منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صرافی های ارز دیجیتال  »  واکنش مدیرعامل بایننس در برابر افزایش فشارهای نظارتی: قوانین خود را واضح کنید
چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیر عامل صرافی بایننس: از یک کارشناس فناوری تا یک سرمایه دار ثروتمند ارز دیجیتال

واکنش مدیرعامل بایننس در برابر افزایش فشارهای نظارتی: قوانین خود را واضح کنید

رضا باغانی
1400/04/17
۰

در حالی که بایننس با فشار فزاینده نظارتی در کشورهای مختلف روبرو است، مدیرعامل این صرافی رمزنگاری، چانگ پنگ ژائو در واکنش به مشکلات به وجود آمده گفت که "انطباق با قانون یک مسیر بلندمدت است".

“CZ” یا چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، در واکنش به فشار فزاینده از سوی ناظران در سراسر جهان، نامه‌ای سرگشاده را منتشر کرد. وی در این نامه استدلال می‌کند که “مقررات روشن برای ادامه رشد صنعت رمزنگاری حیاتی هستند”. وی همچنین صرافی بایننس را متعهد کرده است تا عملیات محلی سازی را انجام دهد. وی می خواهد “فعالیت‌های این صرافی مطابق با مقررات محلی باشد.”

“من معتقدم که یک چارچوب قانونی و نظارتی کاملاً توسعه یافته در دراز مدت یک پایه محکم برای بازار خواهد بود. قوانین رمزنگاری برای ادامه زندگی روزمره فعالان این بازار ضروری است.”

– (binance) 7 ژوئیه 2021

اظهارات وی در حالی مطرح شد که بایننس با افزایش فشار قانونگذاران در سراسر جهان روبرو است. اخطارهای شدید نطارتی از انگلستان تا ژاپن و تایلند و جزایر کیمن در هفته‌های گذشته دامن این صرافی را گرفته است.

واکنش مدیرعامل بایننس: افزایش شفافیت مقرراتی

CZ مدیر عامل بایننس در واکنش به اقدامات نظارتی گفت که استفاده گسترده‌تر از ارزهای دیجیتال در سطح جهان نیاز به “چارچوب‌های نظارتی روشن‌تر در کشورهای مختلف” دارد.

ژائو طبق آخرین پست وبلاگش، معتقد نیست که این قانونگذاری اتفاق بدی است. “مقررات بیشتر در حقیقت، نشانه‌های مثبتی برای بالغ شدن یک صنعت است. این مقررات زمینه را برای یک جمعیت گسترده‌تر فراهم می‌کند. مقررات شفاف باعث می شود افراد بیشتری جهت حضور در بازار رمزنگاری احساس امنیت کنند.”

مدیرعامل بایننس همچنین وقت خود را صرف انعطاف پذیری بیشتر تیم بایننس برای همگام شدن با قوانین کرده است. وی از پیوستن دبیر اجرایی پیشین FATF، ریک مک دونل (Rick McDonell) و رئیس سابق هیئت کانادایی در FATF، خوزه نادو (Josee Nadeau) خبر داد. اوایل امروز، بایننس همچنین استخدام مدیر جدید انطباق، جاناتان فرنل (Jonathan Farnell) را که قبلاً در ای ترو (eToro) مشغول به کار بود، اعلام کرد.

چانگ پنگ ژائو با بیان اینکه “انطباق یک حرکت بلندمدت است” ادعا کرد که بایننس قصد دارد محلی سازی واحدهای تجاری خود را به ثمر برساند. این کار برای این است که فعالیت های صرافی بایننس با مقررات محلی مطابقت داشته باشد. وی تصریح کرد “بایننس متعهد است که در هر کجا که فعالیت می‌کند با قوانین محلی مناسب آنجا مطابقت داشته باشد.”

نبردهای طولانی صرافی بایننس با قانونگذاران بین المللی

تعدادی از قانونگذاران هشدارهای مصرف کننده مربوط به بایننس را صادر کرده‌اند. روز جمعه هفته گذشته، اداره پولی جزایر کیمن (CIMA) گفت که بایننس، بایننس گروپ (Binance Group) و بایننس هولدینگ لیمیتد (Binance Holdings Limited) در این حوزه قضایی ثبت نشده‌اند. مقامات نظارتی اعلام کردند این صرافی مجوز قانونی برای فعالیت در این کشور را ندارد.

در همان روز، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند شکایتی کیفری علیه بایننس به اتهام فعالیت بدون مجوز مطرح کرد.

در همان هفته، اداره رفتار مالی انگلستان یک هشدار مصرف کننده نسبت به بایننس مارکتز لیمیتد (Binance Markets Limited) صادر کرد. این شرکت یک موسسه انگلیسی خریداری شده توسط بایننس برای انجام فعالیت های اقتصادی در انگلستان بود. این هشدار به کاربران اعلام کرد این موسسه هیچ گونه مجوزی برای انجام فعالیت‌های قانونی در این کشور ندارد.

در صحبت با نشریه اینترنتی دیکریپت، FCA ادعا کرد که “مشکلی” در مورد رویکرد شرکت نسبت به خطرات پولشویی وجود دارد. در انگلستان، مشاغل رمزنگاری ملزم به ثبت نام در FCA هستند. این مؤسسات پس از ثبت در این نهاد تحت مقررات مبارزه با پولشویی و ضد تأمین مالی تروریسم قرار می‌گیرند.

ماه گذشته، آژانس خدمات مالی ژاپن نیز به سازمان‌های مخالف بایننس پیوست. آن‌ها نیز به بایننس هشدار داد که بدون مجوز در این کشور فعالیت می‌کند.

از ژوئیه سال 2020، بایننس به فعالیت اقتصادی بدون مجوز در مالزی متهم شده است. پنج ماه قبل، کشور مالت نیز گفت که بایننس مجوز فعالیت در مرزهای این کشور را ندارد.

دفتر مرکزی این صرافی کجاست؟

در میان واکنش‌های مدیرعامل بایننس درباره شفافیت، بایننس هنوز مشخص نکرده است که دقیقاً در کجا مستقر است. نحوه عملکرد این صرافی در برخی از حوزه‌های قضایی نیز مشخص نیست.

پس از اینکه اداره پولی جزایر کیمن گفت که بایننس در این حوزه قضایی ثبت نشده و هیچ گونه مجوزی جهت فعالیت ندارد، بایننس گفت که “این صرافی از اشخاص حقیقی استفاده می‌کند که تحت قوانین جزایر کیمن مجاز به فعالیت هستند. این افراد مجاز به انجام عملیات‌های مالی بایننس در این کشور هستند.”

دیکریپت از بایننس خواست که دقیقاً جزئیات فعالیت خود را در جزایر کیمن مشخص کند. این نشریه از بایننس خواست به تفصیل شرح دهد این افراد طبق چه قوانینی چه فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند. با این حال صرافی از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد.

به طور گسترده‌تر، CZ اصرار دارد که افراد مختلف تعریف متفاوتی از اصطلاح “دفتر مرکزی” دارند. او به دیکریپت گفت که وقتی مردم به یک دفتر مرکزی فکر می‌کنند، به “دفتر، حساب بانکی، ثبت رسمی و غیره” می‌اندیشند. اما امروز می‌توانید سازمان‌هایی را اداره کنید که احتمالاً هیچ یک از این ها را ندارند.”

مسئله این است که تعریف دفتر مرکزی شرکت بحث برانگیز نیست. این مربوط به دفاتر اصلی و تجاری یک شرکت است. دفاتری که معمولاً به صورت قانونی به عنوان آدرسی که کسب و کار در آن اداره می‌شود، ثبت می‌گردند.

سکوت مدیرعامل بایننس در واکنش به کنجکاوی قانونگذران در مورد دفتر مرکزی بایننس

تا به امروز، CZ تأیید نکرده است که دفتر اصلی بایننس کجاست. نهادهای نظارتی از فرافکنی ها و سخنرانی های عدم تمرکز وی راضی نیستند. به عنوان مثال FCA انگلیس به دیکریپت گفت که با فقدان آشکار دفتر مرکزی، بایننس “یک مسئله بزرگ” دارد.

سخنگوی FCA به دیکریپت گفت: “ما فقط در مواردی که اختیار داشته باشیم می‌توانیم عمل کنیم. بنابراین آنچه را که به نظر ما گام مناسبی برای حفاظت از مصرف کنندگان است، برداشتیم.”

مطالب مرتبط
سرمایه کلی بازار کریپتو به 530 میلیارد دلار رسید، بیت کوین فاصله کمی تا 19 هزار دلار دارد
امنیت ارزهای دیجیتال در موبایل، راه‌های متداول کلاهبرداری ارز دیجیتال از طریق گوشی
ارز دیجیتال شیبا اینو Shiba Inu (SHIB) چیست و چرا قیمت آن در حال افزایش است؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان