منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  بایننس کلود (Binance Cloud) چیست؟ محصول جدید این صرافی چه کاربردهایی دارد؟
بایننس کلود (Binance Cloud) چیست؟ محصول جدید این صرافی چه کاربردهایی دارد؟

بایننس کلود (Binance Cloud) چیست؟ محصول جدید این صرافی چه کاربردهایی دارد؟

سعید درویشی
1400/01/10
۰

بایننس کلود پلتفرمی است که به عنوان یک راه حل برای مشتریان و شرکایی که می‌خواهند صرافی های ارز دیجیتال راه‌اندازی کنند، استفاده می‌شود.

بایننس کلود (Binance Cloud) چیست؟ محصول جدید این صرافی چه کاربردهایی دارد؟

داستان ارز دیجیتال بدون شرکت بایننس بی‌معنی است. همانطور که قطعا می‌دانید بایننس (Binance) یک صرافی ارز دیجیتال است که با توسعه‌ی محصولات و راه حل های گسترده و خدمات نوآورانه و با هدف ایجاد جریان اصلی مبتنی بر بلاک چین، به یکی از مهم ترین بخش‌های فناوری بلاک چین تبدیل شده‌است.

این مجموعه‌ی گسترده از راه حل‌ها شامل صرافی بایننس، صرافی غیر متمرکز بایننس یا بایننس دکس (Binance DEX)، بنیاد خیریه بایننس، بایننس لبز (Binance Labs)، اسمارت چین بایننس (Binance Smart chain)، آکادمی بایننس (Binance Academy)، لانچ پد (Binance Launchpad)، کیف پول تراست والت، بایننس کوین (BNB) و در نهایت بایننس کلود (Binance Cloud) است.بایننس کلود (Binance Cloud) چیست؟

بایننس کلود پلتفرمی است که به عنوان یک راه حل برای مشتریان و شرکایی که می‌خواهند صرافی های ارز دیجیتال راه‌اندازی کنند، استفاده می‌شود. بایننس کلود از فناوری پیشرفته، امنیت و نقدینگی صرافی بایننس استفاده می‌کند.
با رفتن به وب سایت https://cloud.binance.com می‌توانید پس از پر کردن یک پرسش نامه، ظرف مدت چند دقیقه صرافی خود را تاسیس کنید.

بایننس کلود عملکردهای داخلی قوی صرافی بایننس را تکرار می‌کند. به عبارتی کاربران پلتفرم بایننس کلود می‌توانند از تمام ویژگی‌های خوب صرافی Binance.com، از جمله موتور تطبیق سفارش سریع، کنترل ریسک معاملات و سیستم امنیتی گسترده بهره‌مند شوند.

درحالی که بایننس در تلاش است تا خبرهای مرتبط با فناوری بلاک چین را در گوشه گوشه‌ی جهان منتشر کند، این واقعیت که صرافی بایننس بدون کمک سایر صرافی‌ها نمی‌توانند کل جهان را پوشش دهد، غیر قابل انکار است.

ایجاد صرافی جدید با استفاده از پلتفرم بزرگترین صرافی ارز دیجیتال

با استفاده از پلتفرم بایننس کلود، مردم سراسر جهان قادر خواهند بود بدون اینکه مجبور باشند کار خود را از صفر آغاز کنند، به سرعت صرافی های ارز دیجیتال را در بازارهای محلی خود توسعه دهند.

صرافی‌های ساخته شده بر روی بایننس کلود، عملاً با همان کاربردهایی که در صرافی اصلی بایننس موجود است، در دسترس هستند. از جمله این کاربردها می‌توان بازار معاملات روزانه (Spot) و معاملات آتی(Future) ، ادغام API بانک‌های محلی و خدمات تجارت پولی فیات نظیر به نظیر و سایر خدمات را نام برد.

همانطور که چانگ پنگ ژئو (Changpeng Zhao) مدیر عامل بایننس معتقد است، سرویس بایننس کلود یک راه حل همه کاره است.

این سیستم یک داشبورد دارد که کار با آن بسیار ساده بوده و مدیریت یکپارچه‌ی وجوه را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. همچنین این داشبورد به کاربران امکان دسترسی به چندین جفت تجاری و لیست سکه‌های لیست شده را نیز ارائه می‌دهد.

بایننس کلود همچنین به دنبال برطرف کردن مشکلات مربوط به زبان نوشتاری است. به همین منظور هم با پشتیبانی از چندین زبان، به طیف گسترده‌ای از کاربران فرصت می‌دهد تا بتوانند در اکوسیستم ارزهای دیجیتال فعالیت کنند.محصول جدید صرافی بایننس چه کارهایی انجام می‌دهد؟

درست مانند پلتفرم اصلی بایننس، سرویس بایننس کلود نیز از ویژگی‌های فراوانی از جمله موارد زیر پشتیبانی می‌کند:

  • عمق بازار
  • ادغام یکپارچه با API های بانک‌های محلی
  • نقدینگی نامحدود

صرافی‌ها همچنین می‌توانند برای مشتریان خود توکن‌های جدیدی را از طریق پیشنهاد اولیه صرافی (IEO) راه اندازی کنند.
خدمات مبادله‌ی ارزهای دیجیتال و موارد دیگر.

سی زد در مورد راه اندازی بایننس کلود گفته است:

“هدف بایننس کمک، به پذیرش گسترده‌ی ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین در سراسر جهان است. بایننس کلود به مشتریان و شرکای خود در سرتاسر جهان یک راه حل کامل ارائه می‌دهد و چند زیر ساخت مالی را در یک پلتفرم باز مبتنی بر فناوری بلاک چین تلفیق می‌کند. ما قصد داریم چالش‌های فنی پلتفرم‌ها را محدود کنیم. بایننس کلود به آنها اجازه می‌دهد تا روی کاربران و فیات محلی خود تمرکز کنند و پذیرش جهانی ارز دیجیتال را تسریع کنند.”

مزایای بایننس کلود

بایننس کلود مزایای بی‌شماری دارد. اما یکی از مهم‌ترین این مزیت‌ها این است که این سیستم به کاربران امکان می‌دهد تا از فناوری بایننس از طریق بستر فضای ابری استفاده کنند.

یعنی این پلتفرم به کاربرانش امکان می‌دهد تا برای راه اندازی پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال خود، از فناوری‌های شرکت بایننس استفاده کنند.

با استفاده از بایننس کلود مشتریان از نقدینگی بایننس بهره مند می‌شوند. طبق گفته‌ی مدیر عامل بایننس، بایننس کلود به مدت 5 سال منبع اصلی درآمد شرکت خواهد بود.

از دیگر مزایای محصول جدید بایننس می‌توان به معاملات روزانه و معاملات آتی، ادغام API بانک محلی و همچنین مبادله‌ی ارز فیات به ارز دیجیتال اشاره کرد.برخی از محصولات بایننس

صرافی غیر متمرکز بایننس دکس

بایننس دکس بر اساس پروتکل نظیر به نظیر (Peer-to-Peer) ساخته شده است و کاربران را قادر می‌سازد ارزهای دیجیتالی را مستقیماً با یکدیگر مبادله کنند. بایننس دکس بر روی یک موتور بلاک چین بسیار قدرتمند با نام تندرمینت کور (Tendermint Core) با بلاک تایم یک ثانیه ایجاد شده است. در نتیجه امکان مبادله و اجرای سفارش سریع را برای کاربران فراهم می سازد.

لانچ پد بایننس (Binance Launchpad)

یک پلتفرم راه اندازی توکن (Token) است که توسط بایننس توسعه یافته و برای جمع آوری سرمایه به استارت آپ‌های مبتنی بر بلاک چین کمک می‌کند.

کیف پول تراست والت (Trust Wallet)

کیف پول تراست والت، برنامه‌ی رسمی کیف پول بایننس است که پشتیبانی کاملی از توکن‌های ERC20 شبکه اتریوم و BEP2 بایننس اسمارت چین را فراهم می کند.

بایننس اکس (Binance X)

بایننس اکس یکی از نوآوری های بایننس است که به توسعه دهندگان کمک می کند در مورد اکوسیستم بلاک چین دانش کسب کنند و با سایر توسعه دهندگان همکاری کنند. بایننس اکس به توسعه دهندگان کمک می کند تا از زیر ساخت های شرکت بایننس برای پروژه ها و ایده های خود استفاده کنند.

مطالب مرتبط
بازارساز و گیرنده بازار در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟
دیفای در صنایع غیرمالی
دارایی‌های مصنوعی رمزنگاری (Synthetic Assets) چیست؟ خرید و فروش سهام در بازار ارزهای دیجیتال
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether