منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  کوین بیس و بایننس می گویند هیچ دفتر مرکزی ندارند؛ این درست اما غیرواقعی است
کوین بیس و بایننس می گویند هیچ مرکزی ندارند؛ این درست اما غیرواقعی است

کوین بیس و بایننس می گویند هیچ دفتر مرکزی ندارند؛ این درست اما غیرواقعی است

لیلا جوانمردی
1400/02/20
۰

CZ مدیرعامل صرافی بایننس سال‌ها اصرار داشته است که شرکتش هیچ دفتر فرماندهی مرکزی ندارد. همیشه هنگامی که از او در این مورد سؤال می‌شد وی همین جواب را می‌داد. اما همه گیری ویروس کرونا حقایق بیشتری را به ما نشان داده است. کوین بیس نیز به همین مساله اشاره کرده است.

بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارز رمزنگاری شده در جهان است. اما دفتر این صرافی در کجای دنیا قرار دارد؟

این سؤال پس از آنکه رسانه‌های رمزنگاری در نوامبر 2019 خبری مبنی بر یورش مقامات به دفاتر بایننس در شانگهای، را منتشر کردند، برجسته تر شد. بایننس نه تنها حمله را بلکه کاملاً وجود دفتر شانگ های را انکار کرد. تقریباً دو سال بعد، مدیرعامل این صرافی ژائو ملقب به “CZ” هنوز مستقیماً به این سؤال پاسخ نمی‌دهد. او می‌گوید بایننس هیچ ستاد مرکزی‌ای ندارد.

بنابراین، بایننس کجا مستقر است؟ این چیزی است که ما فکر می‌کنیم می دانیم: بایننس از چین آغاز شد، سپس در سال 2017 هنگامی که تنظیم کنندگان چینی سر دشمنی با ارزهای دیجیتال برداشتند این صرافی به ژاپن نقل مکان کرد. در سال 2018، بایننس پایگاه خود را به مالت، سرزمین فرار از مقررات مالی ملال آور منتقل کرد. تا اینکه مقامات مالت در سال 2019 اعلام کردند که بایننس مجاز به تجارت در این حوزه قضایی نیست. این شرکت از سال 2017 در جزایر کیمن و سیشل به ثبت رسیده است.

آنها از آدرس جزایر کیمن برای ثبت علائم تجاری نام و نشان خود استفاده کرده است. بنابراین می‌توان به این نتیجه رسید که یکی از این موارد دفتر مرکزی این صرافی است. خود CZ در سنگاپور زندگی می‌کند. این راز نیست، وی در برنامه تلویزیونی بلومبرگ در این هفته حضور یافت. بنابراین آیا سنگاپور دفتر مرکزی است؟ CZ چیزی در این باره نمی‌گوید.داغ شدن بحث دفتر مرکزی کوین بیس و بایننس در کنفرانس اتریال

او روز جمعه در اجلاس مجازی اتریال 2021 که با پشتیبانی دیکریپت برگزار شد تحت فشار قرار گرفت. وی پاسخی داد که ارزش بررسی نکته به نکته را دارد.

“تعریف افراد مختلف از دفتر مرکزی شرکت کمی متفاوت است.” البته بسیاری می گویند این تعریف مورد اختلاف نیست. این پایگاه اصلی یک کسب و کار است، آدرسی که در آن به طور قانونی ثبت شده است.

“این همه مسائل تعریف اصطلاحات است. وقتی بیشتر مردم به یک شرکت فکر می‌کنند، به یک دفتر مرکزی، یک دفتر، یک حساب بانکی، یک ثبت نام و غیره فکر می‌کنند. اما امروز می‌توانید سازمان‌هایی را اداره کنید که احتمالاً هیچ یک از آنها ندارند.”

خوب، او در این مورد اشتباه نمی‌کند. در دنیای رمزنگاری این شرکت‌ها وجود دارند. می‌توان در این فضا چیزی بیشتر از DAO (سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز) نبود. دائو گروهی از افراد هستند که به صورت آنلاین گرد هم می‌آیند و پول خود را برای سرمایه گذاری در پروژه‌هایی مانند کلکسیون‌های رمزنگاری یا یلد فارمینگ جمع می‌کنند. بدون دفتر، بدون حساب بانکی تجاری، بدون ثبت نام.

مدیرعامل بایننس ادعا می کند سه سال است از منزل کار می کند

ژائو در ادامه از اطلاعات جالبی پرده برداشت. این نکته که وی سالهاست از طریق دورکاری بایننس را اداره می کند.

“من سه سال و نیم گذشته از خانه کار کردم و طی سه سال و نیم گذشته در سراسر جهان مسافرت کرده‌ام. تیم رهبری ما در یک دفتر نمی‌نشینند، ما مکان مشخصی نداریم با تعاریف عادی اکثر مردم از ستاد، به کجا می‌توانیم برویم. ” این کار کاملاً غیرمنتظره است زیرا نبود یک دفتر اصلی برای بازدید کارمندان به معنای عدم وجود مقر اصلی نیست. مردم در سراسر جهان یک سال است که از خانه کار می‌کنند، این بدان معنا نیست که شرکت‌های آنها هیچ دفتر مرکزی ندارند.

“وقتی مردم از من سؤال می‌کنند، من نمی‌خواهم به آنها پاسخ غلط بدهم تا فقط تعریف آنها را برآورده کنم. نمی‌خواهم به آنها بگویم، ببینید، این سانفرانسیسکو است، توکیو است، پکن است، هر کجا باشد.” خوب، پس پاسخ غلطی ارائه نکنید. فقط حقیقت را بگویید.

ما می دانیم که او اینجا چه می‌کند. احتیاط او پاسخی به نهادهای نظارتی سختگیر است. حتی در این صورت، همه گیری حقایق را بیش از هر زمان دیگری به استدلال CZ قرض داده است. بایننس می‌گفت مدت‌ها قبل از همه گیری کروناویروس دفتر مرکزی ندارد، اما اکنون توضیحات او بسیار کم فروغ تر است.و حالا کوین بیس هم این حرف را می زند

در ماه فوریه، کوین بیس اعلام کرد که دفاتر آن در سانفرانسیسکو دیگر دفتر مرکزی آن نخواهند بود. بنابراین کارمندان می‌توانند حتی پس از همه گیری کرونا ویروس از راه دور به کار خود ادامه دهند. این هفته، کوین بیس یک قدم جلوتر رفت و اعلام کرد که دفتر سانفرانسیسکو را به طور کامل در سال 2022 تعطیل می‌کند. شرکت می‌گوید: “ما متعهد شده‌ایم که هیچ مقر مرکزی نداشته باشیم.”

ما متعهد شده‌ایم که هیچ دفتر مرکزی نداشته باشیم و مهم این است که به نیروی کار غیر متمرکز خود نشان دهیم هیچ مکانی از مکان دیگر مهمتر نیست.

– Coinbase (@ CoinbaseNews) 5 مه 2021

بایننس و کوین بیس، که به طور معمول رقبای سرسخت تجاری هستند، اکنون در این مورد نیز با هم رقابت می‌کنند.

برایان بروکس، مدیرعامل تازه استخدام شده بایننس آمریکا (Binance US)، نیز در اجلاس اتریال سخنرانی کرد. هنگامی که جف رابرتز از دیکریپت از بروکس پرسید که دفتر مرکزی بایننس کجاست، بروکس گفت: “پاسخ همان چیزی است که برایان آرمسترانگ اگر از او در مورد کوین بیس بپرسید، می گوید. او نیز گفت ما ستادی نداریم. این در مورد مسئله نگاه مغرضانه به شرکت‌های آسیایی است.
به نظر من کنجکاوکننده است که به نوعی برای کسی مشکلی نیست که یک شرکت فناوری مستقر در سیلیکون ولی ابتدا از راه دور کار کند و هیچ دفتر مرکزی نداشته باشد. حتی از این امر به عنوان تحقق یک رؤیا تجلیل می‌شود، اما اگر یک شرکت مستقر در آسیا این را بگوید تهدید محسوب می‌شود. گوش کنید، ما در مکان‌های مختلفی بوده‌ایم و نیروی کار توزیع شده‌ای داریم”، که به نوعی گواه یک نقشه شیطانی است.”

دفتر بایننس آمریکا مشخص است

بروکس حداقل متعهد شد که خیلی واضح بگوید، “دفتر مرکزی بایننس ایالات متحده در پرسییدیو در سانفرانسیسکو قرار دارد، من اوایل این هفته در دفاترمان نشستم.” و در مورد کوین بیس، این شرکت می‌تواند بگوید سانفرانسیسکو دفتر مرکزی آن نیست، اما در آنجا ثبت شده است.

این همه چیز در مورد تمرکززدایی است، که هدف شکوهمند رمزنگاری از بدو تأسیس آن است. اکنون تبدیل به یک موضوع مهم در فناوری فراتر از رمزنگاری و به طور گسترده در تمام بازار است.

دیکریپت هم دفتر مرکزی ندارد. این سایت از زمان راه اندازی آن در سال 2018 دارای نیروی کار غیرمتمرکز است. این سایت نویسندگان و ویراستاران و مهندسان را در نیویورک، آستین، سانفرانسیسکو، کلرادو، لندن، برلین، مکزیکوسیتی و سایر کشورها دارد.

با این حال بودجه این سایت توسط کانسن سیس (ConsenSys) و از لحاظ تحریریه مستقل تأمین می‌شود. کانسن سیس دفتر مرکزی خود را در واشنگتن دی سی ثبت کرده است. کارمندان ممکن است در زمان کار در دیکریپت هرگز قدم در آن دفتر نگذارند، با این حال این دفتر کارفرمای این سایت است.تعریف های مختلف از تمرکززدایی باعث ایجاد شک شده است

CZ می‌گوید که روشهای مختلفی برای تعریف تمرکززدایی وجود دارد: “برخی از مردم آن را چنین تعریف می‌کنند: “بدون ستاد، ما غیرمتمرکز هستیم. “عالی است. ما دوست داریم این ادعا را داشته باشیم. برخی از افراد می گویند: “بدون حساب بانکی، ما غیرمتمرکز هستیم”. برخی از افراد می گویند: “هیچ شرکتی ثبت نشده است، ما غیرمتمرکز هستیم. ما فقط یک پروژه هستیم که با انگیزه اقتصاد توکنی ایجاد شده است. “برخی از مردم می گویند،” خوب، اگر شما یک رهبر دارید، اگر بنیانگذار هنوز در آن است، پس شما غیرمتمرکز نیستید. “تعداد بسیاری از معیارهای مختلف وجود دارد که می‌توانید ادامه دهید.”

در واقع این گفته حقیقت دارد. همه این روزها از عدم تمرکز استقبال می‌کنند. اما برای تعیین مقر شما تعداد معیارهای متفاوتی وجود ندارد. به طور معمول یک پاسخ درست وجود دارد.

مطالب مرتبط
وارن بافت و بیت کوین. آیا این سرمایه گذار برجسته نظرخود را در باره رمزارزها تغییر می دهد
بیت کوین و بازار سهام؛ عملکرد بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال در دوران همه گیری کرونا چگونه بود
 اثر کوین بیس بر کاردانو؛ پس از چند روز افت قیمت بازار دوباره به رنگ سبز درآمد.
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس