بایننس تولیدکننده بازار خودکار “متمرکز” را برای تأمین کنندگان نقدینگی راه اندازی می کند

بایننس سیستم تولیدکننده بازار خودکار(AMM) را در پلتفرم “متمرکز” خود برای تأمین کنندگان نقدینگی راه اندازی کرده است. استخر AMM که بایننس آن را لیکویید سوآپ (Liquid Swap) نامیده است دارای استخرهای نقدینگی مختلف با قابلیت تعویض توکن فوری خواهد بود. بنظر می رسد صرافی رمزنگاری بایننس نیز سوار واگن محبوب سیستم مالی غیرمتمرکزدیفای DeFi شده است، اما نه مانند سایرین از طریق یک پروتکل غیرمتمرکز.

بایننس تولیدکننده بازار خودکار “متمرکز” را برای تأمین کنندگان نقدینگی راه اندازی می کند

امروز بایننس یک مجموعه سازنده بازار خودکار AMM را در پلتفرم” متمرکز” خود راه اندازی کرده است که به ارائه دهندگان نقدینگی امکان می دهد سود و درآمد خود را از کارمزدهای معاملات کسب کنند.

بایننس تولیدکننده بازار خودکار "متمرکز" را برای تأمین کنندگان نقدینگی راه اندازی می کند
بایننس تولیدکننده بازار خودکار “متمرکز” را برای تأمین کنندگان نقدینگی راه اندازی می کند

استخر AMM بایننس که لیکویید سوآپ نام دارد، دارای استخرهای نقدینگی مختلف با قابلیت تعویض توکن فوری خواهد بود. بایننس می گوید مدل قیمت گذاری AMM در مقایسه با مدل کتاب سفارش، به “قیمت های با ثبات تر و کارمزدهای پایین تر” کمک می کند.

این ممکن است کاملاً درست نباشد. کتاب سفارش مبادلات بایننس امکان ارسال دو نوع سفارش را فراهم می کند: یک سفارش بازار(MarketOrder) (خرید یا فروش بلافاصله یک توکن با قیمت موجود) و یک سفارش محدود (LimitOrder) (خرید یا فروش توکن با قیمت مشخص شده در حالی که سفارش شما روی دفتر سفارش قرار دارد).

از طرف دیگر، مبادلات AMM از الگوریتم های مختلف یا فرمول های از پیش تعریف شده و نقدینگی استخر برای ایجاد بازار استفاده می کنند. بنابراین مبادلات AMM صرف نظر از اندازه سفارش، به تأمین نقدینگی نیز کمک می کنند.

______________________________________________________________________________________

✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

____________________________________________________________________________________

 لیکویید سوآپ از سه جفت ارز پشتیبانی می کند

در هنگام راه اندازی، بایننس لیکویید سوآپ از سه جفت معاملاتی برای تأمین کنندگان نقدینگی پشتیبانی خواهد کرد:

USDT / BUSD ، BUSD / DAI ،USDT / DAI

سود و کارمزدهای معامله مشخص نیست. پایگاه خبری بلاک Block با بایننس تماس گرفته است و در صورت شنیدن پاسخ آنها، این خبر به روز خواهد شد.

یونی سوآپ (Uniswap) ، پیشروترین صرافی غیرمتمرکز (DEX) از نظر حجم معاملات، از مدل AMM پیروی می کند و 0.30٪ تمام کارمزدهای معاملات جمع آوری شده را به عنوان پاداش بین ارائه دهندگان نقدینگی در هر استخر توزیع می کند.

مدیرعامل بایننس “CZ” چانگ پنبگ ژائو گفت: “ما امیدواریم که بتوانیم رشد بازار دی فای را از طریق یک استخر AMM متمرکز کنیم.” “ما مشتاقانه منتظریم … نقدینگی را در مبادله های فوری فراهم کنیم زیرا محصولات دی فای حجم بیشتری از سرمایه گذاران را به خود جلب می کنند و با طراحی استخر انگیزه ای که به نفع جامعه ما باشد، از طریق خود جامعه ایجاد خواهیم کرد.”

شایان ذکر است که بایننس هم اکنون پلتفرم DEX خود را راه اندازی کرده است و از حراج دوره ای برای انجام سفارشات در آن سیستم عامل استفاده می کند که به این ترتیب مفهوم سازندگان (Maker) و گیرندگان (Taker) بازار را از بین می برد. مشخص نیست که چرا بایننس استخر AMM را به جای پلتفرم غیرمتمرکز خود در صرافی متمرکزش راه اندازی کرده است. این خبر در صورت پاسخ صرافی بایننس به روز خواهد شد.

5/5 (3 نظر)

درباره ی محمد شفیعی

مقاله نویس ، محقق و علاقمند به حوزه ارزهای دیجیتال

مطلب پیشنهادی

کوکوین (KuCoin) هکرهایی را که ارز دیجیتال این صرافی را سرقت کردند پیدا کرده است

کوکوین (KuCoin) هکرهایی را که ارز دیجیتال این صرافی را سرقت کردند پیدا کرده است

جانی لئو، مدیر عامل کوکوین (KuCoin) گفت که وی “اسناد قابل توجهی” در مورد مقصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *