چنین ایده‌های برابری طلبانه ای برای دنیای بلاک چین چیز جدیدی نیستند. با این حال عبارات پر سر و صدایی مانند “بانکداری بدون بانک” و “جهان شمولی اقتصادی” وقتی صحبت از موسسات عظیم و متمرکز می‌شود، به راحتی به عملکرد واقعی تبدیل نمی‌شوند.

پاندو ساترواردویو (Pandu Sastrowardoyo)، معاون مشاور امور مالی بلاک اسفر (Blocksphere) در جاکارتا است. وی گفت: افرادی که در اندونزی به رشد استیبل کوین‌ها کمک می‌کنند، مشتریان بانکهای بزرگ و ساکنین مراکز شهرها نیستند. آنها از جوامع کوچک و بی شمار این کشور، متشکل از 17508 جزیره هستند که حدود 6000 تای آنها ساکن دارند. آن‌ها به واقع جوامع روستایی هستند.

ساترواردویو گفت: “اندونزی بسیار بزرگ است. حواله‌های مرزی و حواله‌های بین منطقه‌ای – از یک استان به استان دیگر – بسیار زمان بر است. اکنون بسیاری از بانک‌‌‌های بزرگتر در جزایر بزرگتر شعبه دارند و فعالیت می‌کنند. اما بانک‌های کوچکتر، بانک‌های روستایی به چنین نوع ساختار و توانایی دسترسی ندارند. “اندونزی سعی در نظارت قانونی بر روی ارزهای دیجیتال دارد

اندونزی در حال حاضر دارای یک سیستم تأیید برای پذیرش پروژه‌های استیبل کوین مستقر در روپیای اندونزی مانند IDRT و IDK است. به نظر می‌رسد استفاده نهادی از این استیبل کوین‌ها در حال افزایش است. اما ساترواردویو خاطرنشان می‌کند که هیچکدام از این موارد به معنای توانایی معامله در خارج از حوزه دولت نیست.

“بسیاری از کشورهای دیگر شاید شروع به استفاده از استیبل کوین‌ها برای انجام معامله در کشور به عنوان جایگزینی برای بانک‌ها مانند انتقال پول و غیره  کرده اند. از این منظر اندونزی نمی‌تواند این کار را به همین گونه انجام دهد. انها نمی‌خواهند استیبل کوین‌ها جایگزین نقش بانک‌ها در داخل شوند.”

با این حال، اظهارات وی حاکی از افزایش موفقیت استیبل کوین‌ها در آسیا است که با مطالعه جدید آشکار شده است.

ساترواردویو گفت: “از نظر معامله گران واقعی که از این سکه‌های محبوب استفاده می‌کنند، مطمئناً اتصال به بایننس امتیازی کلیدی است. این صرافی در اکوسیستم خود از پول‌های ثابت زیادی استفاده می‌کند.”

مطالب مرتبط
اخاذی هکرها از طریق کارمزد انتقال اتریوم به مبلغ 5 میلیون دلار
بیتمکس BitMEX درگیر مشکلات حقوقی و حاوی اخباربد برای DeFi دیفای است
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس